صفحه اصلی > هنر و سرگرمی : 5 راه برای متمرکز ماندن هنگام نوشتن فیلمنامه با نکاتی از اسپایک لی
ads

5 راه برای متمرکز ماندن هنگام نوشتن فیلمنامه با نکاتی از اسپایک لی

نوشتن فیلمنامه

نویسندگان موفق در طول زندگی حرفه ای خود به معنای واقعی کلمه هزاران صفحه محتوا تولید می کنند. برای برخی از افراد نوشتن فیلمنامه حتی یک صفحه می تواند کاری دلهره آور باشد. با این وجود حتی اگر هرگز چیزی فراتر از آنچه برای یک پروژه مدرسه اختصاص داده شده ، ننوشته باشید ، باز هم می توان عادت های لازم برای انجام پروژه های جدی نوشتن را ایجاد کرد.

اما قبل از اینکه شروع به نوشتن فیلمنامه یک فیلم پرفروش یا یک رمان پرفروش کنید ، باید روی موضوعی بسیار اساسی تر تمرکز کنید: نوشتن فیلمنامه بدون حواس پرتی.

آموزش نوشتن فیلمنامه

نوشتن فیلمنامه

چرا نوشتن فیلمنامه بدون حواس پرتی مهم است؟

نویسندگان موفق از نظر کیفیت کار ، کمیت کار و توانایی آنها در رعایت ضرب الاجل ارزیابی می شوند. در حالی که آموزش کیفیت سخت ترین است ، می توان عادت های خوب نوشتن را آموخت و یاد گرفت.

نویسندگان سازنده با کارهای خلاقانه خود مانند کار برخورد می کنند. بیشتر نویسندگان حرفه ای مدت زمان مشخصی را به کارهای خلاقانه اختصاص می دهند. شاید آنها هر روز در هفته چهار ساعت را به عنوان زمان نوشتن خود رزرو می کنند و اجازه نمی دهند که فعالیت دیگری جلسه نوشتن را از زمان برنامه خارج کند. یا شاید آنها روزانه نمی نویسند ، اما زمان بیشتری را برای تمرکز بر نوشتن بدون حواس پرتی اختصاص می دهند.

خواه در حال نوشتن فیلمنامه اولین پیش نویس از یک داستان کوتاه ، فیلمنامه یا یک مقاله از مجله باشید ، نوشتن عالی به زمان و تمرکز نیاز دارد. اگر حواس او را پرت نکنید ، کار شما عدم وضوح و تمرکز را نشان می دهد.

حتی گاهی اوقات می توان به دلیل عدم تمرکز هماهنگ بر روی کار نوشتن ، سد نویسنده را جستجو کرد. نویسندگان ممکن است زمان زیادی را صرف نشخوار کردن حواس پرتی های بیرون کنند و زمان کافی را برای تدبر در مورد مکانیک داستانی که ایجاد می کنند ، صرف نکنند.

5 نکته برای جلوگیری از حواس پرتی هنگام نوشتن فیلمنامه

چندین روش ثابت شده برای تمرکز بر نوشتن فیلمنامه وجود دارد. در حالی که همه به یکسان به همه این روشها پاسخ نمی دهند ، ارزش این است که همه آنها را امتحان کنید تا ببینید چه چیزی در شما طنین انداز است.

چگونه می توان تداوم را در فیلم حفظ کرد: 10 تکنیک تدوین پیوستگی
بیشتر بخوانید

صداهای موجود در اتاق را مدیریت کنید. صدا از راه های ناخودآگاه با ما طنین انداز می شود. یک فضای صوتی کسل کننده و غیر اختصاصی محیطی ممکن است باعث حواس پرتی نشود ، اما از نظر جسمی بسیار نزدیک به مکالمه شخص دیگر ممکن است مانع شنیدن افکار خود شود.

