صفحه اصلی > سینما : نقد فیلم Don’t Breathe 2 – فیلم نفس نکش ۲
ads

نقد فیلم Don’t Breathe 2 – فیلم نفس نکش ۲

فیلم نفس نکش ۲

نقد فیلم Don’t Breathe 2 – فیلم نفس نکش ۲ :

چه احتمال وجود دارد که گروه دوم افراد آنقدر احمق باشند که وارد خانه استفن لنگ شوند و سعی کنند چیزهای ارزشمندی را برای او بدزدند؟ این فرض بعید برای “فیلم نفس نکش ۲” است که نمی تواند کاملاً با تازگی و هیجان نسخه اصلی 2016 شگفت انگیز مطابقت داشته باشد.

رودو سایگس و فد آلوارس ، فیلمسازان اروگوئه ای عاقلانه هستند که جهان فیلم اول را که به طور کامل در خانه و اطراف شخصیت لانگ اتفاق افتاده ، گسترش دهند. ایده هوشمندانه این بود که او نابینا است و از نظر تئوری یک هدف آسان برای سارقان بود.

آنها نمی دانستند که با یک جانباز ترسناک جنگ خلیج فارس سروکار دارند که از نزدیک با هر فوت مربع از محل آشنا بود و حواس دیگر او تقویت شده بود ، و او را به یک ماشین کشتار غیر قابل توقف تبدیل کرد. آلوارز و سایگس فیلمنامه اولین فیلم “نفس نکش” با کارگردانی آلوارز را نوشتند. این بار ، آنها نویسندگی مشترک را با کارگردانی سایگس به اشتراک می گذارند.

آنها نتوانستند بازسازی “Don’t Breathe” را بازسازی کنند. این هیچ سرگرم کننده ای نخواهد بود و توانایی هرکسی را ضایع می کند. در عوض ، آنها نورمن نوردستروم لانگ را می گیرند و دلیلی برای خروج از خانه به او ارائه می دهند. نتایج مفیدتر و وحشیانه تر هستند اما هرگز آنقدر پر تنش یا محکم نیستند.

فیلم نفس نکش ۲

فیلم نفس نکش ۲

و ریشه یابی او برای موفقیت در شکستن مهاجمان با دانستن آنچه از فیلم اول در مورد گذشته وحشیانه او می دانیم دشوارتر است. با این حال ، برخی از سبک ها در اینجا نمایش داده می شود ، از جمله یک ردیابی طولانی و چشمگیر در خانه نورمن در ابتدای حمله. درخشش آن نوع رقص پیچیده و کار دوربین در جاهای دیگر ظاهر می شود ، اما این سکانس برجسته است. و با شوک موهای سفید و چارچوب شلخته ، لنگ همیشه حضور مهیبی را ارائه می دهد و با کمی غرغر و استحکام بدنی خود به تهدیدی دست می یابد.

“فیلم نفس نکش ۲” هشت سال پس از وقایع فیلم اول اتفاق می افتد – که در واقع اگر در حال پیگیری باشید ، در آینده نزدیک آن را نشان می دهد. آتش سوزی در خانه یک دختر بچه را یتیم و تنها کرد در وسط خیابان. نورمن او را جمع کرد ، به خانه برد و او را به عنوان دختر خودش بزرگ کرد. او همچنین نام او را ققنوس گذاشت ، که فقط کمی روی بینی است.

نقد فیلم جعبه پاندورا
بیشتر بخوانید

در همین حال ، روتویلر که همه جا او را دنبال می کند و از او محافظت می کند Shadow نام دارد و فیلم در واقع راهی پیدا می کند تا از آنجا حتی کمتر ظریف عمل کند. نورمن او را در خانه مخروبه خود در دیترویت نگه داشته است ، اما اکنون که ققنوس بین دو طرف است (با بازی مادلین گریس) ، او به شدت مشتاق زندگی عادی ،

فیلم نفس نکش ۲

فیلم نفس نکش ۲

دوست یابی و حضور در مدرسه است. در یکی از سفرهای هفتگی او برای انجام وظایف با یک دوست مورد اعتماد ، می بینیم که چرا دنیای بیرون چنین مکان خطرناکی است.

