صفحه اصلی > ورزش و بازی : نقد و بررسی بازی GTA V
ads

نقد و بررسی بازی GTA V

بازی GTA V

نقد و بررسی بازی GTA V : برای من ، محدوده فوق العاده بازی GTA V  در دو لحظه مورد علاقه خلاصه می شود. یکی از مأموریت های نیمه بازی است که در آن من هواپیمایی را با هواپیمای دیگر سوار کردم ، با خدمه جنگیدم ، این هواپیما را ربودم ، و سپس با چتر نجات بیرون رفتم و تماشای سقوط آن به دریا را برای فرار از مرگ به دست جنگنده های ورودی نظامی انجام دادم.

یک بار دیگر ، هنگام رانندگی با یک حشره کش خارج از جاده ، حواسم به چیزی افتاد که شبیه راهی در یکی از کوههای سان آندریاس بود. معلوم شد که این یک مسیر بود و من 15 دقیقه را به دنبال قله گذراندم ،

جایی که تقریباً با گروهی از کوهنوردان برخورد کردم. “معمول!” یکی از آنها بر سر من فریاد زد ، انگار هر بار که به پیاده روی می رود تقریباً توسط یک ATV سرکش بر فراز کوه تصادف می کند.

من می توانم تا قرن ها اینطور ادامه دهم. بازی GTA V  دارای چنین لحظاتی ، کوچک و بزرگ است که باعث می شود سن آندریاس – شهر لوس سانتوس و مناطق اطراف آن – مانند یک دنیای زنده به نظر برسد که در آن هر چیزی ممکن است اتفاق بیفتد. این هم به شما آزادی فوق العاده ای می دهد تا در دنیایی شگفت آور به خوبی درک شده کاوش کنید و هم داستانی جذاب ،

هیجان انگیز و کمیک را روایت می کند. این یک پیشرفت رو به جلو در پیچیدگی روایی این سری است و هیچ عنصر مکانیکی در گیم پلی وجود ندارد که نسبت به Grand Theft Auto IV بهبود نیافته باشد.

بلافاصله قابل توجه است که سیستم جلد قابل اطمینان تر است و هدف خودکار کمتر لمس می شود. خودروها مانند لاستیک های خود از کره ساخته می شوند و بهتر به جاده می چسبند ، اگرچه برخورد مبالغه آمیز آنها هنوز هم فضای زیادی برای پاک کردن چشمگیر باقی می گذارد. و سرانجام ،

Rockstar سرانجام یکی از شیاطین پایدار خود را کشت ، بازرسی ماموریت ، و اطمینان حاصل کرد که هرگز مجبور نیستید شش بار یک رانندگی طولانی و خسته کننده انجام دهید ، هنگامی که بارها و بارها در یک ماموریت شکست می خورید.

بازی GTA V نیز یک تفسیر هوشمندانه ، کمدی شرورانه و بسیار مرتبط با بحران معاصر و پسا اقتصادی آمریکا است. همه چیز درباره آن طنز می ریزد: به نسل هزاره ، افراد مشهور ، راست افراطی ، چپ افراطی ، طبقه متوسط ​​، رسانه ها … هیچ چیزی از زبان تیز Rockstar ، از جمله بازی های ویدیویی مدرن ، در امان نیست.

یکی از شخصیت های فرعی برجسته بیشتر وقت خود را در اتاق خود می گذراند و با استفاده از هدست به مردم تهدید جنسی می کند در حالی که بازی تیراندازی اول شخص به نام کشتن راست (با رتبه PG-تقریباً مشابه بازی قبلی است) را بازی می کند. -او به معنای واقعی کلمه “حق” را روی گردن خود خالکوبی کرده است و شوخی های مستقیم رادیو و تلویزیون در بازی چیز زیادی را به تخیل نمی گذارد-اما اغلب با آن بسیار خنده دار و گاهی تحریک آمیز است.

سان آندریاس Grand Theft Auto یک فانتزی است ، اما چیزهایی که طنز می بخشد – حرص ، فساد ، ریاکاری ، سوء استفاده از قدرت – همه واقعی هستند. اگر GTA IV ترور هدفمند رویای آمریکایی بود ، بازی بازی GTA V   واقعیت مدرن آمریکایی را هدف قرار می دهد. توجه به جزئیات که باعث می شود دنیای آن زنده و باورپذیر شود نیز چیزی است که طنز آن را بسیار گزنده می کند.

