امروز برابر است با :13 آذر 1401
عکاسی از معماری

آموزش عکاسی از معماری : 6 نکته ای که هر عکاس معماری باید بداند

آموزش عکاسی از معماری : از اهرام جیزه گرفته تا معابد روم باستان ، از یک خانه حومه ای تا یک آسمان خراش مدرن که سر به فلک می کشد ، معماری یکی از پویاترین اشکال هنری است که در بافت تمدن بشر حک شده است. عکاسی از معماری یک موضوع محبوب برای عکاسان است زیرا هیچ دو سازه ای شبیه هم نیستند و هیچ دو زاویه ای تصویر یکسانی را ارائه نمی دهند.

آموزش عکاسی از معماری

عکاسی از معماری

عکاسی از معماری چیست؟

منظور از معماری ، طراحی ، مهندسی و ساخت سازه های ساخته شده توسط انسان و همچنین خود سازه های نهایی است. سبک های معماری بی پایان در طول قرون متمادی ظهور کرده اند که هرکدام عبارات منحصر به فرد خود را دارند: رومانسک ، گوتیک ، کلاسیک ، نئوکلاسیک ، باروک ، مدرنیست ، بروتالیست و …

در حالی که می توان به سادگی دوربین را به سمت ساختمان یا پل هدایت کرد و یک عکس گرفت ، یک هنر در معماری وجود دارد. از جمله عکاسان مشهور معماری می توان به آلبرت لووی اشاره کرد که از دهه 1870 شروع به عکاسی از بناهای قدیمی کرد و جولیوس شولمن مدرنیست اواسط قرن آمریکایی که پس از عکاسی از بناهای مدرن محبوب شد.

2 سبک عکاسی از معماری

عکاسی از معماری به دو نوع متمایز خلاصه می شود: نمای خارجی و داخلی.

عکاسی از معماری خارجی. این به عکسهای خارج از یک ساختار اشاره دارد. فضای بیرونی از انبوهی از نور طبیعی بهره مند می شود که باعث می شود عکس آنها راحت تر شود. بسته به هوی و هوس طبیعت ، فضای بیرونی نیز ممکن است نتایج بسیار متنوع ، بدخلقی و چشمگیری ایجاد کند.

عکاسی معماری داخلی. این به عکس هایی از فضای داخلی سازه اشاره دارد. فضای داخلی اغلب به چالش کشیدن بیشتر است: نور محیط موجود از طریق پنجره ها یا نورگیرها اغلب محدود است و گاهی اوقات فیلتر می شود ، مانند پنجره های رنگی شیشه ای رنگی در کلیساها. نور اضافی به صورت فلاش به ثبت دقیق فضای داخلی کمک می کند.

بهترین دوربین ها برای عکاسی معماری کدامند؟

خواه یک گوشی هوشمند باشد یا DSLR ، هر دوربینی می تواند عکس های جالب معماری ثبت کند.

تلفن های هوشمند ، مانند آیفون اپل ، اگر با برنامه های دوربین دستی مانند Adobe Lightroom جفت شوند ، قادر به گرفتن عکس های معماری شگفت آور خوبی هستند.

دوربین های دیجیتال ، به ویژه دوربین های بدون آینه و DSLR ، آزادی بیشتری را در آزمایش با لنزها و کنترل بیشتر در حالت دستی را برای تنظیمات دوربین مانند نوردهی ، سرعت شاتر و ISO فراهم می کنند. کانن ، نیکون و سونی همگی طیف وسیعی از دوربین های کاربردی را ارائه می دهند ، از دوربین های با عکاسی با قیمت مناسب و دوربین های برتر بدون آینه.

آموزش عکاسی تبلیغاتی
بیشتر بخوانید

دوربین های دید ، که امکان عکاسی با سایز بزرگ را فراهم می کنند ، بهترین دوربین برای ارائه حرفه ای ترین تصاویر به نظر می رسند و توسط عکاسان معماری اختصاصی در سراسر جهان ترجیح داده می شوند. با این حال ، قیمت کلان و سنگین آنها باعث می شود که آنها برای عکاسان معماری جدید یا سرگرمی کمتر از ایده آل باشند.

آموزش عکاسی از معماری

آموزش عکاسی از معماری

بهترین تجهیزات برای عکاسی از معماری چیست؟

مجموعه ای از تجهیزات عکاسی برای کمک به شما در گرفتن عکسهای دیدنی از معماری در دسترس است.

دوربین. برای یک عکاس معماری معمولی یا مبتدی ، یک دوربین DSLR تمام حالت ها و تنظیمات لازم برای عکسبرداری از تصاویر معماری را فراهم می کند.

سه پایه خواه از یک لنز تله فوتو سنگین استفاده می کنید و یا از نوردهی طولانی از یک سوژه معماری عکس می گیرید ، یک سه پایه دوربین شما را ثابت نگه می دارد و به تصاویر نهایی واضح تر و واضح تری منجر می شود.

فلاش. برای عکس های معماری داخلی ، دوربین خود را به یک پیوست فلش مجهز کنید تا تصاویر واضح تر و واضح تری داشته باشید. همچنین می توانید کیت خود را گسترش دهید تا شامل چراغ های سرعت ، برگشت و چترهای شلیک حتی برای کمک به نور بیشتر باشد.

