صفحه اصلی > ورزش و بازی : نقد و بررسی بازی GTFO
ads

نقد و بررسی بازی GTFO

بازی GTFO

نقد و بررسی بازی GTFO : 

در پایان C1، یکی از ماموریت‌های بی‌رحمانه‌ای که در حال حاضر در بازی GTFO موجود است، تیم اعزامی شما در پایین یک آزمایشگاه گیاه‌شناسی که مدت‌ها رها شده بود به دام می‌افتند. یک دایره نارنجی روی زمین ظاهر می شود، و همه باید همزمان در آن بایستند تا یک نوار در بالای صفحه پر شود. دایره با تنبلی از میان راهروها و راه پله‌های نمناک می‌گذرد، و مهمانی چهار نفره کنار هم در مرزهایش، به مناظر آهنی خیره شده و به هر چیزی که حرکت می‌کند تیراندازی می‌کند. یورش مطلق انحرافات وحشتناک دفاع شما را محاصره می کند زیرا بازی GTFO نشان می دهد که چقدر می تواند بد باشد.

من شاهد فروپاشی رفقایم در صدک 98 بوده‌ام، زیرا موج نهایی برای مهمات رو به کاهش ما بسیار زیاد بود. من تماشا کرده ام که یکی از دوستان خوشحال می شود و گروه را با گروهی خطاکار در راهروی باریک می کشد. من تعدادی از گروه‌های پیک‌آپ را تماشا کرده‌ام که در تلاش‌های چهارم یا پنجم از هم پاشیده می‌شوند، زیرا کاملاً مشخص شد که هماهنگی ما به سادگی انجام نشده است. این یکی از خسته‌کننده‌ترین آزمایش‌هایی است که من در یک بازی ویدیویی co-op تحمل کرده‌ام – اما هر چه بازی GTFO بیشتر قلبم را می‌شکند، بیشتر ذائقه خطرناکی برای ظلم تزلزل‌ناپذیر آن پیدا کرده‌ام.

اهداف شما در هر سطح متفاوت است، اما بیشتر اوقات از تیم شما خواسته می‌شود تا نوعی مک‌گوفین متروکه را از بستر بیرون بکشد و با همه در یک قطعه به امن بازگردد. اما بر خلاف الهام‌بخش واضح آن – Left 4 Dead، Payday و امثال آنها – بازی GTFO نیاز به درجه‌ای شدید و سازش ناپذیر از اجرا دارد. هیچ سناریویی وجود ندارد که در آن این یک گالری تیراندازی ساده باشد – پیروزی به ندرت با خالی کردن کورکورانه کلیپ ها در گروه ترکان به دست می آید

بازی GTFO

بازی GTFO

– در عوض، تدارکات سفید بند انگشتی یک سیاه چال سخت World of Warcraft را به ذهن متبادر می کند. سکانس‌هایی در بازی GTFO وجود دارد که در آن گروه کوارتت شما باید در سکوت کامل از میان گلوله‌ها بخزد تا به جالوت‌هایی که در خواب راه می‌روند هشدار ندهند. دشمنان پیچ در پیچ و دندانه دار وجود دارند که می توانند گروه شما را در نانوثانیه پاک کنند. شما باید در تاریکی مطلق از آنها اجتناب کنید. اعضای حزب من یک بار قبل از یک رویارویی پیچیده، 15 دقیقه خوب را صرف تقسیم منابع و جدا کردن نقاط خفه کردند، اما تقریباً فوراً مردند.

این سختی باعث می‌شود بسیاری از افرادی که به دنبال بازی معمولی هستند را از کار بیاندازد، اما من از تمایل بازی GTFO برای تنبیه من، بارها و بارها، تا زمانی که به نتیجه رسیدم، بسیار لذت بردم. خیلی از تیراندازها به کمترین میزان قدرت مغز نیاز دارند، اما در اینجا مجبور شدم کاری را انجام دهم که سال‌ها انجام نداده‌ام: در یک کانال تصادفی Discord پرسه بزنم، چراغ LFG را خاموش کنم، و به یک کانال صوتی با افراد غریبه بپیوندم به این امید. تا شاید آنها هم تیمی هایی باشند که من به آنها نیاز داشتم.