بازی GTA V

بازی GTA V

طرح Grand Theft Auto V با خوشحالی در مرزهای منطقی عمل می کند و شما را به دوچرخه های خاکی در بالای قطار سوار می کند ، هواپیماهای نظامی را ربوده و با تعداد زیادی پلیس در تیراندازی های پوچ شرکت می کند ، اما سه شخصیت اصلی آن هستند که آن را قابل مقایسه می کند.

حتی در شدیدترین حالت خود تعامل خوب و بازی شده بین آنها بزرگترین خنده ها و تاثیرگذارترین لحظات را ایجاد می کند و نحوه توسعه روابط آنها با یکدیگر و تغییر نظر من نسبت به آنها در طول داستان به روایت قدرت می بخشد. آنها احساس می کنند مردم هستند-هرچند به طور فوق العاده ای افراد بالغ.

نقد و بررسی بازی The Final Cut
بیشتر بخوانید

مایکل یک مرد کلاهبردار بازنشسته در چهل سالگی است و وقتی می نوشد در کنار استخر در عمارت واینوود خود مشروب می خورد ، با یک پسر معمولی ، دختری سرگردان ، همسر بی وفا و درمانگر بسیار گران قیمت-که همه از او متنفر هستند ، پر می شود. فرانکلین جوانی از مرکز شهر لوس سانتوس است که از کلیشه تبهکاران تظاهر می کند ،

حتی در حالی که او با اکراه با چشم انداز کسب امتیاز بیشتر اغوا شده است. و سپس Trevor وجود دارد ، یک جنایتکار بی ثبات شغلی که در صحرا زندگی می کند و مواد مخدر می فروشد و سرخپوشان را می کشد. روانی که دیوانگی خونخوارش با ترکیبی از مت آمفتامین و کودکی به هم ریخته به شدت تغذیه می شود.

این مأموریتها بین داستانهای جداگانه آنها و یک طرح کلی گسترده که شامل هر سه مورد می شود ، می چرخند ، و این به تنوع و کیفیت جهانی GTA V اعتبار می دهد که هر شخصیت سهم خود را از ماموریت های برجسته دارد. با توسعه قوس های آنها ، احساس متفاوتی در مورد هر یک از آنها در زمان های مختلف داشتم – آنها کاملاً آن کهن الگوهایی نیستند که به نظر می رسد.

این ساختار سه شخصیتی باعث قدم زدن عالی و تنوع زیاد در خط داستانی می شود ، اما به Rockstar نیز اجازه می دهد تا جنبه های مختلف شخصیت Grand Theft Auto را به صورت جداگانه تقسیم بندی کند.

با انجام این کار ، برخی از ارتباطات نگران کننده ای که وقتی نیکو بلیک ناگهان بین فلسفه پردازی ضد خشونت آمیز و کشتارهای سوسیوپاتیک در GTA IV به طور ناگهانی جایگزین شد ، کنار می زند. در اینجا ، بسیاری از ماموریت های مایکل حول خانواده و گذشته او می چرخد ​​، فرانکلین معمولاً برای ضرب وشتم وسایل نقلیه در حال فراخواندن است و تجاوزهای شدید قاتلانه به ترور واگذار می شود.

هر یک دارای توانایی خاصی است که مناسب مهارت های خود است – به عنوان مثال ، فرانکلین می تواند زمان رانندگی را کند کند – که به آنها لمس منحصر به فردی می دهد. از لحاظ روایی ، موثر است-حتی در خارج از ماموریت ، من خود را در نقش شخصیتی بازی کردم ، مانند یک مرد بحرانی در اواسط زندگی با مشکلات عصبانی در نقش مایکل ،

یک هیجان طلب در نقش فرانکلین ، و یک دیوانه در نقش Trevor عمل کردم. اولین کاری که فرانکلین در نهایت پول خوبی به دست آورد این بود که برایش یک ماشین عالی خریدم ، زیرا احساس می کردم این همان چیزی است که او می خواهد.

