صفحه اصلی > هنرهای تجسمی : آموزش عکاسی از کودکان

آموزش عکاسی از کودکان

عکاسی از کودکان

عکاسی از کودکان را سرگرم کننده نگه دارید

بیش از هر چیز دیگر ، عکاسی از کودکان باید سرگرم کننده باشد. شما به آنها مهارت عکاسی را نمی آموزید زیرا می خواهید آنها وارد یک مدرسه عالی عکاسی شوند یا عکاسان حرفه ای شوند. اگر عکاسی لذت بخش نباشد ، بچه ها به آن پایبند نخواهند شد.

با مقاله آموزش عکاسی از کودکان با بامدادی ها همراه باشید.

آنها را تشویق کنید تا دوربین خود را برای گردشهای خانوادگی به همراه داشته باشند و برنامه های تفریحی گاه و بیگاه را با هدف گرفتن عکسهای بسیار جالب ارائه دهند. حتی هنگامی که به طور فعال مشغول آموزش هستید ، با تمریناتی مانند ایجاد چهره های خنده دار برای عکسهای صریح یا شامل وسایل احمقانه مانند شکل لگو ، روحیه خود را سبک نگه دارید.

دوربین های مخصوص بچه ها را در اختیار بچه ها قرار دهید
کودکان احساس نمی کنند که واقعاً می توانند مهارت های عکاسی خود را داشته باشند مگر اینکه با دوربین های خود عکاسی کنند.

دوربین مناسب به سن و خلق و خوی کودک شما بستگی دارد. برای کودکان کوچک ، یک دوربین دیجیتال پلاستیکی یک گزینه عالی است. Vtech چندین مدل خوب و ارزان قیمت را ارائه می دهد. کودکان بدون اینکه کسی نگران خراب شدن یک دوربین باشد ، می توانند عکس های واقعی بگیرند.

برای بچه های سن دبستان ، یک نکته اساسی و دوربین عکاسی ایده آل است. اگر یک نکته قدیمی دارید و در اطراف شلیک می کنید ، بگذارید آنها آن را امتحان کنند. برای بچه های دبیرستان و دبیرستان ، آنها را تشویق کنید تا جایی که ممکن است از دوربین گوشی های هوشمند خود استفاده کنند. اگر آنها علاقه مند به کشف DSLR یا عکاسی بدون آینه هستند ، یکی از مدلهای قدیمی خود را به آنها وام دهید یا سرمایه گذاری در یک مدل پایین رده را در نظر بگیرید.

آموزش عکاسی از کودکان

آموزش عکاسی از کودکان

نحوه صحیح نگه داشتن دوربین را به کودکان بیاموزید
یادگیری نحوه صحیح نگه داشتن دوربین ، خطر افتادن آن را به حداقل می رساند و به شما در گرفتن عکس های بهتر کمک می کند. اطمینان حاصل کنید که دوربینی که کودک شما از آن استفاده می کند مجهز به بند گردن یا مچ دست باشد. استفاده از بند هنگام عکسبرداری را به آرامی اعمال کنید تا دوربین در امنیت باشد.

قوانین طلایی ترکیب بندی در عکاسی
بیشتر بخوانید

هنگامی که کودک از استفاده راحت از دوربین استفاده کرد ، به او بیاموزید که چگونه دوربین را به سمت صورت خود بیاورد ، دستان خود را برای محدود کردن حرکت نگه داشته و عکس های واضح تری ایجاد کنید. یادآوری های گاه به گاه ارائه دهید تا کودک خود را از شکل خود آگاه سازد ، بدون اینکه وی را در مورد آن نشان دهید.

تکنیک های اساسی ترکیب را پوشش دهید
برای کودکان در سن دبستان و بزرگتر ، یادگیری تکنیک های ترکیبی واقعی و مناسب مناسب است و کمک زیادی به آنها می کند تا تصاویر قوی تری ایجاد کنند. با قاعده یک سوم ، خطوط جلو ، پر کردن قاب و فضای منفی شروع کنید.

درباره خرد کردن اندام ها بحث کنید و نمونه هایی از پرتره های قوی و ضعیف را ارائه دهید. سپس به سراغ تکنیک های روشنایی بروید. از طریق نورگیرها ، نور پس زمینه ، نور کم و نور پنجره کار کنید. در صورت امکان ، به بچه های خود فرصت دهید تا در شرایط نوری مختلف عکسبرداری کنند.

فعالیت های سرگرم کننده عکاسی را کنار هم قرار دهید
وقتی به عنوان یک خانواده خارج از خانه هستید ، از فرزندان خود بخواهید دوربین های خود را به همراه داشته باشند. همانطور که می توانید مکث کنید تا بتوانند بدون احساس عجله عکس بگیرند. عکاسی بهانه خوبی برای بازدید از مقاصد جدید و گشت و گذار در مناطق ناشناخته شهر است. با هدف گرفتن عکس ، برای گردش در نقاط جدید برنامه ریزی کنید یا از مکانهای مورد علاقه خود بازدید مجدد کنید.

