امروز برابر است با :11 خرداد 1402
سبک موسیقی متال

سبک موسیقی متال

سبک موسیقی متال : اگر بخواهیم از دیدگاه سطحی و غیر تخصصی به موضوع نگاه کنیم ، هر موسیقی بلندی را هوی متال می نامند. در اصل می توان گفت ، تعداد بسیاری از ژانر های موسیقی و زیرشاخه های موسیقی غربی هستند.

هوی متال یک چتر پهن است که مشخصه سبک موسیقی است که به طور کلی بلند و تهاجمی است. سبک هایی وجود دارد که تا حد فراوانی ملودیک و جریان اصلی هستند و سایر سبک ها افراطی و زیرزمینی هستند.

در اینجا توضیح مختصری از سبک زیبای متال و ژانر های گوناگون آن می دهیم پس با مجله موسیقی بامدادی ها همراه باشید.

بیشتر بخوانید : معرفی فیلم بابادوک

اصطلاح “هوی متال” نخستین بار در آهنگ “Born To Be Wild” ساخته Steppenwolf در دهه 60 میلادی به معنای موسیقی مورد استفاده قرار گرفت که آنها به “رعد و برق هوی متال” اشاره کردند.

اگرچه بحث هایی میان کارشناسان وجود دارد ، ولی باید توجه داشت بیشتر گروه هایی مثل Black Sabbath ، Led Zeppelin و Deep Purple را نخستین گروه های هوی متال می دانند.

از آنجا سبک تکامل یافت و به سبک ها و زیرشاخه های گوناگون منشعب شد. هوی متال با داشتن تورهای کنسرت فروش و سی دی های فروش تعداد قابل توجهی نسخه بدون هیچ پخش رادیویی یا نمایش جریان اصلی ، همچنان یک نیروی حیاتی در موسیقی باقی مانده است.

ستون فقرات سنگین متال ، گیتار الکتریک است. در واقع این سبک عملا بدون گیتار الکتریک امری بی معنی می شود.

بدون حداقل یک گیتاریست نمی توانید متال داشته باشید و خیلی از گروه ها دو یا چند گروه دارند. سبک های بخصوصی دارای بعضی از بخش های آرام و ملایم هستند ، ولی بیشتر فلزات بلند ، شدید ، سریع و تهاجمی هستند.

بیشتر بخوانید : معرفی فیلم راندرز

سبک های آوازی در هوی متال از آواز ملودیک گرفته تا آواز تهاجمی تا فریاد نامفهوم بسته به سبک آن موسیقی متغیر است.

سبک موسیقی متال

سبک موسیقی متال

در اوایل  ، فقط متال وجود داشت. در ادامه و پس از تکامل و تقسیم به انواع مختلف سبک ها و زیرشاخه هایی در این سبک ایجاد گردید.

اگر بخواهیم کلی به موضوع بنگریم حقیقت این است که یک تفاوت بزرگ بین doom و death metal وجود دارد. اگرچه شما واقعاً باید به تمام زیرشاخه های گوناگون این سبک غربی گوش فرا دهید تا از سبک های متنوع آنها قدردانی کنید ، ولی مسئله این است که شما تفاوت های نظری بین هر ژانر متال را نیز درک کنید.

معرفی سبک موسیقی راک اند رول
بیشتر بخوانید

در نتیجه می دانید که چه چیزی برای شما جذاب است و چه چیزی را باید جستجو کنید. این راهنما برای زیر سبک های مختلف موسیقی متال به شما کمک می کند فرق های بین هر سبکی از متال را کامل متوجه شوید.

اگرچه ریشه اصطلاح هوی متال به طور وسیعی به رمان نویس ویلیام باروز نسبت داده می شود ، ولی استفاده از آن در واقع به قرن 19 میلادی برمی گردد ، وقتی که به توپ یا به طور کلی قدرت می گفت.

علاوه بر آن برای طبقه بندی عناصر یا ترکیبات بخصوصی مثل جمله مسمومیت با فلزات سنگین استفاده شده است. هوی متال در متن Steppenwolf’s “Born to be Wild” (1968) ظاهر شد و در اوایل دهه 1970 میلادی منتقدان راک از آن برای اشاره به سبک خاصی از موسیقی استفاده می کردند.

در اواسط دهه 1960 میلادی گروه های بریتانیایی مثل Cream ، Yardbirds و گروه Jeff Beck ، به همراه جیمی هندریکس ، به طور اساسی با ایجاد طبل های سنگین تر ، بیس و صداهای تحریف شده گیتار که هوی متال را از سایر راک های مبتنی بر بلوز متمایز می کند ، اعتبار دارند.

این مطلب ادامه دارد پس با مجله بامدادی ها همراه باشید.

نویسنده و منتقد سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + چهار =