امروز برابر است با :28 اردیبهشت 1401
فیلم تیتان

نقد فیلم تیتان | ترسناک، غریب و دیوانه‌وار

جولیا دوکورنو پیگیری های خود را برای داستان بزرگسال آدم خوار تحسین شده

نقد فیلم تیتان : تصور سینمای فرانسه که عمدتاً متشکل از فیلمهای سیاه و سفید شگفت انگیز در مورد سیگار کشیدن مردان مستقیم و رابطه جنسی با معشوقه خود است ، توسط آزمایش جسورانه و جسورانه جولیا دوکورنو ، فیلم تیتان ، قلب او را به دست آورد.

با مقاله نقد فیلم تیتان با بامدادی ها همراه باشید.

با نگاهی به آن در کنار فیلم های مشابه ماجراجویانه خارج از خانه – مانند فیلم ترسناک بزرگسالانه آدم ریز ، Dawournau ، Raw ، Jumbo’s Zoé Wittock و یان گونزالس “تو و شب و چاقو + قلب” – می توان تقریباً از یک فیلم هیجان انگیز صحبت کرد جریان جدیدی در سینمای فرانکوفون که نگرانی های عجیب و غریب را به روش های ضرب و شتم و متجاوزانه به ژانر فیلم سازی می بخشد.

نقد فیلم تیتان

نقد فیلم تیتان

آن را موج Queer Wave Punk فرانسوی بنامید. در اینجا ، کنوانسیون های ژانر کاملاً هاردکور با ملاحظات معاصر زنانه بودن ، یکنواختی و خم شدن جنسیت برای کشف مسائل مربوط به صمیمیت بدنی و استقلال ، جنسیت و روابط در این هزاره جدید همراه است.

در فیلم تیتان عناصری از وحشت بدن ، فیلم های انتقام جویانه زنانه و فیلم های وسواسی با اتومبیل رکاب زدن به فلز وجود دارد (البته فکر نکنید مخاطبان حق رای دادن سریع و خشن به طور خودکار وارد این فیلم شوند). اما در حالی که فیلم تیتان می خواهد شوکه و متعجب شود – به نظر می رسد بسیاری از فیلم های معاصر نحوه انجام کار را فراموش کرده اند – همچنین می خواهد داستان تأثیرگذار عجیب و غریب دو انسان سلطنتی را بازگو کند که علی رغم همه شانس ها ، و عدم وجود DNA مشترک ، مانند پدر و پسر مشترک هستند.

پس از یک بازگشت سریع که توضیح می دهد چگونه الکسیا یک صفحه تیتانیوم (تیتان عنوان) را بعد از تصادف در دوران کودکی در سرش قرار داده است ، فیلم تیتان در یک نمایشگاه اتومبیل شروع می شود که می توان بهترین آن را به عنوان یک کلوپ استریپ با ماشین های دیوانه به جای تیرها. در حالی که آجیل های نر گرد اتومبیل دور هم جمع می شوند و از طریق تلفن های هوشمند خود عکس می گیرند (اگر بلافاصله به دلیل لمس یکی از رقصنده ها منتقل نشوند) ، رقصندگان زن با لباس ضعیف چرخ می زنند و چرخ های گرم را می لیسند.

نقد فیلم شانگ چی و افسانه ده حلقه
بیشتر بخوانید

این یک محیط دگرجنسگرایانه است که تا یازده شماره گرفته شده است. هر دو اتومبیل و ماشینهای گال وجود دارند تا مردان را به نمایش بگذارند ، گرچه آنها فقط می توانند در مورد آنها خیال پردازی کنند و در واقع هرگز اجناس را لمس نمی کنند. یکی از رقصنده هایی که در آنجا کار می کند الکسیا بزرگ شده (چهره تازه آگاته روسل) است که همانطور که در بازگشت به دوران جوانی اش دیده ایم ، خود یک موتورسوار است. این اولین علامتی است که نشان می دهد همه چیز ممکن است کمی پیچیده تر یا کمتر سیاه و سفید باشد نسبت به وضعیت مرد / مرد سالاری.

نقد فیلم تیتان

نقد فیلم تیتان

این سکانس ابتدایی چشمگیر ، مانند سایر فیلم ها ، با حس سیال عمق فضایی ، رنگ و نور توسط DP روبن ایمپنس بلژیک (پس از Raw) ، از طریق اغراق خنده دار نشان می دهد که زنان در این امر در برابر چیست جهان در سکانس پس از این ، الکسیا با یک طرفدار خود که اصرار و سخت اصرار دارد برخورد می کند که اعتراف می کند عاشق او است هرچند که آنها واقعاً یکدیگر را نمی شناسند. در اینجا ، دوكورنو به روشنی می گوید كه بیشتر زنان آرزو دارند در چنین شرایطی آرزو كنند: این تجاوزات وحشتناك را هر چه زودتر در جوانه غرق كنید.

