صفحه اصلی > اخبار فناوری : اپل ، اجازه دهید زمانی که iOS و macOS آماده هستند ، انتشار آنها را شروع کنیم
ads

اپل ، اجازه دهید زمانی که iOS و macOS آماده هستند ، انتشار آنها را شروع کنیم

اپل

اپل ، اجازه دهید زمانی که iOS و macOS آماده هستند ، انتشار آنها را شروع کنیم : 

اپل اعلام کرد که SharePlay پس از انتشار عمومی iOS 15 ، iPadOS 15 و macOS 12 Monterey در اواخر امسال به تعویق افتاد و کاربران و توسعه دهندگان را ناامید کرد.

با این حال ، اگرچه این در طرح کلی چیزها قابل درک است ، اما این سال را ایجاد می کند که چرا هنوز باید نرم افزارهای سالانه از شرکت منتشر شود.

اگر توسعه دهندگان تحت فشار زیادی برای پیاده سازی ویژگی های به روز شده بر اساس نسخه های جدید باشند ، اگر به برنامه انتشار دو ساله ای که macOS قبلاً داشت و از آن بسیار سود برده بودیم بازگردیم ، می تواند برای همه مفید باشد.

دیگر خبری از انتشار سالیانه نیست

این روزها تقریباً یک سناریوی عادی است که هر سال شاهد انتشار نرم افزارهای جدیدی هستیم. کاربران اپل منتظر ماه ژوئن و WWDC هستند تا ببینند چه اتفاقی برای دستگاه های iPhone و Mac آنها می افتد و آیا در نهایت خواسته های آنها به نحوی برآورده می شود.

اپل

اپل

این فقط SharePlay نیست ، اما Safari طراحی مجدد آن را بیشتر معکوس کرده است ، در حالی که سایر ویژگی های کوچک نیز با تاخیر مواجه شده اند ، مانند ناوبری سه بعدی در CarPlay و گزارش هفتگی Privacy Privacy که به شما نشان می دهد کدام برنامه ها از داده های خاصی استفاده می کنند.

ما در حال حاضر شاهد انتشار iOS 15 هستیم که مسلماً دارای یک ویژگی برجسته است – اعلان ها ، که در آن فوکوس می تواند رویدادها و برنامه های تقویم خاصی را برای نمایش اعلان ها در مواقع مناسب تشخیص دهد.

بسیاری از کاربران هنوز نحوه عملکرد iOS 13 را در سال 2019 به یاد دارند ، بسیاری از ویژگی ها در WWDC در آن سال اعلام شد ، اما برخی از آنها تا اواخر آوریل 2020 وارد بازار نشدند. اما در macOS همیشه اینطور نبود.

macOS و iOS جدید هر دو سال یکبار منتشر می شود

در حالی که iOS همیشه برنامه سالانه ای داشت ، macOS قبلاً وقتی آماده بود در دسترس بود. Mac OS X Tiger 10.4 در آوریل 2005 منتشر شد ، در حالی که نسخه بعدی ، Mac OS X Leopard 10.5 در اکتبر 2007 – بیش از دو سال بین انتشارات – منتشر شد.

بررسی گوشی Sony Xperia 1 III
بیشتر بخوانید

در آن زمان ما شاهد ویژگی ها و پیشرفت های قابل توجهی بودیم ، در حالی که Mac به جای آن در فاصله زمانی بین نسخه های نرم افزاری ، از طریق سخت افزار به روز رسانی می کرد.

تا زمانی که Mac OS X Mountain Lion 10.8 برنامه سالانه خود را آغاز کرد ، با انتشار در ماه ژوئیه و سپس اکتبر ، که هنوز در حال انجام است ، آغاز شد.

اپل

اپل

از آن زمان به بعد ، برخی از کاربران به طور جدی متوجه افت کیفیت شده اند. برای مثال ، انتشار macOS 10.15 Catalina توسط اپل ، کاربران را با اعلان های زیادی بمباران می کند تا به برنامه ها امکان استفاده از ویژگی های خاص را بدهد ، یا برخی از جعبه های پیام بدون هیچ اطلاعاتی برای کمک به کاربران در یافتن علت این مشکل ظاهر می شود.

همین امر در مورد iOS نیز صدق می کند ، در برخی نسخه ها مشکلات تصادفی و کندی رخ می دهد ، به این معنی که برخی از کاربران به سادگی منتظر می مانند تا به روزرسانی بعدی در دسترس باشد.

با توجه به اینکه iOS 15 تنها یک ویژگی خیمه شب بازی دارد ، هر دوی این سیستم عامل ها می توانند از یک چرخه انتشار دو ساله بسیار بهره مند شوند ، صرف نظر از سخت افزاری که هر ساله وارد بازار می شود.

اپل می تواند به انتشار آینده iOS و macOS اشاره کند ، در حالی که برنامه های انتشار جدید مشخص است. این شرکت قبلاً در سالهای گذشته ، به ویژه در مورد macOS ، این کار را انجام داده است و می تواند انتظارات بیشتری را برای این نسخه های اصلی ایجاد کند تا اینکه انتظار داشته باشد هر سال در WWDC ظاهر می شود.

ما ظاهراً در نقطه ای هستیم که هر دو سیستم عامل iOS و macOS نیازی به نمایش سالانه با ویژگی های عظیم ندارند. به عنوان مثال ، iPadOS 13.4 پشتیبانی از ترک پد را برای رایانه لوحی به ارمغان آورد و این ویژگی در WWDC 2019 که iOS 13 برای اولین بار معرفی شد ، یکبار ذکر نشده بود.

بررسی گوشی Motorola Edge 20 Pro
بیشتر بخوانید
اپل

اپل

این تنها اثبات دیگری است که نسخه های اصلی باید در زمان آماده شدن اعلام شوند ، در غیر این صورت ما به مرور برخی از کلید واژه ها می پردازیم و می پرسیم که این ویژگی ها کجا رفتند یا چرا وقتی در نهایت به روز رسانی دستگاه ها منتشر شد ، به شدت تغییر کردند.

پایان مقاله اپل ، اجازه دهید زمانی که iOS و macOS آماده هستند ، انتشار آنها را شروع کنیم

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

بیوگرافی آلبرت انیشتین | کسب درآمد از فروشگاه آنلاین | فیلم ملک‌الموت | فیلم ۱۰۰ روز برای زندگی | زندگینامه کالیگولا | فیلم Creed 3 | سریال ویچر | بهترین فیلمهای جنیفر لارنس | بهترین فیلمهای جنیفر لارنس | بهترین کتاب های ادبیات هند | نویسندگان ادبیات پست مدرن |

دیدگاهتان را بنویسید

دوازده + پنج =