(در این راستا ، تعیین اینکه آیا این بهترین یا بدترین زمان ممکن برای اکران فیلمی به نام “نفس نکش 2” درباره افرادی است که تمام روز در خانه خود می مانند ، دشوار است ؛ این واقعیت که فقط در سینماها پخش می شود نشان می دهد استودیو امیدوار است که شما مایل باشید خانه خود را ترک کنید.)

وقتی گروهی از توییترهای احمق فینیکس را به خانه باز می گردانند ، که توسط برندان سکستون سوم سردمدار هدایت می شود ، سرانجام متوجه می شویم که آنها واقعاً در آنجا چه می کنند. پیچ و تاب های حاصله از جذاب به جنون آمیز تبدیل می شوند ، اما همه چیز را تغییر می دهند ، و یک تریلر بسیار استاندارد از تهاجم به خانه را به چیزی وحشتناک تر و عجیب تر و-گاهی اوقات-بسیار خنده دار تبدیل می کنند. استفاده نادرست سایک از سکوت ،

فیلم نفس نکش ۲

فیلم نفس نکش ۲

صدای خش دار درها و قدم های بلند در نیمه اول فیلم جای خود را به خشونت های وحشتناک و خونین و طراحی صدای واضح می دهد در حالی که نورمن با مهاجمان خود مبارزه می کند و از آنها پیشی می گیرد. در تمام این موارد ، گریس خواسته های فیزیکی نقش خود را برآورده می کند ، اما در غیر این صورت چیز زیادی در شخصیت او وجود ندارد.

ققنوس دائماً در حال واکنش است ، یا با استفاده از ابزارهای زنده ماندن “پدر” به او آموخته یا اطلاعات جدیدی در مورد هویت واقعی او دریافت کند. در همین حال ، طرح های فرعی درباره یک گروه قاچاق اعضای بدن و پناهگاه کودکان در این نزدیکی به طرز ناخوشایندی احساس می شود.

فیلم پیک‌نیک در هنگینگ راک
بیشتر بخوانید

اما جسورانه ترین شاهکار از همه در “فیلم نفس نکش ۲” تلاش برای بازسازی کامل نورمن است. تحسین برانگیز و حتی غیر معمول است که یک فیلم استودیویی چنین ابهام اخلاقی را در قهرمان وحشت خود ارائه دهد – و قطعاً این چیزی است که او در اینجا مقایسه می کند – اما دلیل عذاب او تا پایان باقی می ماند.

با وجود تلاش های خوش قلب او در حال حاضر و عشق آشکار به سگ ها که به عنوان مختصر نجات او عمل می کند ، دلهره ای وجود دارد که اجتناب ناپذیر است. این به اعتبار لانگ است که ما مایل هستیم او را در سفر غیرمنتظره خود دنبال کنیم و در واقع به این موضوع اهمیت دهیم که آیا او می تواند به لگد زدن الاغ از محدوده آشنا خانه ادامه دهد یا خیر. او علیرغم انسانیت عمیقاً ناقص خود ، فوق بشری باقی می ماند.

فیلم نفس نکش ۲

فیلم نفس نکش ۲

پایان مقاله نقد فیلم Don’t Breathe 2 – فیلم نفس نکش ۲

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم آخرین دوئل | بهترین قسمت های سریال فرندز | نقد فیلم آمادئوس | آشفتگی های یک نابغه ی | سفر مرگ | فیلم مهره هفتم | نقد فیلم گام های مرد مرده | اینفلوئنسر کیست | بهترین کتاب های داستایوفسکی | کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه راه بیندازید! | فیلم 13th |

دیدگاهتان را بنویسید

20 − 11 =