صفحه اصلی > ورزش و بازی : نقد و بررسی بازی Batman: Arkham Knight
ads

نقد و بررسی بازی Batman: Arkham Knight

بازی Batman: Arkham Knight

نقد و بررسی بازی Batman: Arkham Knight : 

Arkham Asylum ، اولین بازی بتمن از استودیو Rocksteady ، حس یک شروع تازه برای بازی های اکشن ابرقهرمانی داشت. بازی Batman: Arkham Knight یک حس نهایی دارد. این روش بر اساس شیوه انقلابی مبارزه با ضربات و مقابله با حرکات و دشمنان قدرتمند جدید بنا شده است.

آن را در جهان باز Arkham City با نسخه بزرگتر و دقیق تر از Gotham گسترش می دهد. این یک Batmobile کاملاً قابل پخش جدید را معرفی می کند و آن را به بخش مهمی از اکشن و پازل تبدیل می کند. و همه نزدیکترین خانواده بتمن از ابرقهرمانان گاتهام را جمع می کند و برای یک فینال شگفت انگیز و عالی ظاهر می شود.

تقریباً 12 ساعت ماموریت داستانی کار بزرگی در بازسازی سابقه طولانی بین بتمن ، سه رابین و جیم و باربارا گوردون است. این طرح از نظر سلیقه من تا حد زیادی از ماوراء طبیعی دور می شود – به این دلیل که من عموماً شوالیه تاریکی را در بهترین حالت خود می بینم وقتی تهدیدهایی که با آن مواجه می شود حداقل از راه دور در واقعیت پایه گذاری شده است – اما با این کار باعث ایجاد اختلاف بین متحدان می شود. و به طرز جالبی به روان بتمن وارد می شود.

بازی Batman: Arkham Knight

بازی Batman: Arkham Knight

در حالی که رمز و راز هویت بازی Batman: Arkham Knight (یک ضد بتمن نظامی که در کنار مترسک به عنوان همتاگونیست فعالیت می کند) از بین می رود ، شگفتی های دیگری نیز وجود دارد که باعث شد من درگیر داستان پیچیده باشم.

علاوه بر این ، چندین اجرای قوی به آن شخصیت می بخشد: صدای یکنواخت نگران کننده جان نوبل این را وحشتناک ترین نسخه مترسک می داند ، مارک همیل برای برخی از خطوط عالی و خنده دار جوکر پس از مرگ و بازسازی برخی از مشهورترین صحنه های کمیک باز می گردد. و البته کوین کانروی قطعی در نقش بتمن بازی می کند.

اینجا و آنجا چند خط چوبی پنیری ظاهر می شود ، بیشتر در جستجوی جانبی ، اما تقریباً در مورد هر بازی با این اندازه صادق است.

و اندازه آن قابل توجه است. ما اکنون می توانیم سه جزیره تاریک و متناوب طوفانی شهر گاتهام را بررسی کنیم که به دلیل وجود نورهای نئون درخشان و نقاط دیدنی قابل توجه مانند محله محله چینی ها ، برج وین ، و آس شیمیایی ، به آن شخصیت و رنگ می بخشد. همه آنها به زیبایی توضیح داده شده اند و جلوه های نورانی که در خیابان های خیس و شنل ها منعکس می شود ، جزئیات بافت چشمگیر را برجسته می کند. شهر دوباره تخلیه شد ،

نقد و بررسی بازی Dead Island 2
بیشتر بخوانید

این امر باعث می شود به طور تصادفی یا عمدی افراد بی گناه مورد ضرب و شتم قرار نگیرند ، اما خیابان ها به دلیل افزایش جمعیت جنایتکاران ، چه پیاده و چه در تعقیب سریع با اتومبیل های پلیس Gotham ، بسیار پر جنب و جوش تر از بازی های گذشته است. (انیمیشنی که از مقابله با آنها هنگامی که سعی می کنند شما را پایین بیاورند خنده دار است.)

قابل ذکر است ، ما به Batcave در بازی Batman: Arkham Knight برنمی گردیم ، که با توجه به مدت زمانی که در دو بازی گذشته Arkham در آنجا گذراندم ، خوب است.

با دنیای باز نسبتاً بزرگ جدید ، حمل و نقل بهبود یافته است. نه تنها می توانید به لطف یک گریپنل قابل ارتقاء ، سریعتر قایقرانی کنید ، بلکه ما از موشک استفاده می کنیم و Batmobile را تبدیل می کنیم ، که همانطور که Kool-Aid Man به دیوارهای آجری می آید ، در خیابان های شهر Gotham قرار دارد.

با تعقیب جنایتکاران ، تقریباً همه چیز در مسیر شما به طرز رضایت بخشی فرو می ریزد ، و ما از انفجارهای حرکتی آهسته چشمگیر از نبردهای ساده وسایل نقلیه برخوردار می شویم. (به یاد داشته باشید: بتمن نمی کشد ، بنابراین می توانیم فرض کنیم همه از این خرابه های آتشین دور می شوند.