Trevor برای Rockstar مانند کارت خارج از زندان است ، و راهی برای همه چیزهای مزخرف و رفتارهای قاتلانه ایجاد می کند که در غیر این صورت ممکن است با جاه طلبی های روایی بازی GTA V همخوانی نداشته باشد. من در ابتدا جنون خشونت آمیز او را کمی بزرگ و خسته کننده دیدم. با این حال ،

بندهای خروج بسیار موثر است و ماموریت های فوق العاده Trevor برخی از نکات برجسته بازی GTA V  هستند. این یک راه موفق برای حل مشکلی است که در بازی های جهان باز رایج است: تنش بین داستانی که نویسندگان سعی در بیان آن دارند و داستانی که خودتان در سیستم ها و دنیای آن ایجاد می کنید.بازی GTA V  هر دو را به طرز ماهرانه ای در خود جای می دهد و به هیچ کدام اجازه نمی دهد دیگری را تضعیف کند.

عمل واقعی تعویض بین آنها همچنین دریچه ای به زندگی و عادات فردی آنها می دهد و شخصیت آنها را به شکلی طبیعی و بدیع جلوه می دهد. یک شخصیت را انتخاب کنید و دوربین روی نقشه سن آندریاس زوم می کند و هر جا که اتفاق می افتد دوباره روی آن بسته می شود. مایکل ممکن است در خانه باشد و تلویزیون تماشا کند وقتی با او برخورد می کنید ، یا با سرعت در امتداد بزرگراه در حال انفجار در دهه 80 ، یا سیگار در چوب گلف.

معرفی بازی چرخه مرگ | گیم پلی، تریلر، داستان و تاریخ انتشار بازی Deathloop
بیشتر بخوانید

فرانکلین ممکن است از یک باشگاه استریپ بیرون برود ، یک کیسه تنقلات را در خانه میل کند یا با دوست دختر سابق خود مشاجره کند. شانس زیادی وجود دارد که ترور بتواند نیمه برهنه در ساحلی احاطه شده با اجساد مرده یا در یک موقعیت به یاد ماندنی ، در هلیکوپتر پلیس به سرقت رفته مست باشد.

این می تواند تقریباً هر چیزی باشد ، زیرا در San Andreas جدید کارهای متنوع و شگفت انگیزی وجود دارد – تنیس ، یوگا ، پیاده روی ، مسابقات در دریا و خشکی ، هواپیماهای پرواز ، گلف ، دوچرخه سواری ، غواصی ، شکار و موارد دیگر. این مأموریت ها راهنمای مناسبی برای مکان های سان آندریاس و فعالیت های آن هستند ،

در نقشه شما را گشت می زنند و اشتهای شما را برای کاوش مستقل از همه برانگیخته می کنند. روشی که ما با سان آندریاس آشنا می شویم هرگز مصنوعی به نظر نمی رسد – برای مثال ، نقشه از ابتدا کاملاً باز است – که این تصور را ایجاد می کند که این یک مکان واقعی است ، جایی که می توانید با آن آشنا شوید. اگر آزادی شهر GTA IV مانند یک شهر زنده به نظر برسد ، سن آندریاس مانند یک جهان زنده است.

بازی GTA V

بازی GTA V

مردم را دیدم که سگهای خود را در امتداد ساحل کشور حرکت می کردند و در حال حرکت با اسکی در خیابان بیرون از سینما در لوس سانتوس بودم و یک شب در کوه چیلیاد ، با چادر و همه چیز ، قبل از جمع آوری وسایل و ادامه پیاده روی ، کمپ کردم. در صبح. حیرت انگیز است

بسته به مکان شما ، محیط نیز به طور چشمگیری تغییر می کند. تریلر گرد و خاکی Trevor در وسط هیچ کجا در شهرستان بلین مانند دنیایی متفاوت از مرکز شهر لوس سانتوس یا ساحل وسپوچی است. تا اولین باری که با هواپیما از شهر خارج شدم و چند ساعت دوچرخه سواری کردم ، مقیاس کامل آن مشخص شد.

