صفحه اصلی > علم و فناوری : حفاظت محیط زیست | 5 نمونه از حفاظت از طبیعت
ads

حفاظت محیط زیست | 5 نمونه از حفاظت از طبیعت

حفاظت محیط زیست

حفاظت محیط زیست برای حفاظت از گونه های متنوع گیاهان و جانوران جهان طبیعی ضروری است. اگر علاقه مند به درک بهتر از حیات وحش هستید ، در مورد اهمیت حفاظت از حیات وحش بیشتر بدانید و به بازدید از آن توجه کنید.

حفاظت محیط زیست چیست؟

حفاظت محیط زیست یک منطقه طبیعی حفاظت شده از زمین یا آب است که بر حفاظت و مطالعه علمی برخی از حیوانات وحشی ، گیاهان یا ویژگی های زمین شناسی تمرکز دارد. برای ترویج حفاظت از حیات وحش ، حفاظت ها اغلب از فعالیت هایی مانند توسعه زمین ، استفاده صنعتی ، شکار و تفریحات موتوری محافظت می شوند.

حفاظت محیط زیست ممکن است از گونه های معمولی ، در معرض خطر و در معرض خطر محافظت کند و ممکن است شامل انواع زیستگاه ها باشد – از مناطق جنگلی و کوهستانی تا تالاب ها و رودخانه ها. نهادهای دولتی ، سازمان های غیر انتفاعی و موسسات تحقیقاتی ، حفاظت محیط زیست را ایجاد و مدیریت می کنند.

حفاظت محیط زیست

حفاظت محیط زیست

چرا حفاظت محیط زیست مهم است؟

همانطور که از نامش پیداست ، حفاظت محیط زیست اولین اولویت اکثر حفاظت شده های حیات وحش است. حفاظت از طبیعت زیستگاه سالم و محافظت شده ای برای بسیاری از گونه های در معرض خطر و در معرض خطر برای افزایش جمعیت آنها ایجاد می کند. گذشته از حفاظت از حیات وحش ، حفاظت ها مزایای مهم متعدد دیگری نیز دارند.

آنها تنوع زیستی را تشویق می کنند. تنوع زیستی به انواع گونه ها و موجودات زنده ساکن در زمین و نقش آنها در تأثیر بر محیط اشاره دارد. با حفاظت از مناطق طبیعی و گونه هایی که در آن مناطق زندگی می کنند ، حیات وحش تنوع زیستی را تشویق می کند زیرا بسیاری از حیوانات و گیاهان از طریق روابط همزیستی یا شکارچی با دیگر گونه ها زنده می مانند.

هنگامی که گونه ای در یک زیستگاه محافظت نشده می میرد یا به دلیل شیوه هایی مانند شکار ، جنگل زدایی یا آلودگی آواره می شود ، ممکن است باعث از بین رفتن سایر گونه ها نیز شود ، که منجر به عدم تعادل بیشتر در یک محیط ناپایدار می شود.

فناوری OLED چیست و چگونه کار می کند؟
بیشتر بخوانید

آنها تفریح ​​در فضای باز را ارائه می دهند. بسیاری از مناطق حفاظت شده حیات وحش برای عموم قابل دسترسی هستند و مکان های بسیار خوبی برای بازدید از آنها برای هوای تازه و طبیعت گردی هستند. فعالیتهای تفریحی رایج مجاز در مناطق حفاظت شده حیات وحش شامل پیاده روی ، قایق رانی ، تماشای پرندگان ، ماهیگیری و عکاسی از طبیعت است.

آنها هوای تمیزتری ایجاد می کنند. درختان و گیاهان در حیات وحش هوا را تصفیه می کنند و همچنین دی اکسید کربن را جذب کرده و اکسیژن را به جو باز می گردانند.

آنها میراث فرهنگی را حفظ می کنند. برخی از ذخایر حیات وحش شامل آثار باستانی هستند که اهمیت فرهنگی یا تاریخی دارند. به عنوان مثال ، پناهگاه ملی حیات وحش پهراناگات در نوادا دارای سنگ نگاره (حکاکی روی صخره) است که برای قبیله بومی آمریکایی نوووی مقدس است. پناهگاه حیات وحش ملی چارلز ام. راسل در مونتانا حاوی فسیل های دایناسور است.