کل فیلم تیتان در این سطح تمثیلی اغراق آمیز کار می کند ، بنابراین کسی که از کمبود واقع گرایی یا باورپذیری شکایت کند نمی فهمد که دوکورنو می خواهد تماشاگر را به کجا برساند. اوضاع وقتی پیچیده تر و جذابتر می شوند که الکسیا ، برای فرار از یک وضعیت بسیار خاردار که بازگشت از آن سخت است ، تصمیم می گیرد به جای آن شخص دیگری را تظاهر کند.

این شخص آدرین ، پسر پدر مجرد وینسنت (وینسنت لیندون) است که یک دهه قبل ناپدید شد. الکسیا با اندکی کبودی صورت و مقداری اتصال در ناحیه قفسه سینه ، موفق می شود از پس پسر گمشده عبور کند و این واقعیت به او کمک می کند که هیچ کس دقیقاً نمی داند پسر ناپدید شده ده سال بعد چگونه خواهد بود.

نقد فیلم تایتانیک
بیشتر بخوانید

 پیوند عجیب و غریب آنها کاملاً جذاب است ، زیرا به تدریج مشخص می شود که وینسنت و همسر سابق وی ممکن است آگاه باشند که آدرین واقعاً فرزند آنها نیست ، اما به نظر می رسد هر دو متوجه شده اند که از نظر عاطفی بسته و ویران شده از نظر جسمی بهتر است با کسی در خانه باشد که بتواند از او مراقبت کند نه تنها. بنابراین هم برای وینسنت و هم الکسیا / آدرین رابطه سودمندی وجود دارد که دومی رسماً در تیم آتش نشانان ماشینی ادغام می شود که وینسنت آنها را برای امرار معاش هدایت می کند.

نقد فیلم تیتان

نقد فیلم تیتان

در حالی که روابط آنها واقعاً قلب تپنده این داستان است ، دوکورنو و فیلمنامه نویسان دیگرش ، ژاک آکوتی ، سیمونتا گرگیو و ژان کریستف بوزی ، می توانستند پیوند غیرمعمول و استعاره خود را حتی بیشتر در مرکز داستان قرار دهند تا یک پیوند بزرگتر ایجاد کنند اثر موج دار احساسی. در حال حاضر ، شخصیت لیندون دیرتر از الکسیا معرفی شده است ، که در ابتدا به ما به عنوان بیننده دیدگاهی کاملاً متزلزل از روابط آنها ارائه می دهد (این امر کمک نمی کند که ابتدا از لیندون اعتبار گرفته شود ، شاید انتظارات اشتباهی ایجاد شود).

همکار آتش نشان وینسنت ، رایانه (کاریزماتیک لایس سلامه) نیز احساس می کند کسی است که می توانست تجسم قبلی یک پسر ارساتز برای وینسنت باشد. اما روابط آنها بسیار نازک طراحی شده است تا بتواند واقعاً اطلاعات بیشتری در مورد خواسته ها و نیازهای وینسنت به عنوان یک پدر و پدر به بینندگان بدهد – اطلاعاتی که در آن صورت برای بینندگان مفید خواهد بود تا تمام لایه های مختلف روابط او با Adrien / Alexia را که در حال تکامل است ، کشف کنند. .

اما این یک شکایت نسبتاً جزئی در دومین کار جاه طلبانه Ducournau است که هم سینمایی کاملاً پرتحرک است و هم دارای زوائد و مفهوم حامله ای است. چند شوکر در فروشگاه وجود دارد که تماشاگران با ذهنیت سنتی را بیشتر به یک طرف برانداز می کند اما بینندگان آزاد اندیشی که فیلم های Raw ، Jumbo یا Gonzalez را پرستش می کنند لذت خواهند برد. فیلم های آنها درباره آنچه می تواند سینمای فرانسه را در آینده تعریف کند امیدوار است ، زیرا آنها تصمیم گرفتند كه كلیك ترانه ای را در مورد فیلمهای اولیه فرانسه كه تحت چتر غیر رسمی افراطی جدید فرانسه قرار گرفتند (Pola X ، Baise-Moi ، تنش شدید )

فیلم اسب رویایی
بیشتر بخوانید

نقد فیلم تیتان

فیلم تیتان

پایان مقاله نقد فیلم تیتان

بیشتر بخوانید:

کسب درآمد از یوتیوب | فیلم مرد سوم | تاریخچه ساخت گیتار | بهترین خواننده های تاریخ جهان | مارگارت اتوود: ۶ رمان برجسته مارگارت اتوود | ۱۰ رمان برتر ادبیات آلمان | بهترین فیلم های الیا کازان | نقد فیلم خارج از مرگ | ( فیلم Out of Death 2021 ) | پرسونا در بازاریابی و کسب و کار | بهترین فیلم های امیلی بلانت | بهترین فیلم های ایناریتو | بهترین فیلم های کاپولا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 − دو =