نقد و بررسی بازی STARFIELD
بیشتر بخوانید

بازی‌ها به طور فزاینده‌ای ساده شده‌اند، اما بازی GTFO گامی پر سر و صدا و غرورآفرین در جهت معکوس است

این یک حساسیت قدیمی است. ما شاهد هستیم که بازی‌ها در طول سال‌ها به‌طور فزاینده‌ای ساده‌تر شده‌اند، و حتی بازی‌هایی مانند Monster Hunter برخی از غیرقابل نفوذ بودن علامت تجاری خود را از دست داده‌اند. GTFO گامی پر سر و صدا و غرورآفرین در جهت معکوس است، و این شاید بزرگترین نقطه قوت آن در بین ما کسانی باشد که قدردان آن هستند. نمونه آن این است که، فقط برای جهت‌یابی در هر منطقه، یکی از اعضای حزب باید به یکی از پایانه‌های پر از محیط اطراف بپرد، وارد شود و از یک خط فرمان DOS استفاده کند تا مثلاً بسته‌های سلامت را پیدا کند یا کشف کند.

یک کارت کلید علاوه بر این، هیچ تابلوی راهنمایی سخاوتمندانه ای در این مجموعه وجود ندارد. در عوض، هر بازیکن نقشه‌ای را به اشتراک می‌گذارد که می‌توان با مکان‌نما روی آن ترسیم کرد، گویی که در حال خورش در یک جلسه D&D نیمه‌شب هستند. و من عاشق این هستم که چگونه کل حزب باید از سه شمارش معکوس کند و ضربات غوغایی خود را دقیقاً در همان زمان به هم متصل کند تا در سکوت برخی از دشمنان بزرگتر را سرنگون کند. نفس خود را حبس می کنید،

مطمئن می شوید که مرده است و به سراغ بعدی می روید. در ترسیم یک مسیر فرار عجولانه روی نقشه، یا در آغوش گرفتن دیوارها در اتاقی دود گرفته، در فاصله چند سانتی متری از هیولاهای در حال چرت زدن، چیز عجیبی صمیمی وجود دارد. بازی GTFO روشن می کند که هیچ ناجی برای نجات وجود ندارد و تنها گزینه شما این است که به حزب ایمان داشته باشید. خوب یا بد، سرنوشت ما در دستان ماست.

این تاکید بر کار گروهی آنالوگ حس فوق العاده ای از لمس را به بازی GTFO ارائه می دهد. آتش‌بازی‌ها خوب است، اما بهترین لحظات زمانی فرا می‌رسد که شما و دوستانتان پس از چند بار پاک کردن، به تابلوی نقاشی برگشتید. (آیا باید نگهبانی را در جناح شرقی قرار دهیم؟ شاید مین های ما خارج از مرکز بوده اند.) به دلیل گستردگی گزینه ها در سلاح ها و تجهیزات، GTFO هرگز به من این احساس را نداد که در تاریکی به دنبال یک راه حل تجویز شده خاص می گردم. .

نقد و بررسی بازی Monster Hunter: World
بیشتر بخوانید

این بدان معنا نیست که بازی GTFO هیچ گونه تجهیز FPS مدرن ندارد. هر سطح مملو از امتیازات با استفاده محدود است که می تواند در اکتشافات آتی به کار گرفته شود، و همه آنها برخی از ویژگی های FPS معمولی را تقویت می کنند. خروجی آسیب، احیای سرعت، و تامین مهمات به نام چند. من همچنین یک مشت لوازم آرایشی را باز کردم که با تغییرات تقریباً نامحسوس لباس شوک‌تروپرم در مقیاس خاکستری تجهیز شد.

بازی GTFO

بازی GTFO

(به‌طور قابل‌توجه، بازی GTFO یک بازی 100٪ بدون ریزتراکنش‌ها است.) همه این چیزها کاملاً چسبیده به نظر می‌رسند و به‌طور عجیبی برخلاف بقیه اصول هاردکور بازی GTFO هستند. این یک بازی ویدیویی است که ممکن است لازم باشد گروهی از جهش‌یافته‌ها را با یک تفنگ فوم کاهش‌دهنده سرعت نگه دارم در حالی که یکی از دوستانم کلمات رمز را به رایانه می‌کوبد. بازگشت به لابی کمی عجیب است، جایی که همه می‌توانیم افزایش هفت درصدی خود را به مقاومت پرتابه‌مان متصل کنیم.