لنز دوربین استاندارد یک لنز بزرگنمایی یا لنز پرایم استاندارد برای گرفتن عکس های با جزئیات کافی است ، چه در داخل و چه در خارج. در اینجا درباره انتخاب لنز مناسب بیشتر بیاموزید.

لنزهای دوربین ویژه لنزهای ویژه به عکاس این امکان را می دهند تا با روش های خلاقانه چشم انداز و عمق را تجربه کند. به عنوان مثال ، یک لنز تغییر شیب یک عمق میدان کم را جعل می کند تا به شما در بازی با حس مقیاس بیننده کمک کند. یک لنز با زاویه دید گسترده ، بخشهای بزرگتری از فضای خارجی را ضبط می کند. و یک لنز چشم ماهی می تواند عکس های داخلی را به روش های جالب تحریف کند.

ارتفاع عکاسی از معماری به سادگی به عکسبرداری از سطح زمین محدود نمی شود: ارتفاع می تواند برداشتی بی نظیر از یک عکس در غیر این صورت معمول ایجاد کند. از آنجا که بیشتر ساختارها بسیار بزرگتر از یک عکاس معمولی هستند ، زاویه ها به اندازه احساس ماجراجویی مهم می شوند. نردبان ، پله ، تخته سنگ ، جعبه آسمان و پشت بام ساختمان های بلند دیگر برخی از ایده ها برای شروع بررسی چشم اندازها هستند.

آموزش عکاسی از محصول
بیشتر بخوانید

نحوه عکاسی از معماری : راهنمای گام به گام

هنگامی که یک معماری داخلی یا خارجی را برای عکاسی انتخاب کردید ، برای گرفتن موثر آن ، این دستورالعمل های ساده را دنبال کنید.

تحقیق کنید هر سازه معماری داستانی دارد. در مورد معمار و تأثیرات وی به عنوان نقطه شروع ، همراه با سبک و تاریخ ساخت یا بازسازی ساختمان تحقیق کنید.

اولین برداشت را داشته باشید. هنگام ایستادن در مقابل یا داخل سازه ، ابتدا به اطراف خود نگاه کنید و هر آنچه را می بینید ، حساب کنید. ابتدا چه چیزی را متوجه می شوید؟ چشمت کجا کشیده شده است؟ اجازه دهید روده شما راهنمای اولیه شما در مورد موضوع معماری شما باشد.

جزئیات را بزرگنمایی کنید. اگر تحقیق خود را انجام داده باشید ، ممکن است جزئیات کوچکی را ببینید که با روایت موضوع معماری شما همخوانی دارد. اگر هیچ تحقیقی انجام نداده اید ، یا تاریخچه ساختمان الهام خاصی ایجاد نمی کند ، هنوز چیزهای زیادی برای کشف وجود دارد. شکل سقف یا مواد سقف یا کف را در نظر بگیرید. به دنبال تکرار عناصر طراحی یا نمادهای غیرمعمول باشید. عکاسی از معماری به همان اندازه مربوط به ثبت جزئیات است که به عنوان مستند کل است.

بزرگنمایی کنید. همچنین بررسی منظر و قرار دادن معماری در متن مهم است. اگر در نزدیکی بدن آب وجود دارد ، سعی کنید انعکاس ساختمان را در کنار خود ساختمان بگیرید.

ساختمانها یا اتاقهای دیگر را در خود جای دهید. اگر ساختارهای دیگری وجود دارد که به راحتی با سوژه شما تضاد دارند ، سعی کنید آنها را در کادر قرار دهید. برای فضای داخلی ، سعی کنید سوژه خود را از راهرو یا اتاقی مجاور بگیرید که دید دیگری دارد. عکاسی از این جزئیات ، لایه دیگری از پیچیدگی و علاقه به عکاسی از معماری را ایجاد می کند.

از هر زاویه ای شلیک کنید. وقتی احساس کردید موضوع معماری خود را به اتمام رسانده اید ، به دنبال زوایا ، دیدگاه ها و نقاط مختلفی باشید که ممکن است برداشت جدیدی را ارائه دهند. آیا می توانید از بالا یا از طریق پنجره به داخل کشور شلیک کنید؟ آن پل از زیر چه شکلی است؟ آیا آن ساختمان به اندازه خیابان از نظر هوا چشمگیر است؟
در زمان ها و شرایط مختلف شلیک کنید. سوژه خارجی شما در یک روز بارانی چه شکلی است؟ نور چراغ میز کار در یک شب تاریک چه تاثیری بر احساس فضای داخلی دارد؟ اوقات مختلف روز و شرایط آب و هوایی می تواند جو بی نظیری به عکس های معماری شما اضافه کند.

