صفحه اصلی > ورزش و بازی : نقد و بررسی بازی Metro 2033
ads

نقد و بررسی بازی Metro 2033

بازی Metro 2033

نقد و بررسی بازی Metro 2033 : 

ژانر وحشت بقا تعدادی از سنت های گیم پلی قابل تشخیص را آغاز کرده است. تنش مداوم ، تأکید بر فضا ، درماندگی شخصیت اصلی ، موارد محدود/مهمات – همه این مکانیک ها از جمله دلایلی هستند که باعث می شود بازی های ترسناک بقا بسیار فریبنده باشد. مترو 2033 یک تیرانداز اول شخص است که برای ایجاد یک تجربه جوی از این سنت ها وام زیادی می گیرد.اگرچه بازی Metro 2033 یک سفر جذاب است ، اما از تعدادی از سناریوهای مخفی کاری و اشکالات فنی به شدت ناامید شدم.

بر اساس رمانی روسی از دیمیتری گلوخوفسکی ، بازی Metro 2033 در مسکو پسا آخرالزمانی تنظیم می شود. پس از ویرانی هسته ای زمین و آسمان را ویران کرد ، مردم مسکو برای زنده ماندن به سیستم مترو زیرزمینی پهناور عقب نشینی کردند و در ایستگاه های مختلف در سرتاسر شهرهای فرسوده ساختند.

جهان مملو از جهش یافته ، ناهنجاری های خطرناک و تعدادی از اتفاقات ماوراء طبیعی است. در میان این محیط عجیب ، بازیکنان کنترل Artyom جوان را در دست می گیرند و او را در تلاش برای ارسال پیام مهم به ایستگاه همسایه راهنمایی می کنند. او برای رسیدن به آنجا با تعدادی از دشمنان عمومی مبارزه می کند و در این راه با چند شگفتی همراه خواهد بود.

بازی Metro 2033

بازی Metro 2033

فضا لذت بخش ترین بخش این عنوان است. متأسفانه گیم پلی بازی منطقه ای است که بازی Metro 2033 بیشترین آسیب را از آن می بیند. وقتی بازی کار می کند ، خوب کار می کند ، اما همیشه اینطور نیست. به عنوان مثال ، بخش های مخفی کاری بسیار ناامید کننده هستند ، زیرا دشمنان همیشه از قوانین ثابت پیروی نمی کنند. اگر با استفاده از چاقوی پرتاب بی صدا (یا شاید بدون کشتن آنها) یک نگهبان عبوری را از دست داده اید ،

به همه نگهبانان منطقه نه تنها بلافاصله هشدار داده می شود ، بلکه آنها مکان دقیق شما را نیز می دانند. “منطقه خاکستری” ، جایی که نگهبانان به دنبال شما هستند ، در این بازی واقعاً وجود ندارد.

این بخش های مخفی کاری تقریباً بازی Metro 2033 را برای من خراب کرد ، اما خوشبختانه تنها چند مورد قابل توجه وجود دارد که باید بر آنها غلبه کرد. اگر بتوانید از این موانع عبور کنید ، بقیه بازی کمتر خسته کننده خواهد بود.

نقد و بررسی بازی Godfall
بیشتر بخوانید

بازی Metro 2033 همچنین یک بازی نسبتاً براق است ، زیرا من خود را در حصارها و دیوارها گیر کردم و همچنین در حال مبارزه با یک دشمن ناخواسته شکست ناپذیر هستم که نمی توان او را کشت. یکی دیگر از اشکالات غیر معمول زمانی است که سعی می کنید فیلتر را در ماسک گاز خود تعویض کنید. انیمیشن تعویض فیلترها پخش می شود ، اما فیلتر در واقع تغییر نکرده است.

بازی Metro 2033

بازی Metro 2033

سایر بازیکنان ممکن است از اینکه دوستانه بازی Metro 2033 برای مبتدیان چقدر غیر دوستانه است ، ناامید شوند. اگرچه آموزش های گیم پلی اولیه زیادی وجود دارد ، اما تعدادی سیستم وجود دارد که به خوبی توضیح داده نشده است. اولین باری که پا به بازار ایستگاه گذاشتم و سعی کردم ارز مبادله کنم ، کاملا گم شده بودم. توسعه دهندگان فقط زمینه کافی (به عمد یا غیر عمد) به بازیکنان نمی دهند و این می تواند برای تازه واردان آزاردهنده باشد.