5 نمونه از آثار حفاظت محیط زیست

سالانه میلیون ها دوستدار طبیعت از پارک های ملی در سراسر جهان دیدن می کنند ، اما برای تجربه کمتر شلوغ در فضای باز ، ممکن است بخواهید به جای آن از یک پناهگاه حیات وحش دیدن کنید. در ایالات متحده ، خدمات ماهی و حیات وحش ایالات متحده شبکه ای از پناهگاه های ملی حیات وحش را در سراسر کشور مدیریت می کند. در زیر تنها تعدادی از بسیاری از بناهای ذخیره شده برای عموم آزاد است. هنگام بازدید ، به یاد داشته باشید که با رعایت قوانین حفاظت خاص ، سرپرستی خوبی را رعایت کنید.

پناهگاه ملی حیات وحش Bosque del Apache ، نیومکزیکو: از پاییز تا اوایل بهار ، این منطقه حفاظت شده از حیات وحش بهشتی برای تماشای پرندگان است ، با دسته هایی از غازهای برفی و جرثقیل های تپه ای همزمان از حوضچه غول پیکر این برج بلند می شوند.

حفاظت محیط زیست

حفاظت محیط زیست

پناهگاه ملی حیات وحش Moosehorn ، مین: این منطقه حفاظت شده از حیات وحش شامل تقریباً 30،000 هکتار از زمین های تحت حفاظت فدرال در شرق مین است ، هر پاییز مناظر حیرت انگیزی از شاخ و برگ درختان رنگارنگ را شامل می شود. چشم انداز متنوع آن شامل جنگلی از چوب سخت ، تپه های نوردی ، دریاچه ها و تالاب ها است. در هر ملاقات ، چشم خود را از گوزن های وحشی ، گوزن ها ، سمورهای رودخانه ، پرندگان خروس چوبی آمریکایی و انواع زیادی از پرندگان آوازخوان نگه دارید.

جت پرینتر و کاربرد در صنایع گوناگون
بیشتر بخوانید

پناهگاه ملی حیات وحش راکی ​​کوه آرسنال ، کلرادو: این پناهگاه 15000 هکتاری درست در شمال شرقی دنور واقع شده است و از زیستگاههای وسیع چمنزار ، جنگل و تالاب تشکیل شده است. ممکن است بیسون ، کایوت ، سگهای دشتی سیاه دم ، خرگوش دم پنبه شرقی ، گوزن قاطری ، عقاب های طاس ، گونه های مختلف شاهین و گونه های مختلف پرندگان آبزی را مشاهده کنید.

پناهگاه ملی حیات وحش توگیاک ، آلاسکا: 4.7 میلیون هکتار زمین آن دارای انواع مختلفی از مناظر ، از جمله تاندرا ، دریاچه ها ، صخره های دریایی ، رودخانه های سریع السیر ، مناطق باتلاقی باتلاقی و موارد دیگر است. مناظر خیره کننده پناهگاه توگیاک در طول زمان توسط فعالیت های آتشفشانی ، زمین ساختی و یخبندان شکل گرفت. در منطقه حفاظت شده ، می توانید کاریبو ، گوزن دریایی ، شیرهای دریایی ، نهنگ ها ، گرگ ها ، خرس های سیاه ، خرس های قهوه ای ، خرس های دریایی ، غازهای امپراتور و انواع دیگر پرندگان آبزی را مشاهده کنید.

حفاظت محیط زیست

حفاظت محیط زیست

پناهگاه ملی حیات وحش کوههای ویچیتا ، اوکلاهما: این پناهگاه دیدنی شامل مسیرهای پیاده روی است و یکی از اولین پناهگاه ها در ایالات متحده بود که به طور خاص برای محافظت از حیوانات شکارچی بزرگ شکل گرفته بود. گله های گاومیش آمریکایی ، گوزن کوهی راکی ، گوزن دم سفید و گاوهای بلند شاخ تگزاس همگی آزادانه در اطراف این محوطه می چرند و آنها پایه ای برای مدیریت رویشی پناهگاه هستند.

منبع مجله نگاه

بیشتر بخوانید:

آموزش عکاسی از کودکان | نقد فیلم توهم بزرگ | بیوگرافی آدولف هیتلر | نقد و بررسی انیمیشن Vivo | بیوگرافی جورج اورول | بهترین رمان های جهان | بهترین فیلمهای ناتالی پورتمن | بهترین فیلم های ژان لوک گدار | فیلم Private Life | نقد فیلم فهرست شیندلر ( Schindler’s List ) [ نقد اختصاصی ]

دیدگاهتان را بنویسید

11 − نه =