اوضاع و اوباشی که در خیابان با آنها برخورد می کنید هم همینطور است ، که هر دو با یک ماشین برخورد می کنند و برق می گیرند.) اینها تنها لحظاتی بودند من متوجه افت فریم کمی شدم ، اما خیلی زیاد نبود.

Batmobile همچنین می تواند از راه دور کنترل شود ، که این را به یک جعبه ابزار حل معماهای محیطی بتمن اضافه می کند. آیا برای فعال کردن دو سوئیچ باید همزمان در دو مکان باشید یا با دشمنانی که شما را در گوشه ای قرار داده اند دزدکی حرکت کنید؟ اشکالی ندارد. و می توان آن را تقریباً در هر نقطه خارج احضار کرد ، که منجر به حرکت فوق العاده ای می شود که بتمن هنگام زوم کردن روی آن غواصی می کند.

بازی Batman: Arkham Knight

بازی Batman: Arkham Knight

نکته این است که وقتی ماشه چپ را در دست می گیرید ، بت موبیل به سرعت تبدیل به یک تانک کندتر اما بسیار قابل مانور می شود که از آن برای منفجر کردن پهپادهای جنگی استفاده می کنید. این … عجیب است از یک طرف ، این فعالیت تا آنجا که من تصور می کنم غیر بتمن است. او یک قهرمان است که به خاطر استفاده از مشت ،

نقد و بررسی بازی Lone Echo
بیشتر بخوانید

وسایل غیر کشنده و عقل خود برای شکست جنایتکاران شناخته شده است زیرا پدر و مادرش با اسلحه کشته شده اند ، اما در اینجا او یک شوالیه در زره های آینده نگرانه است که با اسلحه های زیادی در حال انفجار است.

(آنها هنگام هدف قرار دادن انسانها به طور خودکار به مهمات غیر کشنده تبدیل می شوند.) راکستدی بدیهی است که از این امر آگاه است ، زیرا بیش از یک شخصیت در مورد نحوه دقیقاً سبک او اظهار نظر می کند.

از سوی دیگر ، نبردهای تانک سرگرم کننده خوبی است – ایده داشتن هواپیماهای بدون سرنشین متخاصم یک خط قابل مشاهده از آتش را در جایی که آنها قصد پرتاب یک پوسته را دارند ،

به شما آگاهی می دهد که دشمنان از هر طرف حمله می کنند و به شما اجازه می دهد از آنها دوری کنید. وقتی هواپیماهای بدون سرنشین سنگین و پرنده معرفی می شوند و برای مقابله با آنها سلاح های ثانویه ، مانند EMP ها و موشک های موشکی به شما داده می شود ،

بازی Batman: Arkham Knight

بازی Batman: Arkham Knight

سخت می شود. درست است که نبردهای تانک به اندازه بهبود یافتن نزاع و نبردهای شکارچیانه جالب و قابل بازی نیست ، اما افزودن این حالت سوم مبارزه به کارنامه بتمن کارهای بسیار خوبی را برای قدم زدن و تنوع انجام می دهد ، و اطمینان حاصل می کنیم که هرگز همان کار را برای مدت طولانی انجام نمی دهیم.

حالت مخزن نیز نقش مهمی در معماها دارد ، به لطف وینچ گراپنل که همه چیز را برای شما پایین می آورد. پازل های پلتفرم سازی مبتنی بر مخزن جایی است که Batmobile یک ایده بد به نظر می رسد. آنها فقط کمی سرگرم کننده تر از آن چیزی هستند که به نظر می رسند ، زیرا در حالی که قابلیت مانور دارد و می تواند به هم بخورد ، رانندگی در یک سطح شیب دار باریک همچنان ناامید کننده است. همچنین ،

توجه داشته باشید: رانندگی و نبرد با تانک بسیار لذت بخش تر شد وقتی که من کنترل ها را از حالت پیش فرض ضد بصری به حالت تعویض طبیعی تر تغییر دادم ، جایی که لازم نیست دکمه تانک را پایین نگه دارید و ترمز ماشه سمت چپ (همانطور که هر بازی رانندگی دیگری به ما آموخته است) به جای تغییر. آن را در منوی گزینه های بازی پیدا کنید و بعداً از من تشکر کنید.

نقد و بررسی بازی Fortnite
بیشتر بخوانید

در همین حال ، مبارزات نزاع آمیز و شکارچیان مخفی بتمن احساس بهتر و روان تری نسبت به گذشته دارد و البته آنها با ده ها مکانیک جدید قدرتمند و جالب و ترفندهای ظریف ارتقا یافته اند که به ما آزمایش و تسلط بیشتری می دهد. برخی از حرکتهای جدید در ابتدا احساس غلبه می کنند. در نزاع ها می توانید چوب یا چوب بیس بال افتاده را بردارید ،

که به شما چند ثانیه طول می کشد تا با دشمنان محافظت شده یا باتوم برخورد کنید ، و در مبارزات شکارچی با حرکت غافلگیرکننده چند مرحله ای که تا پنج نفر بدون شک مشکوک می شود. اهداف را به طور همزمان و ابزار ترکیب کننده صدا که می تواند اراذل و اوباش را در تله های شکارچیان به دام بیندازد ، هر دو به سرعت اراذل و اوباش را می جوند. اما افزایش تعداد دشمنان در بازی و انواع جدید ،

