صفحه اصلی > اخبار فناوری و موسیقی : بررسی تخصصی اپل موزیک
ads

بررسی تخصصی اپل موزیک

اپل موزیک

اپل موزیک در کشف موسیقی جدید به شما کمک می کند. دارای موتور توصیه عالی و کتابخانه وسیعی است. گوش دادن صوتی بدون ضرر و پشتیبانی Dolby Atmos به این معنی است که با خوشحالی از رقبا پیروی می کند. اگرچه این سرویس دارای ویژگی های برجسته کمی است ، اما اپل از طریق و از طریق آن ، تجربه کاربری عالی و ادغام فوق العاده با سایر محصولات اپل را ارائه می دهد.

بررسی یک دقیقه ای اپل موزیک

اپل موزیک سرویس استریم غول فناوری است. این کتابخانه بیش از 75 میلیون آهنگ در کتابخانه عظیم خود ، و همچنین موزیک ویدئوها و آهنگهای اختصاصی ارائه می دهد – صادقانه بگویم ، چیزهای زیادی در اینجا پیدا نمی کنید. اپل موزیک در جهت کمک به شما در کشف آهنگ ها و هنرمندان جدید است ، خواه از طریق توصیه ها ، لیست های پخش یا ایستگاه های رادیویی دیجیتالی 24/7 آن.

همچنین می توانید تمام موسیقی هایی را که در حال حاضر در iTunes دارید به سرویس اضافه کنید ، بنابراین همه چیز در یک مکان است. در حالی که برای استفاده از اپل موزیک نیازی به خانه ای پر از محصولات اپل ندارید ، همانطور که انتظار دارید ، همه دستگاه های اپل شما-و همچنین دستیار هوشمند اپل ، Siri-به طور یکپارچه با سرویس پخش شرکت کار می کنند.

برنامه های اپل موزیک در همه دستگاه ها صاف و آسان برای استفاده هستند. شلوغی زیادی وجود ندارد ، اگرچه برخی از آیکون های برنامه تلفن همراه برای صفحه نمایش کمی بزرگتر هستند – در دسکتاپ یا رایانه لوحی یک تجربه برتر خواهید داشت – اما این یک معامله گران نیست. ما فقط منتظر هستیم

اپل موزیک یک سرویس عالی و یکی از برترین خدمات پخش موسیقی است که ارائه می شود. مدتی است که چیز خاصی برای جدا کردن اپل موزیک از رقبا وجود ندارد – به ویژه Spotify .

با این حال ، از ژوئن 2021 ، پیشنهاد اپل موزیک شامل Spatial Audio با پشتیبانی از Dolby Atmos است. سرویس استریم همچنین فهرست بیش از 75 میلیون آهنگ را در Lossless Audio در دسترس مشترکان قرار داده است. این به روزرسانی های جدید هر دو بدون هیچ هزینه اضافی برای مشترکین در دسترس هستند – اما باید در آخرین نسخه Apple Music ، Lossless Audio را روشن کنید ، فقط به تنظیمات> موسیقی> کیفیت صدا بروید.

Spotify به زودی سرویس صوتی با وفاداری بالا ، Spotify HiFi را راه اندازی می کند. اما هم Spotial Audio و هم Lossless Audio در اپل موزیک می توانند Spotify را از رتبه اول حذف کنند. بیایید نگاهی به همه چیزهایی که سرویس پخش کننده ارائه می دهد بیندازیم.

اپل موزیک

اپل موزیک چیست؟

اپل موزیک یک سرویس پخش موسیقی از اپل است.

اپل موزیک که در سال 2015 راه اندازی شد ، عمدتا بر موسیقی ای که می توانید پخش کنید تمرکز می کند. با این حال ، می توانید موسیقی هایی را که ممکن است از CD جدا کرده اید یا از طریق iTunes خریداری کرده اید ، اضافه کنید و فیلم ها را تماشا کنید. اپل می خواهد اپل موزیک بیشتر یک “بستر فرهنگی” باشد تا یک سرویس پخش موسیقی.

