صفحه اصلی > ورزش و بازی : نقد و بررسی بازی The Final Cut
ads

نقد و بررسی بازی The Final Cut

بازی Disco Elysium: The Final Cut

یک تجربه کاملاً مکتوب ، بصیر و اغلب خنده دار با پیچ و تاب های ابتکاری در تجربه سنتی RPG.

سیستم عامل ها: PC ، PS5 ، PS4 ، Stadia (Xbox ، تغییر به دنبال)

هنگامی که نسخه اصلی بازی The Final Cut در اکتبر 2019 راه اندازی شد ، شاید بهترین توصیف آن “غیر معمول” باشد. آنچه در ابتدا به نظر می رسید نوآر کارآگاهی است ، به کاوش گسترده ماهیت ذهن تبدیل شد و در دنیای متناوب Revachol با پیشینه ای دقیق با هزاران سال قدمت ، مشابه – اما تفاوت اساسی آن با ما – وجود داشت. این همچنین عمیقاً به نظریه سیاسی فرو رفت ، و به بررسی شیوه های تفکر پشت کمونیسم ، اخلاق گرایی ، سرمایه داری ، فاشیسم و لیبرالیسم پرداخت (و علاوه بر این چند مورد دیگر) منشأ منحصر به فردی برای هر ایدئولوژی در چارچوب تاریخ جهان بازی ارائه داد ، بازیکنان چالش برانگیز درک هر یک از آنها با جدا کردن تعصبات در دنیای واقعی. بالاخره شاید “پیچیده” توصیفی بهتر از “غیرمعمول” باشد.

با وجود همه اینها ، بازی بسیار لذت بخشی بود – یک تجربه کاملاً مکتوب ، بصیرت و اغلب خنده دار با پیچ و تاب های نوآورانه در مورد تجربه سنتی RPG. بیدار شدن به عنوان یک کارآگاه فراموشی پس از چند روز نوشیدن مشروبات الکلی و مواد مخدر ، نیمی از چالش بهم پیوستن به اینکه شما چه بودید ، به همان اندازه حل یک پرونده قتل که ظاهرا در حال تحقیق آن بودید.

بازی The Final Cut

بازی Disco Elysium: The Final Cut

Disco Elysium در بازی The Final Cut یک “RPG” به معنای خالص بود – سبک مبتنی بر آمار ، قلم و کاغذ ، اما بدون جنگ ، و از دیدگاه ایزومتریک از بالا به پایین بازی می شد. هر تعارض ، هر نقطه واگرا ، نه با رفلکس یا قدرت ، بلکه با یک تاس تاس تعیین می شود که توسط آمار شما در چهار ویژگی آشنا – البته کمی ژانر واگرا – مشخص می شود: عقل ، روان ، فیزیک و موتور.

این ممکن است آشنا به نظر برسد ، اما فاصله زیادی با دسته بندی های stat وجود دارد که ممکن است بازیکنان Dungeons & Dragons به آن عادت کرده باشند. در اینجا هر یک از ستون ها تأثیر می گذارد کمی هم پوشانی وجود دارد ، اما تفاوت های ظریف مهم است. به عنوان مثال ، عقل متمرکز بر مهارت ها و مشاهدات مربوط به جهان فیزیکی است – سرنخ های لکه بینی یا داشتن دانش. روان بیشتر با هوش هیجانی ، بینش شخصی و چگونگی پاسخ دیگران به شما ارتباط دارد.

نقد و بررسی بازی Alan Wake 2
بیشتر بخوانید

به طور مشابه ، هیکل بدن شما چقدر سخت است ، در حالی که موتور سیکلت چقدر بدن شما حرکت می کند – به عنوان مثال هماهنگی چشم و دست. هر یک شامل پنج استعداد مشخص است ، مانند “امپراطوری داخلی” ، که بر احساس خود شما حاکم است ، یا “اسپریت دی کورپس” ، که به شما ارتباط عمیق تری با همنوعان خود می دهد. حتی بازیکنان فصلی RPG های “هاردکور” تر نیز با پیشرفتی که دارند می توانند معاملات مربوط به آنها را ارتقا دهند.