کار در یک دفتر کار خانگی می تواند مانع از این کار شود. اما اگر دفتر ندارید و بیشتر کارهای خود را در کافی شاپ یا فضای عمومی دیگر انجام می دهید ، در نظر داشته باشید که در یک هدفون خوب سرمایه گذاری کنید و به موسیقی نسبتاً محیطی گوش دهید – به عبارت دیگر موسیقی که رقابتی نخواهد داشت برای تمرکز شما مدت زمان معقولی را برای جلسه نوشتن خود تعیین کنید.

کمی زمان لازم است تا بتوانید فضای مناسب نوشتن را بدست آورید ، بنابراین ممکن است جلسه ای که خیلی کوتاه است به پایان برسد چون تازه شروع به کار می کنید. همچنین برنامه ریزی یک جلسه طولانی مدت بسیار اشتباه است. مغز انسان فقط می تواند ساعت ها تمرکز خود را حفظ کند و پس از آن ، طبیعی است که ذهن فرد شروع به سرگردانی کند. بنابراین یک روز کاری واقع گرایانه تعیین کنید – شش ساعت با یک استراحت سی تا شصت دقیقه ای برای ناهار ، یک حد عالی خوب است.

روال کافئین خود را تغییر ندهید. آیا هر روز دو فنجان قهوه می نوشید؟ سپس در تمام مراحل نوشتن خود به آن برنامه پایبند باشید. نوشتن برای شروع کار سختی است. شما نمی خواهید بدن شما با یک تغییر جدید در مدیریت شیمیایی مقابله کند.

در مورد استفاده از اینترنت با خود صادق باشید. بیشتر نویسندگان روی رایانه های شخصی کار می کنند ، که به طور متناوب به اینترنت متصل هستند. تخلیه ساعات در شبکه های اجتماعی آسان است و این می تواند مستقیماً در خروجی نوشتن فیلمنامه شما تأثیر بگذارد. بررسی کنید که آیا هنگام کار کردن Wi-Fi مفید است یا خیر؟ یا اگر هنگام نوشتن به wifi برای تحقیق نیاز دارید ، مطمئن شوید که فقط به موضوعات مرورگر وب مربوط به کار خود نگاه می کنید. موضوعات توییتر و خرید آنلاین می توانند اعتیاد آور باشند ، اما مطمئناً به شما کمک نمی کنند مهلت خود را تعیین کنید.

واترمارک چیست ؟ | همه چیز در مورد Watermark
بیشتر بخوانید

یک منطقه بدون حواس پرتی ایجاد کنید. اگر در خانه کار می کنید ، فقط با عناصر اساسی که برای نوشتن نیاز دارید ، یک منطقه بدون حواس پرتی ایجاد کنید ، مانند یک اتاق یا گوشه ای از اتاق. به این ترتیب مقاومت در برابر وسوسه اهمال کاری آسان تر خواهد بود. هر بار که خود را در منطقه بدون حواس پرتی تفکیک می کنید ، لیست کارهایی بنویسید و به آن پایبند باشید.

آموزش نوشتن فیلمنامه

آموزش نوشتن فیلمنامه

5 نکته Spike Lee برای حفظ تمرکز به عنوان فیلمنامه نویس

اسپایک لی با کار پیشگامانه خود به عنوان نویسنده و کارگردان ، سه دهه مخاطبان را به چالش کشیده است. در اینجا ، لی تعدادی از ترفندهای خود را برای حفظ تمرکز هنگام نوشتن یک فیلمنامه به اشتراک می گذارد.

یک روند داشته باشید و به آن پایبند باشید. اسپایک روند نوشتن خود را با نوشتن ایده هایی در مورد داستان در یک دفترچه یادداشت آغاز می کند – نام شخصیت ها ، گفتگوها ، نقاط داستان و غیره. هنگامی که احساس کرد همه چیز را پایین آورده است ، یادداشت های خود را به کارت های شاخص منتقل می کند. سپس او فرایند سفارش را شروع می کند. استفاده از کارت به وی اجازه می دهد تا سفارش دهد و مرتب شود تا احساس کند که درست از کار درآمده است. این اثر – به علاوه تحقیق – به او وفور مطالب می بخشد ، که سرانجام آنها را به فیلم نامه تبدیل می کند.