از سوی دیگر ، بزرگترین نقطه قوت بازی Metro 2033 در جو و محیط آن است. توسعه دهنده 4A Games کار بسیار خوبی را در خلق جهان و پر کردن مناظر و صداهای جالب انجام داده است. خزیدن از طریق لوله های فاضلاب فرسوده ، سوار شدن بر روی ریل های ترسناک قطار و عبور از میان زمین های بایر سرد سطح ، همه نمونه هایی از عملکرد صحیح این بازی هستند. اگرچه فضای کلی سفر Artyom از طریق مترو من را تشویق کرد که به بازی ادامه دهم ، اما خود داستان گاهی اوقات ناشیانه است. این عمدتاً به خاطر شخصیت هایی است که دارای شخصیت های قوی نیستند (علاوه بر بوربون).

در قلب خود ، بازی Metro 2033 یک FPS استاندارد با چند ایده جالب در اطراف آن است. بازی با اسلحه که در بازی پیدا خواهید کرد ، معمولی است ، زیرا دائماً می دوید و اسلحه می کشید ، و چند گام جنبی در بین آنها وجود دارد. Artyom فقط می تواند یک اسلحه از هر کلاس سلاح گرم (تپانچه ، اتوماتیک و سنگین) حمل کند ، اگرچه می تواند مجموعه کوچکی از چاقوها و مواد منفجره پرتاب کند.

نقد و بررسی بازی Unravel Two
بیشتر بخوانید
بازی Metro 2033

بازی Metro 2033

عناصر منحصر به فرد هنگامی که ابزارها و ابزارهای خارج از زرادخانه اصلی Artyom را بررسی می کنید ، به کار می روند. یکی از ضروری ترین ابزارهای وی ماسک گازی است که به دلیل هوای مسموم باید روی سطح استفاده شود. با این حال ، بازیکنان باید مراقب باشند ، زیرا فیلتر ماسک گاز باید دائماً تعویض شود تا هوای آرتیوم خالص نگه داشته شود. و اگر در استفاده از ماسک ضد گاز در جنگ اشتباه کنید ، احتمال آسیب دیدن آن وجود دارد و نیاز به تعویض دارد.

دوچرخه سواری عادی دیگری نیز وجود دارد ، مانند شارژر یونیورسال که باید برای چراغ جلو و عینک دید در شب آرتیوم تنظیم شود. بازیکنان همچنین می توانند ژورنال Artyom را در اواسط اکتشاف ارائه دهند ، که اهداف فعلی را لیست می کند و همچنین دارای یک قطب نما داخلی است که به سمتی که باید حرکت کنند اشاره می کند. سلاح های بادی بازی نیز جذاب هستند که برای شلیک باید آنها را پمپاژ کنید.

بازی Metro 2033

بازی Metro 2033

همه این مکانیک های گیم پلی ، همراه با تنظیمات روسی ، باعث لذت بخشیدن به فضای بازی Metro 2033 می شود. عناصر وحشت بقا نیز به خوبی کار می کنند و بازیکنان را مجبور به ذخیره مهمات و حرکت دقیق می کنند و در حالی که به طور مخفیانه در محیط ها حرکت می کنند ، تنش ایجاد می کنند. اما این ویژگی های مثبت به دلیل گیم پلی مخفی کاری و مشکلات فنی مانع جدی می شود.

حکم

فضای بازی و انتخاب های طراحی منحصر به فرد آن را برای برخی افراد به تجربه ای ارزشمند تبدیل می کند ، اما بازی Metro 2033 از مشکلات متعددی (اجرای ضعیف مخفی کاری ، اشکالات مکرر و غیره) رنج می برد. طرفداران داستانهای پسا آخرالزمانی باید بتوانند به این مهم توجه کنند ، اگر بتوانند شکست های فوق را تحمل کنند.

بازی Metro 2033

بازی Metro 2033

پایان مقاله نقد و بررسی بازی Metro 2033

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم تیتان | ترسناک، غریب و دیوانه‌وار | بهترین فیلم های بیلی وایلدر | نوشتن خلاق | همه چیز برای شروع نیاز دارید | سریال Dancing Queens | نقد فیلم کشتن دو عاشق | آموزش ساخت شمع در خانه : ۴ نکته برای ساخت شمع | داستان فیلم ماتریکس ۴ | رمان های برتر ادبیات فرانسه | سبک موسیقی متال | نقد فیلم روز برای شب |

دیدگاهتان را بنویسید

هفت − یک =