10 Chambers Collective با جسارت تمام سطوح موجود را با هر به روز رسانی اصلی حذف می کند و آنها را با سطوح جدید جایگزین می کند

چنین بازی‌ای با توجه به میزان محتوای موجود زنده می‌شود و می‌میرد و به اعتبار آن، در حال حاضر 10 ماموریت سالم در بازی GTFOموجود است. با این حال، توسعه دهنده 10 Chambers Collective این انتخاب جسورانه را انجام می دهد که به سادگی تمام کارهای سخت خود را با هر به روز رسانی بزرگ کنار بگذارد و تمام سطوح موجود را حذف کند و آنها را با سطوح جدید جایگزین کند.

(بنابراین، وقتی بازی GTFO پچ بعدی خود را دریافت کرد، تمام سطوحی که بازی کرده‌ام برای همیشه به نفع یک کمپین کاملاً جدید ناپدید می‌شوند.) این زودگذر بودن به حس رمز و راز بازی GTFO می‌افزاید. معاشرت با کهنه‌سربازانی که می‌توانند با داستان‌های جنگی از جنگ‌های صلیبی گذشته شما را شاد کنند، چشم‌نواز است.

جهانی که 10 Chambers ایجاد کرده است، بی امان و تقریباً خنده دار است. از آنچه من توانستم به دست بیاورم، شما را به عنوان یک محکوم محکوم می کنند که در نوعی رکود دائمی منجمد شده است. یخ زدایی ما فقط برای انجام بدترین و بیشترین قراردادهای خودکشی قابل تصور است. بنابراین نه، GTFO داستان جذابی ندارد، و آنچه وجود دارد بیشتر از طریق بدترین تکنیک بازی های ویدیویی موجود منتقل می شود: صداهای سرگردان که از یک دستگاه مخابره داخلی سرچشمه می گیرند. (برای واضح بودن، برخی از بازیکنان علاقه زیادی به این داستان دارند،

نقد و بررسی بازی Battlefield 4
بیشتر بخوانید

و استودیو روش‌های ARG-ish را برای به نمایش گذاشتن جهان خود آزمایش کرده است.) با این اوصاف، من تحت تأثیر توپ‌های منحنی داستانی قرار گرفتم که 10 Chambers در برخی از گیم‌پلی‌های خود به کار برد. دنباله ها تقریباً تمام اکشن‌ها در مجموعه اتفاق می‌افتد، اما بدون دادن چیز زیادی،

اگر با دواد مناسب تعامل داشته باشید، مهمانی شما ممکن است به عرصه‌های رنگارنگ‌تر علاقه‌مند شود. این یک تغییر سرعت نسبت به تیرگی مزمن بتن است و دلیلی بر این است که استودیو در حال تغییر فرمول خود است زیرا بازی GTFO در نهایت پس از دو سال از دوره دسترسی اولیه خود خارج می شود.

بازی GTFO

بازی GTFO

جهان به طرز بی امان و تقریباً خنده داری سرکوبگر است

انتشار 1.0 GTFO همچنین برخی از اولین اورتورهای آن را برای مخاطبان اصلی نشان می دهد. برای اولین بار، ما برخی از پست های بازرسی محافظه کارانه را دریافت می کنیم. پیشرفت شما دیگر به طور کامل پس از پاک کردن تیم حذف نخواهد شد. (این یک تغییر بحث برانگیز در میان برخی افراد سختکوش است، همانطور که ممکن است تصور کنید!) ربات‌هایی هستند که می‌توانید با آنها در مهمانی خود کار کنید،

اگر یک گروه کامل از دوستان مورد اعتماد خود را همیشه آماده ندارید، و من پیدا کردم. هوش مصنوعی به طرز شگفت انگیزی در دویدن هایم توانمند باشم. اما اجازه ندهید این سازش‌ها با دسترسی شما را فریب دهند: بازی GTFO همچنان یک بازی ساخته شده برای گروهی از انسان‌ها در ارتباط مداوم است. در واقع، منوی اصلی حاوی پیوندی به Discord رسمی است، که خوب است زیرا سیستم خواستگاری داخلی بسیار خوب است. (من خودم شانسی با آن نداشتم.)