بازی The Final Cutبه دو روش عمده در نسخه اصلی گسترش می یابد. یکی عملکرد است – هر خط و شخصیت اکنون کاملاً صداپیشه است ، برخی از شخصیت هایی که در ابتدا ابراز می شدند اکنون با بازیگران جدید دوباره ضبط می شوند تا متناسب با لحن کلی بازی بهتر باشد. توسعه دهنده ZA / UM می گوید که این حدود یک میلیون کلمه است که اکنون کاملاً عمل می شود و تفاوتی که ایجاد می کند قابل توجه است.

یکی از نکات جالب در این بازی این است که زمان قابل توجهی با کارآگاه در حال بررسی ، بحث و مجادله با ضمیر ناخودآگاه خودش است ، بخشهایی که به لطف کار صوتی بازیگر Lenval Brown ، اکنون بسیار غوطه ورتر شده اند. زنگ های براون همچنین به عنوان راوی خدمت می کنند ، حتی پیش پا افتاده ترین مشاهدات یا تعاملات ارزش گوش دادن را ایجاد می کنند ، و دنیای اطراف شما را غنی می کنند.

بازی The Final Cut

بازی Disco Elysium: The Final Cut

مورد دیگر معرفی جستجوی سیاسی چشم انداز است ، چهار انحراف اختیاری که بسته به گرایش های سیاسی شما در طول تحقیقات باز می شود. از آنجا که اینها از لحاظ عقیدتی قفل شده اند ، هرچند فقط در هر بازی می توانید با یک بازی روبرو شوید. خوشبختانه ، آنها برای داستان اصلی که قبلاً پیچیده شده است ضروری نیستند ، اما جزئیات بیشتری را به جهان می افزایند ، بیشتر از تاریخ آن توضیح می دهند یا ساکنان عجیب و غریب را در عمق بیشتری کاوش می کنند. با توجه به دنیای Disco Elysium ، در واقع ، بزرگترین شخصیت است ، این تلاش ها برای هر کس که به آن علاقه مند می شود ، یک پیشرفت عالی را ایجاد می کند.

بازی Destiny 2 در راه است - در اینجا همه چیزهایی که باید بدانید آمده است
بیشتر بخوانید

آنچه که بازی The Final Cut انجام نمی دهد این است که تجربه اصلی Disco Elysium را تغییر دهد. این هنوز هم یک بازی سنگین و متناسب با جنگ و بدون جنگ است که نیاز به توجه و تمرکز بازیکن دارد. حتی اگر در نقش کارآگاه به عنوان تخته ای گنگ از گوشت افزودنی مواد مخدر برای حداکثر تأثیر کمدی بازی می کنید ، برای پیشرفت بهتر باید به جزئیات جهان و گفتگو توجه زیادی داشته باشید. به راحتی می توان گفت ، این برای سلیقه همه مناسب نیست – بلکه برای هر کسی که با ترکیبی از تاریخ جهانی متناوب و حتی عناصر واقعی نوپای تفاله که به پهلو پرتاب می شود ، به ترکیبی روان آلود ، فلسفه و نظریه سیاسی باز باشد. ، با این غیرمعمول ترین RPG ها انفجار خواهد داشت.

بازی The Final Cut

بازی Disco Elysium: The Final Cut

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

۵ نکته مفید برای بهبود برند تجاری شما | ۲۰ راه کسب درامد از سایتهای تبلیغاتی | بهترین کتاب های گابریل گارسیا مارکز | ادیت تصویر به صورت پاییزه در فتوشاپ | نقد فیلم احضار ۳ | تعریف اپرا در موسیقی | بهترین فیلم های میشل ویلیامز | نقد فیلم هامون | نقد فیلم پنجه طلا | هانا آرنت و کتاب توتالیتاریسم |

دیدگاهتان را بنویسید

سه × سه =