امروز برابر است با :11 مهر 1401
ارنست گامبریچ

بیوگرافی ارنست گامبریچ

ارنست گامبریچ ، به طور کامل سر ارنست هانس یوزف گمبریچ ، (متولد 30 مارس 1909 ، وین ، اتریش-مجارستان [در حال حاضر در اتریش] – درگذشت 3 نوامبر 2001 ، لندن ، انگلیس) ، مورخ هنر متولد اتریش که یکی بود از بزرگترین محبوبیتهای این رشته ، معرفی هنر به مخاطبان گسترده از طریق مشهورترین کتاب خود ، داستان هنر (1950 ؛ چاپ شانزدهم ، 1995).

بیوگرافی ارنست گامبریچ

ارنست گامبریچ

ارنست گامبریچ در رشته تاریخ هنر زیر نظر جولیوس فون شلوسر در دانشگاه وین تحصیل کرد. در سال 1936 به لندن نقل مکان کرد ، و در آنجا دستیار تحقیق در موسسه واربورگ شد. در طول جنگ جهانی دوم وی در ترجمه رادیو به زبان آلمانی در سازمان پخش انگلیس کار کرد.

در سال 1946 وی به م instسسه بازگشت و قبل از اینکه در 1959 مدیر شود ، چندین سمت را در آنجا داشت. وی تا زمان بازنشستگی در سال 1976 در این سمت باقی ماند. گمبریچ همچنین انتصابات دانشگاهی را در دانشگاه های آکسفورد ، لندن و کمبریج و همچنین در دانشگاه های هاروارد و کرنل در ایالات متحده انجام داد.

اولین کتاب ارنست گامبریچ ، Weltgeschichte von der Urzeit bis zur Gegenwart (1936) – همچنین با عنوان Eine kurze Weltgeschichte für junge Leser (1985 ؛ “یک تاریخچه کوتاه از جهان برای کودکان”) و به انگلیسی به عنوان یک تاریخچه کوچک از جهان (2005) ) – به ایده یک کتاب هنری برای کودکان پیوست. نتیجه این کار داستان هنر بود ، اثری کاملاً مکتوب که مورد توجه جوانان و بزرگسالان قرار گرفت.

ارنست گامبریچ

ارنست گامبریچ با فرار از زیبایی شناسی و انتقاد هنری ، که ریشه در احساسات شخصی آن را بسیار عمیق می دانست ، بر شمایل نگاری و نوآوری در فن ، سلیقه و فرم متمرکز شد ، همانطور که در آثار خاص تک تک هنرمندان نشان داده شد. او همچنین از مدرنیسم کم استفاده بود ، که به نظر او بیش از حد تجاری بود و اغلب بخاطر خود به دنبال تازگی بود. داستان بین المللی که بهترین فروش بین المللی است ، به بیش از 20 زبان ترجمه شد.

همچنین Art and Illusion (1960) تأثیرگذار بود ، که در آن ارنست گامبریچ نحوه درک مردم از تصاویر را بررسی کرد. از دیگر کارهای برجسته می توان به مراقبه هایی روی اسب سرگرمی و سایر مقالاتی درباره تئوری هنر (1963) ، حس نظم (1979) و تصویر و چشم (1981) اشاره کرد.

بیوگرافی امیلی برونته
بیشتر بخوانید

ارنست گامبریچ ، دریافت کننده افتخارات بی شماری ، در سال 1960 به عنوان عضوی از آکادمی انگلیس انتخاب شد. وی بعداً به فرماندهی امپراتوری انگلیس (1966) ، شوالیه (1972) منصوب شد و به عنوان عضوی از نشان افتخار منصوب شد 1988)

ارنست گامبریچ

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

سبک موسیقی اپیک|کسب درآمد از وبلاگ|بیوگرافی نیکولا تسلا|کسب و کار اینترنتی از همکاری فروش|برندگان جایزه نوبل ادبیات|معرفی سبک موسیقی بلوز|کسب درآمد آنلاین از ترجمه|فیلم پرسونا|بهترین فیلم های کیت وینسلت|کسب درآمد اینترنتی از تولید محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − چهار =