صفحه اصلی > هنر و سرگرمی : رقص پاسو دوبل: تاریخ مختصر پاسو دوبل
ads

رقص پاسو دوبل: تاریخ مختصر پاسو دوبل

رقص پاسو دوبل

رقص پاسو دوبل: تاریخ مختصر پاسو دوبل : 

دوبو پاسو یک شکل چشمگیر از رقص رقص در سالن رقص لاتین با داستانهای متعدد است. با رقص اجتماعی سریع و ویژگی های آن آشنا شوید.

دوبل پاسو چیست؟

پاسو دوبل یا پاسودوبل یک رقص باله در لاتین است. “پاسو دوبل” ممکن است در فرانسه یا اسپانیا سرچشمه گرفته باشد-اصطلاح “پاسو دوبل” در اسپانیایی به معنی “دو مرحله ای” یا “دو مرحله ای” است-زیرا موسیقی پازلو دوبل با سرعت بالا مراحل سریع یک راهپیمایی نظامی را در هر دو همراه کرد. کشورها. این رقص همچنین ارتباطی با گاوبازی دارد: موسیقی سریع پازو دوبل در ابتدا به عنوان یک تم مقدماتی برای گاوبازان اسپانیایی که وارد رینگ می شدند ، بود. طبق افسانه های اسپانیایی ، حرکات ماتادور و گاو از رقص الهام گرفته است.

در اروپا ، کانادا و آسیا ، پاسو دوبل یک رقص اجتماعی است ، اما رقص پیچیده آن باعث می شود که به عنوان رقص رقابتی مناسب تر باشد. این یکی از پنج رقص بین المللی لاتین است که در مسابقات رقص در سراسر جهان همراه با جیو ، رومبا ، سامبا و چا-چا اجرا می شود.

رقص پاسو دوبل

رقص پاسو دوبل

مختصری از تاریخ پاسو دوبل

دوبل پاسو دارای تاریخ پیچیده ای است که از قرن هجدهم آغاز می شود:

ریشه های اسپانیایی: ریشه های paso doble با توجه به منابع متفاوت است. برخی از سوابق تاریخی ادعا می کنند که رقاصان برای اولین بار در سال 1780 در اسپانیا موسیقی پازو دوبل اجرا کردند. سپس گزارش می شود که آهنگهای دوبل پاسو به عنوان موسیقی پیاده روی برای نیروهای پیاده نظام اسپانیایی اقتباس شده است ،

که طبق گزارشات قادر بوده اند 120 قدم در دقیقه – یا سرعت عادی خود را – به دلیل امضای سریع موسیقی 2/4 زمان (دو ضرب یک چهارم نت در هر اندازه). در قرن نوزدهم ، آهنگهای پاسو دوبل به عنوان موسیقی برای گاوبازی های اسپانیایی در زمان پاسئو یا ورود به رینگ عمل می کردند.

رقص پاسو دوبل

رقص پاسو دوبل

ریشه های فرانسوی: نسخه فرانسوی داستان پازو دوبل شبیه تکرار اسپانیایی است: گزارش شده است که این سبک رقص از جنوب فرانسه به نام “paso redoble” آغاز شده است ، که ارتش فرانسه آن را به عنوان یک راهپیمایی سریع انتخاب کرد. در نسخه فرانسوی مشخص نیست که چگونه دوبل پاسو تأثیر گاو نر را افزایش داده است. با این حال ، هنگامی که رقص پاسو دوبل در پاریس در دهه 1920 دوباره ظاهر شد ، مراحل رقص آن شبیه به یک دوئل عاشقانه بین ماتادور و گاو بود.

عناصر اساسی فیلمنامه ها و نسخه های نمایشی
بیشتر بخوانید

محبوبیت جهانی: رقص پویای دوبل پاسو به محبوبیت رقص در ایالات متحده و دیگر نقاط جهان کمک کرد. از اواسط دهه 1940 این رقص رقص رقابتی بوده است. در سال 1963 ، برنامه جهانی رقص شورای جهانی رقص ، این رقص را به فهرست کلاسهای رقص کلاسیک و آمریکای لاتین خود اضافه کرد. این برنامه به آموزش و حفظ رقص ادامه می دهد.

رقص پاسو دوبل

رقص پاسو دوبل

3 ویژگی های پاسو دوبل:

ویژگی های متعددی پاسو دوبل را تعریف می کند ، از جمله:

تأثیرات: رقص فلامنکو به شدت بر پاسبو دوبل تأثیر گذاشت. هم رقصنده پاسو دوبل و هم رقاص فلامنکو به عنوان بخشی از اجرای خود پای خود را با الگوهای موزون محکم می کنند.

موسیقی: آهنگساز اسپانیایی Pascual Marquina Narro در سال 1923 “España Cañi”-آهنگی آهسته که بر اساس ریتم راهپیمایی 2/4 ساخته شده است-اغلب با paso doble همراه است. بیشتر آهنگهای paso doble ، از جمله آهنگهای paso doble مدرن ، دارای تغییراتی در ساختار “España Cañi” هستند.

مراحل: پازو دوبل نشان دهنده یک گاوبازی است ، در حالی که شریک مرد – ماتادور – پیشرو است و شریک زن در ادامه. حرکات آنها تیز و مطمئن است ، سرها و سینه ها بالا نگه داشته شده است. این رقص همچنین دارای هفت مرحله با نام های فرانسوی مانند “huit” یا “sur place” است که در زمان استراحت یا “برجسته سازی”

در آهنگ رخ می دهد. در رقص رقص رقص باله ، تعداد موارد برجسته با توجه به اینکه مسابقه در سطح باز است ، که اجازه بداهه پردازی را می دهد یا سطح برنامه درسی ، که رقاصان را محدود به حرکات خاص می کند ، متفاوت است.

رقص پاسو دوبل

رقص پاسو دوبل

پایان مقاله رقص پاسو دوبل: تاریخ مختصر پاسو دوبل

مجله با دوربین

بیشتر بخوانید:

نقد انیمیشن up | فیلم نور زمستانی | فیلم خوشه ‌های خشم | نقد و بررسی بازی The Final Cut | ده فیلم برتر ساموئل ال جکسون | سبک موسیقی رمانتیک | نقد فیلم تاکسی جعفر پناهی | روتوش صورت در فتوشاپ | نقد و بررسی بازی Fortnite | دانته آلیگیری

دیدگاهتان را بنویسید

چهارده − 10 =