نوردهی دوگانه : یک راهنمای گام به گام
بیشتر بخوانید

آموزش عکاسی از معماری

آموزش عکاسی از معماری

نحوه ویرایش عکاسی از معماری

پردازش پس از ویرایش و ویرایش عکس از مراحل مهم تکمیل عکاسی معماری است. هنگامی که آرایه ای از تصاویر خام و ویرایش نشده دارید ، آنها را در رایانه خود بارگذاری کنید و با Adobe Photoshop یا Lightroom ، ابزار استاندارد صنعت ، ویرایش کنید.

Adobe دو نرم افزار پس از پردازش عکاسی را ارائه می دهد: فتوشاپ و لایت روم. هر دو مجموعه کاملی از ابزارها را برای ویرایش عکس ارائه می دهند و به عنوان برنامه های ویرایش عکس یا عکسبرداری برای Android و iOS در دسترس هستند.

فتوشاپ بیشتر برای رتوش مناطق کوچک (مثلاً اگر یک سطل آشغال منحصر به فرد در عکس شما قرار داشته باشد) ، برای لایه بندی ، و برای ترکیب و دوخت تصاویر برای ایجاد تصاویر ترکیبی مانند سه قلوها یا پانوراما مناسب تر است.

Lightroom یک برنامه جامع تر برای پردازش پس از پردازش است که به شما اجازه می دهد هنگام ویرایش عکس ها ، تنظیمات دقیق و جهانی را انجام دهید. رایج ترین ابزارهای ویرایش شامل رفع دید ، نوردهی ، کنتراست و برش است ، اما Lightroom به دلیل تنظیمات از پیش تعیین شده نیز شناخته می شود ، که راهی سریعتر برای اعمال خودکار لایه های فیلترها با یک کلیک است.

Photomatix و سایر برنامه ها به طور خاص بر جنبه های خاصی از ویرایش تمرکز می کنند ، مانند ادغام عکس های کم نور و در معرض نور زیاد برای ایجاد یک تصویر نهایی به درستی متعادل.

4 نکته و تکنیک عکاسی از معماری

این نکات را دنبال کنید تا از عکاسی معماری خود بیشترین بهره را ببرید.

موقعیت مهم است. ساده ترین راه برای دستیابی به یک عکس خیره کننده ، قرار دادن دوربین به صورت عمود با خطوط عمودی یک ساختمان است. با کنترل پرسپکتیو و تنظیم صفحه کانونی برای گرفتن چندین خط عمودی موازی ، یک تصویر بازدارنده بصری تولید کنید.

مراقب اشکال پویا باشید. خطوط تمیز که در برابر آسمان صاف قرار گرفته اند ، تقارن یک ساختار را برجسته می کنند ، اما باید از منحنی ها یا سایر اشکال دینامیکی که حس حرکت را به یک تصویر ثابت می دهند ، مراقب باشید.

تکنیک Panning ( پنینگ ) در عکاسی | آموزش عکاسی از سوژه متحرک
بیشتر بخوانید

نور مناسب را پیدا کنید. منتظر بمانید تا نور تغییر کند و تغییر سایه های کشیده شده روی پنجره ها یا ستون ها را بگیرید. اگر نور ایده آل نیست ، سرعت شاتر و دیافراگم خود را تنظیم کنید (یا در یک گوشی هوشمند ، تنظیم نوردهی خود را) با هدف گرفتن سه عکس انجام دهید: در معرض نور کم ، در معرض خودکار قرار گرفتن در معرض نور و نور بیش از حد.

با تنظیمات دوربین خود بازی کنید. از آنجا که هر صحنه متفاوت است ، برای سه عکس بالا با سرعت شاتر و دیافراگم بازی کنید ، یک عکس تاریک تر از آنچه می خواهید ، یک عکس روشن تر و دیگری خوب به نظر می رسد ، اما می تواند از برخی کارها استفاده کند. کمال در این مرحله از روند کار مهم نیست ، زیرا در هنگام پردازش این سه تصویر را با هم ادغام می کنید تا یک تصویر نهایی و متعادل تولید کنید.

آموزش عکاسی از معماری

آموزش عکاسی از معماری

با توجه به اینکه ما با معماری احاطه شده ایم ، از باستان گرفته تا فوق مدرن ، این یک مهارت خوب است یا مهارت کمی برای خاموش کردن این ضربه عالی لازم است. تا زمانی که یک دوربین در دست دارید ، می توانید تجربه آزمایش عکاسی معماری را شروع کنید ، قبل از کاوش در جهان فراتر از آن ، در خانه خود شروع کنید.

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

بهترین آثار باخ | مکتب دادائیسم | نقد انیمیشن لوکا | معرفی شخصیت زاتانا زاتارا ، جادوگر قدرتمند دی سی | راهنمای مشاوران مالی : مشاور مالی چه وظایفی دارد؟ | بهترین کتاب های ادبیات مصر | بهترین کتاب های ادبیات یونان | فیلم سواران عدالت | نقد فیلم هشت و نیم فلینی | بیوگرافی سیمون بولیوار | کسب درآمد از اینترنت در خانه | بهترین فیلم های پنه لوپه کروز | نقد فیلم تا مرگ | معرفی سریال آینه سیاه | فیلم خوشه ‌های خشم | بهترین فیلمهای ناتالی پورتمن | نقد فیلم شکوفه‌های پژمرده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 9 =