امروز برابر است با :31 اردیبهشت 1401
سریال تاریک نتفلیکس

اسرار پنهان سریال دارک نتفلیکس

همانطور که سازندگان به نقشه های دقیق علاقه دارند ، آنها همچنین دوست دارند که در کل سری Netflix معانی و راز های پنهانی اضافه کنند.

مجموعه علمی تخیلی ” سریال دارک نتفلیکس ” برای تماشای آن به تمرکز شدید احتیاج دارد و فقط به این دلیل نیست که بینندگان برای خواندن زیرنویس ها مجبورند تلفن های خود را پایین بگذارند.

با مقاله اسرار پنهان سریال دارک نتفلیکس با بامدادی ها همراه باشید.

این مجموعه آلمانی زبان که توسط باران بو اودار و جانتجه فریزه ساخته شده است ، در یک داستان متراکم در مورد شهر کوچک ویندن ، که ساکنانش از اسرار چندین نسل ، از جمله آدم ربایی و قتل پسران جوان ، محفوظ است ، بسته بندی می شود. علاوه بر این ، مسافرت مداوم در زمان ، باعث می شود که خطوط داستانی ، شجره نامه و حتی مفاهیم مربوط به زمان-فضا را صاف نگه نداریم.

بنابراین ، بینندگان می توانند جزئیات کوچکتر را در میان این جنون فراموش کنند. اما همانطور که سازندگان به نقشه کشی دقیق علاقه دارند ، در مورد گنجاندن معانی پنهان و شوخی در طول سریال نیز همین علاقه را دارند. بله ، “تاریک” خنده دار است ، حتی اگر زندگی همه در معرض خطر باشد. راستی ، چه جالبتر از اینکه بفهمید دخترتان هم مادر شماست ؟!

در مقاله اسرار پنهان سریال دارک نتفلیکس هشت نکته وجود دارد که ممکن است در اولین بار که دوچرخه سواری کرده اید در مورد ” سریال تاریک نتفلیکس ” توجه نکرده اید:

1. باد کنید winden
برای کانال ریچارد دریفوس ، “این معنی خاصی دارد!” نام این شهر در زبان آلمانی می تواند معنای زیادی داشته باشد ، از جمله “باد” ، اما سازندگان نمایش به معنای “پیچ و تاب” یا “مارپیچ” هستند ، که در این داستان پر پیچ و خم که پر از پیچ و تاب است و حتی برمی گردد ، منطقی است. روی خودش اساساً ، ویندن نمی توانست از سرنوشت خود فرار کند.

2. کافکایی
در مقاله 1953 در مورد اولریش (الیور ماسوچی) که در سراسر مجموعه دیده می شود ، با گزارش مستقیم داستان شروع می شود:

عنوان: آیا این مرد قاتل کودک است؟
دک: فرد غریبه مورد سوظن ربودن هلگ داپلر قرار گرفته است.
شرح عکس: این فرد ناشناس توسط پلیس بازداشت شد – تاکنون اعتراف نشده است.

سریال دانشکده حقوق
بیشتر بخوانید

ردیتور یک چشم عقاب (و آلمانی خواندنی) متوجه شد که بدنه مقاله از لاتین “lorem ipsum” معمولی چشم پوشی می کند و در عوض از خطوطی از آثار مختلف فرانتس کافکا ، از جمله “دگردیسی” ، “دادگاه ،” استفاده می کند. “” هنرمند گرسنگی ، “و” در مستعمره مجازات “، از جمله. نوشته های کافکا واقعی و خارق العاده را در هم می آمیزند و اغلب عنصری را تهدید می کنند. حتی کلمه “Kafkaesque” شرایط یا داستانهایی را توصیف می کند که “با یک پیچیدگی بی معنی ، گمراه کننده ، اغلب تهدیدآمیز” یا “با تحریف سورئال و اغلب احساس خطر قریب الوقوع مشخص شده اند”.

به طور خاص در رابطه با وضعیت اولریش – که در آن او به دلیل قتل در یک دوره زمانی دیگر به ناحق زندانی شده است – “دادگاه” و “در مستعمره مجازات” موضوعات موازی گناه ، اضطراب ، جرم ، مجازات و حتی شکنجه را دنبال می کنند.

