صفحه اصلی > هنرهای تجسمی : سبک معماری استعماری اسپانیا چیست؟ | 5 عنصر کلیدی طراحی
ads

سبک معماری استعماری اسپانیا چیست؟ | 5 عنصر کلیدی طراحی

معماری استعماری اسپانیا

معماری استعماری اسپانیا دارای عناصر طراحی مانند سقف های کاشی سفالی ، دیوارهای گچی سفید ، طاق های نرم و درهای چوبی حک شده است.

معماری استعماری اسپانیا چیست؟

احیای استعمار اسپانیا اغلب برای توصیف خانه هایی که در اوایل قرن بیستم در ایالات متحده یا مکزیک ساخته شده اند استفاده می شود. خانه هایی در این سبک شامل عناصر کلیدی معماری مدیترانه ای ، به ویژه دیوارهای بیرونی سفید روشن ، در عین الهام گرفتن از سبک های طراحی مکزیکی ، پوئبلو و موری است.

سبک معماری نشان دهنده اقتباس از ماموریت های اسپانیایی و خانه هایی به سبک مدیترانه ای است که برای خنک نگه داشتن فضای داخلی حتی در روزهای گرم طراحی شده است. در ایالات متحده ، خانه های احیای اسپانیایی در فلوریدا ، تگزاس ، کالیفرنیا و جنوب غربی از جمله آریزونا و نیومکزیکو بیشترین محبوبیت را دارند.

معماری استعماری اسپانیا

تاریخچه مختصر معماری استعمار اسپانیا

خانه های به سبک استعمار اسپانیایی در ایالات متحده هنگامی که مستعمرات اسپانیا در جهان جدید در قرن هجدهم ریشه دواند ، ساخته شد-اگرچه این سبک بیش از 200 سال پیش در مکزیک رایج شد ، در مناطقی که شهرک نشینان اسپانیایی اجتماعات را ایجاد می کردند.

حتی پس از اینکه سرزمین های اسپانیا بخشی از ایالات متحده شدند ، خانه هایی به سبک اسپانیایی و مأموریت همچنان محبوب بودند. معماران عوامل اعتباری مانند استفاده از مصالح ساختمانی مقرون به صرفه مانند گچ؛ دیوارهای ضخیمی که با جلوگیری از آفتاب سوزان جنوبی هزینه های تهویه مطبوع و برق را کاهش می دهد. و حیاط هایی که سایه و حریم خصوصی را با محبوبیت این سبک ارائه می دهند.

اکنون خانه های استعماری اسپانیا را در شهرهای کوچکتر ایالات متحده مانند سانتافه و شهرهای بزرگ مانند لس آنجلس و سن دیه گو خواهید یافت. نمونه های عالی از جوامع دارای سبک معماری استعماری اسپانیا عبارتند از سانتا باربارا و مونتسیتو در نزدیکی کالیفرنیای جنوبی. پس از زمین لرزه ای ویرانگر در سال 1925 ، برنامه ریزان شهر سانتا باربارا خواستار طراحی یکپارچه بودند و ساختمانهای شهرداری و مرکز شهر اطراف را به سبک احیای مستعمرات اسپانیایی مشابه بازسازی کردند.

معماری استعماری اسپانیا

معماری استعماری اسپانیا

5 عنصر طراحی معماری استعماری اسپانیا

عناصر اصلی طراحی داخلی و طراحی بیرونی معماری استعماری اسپانیا از قرن هجدهم تغییر چندانی نکرده است. سبک متمایز شامل موارد زیر است:

عکاسی مدلینگ و فشن ⭐️| 9 نکته در عکاسی مد
بیشتر بخوانید

دیوارهای بیرونی سفید: این ویژگی به دلیل استفاده از گچ بر روی دیوارهای خشتی آجری ، جذاب و کلیدی است. بیشتر آنها سفید رنگ شده اند – یک رنگ خنثی بسیار روشن برای انعکاس خورشید.

سقف های مسطح با کاشی سفالی: به طور سنتی ، آن سقف های نمادین با کاشی قرمز با دست ساخته می شد و با خشک شدن روی بشکه ها یا سایر اشیاء استوانه ای خم می شد. در حالی که امروزه این فرآیند بیشتر خودکار شده است ، کاشی های تراکوتا همان ظاهر نمادین دویست سال پیش را ارائه می دهند. همچنین معمول است که کاشی های رنگارنگ در فضای داخلی این نوع خانه ها مشاهده شود.

تیرهای چوبی: در اصل ، تیرهای ناتمام یا رنگ آمیزی یک خانه استعماری اسپانیا برای حمایت از سقف های سنگین مورد نیاز بود. به لطف شیوه های ساختمان سازی مدرن و ایمن ، آنها اکنون بیشتر به عنوان ویژگی های تزئینی عمل می کنند و می توانند در فضاهای بزرگ مانند اتاق نشیمن خانه چشم نواز باشند.

معماری استعماری اسپانیا

معماری استعماری اسپانیا

پنجره های کوچک با کرکره های چوبی: محل قرارگیری و اندازه پنجره ها طوری طراحی شده است که نور زیادی را در حالی که هنوز هوا را داخل خود نگه می دارد ، دور نگه دارد. کرکره های سنگین را می توان در گرم ترین ساعات ظهر بست.

حیاط مرکزی: حیاط های روباز باقیمانده از سبک ساختمان های اروپایی ، حریم خصوصی و سایه بسیار بیشتری نسبت به حیاط خلوت معمولی در برخی کشورها ارائه می دهند.

منبع مجله نگاه

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم Don’t Breathe 2 – فیلم نفس نکش ۲سریال جانور باید بمیرد | 2021 The Beast Must Dieفیلم مهتاب  |  قدرت موسیقی: چگونه می تواند برای سلامتی مفید باشد  |  نقد و بررسی بازی GTA V  |  آموزش انتخاب بازیگر از زبان مارتین اسکورسیزی  |  فیلم قاصد  |  فیلم تعطیلات موسیو اولو  |  فیلم ۱۲ مرد خشمگین  |  نقد فیلم Holler

دیدگاهتان را بنویسید

5 + هشت =