صفحه اصلی > هنر و سرگرمی : آموزش عکاسی مستند | زندگی به‌منزله‌ هنر
ads

آموزش عکاسی مستند | زندگی به‌منزله‌ هنر

عکاسی مستند

عکس چیست جز سند یک لحظه؟ در حالی که انواع مختلفی از عکاسی وجود دارد ، اما عکاسی مستند هسته اصلی آنچه در گرفتن عکس است را می زند: حفظ یک فرد ، مکان یا چیز در متن آن. عکاسان مستند را با خبرنگاران عکاسی مقایسه کرده اند ، اما برای گفتن یک داستان تصویری با دوربین لزوماً نباید یک فرد حرفه ای باشد. کیفیت یک عکس مستند از صداقتی ناشی می شود که عکاس قصد دارد داستان سوژه را با آن تعریف کند.

این عکسها هرگز روی صحنه نمی روند ، فقط مشاهده می شوند و بدون دخالت ، گرفته می شوند. هر کسی که مجهز به تجهیزات مناسب و چند نکته و تکنیک ساده باشد ، می تواند بیاموزد که لنزهای خود را بر روی یک موضوع متمرکز کند و تنها با یک کلیک تمام جهان را آشکار کند.

عکاسی مستند چیست؟

عکاسی مستند ، طبق تعریف ، هنر ثبت وقایع و تجربیات مهم تاریخی ، فرهنگی ، اجتماعی یا سیاسی است. این سوژه های عکاسی می توانند اخبار فوری یا داستان های همیشه سبز بیشتری راجع به داستان های زندگی واقعی در سراسر جهان را دربر بگیرند. نمونه های اولیه عکاسی مستند پیشگامانه شامل انری کارتیه برسون در مورد تاجگذاری پادشاه جورج ششم و ملکه الیزابت در سال 1937 است که منحصراً بر روی شهروندان هیجان زده ای که برای تماشای آن حاضر شده بودند تمرکز داشت.

آموزش عکاسی مستند

آموزش عکاسی مستند

تصویر Dorothea Lange از تأثیرات غم انگیز رکود بزرگ بر شهروندان آمریکایی در سراسر ایالات متحده ؛ و تصاویر اصرارآمیز هنرمند آمریکایی Diane Arbus از حاشیه نشینان ، از افراد سیرک گرفته تا افراد تراجنسیتی – همه در دهه 1950 و 60 تابو محسوب می شدند. این عکاسان ، از جمله دیگران مانند لوئیس هاین ، رابرت فرانک ، واکر ایوانز و رابرت کاپا ، در ترویج رویکرد عادی تری به عکاسی تأثیر داشتند ، اتکا به صبر ، مشاهده و فرار از قوانین پرتره مستقیم استودیو برای تصاویر عالی که یک داستان کامل را روایت کرد ، خواه این مستندات جنگ باشد یا صرفاً نشان دادن نحوه زندگی نیمه دیگر.

عکاسی مستند همچنین برای به تصویر کشیدن ریزه کاری های به ظاهر ناچیز زندگی روزمره ، اختصاص دادن جاذبه های اضافی به خود با انتخاب انتخاب فیلم عادی در فیلم ، کاربرد دارد. این می تواند راهی قدرتمند برای روایت داستان شخصی خود یا حفظ داستان خانواده با برجسته کردن جزئیات صمیمی یا به راحتی نادیده گرفته شود. چه در یک کشور دوردست از فرهنگ دیگری عکس بگیرید و چه به سادگی جزئیات را از خانه خود بگیرید ، همان فنون و اصول برای تولید یک عکس مستند وفادار وارد عمل می شوند. نکات زیر در زمینه عکاسی باید به شما در شروع کار کمک کند.