آخرین باری که این شرکت جزئیات رسمی درباره تعداد مشترکان اپل موزیک را فاش کرد در سال 2019 بود ، زمانی که به 60 میلیون نفر رسید. تا ژوئن 2020 ، این رقم 72 میلیون نفر تخمین زده شد. با این حال ، تا مارس 2021 ، Spotify دارای 158 میلیون مشترک است که تفاوت قابل توجهی است. اما اپل موزیک لزوماً نیازی به تلاش برای جذب مشترک بیشتر از Spotify ندارد. در حال حاضر طرفداران اختصاصی دارد

معرفی و بررسی Mi band 6
بیشتر بخوانید

اپل موزیک از سال 2015 به طور مداوم در حال بهبود و افزودن ویژگی های جدید است ، که در چنین فضای رقابتی شاداب کننده و ضروری است. پیشرفت های قابل توجه شامل طراحی ارتقاء یافته برنامه iOS و اعلامیه اخیر مبنی بر اینکه Apple Music با پشتیبانی از Dolby Atmos و قابلیت گوش دادن به بیش از 75 میلیون آهنگ در Lossless Audio از ژوئن 2021 ، Spotial Audio را دریافت می کند.

این صدای جدید با کیفیت بالا ممکن است هنوز در اینجا نباشد ، اما شایان ذکر است که پس از ورود ، Apple Music با خدمات درجه بینایی صوتی مانند Tidal و Deezer ، که در حال حاضر صدایی با کیفیت بالا ارائه می دهند ، برابری می کند. و کیفیت بهتری نسبت به Spotify ارائه می دهد – ما می دانیم که Spotify HiFi در راه است ، اما نمی دانیم چه زمانی یا چقدر هزینه اضافی برای کاربران خواهد داشت.

اگرچه این افزودنیها ممکن است اوضاع را کاملاً متزلزل نکند ، اما کاربران از سرویسهایی که بیشترین هزینه را به آنها می دهند ، می پسندند. اپل موزیک در حال انجام این کار است.

اپل موزیک  : قیمت و اشتراک
هزینه یک اشتراک استاندارد 9.99 دلار / 9.99 دلار / AU 11.99 دلار در ماه است
سه ماه آزمایشی رایگان
هیچ لایه رایگان مبتنی بر تبلیغات وجود ندارد

می توانید گوش دادن به اپل موزیک را بلافاصله با یک دوره آزمایشی رایگان ، که سه ماه به طول می انجامد ، شروع کنید.

هزینه اشتراک 9.99 دلار / 9.99 دلار / AU 11.99 دلار در ماه برای یک کاربر معمولی و 4.99 دلار / 4.99 پوند / 5.99 دلار استرالیا برای دانش آموزان است. با این دو اشتراک ، می توانید در هر زمان فقط در یک دستگاه به موسیقی Apple گوش دهید. متناوباً ، می توانید 14.99 دلار / 14.99 پوند / 17.99 دلار استرالیا در ماه برای خرید اشتراک خانوادگی بپردازید ، که مشابه اشتراک استاندارد است ، اما حداکثر شش نفر می توانند به طور همزمان گوش دهند و هر یک از اعضای خانواده یک حساب شخصی دریافت می کنند.

قابل ذکر است ، هیچ لایه رایگان مبتنی بر تبلیغات در دسترس نیست ، همانطور که در مورد Spotify اتفاق می افتد. شاید سه ماه خدمات مناسب به عنوان یک دوره آزمایشی رایگان ، یک تصمیم تجاری بهتر باشد ، اما برخی افراد را که ممکن است بیش از سه ماه در ردیف رایگان باقی بمانند و در نهایت ارتقاء یافته اند ، به تعویق انداخته است.

اپل موزیک

اپل موزیک  : کیفیت صدا
اکنون صدای فضایی و صدای بدون ضرر وارد شده است
جریانهای فعلی با سرعت 256 کیلوبیت بر ثانیه محدود شده است
صدای واضح و واضح

اپل موزیک موسیقی را با سرعت بیت AAC 256 کیلوبیت بر ثانیه پخش می کند. به طور پیش فرض با بالاترین کیفیت پخش می شود و اگر در حال حرکت هستید ، آن را کاهش می دهد. گاهی اوقات پخش آهنگ ها چند ثانیه طول می کشد ، اما واضح و واضح هستند-مخصوصاً اگر با یک جفت از بهترین هدفون های حذف کننده نویز گوش می دهید.

با این حال ، همه سرویس های پخش موسیقی در حال ارتقاء بازی خود هستند تا کیفیت موسیقی بهتر را برای مشترکین به ارمغان بیاورند – یا حداقل گزینه ای برای امتحان کردن آن. Deezer و Tidal در حال حاضر صدای با وضوح بالا را ارائه می دهند. Spotify سرویس HiFi خود را در اواخر سال 2021 راه اندازی می کند و Amazon Music HD گوش دادن با کیفیت CD را ارائه می دهد-با کیفیت بهتر به زودی.