برای بچه های کوچکتر ، فعالیت های عکاسی سازمان یافته باعث لذت بیشتر عکاسی می شود. سازماندهی شکار لاشخور را در اطراف خانه یا حتی در اطراف شهر در نظر بگیرید. داشتن آنها برای پیدا کردن و عکاسی از مواردی که با هر حرف الفبا یا آیتم های گروه بندی شده بر اساس تعداد آنها شروع می شود ، به آنها کمک می کند تا بیرون از جعبه فکر کنند و در حین کار بر روی مهارت های حروف و عدد ، در خارج از ردیف حیوانات پرشده در اتاق خواب خود شلیک کنند.

آموزش عکاسی با موبایل
بیشتر بخوانید

آموزش عکاسی از کودکان

آموزش عکاسی از کودکان

هنگامی که دلسرد می شوند به آنها کمک کنید تا از این حس خارج شوند
به ناچار ، بچه ها از عکاسی خود دلسرد می شوند. آنها یک روز بد خواهند داشت و ادعا می کنند که همه چیز در مورد عکاسی بسیار سخت است ، یا حتی پس از یک روز سرگرم کننده عکسبرداری در شهر ، از هیچ یک از عکس های خود راضی نخواهند بود اگر آنها واقعاً ناامید شده اند ، بیشتر اوقات بهتر است کمی از عکاسی استراحت کنید و در اواخر هفته به آن برگردید.

به آنها بگویید که همه وصله های خشن دارند و حتی بهترین عکاسان برای ایجاد تصاویری که همیشه دوست دارند تلاش می کنند. به آنها یادآوری کنید که چقدر پیش رفته اند و به آنها بگویید که مشتاقانه منتظرید ببینید امسال چه چیز دیگری ایجاد می کنند.

عکس های آنها را چاپ کرده و به دیوار آویزان کنید

یکی از عناصر رضایت بخش آفرینش هنر دیدن دیدن نمایش صحیح آن است. اگرچه خوب است که به عکس های دیجیتال روی تلفن یا صفحه رایانه نگاه کنید ، اما دیدن نسخه های چاپی یکسان نیست.

یک نمایشگر عکس در اتاق ناهار خوری یا آشپزخانه یا اتاق خواب کودک خود ایجاد کنید که در آن بتوانید به صورت دوره ای عکس ها را تغییر دهید تا تازه و جالب باشد. اگر کودک شما عکسی را که واقعاً دوست دارد گرفت ، آن را در کادر قرار دهید. تکه تکه کردن برای کادربندی حرفه ای یک هدیه تعطیلات یا تولد عالی است.

با ایجاد هدایای عکس به آنها کمک کنید
چاپ عکس بچه ها و نمایش آنها در خانه یک شروع عالی برای ایجاد عزت نفس و کمک به آنها برای درک کامل توانایی های خود است. وقتی بچه ها اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنند و نمونه کارهای زیبایی از آنها ایجاد می کنند ، به آنها کمک کنید تا برای مناسبت های خاص عکس هایی را برای هدیه انتخاب کنند.

مادر یا مادربزرگ مطمئناً عاشق یک عکس خانوادگی یا ترکیب زیبایی از یک مکان مورد علاقه هستند که بچه یا نوه خودشان گرفته اند. به آنها بیاموزید که چگونه از عکس ها برای ساختن سایر اقلام هدیه نیز استفاده کنند ، مانند زیر جلوه های عکس DIY یا تقویم های چاپ شده تجاری.

تحلیل تابلو سیب زمینی خورها
بیشتر بخوانید

آموزش عکاسی از کودکان

عکاسی از کودکان

نگاهی به دور
با کمی راهنمایی ، شگفت زده خواهید شد که بچه های شما به سرعت مهارت های عکاسی خود را رشد می دهند. در حالی که آنها عکسهای فوری و متوسطی می گیرند ، اما با ترکیب شگفت انگیز گاه به گاه شما را از بین می برند. آنها را تشویق کنید ، اما بدانید که چه موقع باید عقب نشینی کنید.

برای برخی از کودکان ، عکاسی یک علاقه گذرا خواهد بود. برای بچه های دیگر ، این یک سرگرمی مادام العمر یا حتی حرفه ای خواهد شد. از آنها پیروی کنید تا انگیزه صحیحی را در کارهای خلاقانه خود ایجاد کنید.

پایان مقاله آموزش عکاسی از کودکان

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

معرفی کتاب الیور تویست|فیلم تعطیلات موسیو اولو|فیلم ونوم ۲|بیوگرافی جان اشتاین بک|نو‌آم چامسکی|بیوگرافی امیلی برونته|فیلم Private Life|تحلیل نقاشی گلهای زنبق|نقد فیلم رنگ خدا

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

دو × دو =