ملاقات با یک حرفه ای عکاسی راه اهن : ویلیام بیچر
بیشتر بخوانید
چگونه دوربین مناسب را انتخاب کنیم

عکاسی همیشه یک شکل هنری متوسط ​​بوده است ، شروع با ضبط اولیه از طریق لنز و سنسور دوربین و پایان یافتن تصویر نهایی در یک اتاق تاریک یا انتشار در وب. به طور خاص با عکاسی مستند ، فکر کردن در مورد آنچه که تصاویر پس از داشتن آنها انجام می دهید مفید است ، سپس به عقب کار می کنید و مناسب ترین دستگاه را برای گرفتن عکس های خود انتخاب می کنید.

تنها تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی مستند ، دوربین است – هر دوربینی. شما ممکن است از یک iPhone ، DSLR ، یکبار مصرف ، Polaroid یا یک دستگاه عکاسی منظم استفاده کنید. بعنوان عکاس ، برخی تحقیقات قبلی ، آشنایی با موضوع شما و استفاده در نظر گرفته شده از عکسهای شما ، انتخاب دوربین را آگاه می کند.

آموزش عکاسی مستند

آموزش عکاسی مستند

اگر تصاویر به صورت چاپ شده منتشر شود ، یک دوربین DSLR در RAW برای صادرات تصاویر با وضوح بالا ایده آل است. در صورت انتشار دیجیتالی ، یک دوربین DSLR ، دوربین عادی یا حتی دوربین تلفن های هوشمند این کار را انجام می دهد ، اما توجه داشته باشید که همچنان در RAW عکس بگیرید زیرا بیشتر ویراستاران و اکثر وب سایت ها برای انتشار به تصاویر با وضوح بالا احتیاج دارند.

اگر برای استفاده شخصی از عکس های مستند عکس می گیرید ، به داستانی که می خواهید بگویید فکر کنید و ببینید آیا می توانید دوربینی پیدا کنید که با احساس و کیفیت بینایی شما مطابقت داشته باشد (برخی تحقیقات نور در مورد دوربین های مختلف فیلم و پردازش پس از آن به شما کمک می کند با تصمیم گیری).

در نظر گرفتن این نکته نیز مهم است که ماهیت عکاسی مستند به معنای غرق شدن در لحظه و اجازه دادن به وقایع است. به همین دلیل ، انتخاب مجموعه ای از دوربین ها و لنزها که به ضبط هر اقدامی کمک می کنند مفید است. حداقل ، یک لنز بزرگنمایی و یک لنز زاویه باز با یک DSLR به شما اطمینان می دهند که عکس بگیرید ، چه نزدیک و چه دور. اگر به سمت یک اعتراض ویلی یا یک رویداد عصرانه می روید ، مطمئن شوید که با تنظیم نوردهی ، سرعت شاتر و ISO (همه تنظیماتی که اجازه می دهد مقادیر مختلف نور از طریق سنسورهای دوربین وارد شود) برای تحرک زیاد آشنا هستید. یا عکاسی در نور کم.

DPI چیست ؟ ( راهنمای محاسبه ) به زبان ساده
بیشتر بخوانید
نزدیک شدن به سوژه شما

هنگامی که یک دوربین (یا دوربین ها) را انتخاب کردید و تحقیقات مقدماتی را درباره موضوع خود به پایان رسانید ، که شامل یادگیری در مورد هر زمینه تاریخی و همچنین شرایط فعلی است ، قدم بعدی برای عکاسی مستند سفر به مکانی است که در آن عمل است و برای ورود به صحنه.

در ابتدای کار برای جلب اعتماد غریبه ها ممکن است کمی مشکل باشد ، با این وجود کمی مهربانی و ارتباطات باز تا حد زیادی کمک می کند. عکاسان مستند اگرچه در یک صحنه بسیار حضور دارند ، اما از کم اهمیت جلوه دادن حضورشان برای اجازه دادن به کنش طبیعی بهره می برند. در هر زمان از حرکت دوربین خود آگاه باشید و سعی کنید در عمل تداخل نداشته باشید.