هنگامی که ما برای اولین بار این بررسی را نوشتیم ، اپل به تازگی اعلام کرده بود که اپل موزیک دارای فضایی صوتی و توانایی گوش دادن به بیش از 75 میلیون آهنگ در Lossless Audio است. اکنون این ویژگی ها بالاخره اینجا هستند و ما برای شروع شما راهنمایی نوشتیم: نحوه روشن کردن موسیقی فضایی Apple Music و Lossless.

بهترین آنتی ویروس 2023 برای اندروید
بیشتر بخوانید

اگرچه بسیاری از سرویس های پخش کننده از کیفیت صدای بهتری پیروی می کنند ، اما Apple Music در حال حاضر به طور قابل توجهی بهتر از برخی از رقبای خود به نظر می رسد – و هیچ هزینه اضافی از شما برای افزایش کیفیت دریافت نکرده است.

اپل موزیک  : فهرست موسیقی
75 میلیون آهنگ
یکپارچه با خریدهای iTunes
برنامه جداگانه برای پادکست ها
بیش از 75 میلیون قطعه برای پخش در Apple Music موجود است – که در زمان نگارش این مقاله بیش از Spotify است. البته کیفیت مهمتر از کمیت است ، اما با توجه به اینکه اپل موزیک سالهاست که در حال پیشرفت است ، قابل توجه است.

همچنین طیف وسیعی از انحصاری های برجسته وجود دارد که هنرمندانی مانند تیلور سویفت ، دریک ، بریتنی اسپیرز و فرانک اوشن ابتدا آلبوم هایی را از طریق اپل موزیک منتشر می کنند.

این فقط در مورد کشف موسیقی جدید نیست ، بلکه دوست داشتن آنچه دارید است. اپل موزیک آنچه را که قبلاً در iTunes دارید ، چه آن چیزی که خریداری کرده اید یا از CD جدا کرده اید ، با سرویس جریان ترکیب می کند. این برای جمع آوری تمام موسیقی های شما در یک مکان عالی است. عملکردهای مشابهی از سوی Spotify ارائه می شود ، اما نمی توانید کتابخانه آهنگهای متعلق به خود و آهنگهای پخش شده را به طور کارآمد جستجو کنید. ادغام با اپل موزیک یکپارچه به نظر می رسد.

هیچ پادکستی در اپل موزیک ارائه نمی شود-برای این کار به یک برنامه جداگانه نیاز دارید-اما هزاران موزیک ویدیو و همچنین ایستگاه های رادیویی بی وقفه وجود دارد. این یک تماس انسانی خوش آمدید و راهی عالی برای کشف موسیقی جدید است.

سه ایستگاه – Apple Music Hits ، Apple Music 1 (قبلاً Beats 1) و Apple Music Country – موسیقی 24/7 شبانه روز را با دی جی ها در برنامه های زنده رادیویی میکس می کنند. برخی از برنامه های جالب نیز توسط نوازندگان میزبانی می شود. نکته مهم این است که می توانید به ایستگاه های رادیویی رایگان گوش دهید – نیازی به اشتراک Apple Music ندارید.

شایان ذکر است ، اگرچه اپل اخیراً تلاش کرده است تا در مورد میزان دریافت هنرمندان از این سرویس شفافیت بیشتری نشان دهد ، اما سرویس استریم آن از نظر میزان پاداش هنرمندان با مشکلات زیادی مشابه سایر موارد مواجه است – اغلب بسیار کم. هنرمندان بزرگ که قراردادهای انحصاری امضا می کنند ، معاملات خوبی دریافت می کنند ، اما هنرمندان کوچکتر تمایلی به این کار ندارند. به همین دلیل ، بسیاری از مردم تصمیم می گیرند یا موسیقی را به طور کامل بخرند یا از خدماتی مانند Tidal و Bandcamp استفاده کنند که به هنرمندان استقلال و حق امتیاز بیشتری می دهد.

