صفحه اصلی > شیوه زندگی : تونر صورت چیست و چرا برای پاکسازی پوست توصیه می‌شود
ads
ads

تونر صورت چیست و چرا برای پاکسازی پوست توصیه می‌شود

تونر صورت

تونر صورت چیست؟

تونر صورت یک محصول مراقبت از پوست مایع است که به عنوان بخشی از یک برنامه مراقبت از پوست نقش های مختلفی را ایفا می کند. ابتدا ناخالصی های باقی مانده توسط پاک کننده های صورت را از بین می برد. بسته به محصولی که برای نوع پوست شما انتخاب شده است ، تونر باعث آبرسانی ، ترمیم و تسکین پوست می شود ، بنابراین پس از پاک شدن می تواند مرطوب کننده را به طور کامل جذب کند.

تونر پوست در طول 20 سال گذشته تکامل یافته است. تونرهای قبلی ممکن است حاوی مواد سخت و قابض باشند که تمیز می شوند اما هیچ رطوبت خاصی ندارند. امروزه اکثر تونرهای صورت با موادی ساخته شده اند که تصور می کنند بدون خشکی یا تحریک پوست سالم هستند.

تونر صورت چیست

تونر صورت

6 استفاده معمول از تونر صورت

بسته به نوع پوست شما ، تونرها ممکن است به پاکسازی ، مرطوب سازی یا حتی ظاهر رنگ پوست کمک کنند. معمولاً از تونرها استفاده می شود:

تمیز کردن: از تونر معمولاً بعد از شستشوی صورت برای از بین بردن آلودگی ها ، جوش های سرسیاه باقیمانده یا لکه های پوستی که پاک کننده های روزمره از دست داده اند استفاده می شود.

منافذ پوست را کاهش دهید: شستشوی مورد استفاده بعد از صورت ، تونر ممکن است به سفت شدن پوست کمک کرده و منافذ پوست را به حداقل برساند.

لایه برداری: از تونرهای حاوی آلفا هیدروکسی اسیدها برای از بین بردن سلول های خشک یا مرده پوست استفاده می شود ، که می تواند به بهبود تیرگی پوست کمک کند.

تعادل سطح PH پوست: شستن صورت می تواند تعادل pH روی پوست را مختل کند زیرا مواد پاک کننده تمایل دارند بیش از حد قلیایی باشند. استفاده از تونر بلافاصله پس از شستشوی صورت ، به لطف فرمولاسیون کمی اسیدی موجود در تونرهای صورت ، می تواند تعادل PH پوست را بازیابد.

یکنواختی پوست: برای کسانی که پوستی دارند نواحی قرمز یا بافت ناهمواری دارند ، ممکن است یک تونر به کاهش ظاهر پوست ناهموار کمک کند. یک تونر لایه بردار ممکن است برای کسانی که پوست ناصافی دارند ، مفید باشد. افرادی که دارای لکه های قرمز هستند باید برای پوست حساس یک تونر در نظر بگیرند.

راهنمای تمرین اسکوات روی دیوار : نحوه تسلط بر اسکوات روی دیوار
بیشتر بخوانید

مرطوب کنید: تونرهایی که حاوی موادی مانند آلوئه ، گل سرخ یا هیالورونیک هستند ، ممکن است پس از پاکسازی به پوست شما یک تقویت کننده مرطوب بخشند.

تونر صورت چیست

تونر صورت

نحوه انتخاب تونر صورت بر اساس نوع پوست

بهترین تونر متناسب با نوع پوست شما است. فارغ از نوع پوست ، متخصصان پوست تونر بدون الکل را توصیه می کنند زیرا الکل می تواند پوست را از روغنهای طبیعی سلب کند و منجر به خشکی و تحریک شود.

پوست ترکیبی: برای کسانی که پوستی دارند که در بعضی مناطق چرب است و در بعضی مناطق خشک است ، تونری را امتحان کنید که به آرامی با روغن اضافی مقابله کند و در عین حال تأمین زیادی از آبرسانی را نیز فراهم کند. به دنبال یک تونر بدون الکل باشید که شامل گلاب ، ویتامین C ، ویتامین E یا اسید گلیکولیک باشد.

پوست چرب: اگر پوست شما چربی اضافی تولید می کند ، تونر مناسب ممکن است به سفت شدن منافذ و لایه برداری پوست کمک کند. به دنبال تونرهایی باشید که شامل روغن درخت چای یا غلظت کم اسید سالیسیلیک ، اسیدهای بتا هیدروکسی (BHAs) یا اسیدهای آلفا هیدروکسی (AHA) باشند.

پوست مستعد آکنه: برای افرادی که مستعد جوش هستند ، ممکن است یک تونر بدون روغن با اسید سالیسیلیک مفید باشد. روش دیگر ، از متخصص پوست خود بپرسید آیا استفاده از تونر دارویی در کنار محصولات مراقبت از پوست برای پوست را توصیه می کند یا خیر.

پوست خشک: برای کمک به آبرسانی به پوست خشک ، بدنبال تونرهایی باشید که حاوی موادی از جمله اسید هیالورونیک ، عصاره خیار ، ویتامین E یا گلیسیرین باشند. علاوه بر این ، تونرهای اسید گلیکولیک می توانند به عملکرد دوگانه آبرسانی و لایه برداری کمک کنند.

پوست حساس: تونری را انتخاب کنید که حاوی ترکیبات کاملاً طبیعی مانند گلاب ، بابونه یا آلوئه ورا باشد. در حالی که متخصصان پوست توصیه می کنند که انواع پوست ها از تونر بدون الکل استفاده کنند ، اگر پوست خشک یا حساس دارید پرهیز از مصرف آن بسیار مهم است.

نحوه و زمان استفاده از تونر صورت

تونر صورت جز معمول برنامه روزانه مراقبت از پوست است و باید بعد از لایه برداری یا شستشو استفاده شود.

آموزش مات کردن شیشه : چگونه شیشه را در 5 مرحله مات کنیم
بیشتر بخوانید

قبل از استفاده از تونر ، صورت خود را بشویید و پوست خود را به آرامی خشک کنید. سپس ، تونر را با استفاده از پنبه یا پنبه به صورت و گردن خود بمالید. تونر را شستشو ندهید ، اما اجازه دهید مدت کوتاهی جذب شود. در آخر از مرطوب کننده یا سرم صورت خود استفاده کنید.

تونر صورت

قبل از شروع رژیم جدید مراقبت از پوست

افراد سطح متفاوتی از حساسیت را نسبت به موادی که در محصولات مختلف مراقبت از پوست یافت می شود ، تجربه می کنند. برای جلوگیری از واکنش های سو ، قبل از استفاده از محصول جدید بر روی پوست ، با یک متخصص پوست مشورت کنید. این مقاله فقط برای اهداف آموزشی و اطلاعاتی است و جایگزینی برای مشاوره پزشکی حرفه ای نیست.

پایان مقاله تونر صورت چیست

منبع سایت مستر کلاس

بیشتر بخوانید:

مذاکره حقوق| سریال چرنوبیل|آموزش عکاسی تبلیغاتی|کسب درآمد از سایت خبری|سریال حرکت به بهشت|سریال Halston|فیلم یک مرد جدی|سریال پسران راکت|سریال The Last Dance|آموزش ساخت کوسن های فضای باز|مکتب رمانتیسم|بیوگرافی سیمون بولیوار|بهترین فیلم های برد پیت|

دیدگاهتان را بنویسید

پنج × 5 =