به طور طبیعی، این بدان معناست که بازی GTFO در معرض تمام مزاحمت های اجتماعی است که با تعداد زیادی بازی مشارکتی همراه است. این سطوح طولانی هستند – در مجموع بیش از دو ساعت – و وقتی کسی تا نیمه راه را رها کند واقعاً بد است. (اگرچه بازیکنان می توانند در اواسط ماموریت در یک لحظه به آن بپیوندند.) زمانی که مقداری جزئی از jank دسترسی اولیه سر زشت خود را بالا می برد، بدتر می شود.

یکی از مهمانی های من در واقع مجبور شد یک شب پس از پایان ترمینال اجباری با آن تماس بگیرد. بازی GTFO در حال حاضر یک بازی دیوانه کننده است، اما حوادثی مانند آن، که به هیچ وجه تقصیر شما نیست، می تواند آن را کاملاً خشمگین کند. اغلب اوقات، متوجه می‌شدم که به دنبال نوعی عملکرد ذخیره‌سازی هستم تا حزب من بتواند ضررهای ما را کاهش دهد.

نقد و بررسی بازی The Dark Pictures: Man of Medan
بیشتر بخوانید

تا ساعت 2 صبح معلوم شد که من و پسرها قرار نیست فینال سخت C1 را تمام کنیم. آیا واقعاً دکترین بازی GTFO را نقض می کند که به ما این فرصت را می دهد که صبح روز بعد برگردیم و بدون شروع از ابتدا به آن ضربه بزنیم؟

بازی GTFO

بازی GTFO

با این اوصاف، فکر نمی‌کنم تا به حال با بازی‌ای مواجه شده باشم که اینقدر درخشان من را در معرض خطر قرار دهد. زمانی که به ماموریت های پیشرفته GTFO رسیدم، متوجه شدم که غرایز عصبی خودم تحت تأثیر قرار گرفته است. صدای من به یک زمزمه تبدیل شد وقتی که طرف به یک اتاق کثیف دیگر رفت، مملو از هیولاهایی بود که اگر از خواب غفلت کنند، می توانستند کل گروه را به دنبال ما بفرستند. می‌دانستم که آنها نمی‌توانند صدای من را از طریق صفحه بشنوند،

اما باز هم حرف زدن درست نبود. این سطح از غوطه ور شدن تنها زمانی حاصل می شود که چهار بازیکن در سیاهی کامل محصور شده باشند، دستورالعمل ها را روی نقشه خط بزنند، و از هر گوشه ای بوی یک دستمال پاک کن را حس کنند. این از دانش این است که GTFO روح شما را می شکند و شما را به شکل خمیر در می آورد – و تنها در این صورت است که احساس زنده بودن خواهید کرد.

حکم

بازی GTFO برداشتی سازش ناپذیر از فرمول شوتر Co-op Left 4 Dead است. این بازی بهترین بازی با سه دوست است که می‌دانید می‌توانند با یکدیگر هماهنگ شوند تا گروهی از هیولاهای وحشتناک و گوشتی را در حین حرکت در مکانیک‌های پیشرفته حمله به سبک Destiny با هم هماهنگ کنند.

با یک مهمانی مناسب و با مقدار صبر، بازی GTFO در نهایت خود را به عنوان یکی از پربارترین تجربیات همکاری در خارج نشان می دهد. به نظر می‌رسد بسیاری از تیراندازهای اول شخص علاقه‌ای به آزمایش توانایی‌های ما ندارند، اما وقتی به نقطه استخراج در بازی GTFO می‌رسیم، واقعاً احساس فرار از آرواره‌های مرگ می‌کنید.

بازی GTFO

بازی GTFO

پایان مقاله نقد و بررسی بازی GTFO

مجله با دوربین 

بیشتر خوانید:

فیلم کسانی که آرزو دارند من بمیرم | نقد فیلم Separation ( فیلم جدایی 2021 ) : در ازدواج خود دقت کنید | تعریف ارکِستر در موسیقی | بهترین فیلمهای دیکاپریو | نقد و بررسی بازی Alien: Isolation | فیلم مراسم جدید | بهترین فیلم ها الیزابت تیلور | فیلم جانوران بی مرز و بوم | کسب درآمد آنلاین از ترجمه | نقد فیلم حرکت ناگهانی ممنوع |

دیدگاهتان را بنویسید

چهار × 5 =