این کنسول Xbox 360 و PlayStation 3 را بیش از هر چیزی که حق دارد به پیش می برد و به نظر باورنکردنی می آید. بزرگترین جهش کیفیت از زمان Grand Theft Auto IV ، انیمیشن شخصیت ها است ، اما جهان نیز بسیار گسترده تر ، دقیق تر و پرجمعیت است.

قیمتی که ما برای آن می پردازیم افت های گاه به گاه فریم و بافت پاپیون است که من دریافتم هرچه بیشتر بازی کردم برجسته تر شد ، اما هرگز به طور قابل توجهی از تجربه من کاسته نشد. برای چنین دنیایی غول پیکر و انعطاف پذیر نیز به طور قابل ملاحظه ای بدون اشکال است-در 35 ساعتی که برای اولین بازی خود صرف کردم ، فقط با سه مسئله جزئی روبرو شدم ، هیچ کدام از آنها باعث نشد در یک مأموریت شکست بخورم.

حس فوق العاده مکان سن آندریاس با این واقعیت افزایش می یابد که قسمت زیادی از آن روی نقشه نیست. آنقدر اتفاقات در حال رخ دادن است که یافتن چیزها به صورت ارگانیک آسان است ، به جای اینکه زندگی خود را با پیروی از یک نشانگر مأموریت بگذرانید. من یکبار یک هواپیمای مسافربری را از فرودگاه به سرقت بردم ، سپس با چتر نجات به بالای بلندترین ساختمان در لوس سانتوس رفتم. (سپس من به طور تصادفی از بالای آن پریدم و به مرگ افتادم ،

فراموش کردم که قبلاً از چتر نجات استفاده کرده بودم ، اما معمولاً آن را کنار می گذارم.) هنگام رانندگی در داخل کشور ، با مردی روبرو شدم که به تیر تلفن متصل بود. لباس زیر زنان. من جنایتکارانی را که به طور تصادفی کیف های خود را در خیابان می کشند ، تعقیب کردم و درگیری های بین پلیس و دیگر اشرار رخ داد ، حوادثی که این حس را به وجود می آورد که اگر من در اینجا برای بر هم زدن عادی نبودم ، این دنیا کاملاً بی وقفه نیست.

من یک دوچرخه کوهستانی گران قیمت خریدم و در تپه ها دوچرخه سواری کردم و از منظره لذت بردم. این لحظات کوچک را می توانید با دوربین تلفن خود ثبت کنید – که به طرز شگفت انگیزی می تواند عکس های سلفی نیز بگیرد. من چندین عکس از Trevor دارم که در حال پوشاندن لبخند زیر شلوارش به بالای کوه است.

نقد و بررسی بازی Far Cry 3
بیشتر بخوانید

داستانی کهبازی GTA V  طی ماموریت های خود بیان می کند از همه این تنوع فراتر از رانندگی و تیراندازی استفاده می کند (هرچند رانندگی و تیراندازی هنوز بسیار لذت بخش است). لحظات بسیار خوبی دارد این من را مجبور کرد در یکی از تلاشهای غلط برای پیوند پدر و پسر ، مایکل مایکل را با پسر بچه مایکل در ساحل وسپوچی مسابقه دهم ،

با استفاده از یک محدوده حرارتی برای جستجوی کسی از یک هلیکوپتر قبل از تعقیب آنها در سطح شهر ، آتش زدن آزمایشگاه مت. ، یدک کشیدن اتومبیل برای پسر عموی فرانکلین برای جلوگیری از دست دادن شغل خود ، نفوذ به تاسیسات از دریا با لباس جلیقه و شلیک ، خلبانی زیر دریایی ، جعل هویت کارگر ساختمانی ، انجام یوگا ، فرار از جت اسکی ،

چندین بار شکست فرود هواپیمای مملو از مواد مخدر در آشیانه ای در بیابان … ادامه دارد و ادامه می یابد. روزهای سری تکراری “اینجا رانندگی کن ، این مرد را پیدا کن ، به این مرد شلیک کن” پشت سر ما است. حتی مأموریت هایی که در غیر این صورت فرمول بندی می شوند ، با نوآوری و هیجان به خاطر بازی در سه دیدگاه مختلف مملو از هیجان هستند – در یک تیراندازی ، Trevor ممکن است در حال شلیک RPG از پشت بام باشد ، زیرا مایکل و فرانکلین دشمنان را روی زمین قرار می دهند.