اپل موزیک

اپل موزیک  : سیستم عامل ها و برنامه ها
ادغام عالی با دستگاه های اپل
پشتیبانی سیری
حداقل طراحی برنامه
شما می توانید Apple Music را در انواع دستگاه ها از جمله iPhone ، iPad ، Apple Watch ، Apple TV ، Mac ، HomePod ، CarPlay ، PC ، Android ، Sonos ، Amazon Echo ، Samsung Smart TV و Google Nest گوش دهید.

شما می توانید از Siri نیز استفاده کنید – این دلیل آن است که اگر قبلاً از محصولات و خدمات اپل زیادی استفاده می کنید ، اپل موزیک ایده خوبی است. می توانید از دستگاه های Apple خود برای درخواست از Siri برای پخش هر چیزی در Apple Music استفاده کنید ، که اگر قبلاً به استفاده از دستورات صوتی در خانه خود عادت کرده اید بسیار عالی است.

بررسی Xbox Series X
بیشتر بخوانید

برنامه های اپل موزیک دارای حداقل طراحی در همه سیستم عامل ها هستند. این برنامه شبیه iTunes است ، اما زیبا تر و حتی راحت تر استفاده می شود. گاهی اوقات ، کاشی های آلبوم یا آهنگ در تلفن همراه کمی بزرگ به نظر می رسند – تجربه کمی بهتر را در رایانه یا رایانه لوحی پیدا خواهید کرد ، جایی که املاک بیشتری روی صفحه نمایش وجود دارد.

بخش Listen Now در برنامه – که در همه دستگاه ها یکسان است – مانند یک داشبورد شخصی است که با توصیه هایی بر اساس سلیقه و سابقه گوش دادن شما پر شده است.

مرور جایی است که می توانید نسخه های جدید ، ایستگاه های رادیویی و آهنگهای پرطرفدار را پیدا کنید. این مورد شخصی سازی نشده است ، اما مرکزی برای همه مطالب تازه و جدیدی است که ممکن است در صورت رعایت توصیه ها از دست بدهید.

همچنین رادیو وجود دارد ، جایی که سه ایستگاه اپل را در آن خواهید دید ، و همچنین مجموعه ای از برنامه های قدیمی و برنامه های غیر اپل.

در زیر آن ، کتابخانه خود را پیدا خواهید کرد. این جایی است که تمام موسیقی ذخیره شده در دستگاه شما و iTunes ذخیره می شود ، تقسیم بر هنرمندان ، آلبوم ها ، آهنگ ها و فیلم های موسیقی ذخیره شده در انتها. در نهایت ، لیست پخش وجود دارد. این جایی است که همه لیست های پخش که ایجاد کرده اید ذخیره می شوند.

نوار جستجو برای مکان یابی همه چیز در اپل موزیک و همچنین آهنگ های خود به خوبی کار می کند. شما حتی می توانید اشعار را در اینجا تایپ کنید. اپل موزیک به جلسات کارائوکه در خانه شما اهمیت می دهد. هر زمان که موسیقی در حال پخش است ، یک دکمه اشعار ظاهر می شود ، که کلمات آهنگ را در یک صفحه بزرگ و پررنگ روی صفحه نمایش می دهد که هنگام خواندن همراه پایین می رود.

اپل موزیک  : لیست پخش و توصیه ها
تمرکز زیاد بر مراقبت و توصیه ها
می توانید تا 100000 آهنگ را برای گوش دادن آفلاین بارگیری کنید
Spotify دارای برتری با لیست های پخش است

در اولین ثبت نام در اپل موزیک تشویق می شوید تا ژانرهای مورد علاقه خود را انتخاب کنید ، بنابراین سرویس از ابتدا از انواع هنرمندان و آهنگ هایی که احتمالاً از آنها لذت خواهید برد مطلع است.

تمرکز زیادی بر سرپرستی و توصیه ها وجود دارد. به گفته اپل ، اگرچه الگوریتمی این توصیه ها را تقویت می کند ، اما گاهی اوقات لیست پخش توسط تیمی از متخصصان تنظیم می شود.

Stations For You منابع توصیه خوبی هستند ، مانند ایستگاه های رادیویی بر اساس هنرمندانی که دوستشان دارید ، اما موضوعات لیست پخش نیز وجود دارد ، مانند Influences و Inspired. این قطعات شامل قطعاتی از یک هنرمند ، و همچنین هنرمندان مشابه و آهنگهایی است که ممکن است قبلاً به آنها گوش نداده باشید.