حتی داستان در “دگردیسی” ، در مورد شخصی به نام گرگور که خود را ناگهان به نوعی اشکال در اندازه انسان تبدیل می کند ، می تواند برای این وضعیت صدق کند. کافکا از عبارت مبهم “ungeheures Ungeziefer” استفاده کرد که در واقع به “حیوان موذی هیولا” ترجمه می شود که مشخص نمی کند او سوسک است ، پروانه یا چیز خاصی است. اما این تحول باعث می شود تا همه او را با وحشت قلمداد کنند ، درست مثل اینکه اکنون با اولریش مانند یک قاتل کودک هیولا رفتار می شود.

رازهای پنهان سریال دارک نتفلیکس

سریال تاریک نتفلیکس

3. آینده ای وجود ندارد
این عبارت از سال 1986 مورد علاقه اولریش نوجوان است و بر روی دیوار اتاق خواب ، ژاکت و به عنوان نقاشی های دیواری در نیروگاه هسته ای دیده می شود. این ارتباط نزدیکی با جنبش پانک و به ویژه آهنگ Pistols جنسیت “God Save the Queen” است که در سالگرد نقره ای ملکه الیزابت دوم در سال 1977 منتشر شده است.

گرچه خود اولریش می تواند آینده ای نداشته باشد – پس از گذراندن 33 سال زندانی یا زندانی در یک موسسه روانی ، به نظر نمی رسد که او به این زودی ها دوباره فرار کند – این واژه ها برای ویندن معنی بیشتری دارند. در سال 2020 ، این یک هولوکاست هسته ای است که در آن تعداد انگشت شماری از مردم زنده می مانند. همچنین ، آدم اصلی آنتاگونیست فصل 2 (دیتریش هولیندربومر) می خواهد آخرالزمانی ایجاد کند که خود زمان را از بین ببرد ، که به نظر او نوعی آزادی است – اما می تواند پایان همه چیز باشد.

فصل چهار سریال Stranger Things
بیشتر بخوانید

4. شعبده باز
میکل (Daan Lennard Liebrenz) هودینی را بت می کند و ترفندهای جادویی را تمرین می کند ، یکی از آنها ترفند توپ و جام است ، اما فقط از دو فنجان استفاده می کند. همه چیز در مورد تنگ دستی است ، و او به پدرش توضیح می دهد که این نحوه کار او نیست ، بلکه چه زمانی است. این پیشگویی برای اقدام ناپدید شده خود میكل است – نه از ویندن ، بلكه از سال 2019 تا 1986. بعداً ، هنگامی كه او حبه های قند را در زیر هر دو فنجان نشان می دهد – كه همچنین نمایانگر خود در هر دو دوره زمانی است.

همچنین ، پرستار اینس (آن راته-پول) داستان میكل را برای فیلسوف چینی ژوانگ ژو تعریف می كند ، كه زمانی خواب دید پروانه است. اما وقتی بیدار شد ، نمی توانست تشخیص دهد که آیا او خودش است یا پروانه ای که خواب دید ژوانگ ژو است. این یک داستان محبوب است و اغلب به دلیل مضامین حشرات با “مسخ” مقایسه می شود و واقعیت فرد را براساس ادراک زیر سوال می برد.

سرانجام ، این یک شوخی خنده دار است که با هزینه میککل ساخته شده است: در سال 2019 ، هنگامی که خواهرش مارتا (لیزا ویکاری) از شیطانهای جادوی خود خجالت می کشد ، از مادرش می پرسد ، “آیا مطمئن هستی که او را به فرزندی قبول نکرده است؟” اگرچه این شوخی خواهر و برادر معمول است ، اما همچنین اشاره به چگونگی پذیرش اینس از Mikes هنگام سفر به گذشته است.