این دزدی ها-رویدادهای چند مرحله ای و مقیاس بزرگ که به عنوان قله های اوج داستان هستند-که بازی GTA V  را در بلندپروازانه ترین و کامل ترین حالت خود نشان می دهد. معمولاً بین گزینه ای دخیل تر و پنهان تر که (امیدوارم) گرمای کمتری را به خود جلب کند ، و یک گزینه همه جانبه که کمتر تنش زا خواهد بود ، اما هرج و مرج تر-و اینکه چه خدمه ای را در کار همراه داشته باشید ، انتخابی وجود دارد.

همه ماموریت های بازی GTA V  در هر زمان قابل بازیابی هستند و به شما این امکان را می دهند که لحظات مورد علاقه خود را دوباره تجربه کنید یا رویکرد دیگری را امتحان کنید. آنها همچنین دارای اهداف اختیاری در زمینه چالش های همگام سازی Assassin’s Creed هستند ، اما مهمترین آنها این است که در اولین بازی شما در یک ماموریت نامرئی هستند و بنابراین شما را از انجام کارها به روش خود منحرف نمی کند.

گاهی اوقات روش شما به روشی نخواهد بود که طراحان از شما انتظار انجام کاری را داشتند ، و گرچه Grand Theft Auto V معمولاً بسیار خوب در اطراف شما خم می شود وقتی این اتفاق می افتد ، یکی یا دو مورد وجود داشت که برای آن آماده نشده بود. مارک شخصی آشوب از خودرویی که قرار نیست سبقت بگیرید پیشی بگیرید و مانند یک جادو از خطوط ترافیکی عبور می کند. علیرغم معرفی مکانیک های مخفی کاری جدید ،

دشمنان به طور معجزه آسایی شما را هنگامی که ماموریت به شما دستور می دهد ، می بینند. قبل از آنکه قرار باشد کسی را بکشید ، و این گاهی ماموریت ناموفق است. بیشتر اوقات فیلمنامه به اندازه ای خوب است که نامرئی است ، اما وقتی اینطور نیست ، واقعاً متوجه آن می شوید – اگر فقط در بیشتر مواقع بسیار بی عیب و نقص است.

مثل همیشه ، برخی از شوخ ترین نوشته ها در رادیوی درون بازی ظاهر می شود که پشت همه اکتشافات و ضرب وشتم پخش می شود. یکی از تبلیغات درون بازی می گوید: “هیچ چیز موفق تر ، مردانه تر ، آمریکایی تر از حجم زیادی پول نقد وجود ندارد.” “ما می دانیم زمان سخت است ، اما لازم نیست برای شما سخت باشد.

بازی GTA V

بازی GTA V

هنوز نقدینگی در خانه شما وجود دارد؟ شما دیوانه؟” انتخاب موسیقی نیز به طور معمول عالی است ، که منجر به بسیاری از لحظات غم انگیز می شود که در آن رانندگی می کنید و آهنگ کامل ظاهر می شود. در هنگام سرقت ، هنگامی که رادیو پس زمینه را صدا نمی دهد ، موسیقی متن پویا به طور جدی تنش ایجاد می کند.

نقد بازی مافیا 3 | بررسی بازی Mafia III
بیشتر بخوانید

طنز با ادغام زندگی مدرن در دنیای بازی کمک می کند. هر شخصیتی حول تلفن هوشمند خود می چرخد ​​- از آن برای مبادله سهام ، تماس با دوستان برای ملاقات و ارسال ایمیل استفاده می شود.

یک جعل فیس بوک ، Life Invader ، در بازی Interne با شعار “جایی که اطلاعات شخصی شما به عنوان نمایه بازاریابی تبدیل می شود (که می توانیم بفروشیم)” وجود دارد. شما تبلیغات مربوط به برنامه های تلویزیونی پارودیک مزخرف را می شنوید که می توانید در خانه در تلویزیون خود تماشا کنید ، در صورت تمایل هنگام لذت بردن از یک توکن. ممکن است واقع بینانه نباشد ، اما قطعاً معتبر به نظر می رسد.