به عنوان مثال ، ما در چند روز اول آزمایش بازی Death of Above 1979 و Justice را زیاد بازی کردیم. سپس به ما لیست های پخش با عنوان “مرگ از بالا 1979 و هنرمندان مشابه” و “عدالت: تأثیرات” ، مجموعه ای از آهنگ ها و هنرمندان که موسیقی جاستیس را تحت تأثیر قرار دادند ، پیشنهاد شد – یا حداقل آنها مانند آنها به نظر می رسند.

بررسی هدفون گلکسی بادز پرو سامسونگ
بیشتر بخوانید

Spotify ممکن است هنوز دارای لیست پخش های سفارشی فوق العاده محبوب باشد – ما Discover Weekly را دوست داریم – اما توصیه های اپل موزیک نیز چیزهای زیادی برای دوست داشتن دارد.

می توانید آهنگ ها و لیست های پخش را برای گوش دادن آفلاین در 10 دستگاه مختلف بارگیری کنید. محدودیت تعداد آهنگ هایی که می توانید بارگیری کنید 100000 است ، که بعید است حتی بزرگترین طرفداران موسیقی نیز به آن نیاز داشته باشند.

اپل موزیک

آیا باید در اپل موزیک مشترک شوم؟

عضو شوید اگر …
شما مطمئن نیستید
اپل موزیک سه ماه آزمایشی رایگان ارائه می دهد تا به شما در تصمیم گیری کمک کند. این یک روش فوق العاده برای فهمیدن این است که آیا این سرویس برای شما کار می کند یا خیر ، و همچنین راهی مناسب برای اپل برای جلب کاربرانی که نمی توانند پس از سه ماه تمام شدن ، بدون سرویس نباشند.

شما قبلاً تعداد زیادی از محصولات اپل را در اختیار دارید
بگذارید واضح باشیم: برای گوش دادن به اپل موزیک نیازی به خانه ای پر از محصولات اپل ندارید. اما همه محصولات و خدمات اپل با هم بسیار عالی کار می کنند-از جمله Siri. اگر مطمئن نیستید که کدام سرویس موسیقی برای شما مناسب است ، نگاهی به اطراف بیندازید – اگر iPhone ، Apple HomePod و CarPlay دارید ، Apple Music را انتخاب کنید.

شما می خواهید یک فروشگاه واحد برای موسیقی داشته باشید
نه تنها می توانید از بین بیش از 75 میلیون آهنگ در Apple Music انتخاب کنید – ما شرط می بندیم که چیزهای کمی در سرویس پیدا نمی کنید – و همچنین بسیاری از فیلم ها ، بلکه می توانید مجموعه موسیقی فعلی iTunes خود را در یک مکان ادغام کنید. این کار مفید است و باعث می شود این سرویس به عنوان یک مرکز سرگرمی واقعی احساس شود.

مشترک نشوید اگر …
شما از قبل سرویس پخش موسیقی فعلی خود را دوست دارید
اگر قبلاً یکی از دیگر پلتفرم های برتر پخش موسیقی را دوست دارید – ما فکر می کنیم Spotify ، Tidal ، Deezer یا Amazon Music – و دلیلی برای حرکت ندارید ، همان جایی که هستید بمانید و آن FOMO را از بین ببرید. چیزهای زیادی وجود ندارد که پلتفرم های پخش جریانی برتر را از هم متمایز کند ، بنابراین اگرچه ما طرفداران Apple Music هستیم ، اما با پایبندی به آنچه که با آن هستید ، از دست نخواهید داد.
شما ویژگی های اجتماعی زیادی می خواهید
روش هایی برای مشاهده آنچه دوستان شما می شنوند و لیست پخش در Apple Music به اشتراک بگذارید وجود دارد. با این وجود ، در Spotify یکپارچگی اجتماعی بهتری خواهید یافت – و همچنین بسیاری از ویژگی های اشتراک گذاری جالب هنگامی که لیست های پخش جدید تنظیم می شوند ، مانند Wrapped on Spotify در پایان سال.
شما نمی توانید متعهد شوید
اپل موزیک یک دوره آزمایشی رایگان سه ماهه عالی را ارائه می دهد-اما با پایان یافتن این زمان ، باید خدمات یا پرداخت را رها کنید. در اینجا لایه ای رایگان با تبلیغاتی از نوع موجود با Spotify وجود ندارد. اگر بعد از سه ماه نمی توانید تصمیم بگیرید ، به جای دیگری مراجعه کنید.
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

14 + 18 =