در تکه های قابل کنترل کار کنید. اگر فکر کردن در مورد به پایان رساندن کل یک اسکریپت برای شما دلهره آور است ، ممکن است نوشتن به تکه های قابل مدیریتی که روزانه با آنها دست و پنجه نرم می کنید ، آسان تر باشد. بدانید چه چیزی برای شما مفید است. به عنوان مثال ، اسپایک می داند که او بهترین نوشتن را در صبح برای چهار تا پنج ساعت در یک کشش دارد و او هر روز می نویسد تا اولین پیش نویس تمام شود.

تلفن خود را کنار بگذارید وقتی برای نوشتن می نشینید ، سعی کنید همه حواس او را پرت کند – به ویژه تلفن های هوشمند. تجربی باشید بگذار زهنت منحرف شود. این یک زمان ضروری و مقدس است تا شخصیت های خود را بشناسید.

تعریف مدیر صحنه : 7 مهارت مدیریت صحنه
بیشتر بخوانید

تحقیق را بخشی از روال نوشتن خود قرار دهید. اسپایک معتقد است که تحقیق یک قسمت اساسی از کار نویسنده فیلمنامه است. رویکرد او غرق شدن در دوره زمانی است – او به موسیقی آن زمان گوش می دهد ، کتاب ها و مقالات مجلات را می خواند و مستندها را تماشا می کند.

هنگامی که اسپایک پروژه BlacKkKlansman را آغاز کرد ، در مورد مرد سیاه پوستی که در دهه 1970 به کلو کلوکس کلان نفوذ کرد ، اسپایک و کوین ویلموت ، نویسنده فیلمنامه مشترک خود ، در دهه 1970 غرق شدند – جنگ ویتنام ، جنبش قدرت سیاه ، جنبش حقوق مدنی – اطمینان حاصل کنید که آنها مواد خود را از عقب می دانند. سینما درباره داستان سرایی است. بنابراین شما باید داستان درستی را انتخاب کنید ، داستانی که می خواهید در آن زمان انجام دهید ، داستانی که بیشتر به آن علاقه دارید.

شرکای نوشتن فیلمنامه باید از نظر اخلاقی کار کنند. اگر با یک شریک نویسندگی کار می کنید ، اطمینان حاصل کنید که همان حساسیت ها را دارید و مهارت های شما مکمل یکدیگر هستند. اگر در گفتگو قوی هستید ، کسی که از نظر ساختار قوی است می تواند یک شریک عالی باشد.

آموزش نوشتن فیلمنامه

نوشتن فیلمنامه

در BlacKkKlansman ، اسپایک لی و کوین با تقسیم و تسخیر ، بازنویسی فیلمنامه را بر عهده گرفتند. آنها مطالب را بین خود تقسیم کردند و سپس صحنه هایی را رد و بدل کردند تا از دیگری بازخورد بگیرند. کار از راه دور از طریق ایمیل می تواند کارساز باشد ، خصوصاً اگر با شریک تحریر خود رابطه طولانی مدت داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که هر دو به دلیل منافع خود به پروژه متعهد هستید – و همیشه مهلت های خود را رعایت کنید.

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

فیلم ۵ هم خون | فیلم لبخندهای یک شب تابستانی | فیلم مهره هفتم | فیلم Eternals | بیوگرافی مرلین مونرو | ادبیات پست مدرن | فیلم شورش بی دلیل | فیلم مکان ساکت ۳ | فیلم عروس | نقد فیلم خارج از مرگ | ( فیلم Out of Death 2021 ) | کسب درآمد از کوتاه کننده لینک

دیدگاهتان را بنویسید

سه × 5 =