آموزش عکاسی مستند

آموزش عکاسی مستند

چگونه در مورد لیست عکس خود فکر کنیم

یک اشتباه رایج که عکاسان مستند تازه کار مرتکب می شوند این است که تصور می کنند صورت یک سوژه باید به وضوح در هر عکس وجود داشته باشد. گرفتن چهره فقط یکی از راه های تعریف داستان یک شخص است. جزئیات بیشمار دیگری وجود دارد که یک عکاس مستند می تواند برای تکمیل تصویر نشان دهد. اینجاست که یک لیست شات ، که می تواند لیستی ساده یا الگوی فانتزی لیست شات باشد ، وارد عمل می شود.

لیست عکاسی را با ذکر تمام مکانهای ممکن که می خواهید کاوش کنید ، همراه با سایر اطلاعات مرتبط مانند اندازه عکس ، تعداد صحنه ، نوع عکس ، زاویه دوربین و سایر یادداشتهای اضافی ، یادداشت کنید. می توانید عکس های مشابه را در لیست عکسهای خود یا در یک صفحه داستان جداگانه مرجع کنید.

هنگام تلاش برای به تصویر کشیدن سوژه ، همیشه سوال کنید که آیا می توانید از آنها در خانه ، محل کار یا مکان های موردعلاقه و مورد علاقه او عکس بگیرید. روی جزئیات محیط ، مانند نحوه لباس و جواهرات ، مجموعه یادگاری روی میز یا کشوی دراور ، یا تعاملات ظریف با رهگذران تمرکز کنید. عکس های کلوزآپ به همان اندازه یک شلیک مهم است که سوژه های جالب شخصیت ها را مشخص می کند و واقعیت را در داستان آنها آشکار می کند. با تاثیری که تغییر زاویه دوربین روی سوژه شما می گذارد ، آزمایش کنید.

راهنمای رنگ : درک کاربرد رنگ در هنر
بیشتر بخوانید

زاویه کم می تواند باعث شود مقیاس عالی تر به نظر برسد در حالی که زاویه زیاد اثر کمتری دارد. قبل از شروع به این نوع عکسها فکر کنید و برخی از یادداشتها را در شرح عکس از لیست عکسبرداری دوربین خود یادداشت کنید. در حالی که چند عکس خاص وجود دارد که شما از قبل برنامه ریزی کرده اید ، فضای کمی برای اجازه دادن به رنگ خود به خودی در عکس خاص خود بگذارید.

آموزش عکاسی مستند

عکاسی مستند

عکاسی مستند چیزی فراتر از یک نوع هنر است. این یک روش مهم برای حفظ تاریخ است. هنگامی که ژاکوب رییس ، خبرنگار عکاسی اجتماعی ، در اوایل قرن بیستم مستند سازی وضعیت اسکان فقیر نشینان در شهر نیویورک را آغاز کرد ، عکس های او الهام بخش گفتمان ملی بود و به ایجاد تحولات اجتماعی کمک کرد. گرچه همه عکاسی های مستند نباید از نظر سیاسی یا اجتماعی بارگیری شوند ، اما معمولاً برخی از جنبه های موجودیت را روشن می کند ، و درک ما از وضعیت انسان ، هربار یک عکس را تعمیق می بخشد.

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های گری کوپر | بهترین فیلمهای دیوید لینچ | نقد فیلم جزر و مد | Tides 2021 | بهترین فیلم های ژان لوک گدار | بهترین آثار موسیقی کلاسیک تاریخ | نقد فیلم security 2021 | فیلم امنیت 2021 | فیلم های امیلیا کلارک | بهترین فیلم های جسیکا آلبا | نقد فیلم آمادئوس | آشفتگی های یک نابغه ی | ارتباط موسیقی و مغز انسان | فیلم مهره هفتم | طراحی تخت (Flat design) چیست؟ | سریال The Great | پرفروش ترین کتاب های روانشناسی | فیلم پرسونا | بهترین فیلم های وودی آلن

دیدگاهتان را بنویسید

پانزده − 15 =