مانند سگهای بزرگ و یک پزشک که می تواند از متحدان خود با میدان های الکتریکی محافظت کند (که قبل از ضربه زدن به آنها باید با پنجه خفاش کوتاه شوند) و هر کسی را زنده کند قبلاً ناک اوت شده است ،

آن را به خوبی متعادل کنید. همچنین ، شکار کردن اراذل و اوباشی که از تاکتیک های انکار مانند بمباران دریچه های زمین ، کنترل هواپیماهای بدون سرنشین معلق ، استقرار مین های زمینی و شناسایی شما در صورت استفاده طولانی مدت از Detective Vision استفاده می کند ، باعث شد عاداتم را تغییر دهم و اولویت ها را هدف قرار دهم.

بازی Batman: Arkham Knight

بازی Batman: Arkham Knight

چند سناریوی درخشان در مبارزات انتخاباتی و ماموریت های جانبی به شما امکان می دهد با Robin ، Nightwing یا Catwoman تحت کنترل هوش مصنوعی همکاری کنید و از آنها برای اجرای حرکات فوق العاده دوگانه ای استفاده کنید که هر دفاعی را بلافاصله از بین می برد و موقتاً شما را با کنترل عوض می کند. از شریک خود (در حالی که تعداد ترکیبی خود را حفظ می کنید). این کار از نظر مکانیکی چندان زیاد نیست ،

اما مبارزه در کنار یکدیگر با یک حریف یک کار بتمن است. این دعواهای نمایشی اوج به بازی Batman: Arkham Knight اجازه می دهد تا تقریباً به طور کامل مبارزه های رئیس بامزه را کنار بگذارد که در بازیهای قبلی Arkham به امتیازات پایینی رسید. به نوعی این امر باعث می شود که هیچ برخورد فیزیکی مستقیم با اکثر جنایتکاران سرسخت وجود نداشته باشد ، اما گاهی اوقات هیچ چیز بهتر از چیزی آزاردهنده نیست.

نقد و بررسی بازی Resident Evil 2
بیشتر بخوانید

این کمپین با تعداد زیادی جستجوهای جانبی عالی که در مورد متوقف کردن شرورانی مانند Two Face ، Penguin و البته The Riddler ساخته شده است ، تکمیل می شود. هر سری ماموریت دارای سبک گیم پلی خاص خود است – به عنوان مثال ، Riddler دارای ترکیبی از معماهای معمول و دوره های جدید مسابقه Batmobile است که در آن باید با ضربه زدن روی یک دکمه برای طولانی یا عقب کشیدن قطعات مسیر یا موانع لحظاتی قبل از غوطه ور شدن ،

سرعت را طی کنید. به مرگ یا سقوط و انفجار شما ؛ خدمه Two-Face بانک ها را غارت می کنند و در نبردهای شکارچیان یک چرخش موقتی ایجاد می کنند. Man-Bat نیاز به گوش دادن به فریادهای طنین انداز خود و سپس انجام حذف هوایی دارد.

بعضی ها-یعنی مزدوران بازی Batman: Arkham Knight که عموماً نیاز به ضرب و شتم دارند-اگر یکی پس از دیگری انجام شوند ، بیش از حد تکراری می شوند ، اما مخلوط کردن کارها و انجام ماموریت ها به شرطی که آنها را پیدا کنید به ارزش دوازده ساعت دیگر گیم پلی متنوع است. و این قبل از آن است که شما حتی به مبارزه های اعتیادآور چالش برانگیز – که شامل مسابقات مسابقه ای و تانک ها – و یک New Game +می شوید ، برسید.

بازی Batman: Arkham Knight

بازی Batman: Arkham Knight

حکم

اگر این در واقع آخرین بازی بتمن توسعه یافته توسط Rocksteady باشد ، این سری با نمره بالایی به پایان می رسد. بازی Batman: Arkham Knight بزرگترین بازی بتمن است ، نه تنها در اندازه نقشه ، بلکه در طیف گسترده ای از انواع مختلف گیم پلی و مجموعه شخصیت های آن. افزودن نبرد تانک ها به طور موضوعی با هر چیزی که بتمن نشان می دهد درگیر است ،

اما این سرگرم کننده است و دسترسی به Batmobile برای اولین بار به ما دنیای جدیدی از امکانات برای تعامل با شهر Gotham را می دهد. بازی Batman: Arkham Knight یک بازی برجسته تقریباً در هر سطح است.

پایان مقاله نقد و بررسی بازی Batman: Arkham Knight

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

فیلم جیب‌ بر | فیلم احمد جوان | نقد فیلم جویندگان | فیلم پسران در گروه | بهترین فیلمهای رومن پولانسکی | نقد فیلم To Olivia 2021 | فیلم برای اولیویا | قدرت موسیقی: چگونه می تواند برای سلامتی مفید باشد | فیلم فانی و الکساندر | فیلم ترس روح را می‌خورد | فیلم چرخش زمان |

دیدگاهتان را بنویسید

دوازده − 5 =