صفحه اصلی > هنرهای تجسمی : تکنیک Panning ( پنینگ ) در عکاسی | آموزش عکاسی از سوژه متحرک
ads

تکنیک Panning ( پنینگ ) در عکاسی | آموزش عکاسی از سوژه متحرک

تکنیک Panning

تکنیک Panning یکی از اساسی ترین تکنیک های دوربین در فیلم و تلویزیون است ، اما در عکاسی ثابت نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در فیلمبرداری فیلم متحرک ، عکسهای متحرک در یک موقعیت شروع می شوند و سپس دوربین برای نشان دادن قسمتهای مختلف یک تنظیم ، یا دنبال کردن یک شخصیت در حین حرکت در یک مجموعه ، چرخش می یابد. در عکاسی ثابت ، دوربین حرکت می کند اما محصول نهایی یک تصویر ثابت است.

آموزش تکنیک Panning

تکنیک Panning

تکنیک Panning در عکاسی چیست؟

حرکت در عکاسی ثابت به تکنیک باز کردن شاتر دوربین و سپس حرکت افقی دوربین قبل از بسته شدن شاتر اشاره دارد. از Panning در انواع زیر برای عکاسی استفاده می شود:

مزایای تکنیک Panning چیست؟

تکنیک Panning جلوه هایی ایجاد می کند که با روش های دیگر عکاسی دستیابی به آن امکان پذیر نیست. در اینجا برخی از جلوه هایی وجود دارد که عکاسی panning می تواند ایجاد کند:

می تواند حرکت را نشان دهد. عکسهای متحرک می توانند سوژه در حال حرکت را ردیابی کنند که دوربین با همان سرعت سوژه حرکت کند. به عنوان مثال ، اگر دوربینی به صورت افقی با همان سرعت دوچرخه سوار حرکت کند ، می تواند تصویری را در محل ثابت دوچرخه سوار (با تاری حرکت در لبه های بدن آنها) تولید کند. در همین حال تاری پس زمینه در اطراف آنها ظاهر می شود. این یک احساس سرعت ایجاد می کند ، خواه یک ورزشکار ، یک حیوان با سرعت بالا یا یک ماشین در حال حرکت را ردیابی کنید.

این می تواند تاری هنری را ایجاد کند. هنگامی که یک دوربین بر روی سرعت شاتر پایین تنظیم می شود ، یک عکاس می تواند با متحرک کردن دوربین قبل از بسته شدن شاتر با الگوهای نور بازی کند. این اثر می تواند به ویژه در عکاسی در شب چشمگیر باشد.

برای تنظیم صفحه باید از چه تنظیمات دوربین استفاده کنید؟

اگر در تکنیک Panning تازه کار هستید ، در اینجا چند تنظیم برای استفاده در دوربین وجود دارد.

لنز واید با لنز دوربین عریض تر ، راحت تر کردن دوربین انجام می شود. قبل از فشار دادن دکمه شاتر ، یک نسبت بزرگنمایی ثابت را انتخاب کنید و از بزرگنمایی یا بزرگنمایی آن در حالی که متحرک هستید ، خودداری کنید. یک لنز تله فوتو نیز برای جابجایی مناسب است. تکنیک ها و چالش های مشابه هنوز اعمال خواهد شد.

راهنمای فرم های انتشار عکس | 6 نوع فرم انتشار عکس
بیشتر بخوانید

سرعت شاتر پایین. برای اولین قسمت از تنظیم دوربین ، سرعت شاتر پایین را انتخاب کنید. برای شروع 1 / 30th ثانیه را امتحان کنید ، اما در هر مکانی بین 15/1 تا 1/200 ثانیه در صورت ترکیب صحیح با سایر عناصر ، می تواند یک اثر تکنیک Panning ایجاد کند. از سرعت شاتر سریع استفاده نکنید. هرگونه اثر تکنیک Panning را به شدت قطع می کند.

آموزش تکنیک Panning

تکنیک Panning

فوکوس خودکار برای اهداف عکاسی مبتدی ، از حالت دوربین فوکوس خودکار دوربین DSLR خود استفاده کنید. بسته به مدل شما ، این فوکوس خودکار ممکن است دارای برچسب “AI Servo” یا “AF-C” باشد. در چنین شرایطی ، دوربین سوژه ای را شناسایی می کند و در صورت حرکت از نقطه کانونی شروع ، بطور مداوم روی آن تمرکز مجدد می کند. می توانید از این عملکرد خودکار چشم پوشی کنید و به صورت دستی روی سوژه خود تمرکز کنید ، اما پس از حرکت هر دو باید یک فاصله ثابت از سوژه خود داشته باشید. بیشتر عکاسان پیشرفته فوکوس دستی را ترجیح می دهند ، اما آنها همچنین تجربه کافی در حفظ فاصله ثابت سوژه را دارند.