شایان ذکر است که وقتی صحبت از رابطه جنسی ، مواد مخدر و خشونت به میان می آید ، بازی GTA V مرزها را بسیار بیشتر از گذشته پیش می برد. اگر پلیس اخلاق نگران قهوه داغ بود ، در اینجا چیزهای زیادی وجود دارد که باعث ایجاد هیستری اخلاقی می شود. این به طرز خوشمزه ای برانداز است و زبان را محکم نشان می دهد

… اما یک یا دو بار ، مرزهای طعم را نیز پیش می برد. یک صحنه خاص وجود دارد ، یک صحنه شکنجه که شما چاره ای جز مشارکت فعال در آن ندارید ،

که آنقدر برایم نگران کننده بود که بازی کردن آن را با مشکل مواجه کردم. حتی با انتقاد آشکار از توسل دولت آمریکا به شکنجه پس از 11 سپتامبر ، این یک لحظه تکان دهنده است که جنجال موجهی را به دنبال خواهد داشت. Call of Duty: Modern Warfare 2 بدون ماموریت روسی ، به جز بدتر ، و بدون امکان رد شدن از آن ، به ذهن می آید.

برخی چیزهای دیگر ، مانند فحشا و بازیهای کوچک کوچک استریپ کلوپ ، به نظر می رسد که آنجا وجود دارد فقط به این دلیل که می تواند باشد نه به این دلیل که حرفی برای گفتن دارد.

در سان آندریاس هیچ چیز وجود ندارد که به هدف راک استار در ایجاد یک طرح اغراق آمیز از آمریکا که مملو از جنایت ، خشونت و زورگویی است ، کمک نکند. در بازی GTA V بچه های خوبی وجود ندارد.

همه کسانی که ملاقات می کنید یک جامعه دوست ، خودشیفته ، جنایتکار ، دیوانه ، سادیست ، تقلب ، دروغگو ، طراح و یا ترکیبی از آنها هستند. حتی مردی که پول خوبی برای ترور بدترین نمونه های طمع شرکت لوس سانتوس می پردازد ، در حالی که این کار را انجام می دهد ، بازار سهام را به نفع خود بازی می کند. در دنیایی مانند این ، سخت نیست که بفهمیم چرا خشونت اغلب اولین راه است. همه قطعات مناسب هستند.

حکم

بازی GTA V نه تنها یک بازی ویدئویی لذت بخش است ، بلکه یک طنز هوشمندانه و تیز زبان در آمریکای معاصر است. این نشان دهنده همه چیز است که GTA IV پنج سال پیش روی میز آورد. از نظر فنی از هر لحاظ قابل انجام است ، اما در نوع خود بسیار جاه طلبانه است. هیچ دنیای دیگری در بازی های ویدئویی از نظر اندازه و گستردگی به این اندازه نزدیک نمی شود و در پشت حس شوخ طبعی و هدیه برای ضرب وشتم هوش تندی وجود دارد.

این یک داستان قانع کننده ، غیرقابل پیش بینی و تحریک آمیز را بیان می کند بدون اینکه هرگز اجازه دهید مانع از ماجراهای خودگردان شما در سان آندریاس شود. این یکی از بهترین بازی های ویدیویی است که تا به حال ساخته شده است. توجه: این بررسی به طور انحصاری قسمت تک نفره بازی GTA V را پوشش می دهد ، زیرا بدون هیچ حالت چند نفره راه اندازی شد.

بازی GTA V

بازی GTA V

پایان مقاله نقد و بررسی بازی GTA V

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

سریال Sweet Tooth | نقد فیلم پینوکیو | نکات طراحی لباس مارتین اسکورسیزی | بیوگرافی ارنست گامبریچ | فیلم یک شب در میامی | نقد فیلم یادگاری | Memento | تحریف یک واقعیت | آموزش ساخت کوسن های فضای باز | مفهوم ریتم در موسیقی | لیست کامل ژانرهای انیمه با توضیحات | نقد فیلم پنجه طلا |

دیدگاهتان را بنویسید

شش − 3 =