اسرار پنهان سریال دارک نتفلیکس

سریال تاریک نتفلیکس

5. یک اشاره به Old Helge
در مقاله ای در مورد مفقود شدن میکل ، یکی دیگر از ردیتورهای آلمانی خوان خاطرنشان کرد که مقاله سمت چپ مربوط به پیرمردی است که در یک تصادف رانندگی فوت کرده است. این به احتمال زیاد با اشاره به Old Helge Doppler (هرمان بییر) ، که به سال 1986 سفر کرده بود تا سعی کند از ربودن پسران از خود میانسال خود (پیتر اشنایدر) جلوگیری کند. هلگ بزرگتر هنگام برخورد با خود جوان تر ، ماشین خود را تصادف می کند و می میرد.

سریال غیرمعمول فصل چهارم
بیشتر بخوانید

به عنوان یک جایزه ، مقاله پایین سمت راست ظاهراً یک ترفند خوب برای بخش هنری است که این پایه روزنامه را ایجاد کرده است. این در مورد دپارتمان هنری است که به خاطر کارشان در یک نمایش تلویزیونی جایزه می گیرد.

6. H.G. Tannhaus
اگرچه همه نام ها معنا دارند ، اما به نظر می رسد که برخی از آنها معنادارتر از دیگران در نمایش هستند. “H.G.” در ساعت ساز نام H.G. Tannhaus اشاره به نویسنده “ماشین زمان” H.G. Wells است که مفهوم سفر در زمان را در فرهنگ پاپ رواج داد. نام خانوادگی می تواند اشاره ای به دروازه تانهوزر در جهان “Blade Runner” باشد ، که یک درگاه تاب برای سفرهای فضایی بین ستاره ای چند بعدی است.

7. داپلرها
“داپلر” در زبان آلمانی به معنای “مضاعف” است ، که می تواند به موارد مختلفی از جمله زندگی دوگانه ، جدول زمانی و جهان اشاره داشته باشد. اما همچنین می تواند به اثر داپلر یا شیفت داپلر اشاره داشته باشد ، پدیده ای که در آن تغییر فرکانس یا طول موج موج نسبت به مشاهده گر که نسبت به منبع موج در حال حرکت است. اثر داپلر این است که چرا اتومبیل هایی که به سمت شخصی می آیند و پس از آن رانندگی می کنند به نظر می رسد و حتی گاهی اوقات متفاوت به نظر می رسند.

با جدیدترین پیشرفت برای خانواده داپلر در فصل 2 ، این می تواند اهمیت بیشتری داشته باشد. رئیس پلیس ویندن ، شارلوت داپلر (کارولین آیشورن) فهمید که دخترش الیزابت (کارلوتا فون فالکنهاین) ده ها سال پس از هولوکاست هسته ای زنده مانده و صاحب یک فرزند دختر شده است که پس از گذشت زمان از او بزرگ شده و بزرگ شده است. آن دختر شارلوت است. بنابراین هر زن مادر و دختر یکدیگر است ، یک هویت دوگانه است. اما همچنین ، بسته به دیدگاه یا سن ، می توان بیشتر را یک دختر یا یک مادر دانست.

اسرار پنهان سریال دارک نتفلیکس

سریال تاریک نتفلیکس

8. هانو توبر
کشیش نوح (مارک واشکه) نیز با نام هانو تاوبر شناخته می شود. نام خانوادگی به معنی “ناشنوا” است ، که می تواند اشاره به الیزابت ، کم شنوا باشد. نوح نیز از آخرالزمان جان سالم به در برد و با الیزابت رابطه داشت و در نتیجه شارلوت به وجود آمد. اما او همچنین مسئول قرار دادن آن پسران بیچاره در نمونه اولیه ماشین زمان دهه 80 بود که به ناچار لاله های گوش آنها را منفجر کرد.

نقد سریال لوکی
بیشتر بخوانید

پایان مقاله اسرار پنهان سریال دارک نتفلیکس

منبع سایت اندیوایر

بیشتر بخوانید:

فیلم مهتاب|کسب درآمد از فروشگاه آنلاین|کسب درآمد از اینترنت در خانه|فیلم دفترچه امید بخش|فیلم عروس|تحلیل تابلو مدرسه آتن|اصطلاح کانن در موسیقی|

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + 7 =