دیافراگم باریک دیافراگم دوربین شما باید از متوسط ​​تا باریک باشد. دیافراگم وسیع تر می تواند زمینه را به فوکوس واضح تری برساند ، اما پس زمینه تار برای عکس های متحرک بسیار اساسی است. اگر DSLR شما حالت اولویت شاتر دارد ، استفاده از آن را در عکسهای متحرک در نظر بگیرید. حالت اولویت شاتر (که معمولاً روی صفحه حالت دوربین با برچسب “S”) به عکاس اجازه می دهد تا سرعت شاتر خاصی را انتخاب کند در حالی که دوربین دیافراگم را به طور خودکار تنظیم می کند تا نوردهی متناسب ایجاد کند.

و گاهی اوقات ، یک چشمک می زند. فلش اختیاری است. در حالی که بسیاری از عکاسان حرفه ای به دلایل سبک فلاش را از خود دور می کنند ، اما یک فلاش می تواند به یک عکاس مبتدی که در حال یادگیری تکنیک حرکت است کمک کند – به ویژه اگر سرعت شاتر خود را با استفاده از حالت لامپ دوربین تنظیم کنید. (برای دسترسی به حالت لامپ ، دوربین DSLR خود را روی “دستی” تنظیم کنید ، زمان شاتر را 30 ثانیه بیشتر کنید و حالت لامپ را فعال خواهید کرد. در حالت لامپ ، تا زمانی که دوربین را نگه دارید ، شاتر دوربین باز می ماند دکمه شاتر.)

تغییر فوکوس در عکاسی چیست ؟ چه عواملی باعث تغییر فوکوس می شود
بیشتر بخوانید

در اینجا برخی از نکات عکس برای بالا بردن تکنیک تغییر مکان دوربین شما وجود دارد:

شات خود را از قبل تنظیم کنید. قبل از اینکه سوژه به یک جسم متحرک تبدیل شود ، تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید صحنه خود را کادر بندی کنید. دیدگاه چگونه خواهد بود؟ عمق میدان شما چقدر خواهد بود؟ آیا دوربین شما روی سه پایه یا مونوپاد قرار می گیرد یا روی آن نصب می شود؟ آیا از فلش و نورسنجی دقیق استفاده خواهید کرد؟ آیا عکس شما از نزدیک (شاید با لنز تله فوتو) باشد ، یا سوژه شما قسمت کوچکی از یک منظره بزرگتر خواهد بود؟

در منظره یاب دوربین خود قفل نشوید. اولویت شما باید دقیقا حرکت دادن دوربین شما باشد ، تا بتواند شی متحرکی را که با دقت ضبط می کنید ردیابی کند. اگر می توانید این کار را انجام دهید در حالی که به منظره یاب هم نگاه می کنید ، همین کار را می کنید ، اما به حرکت دوربین اولویت دهید.

به یاد داشته باشید: سرعت شاتر پایین تر به معنای تاری بیشتر حرکت است. سرعت شاتر سریعتر تاری را به حداقل می رساند.

برای قرار دادن صحیح عکس اکشن ، باید کل دوربین را حرکت دهید. اگر آن را به راحتی روی سه پایه محکم کنید ، حس حرکتی را که عکس های اکشن به آن نیاز دارند ، درک نمی کنید.

آموزش تکنیک Panning

تکنیک Panning

این را بدانید که در حالی که تکنیک Panning جلوه های تاری مانند عکاسی با گذشت زمان را ایجاد می کند ، این دو تکنیک متفاوت هستند. بیشتر عکاسی با مرور زمان شامل یک دوربین ثابت است که هرگز حرکت نمی کند. با این وجود شاتر آن برای مدت طولانی باز می ماند و همزمان با حرکت اشیا درون قاب عکس ، به طور طبیعی تاری ایجاد می شود.

برای اولین تلاش خود برای شکست آماده شوید. حرکت آرام دوربین آسان نیست – فرو رفتن در “لرزش دوربین” نامطلوب آسان است – و عکاسی از سوژه متحرک چالش هایی را برای هر سطح از عکاسان به وجود می آورد. مهم نیست که نقطه شروع شما چه باشد ، به کار خود ادامه دهید. با فاصله کانونی ، تقویت کننده نور و شاتر آزمایش کنید تا زمانی که عکس های شما مانند افراد حرفه ای که از آنها تقلید می کنید ، شروع شوند.

نقاشی دوشیزگان آوینیون
بیشتر بخوانید

منبع سایت با دوربین

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم پسران پوستر | نقد فیلم آپارتمان | The Apartment | « غریبه‌ای در نیویورک » | انیمیشن Space Jam : A New Legacy یک حال و هوای ویدیو گیمی دارد | نقد فیلم رنگ خدا | نقد فیلم چهارشنبه سوری | کتاب تهوع ژان پل سارتر | بهترین رمان های ادبیات انگلیس | نقد سریال چرنوبیل | بهترین فیلم های رابرت زمکیس | نقد فیلم تابستان ۸۵ | قسمت ویژه سریال فرندز | فیلم زیر درختان زیتون | نقد فیلم Trigger Point ( فیلم تریگر پوینت 2021 )

دیدگاهتان را بنویسید

3 × سه =