صفحه اصلی > موسیقی : آموزش نکات مهم برای آواز خواندن | از کریستینا آگیلرا
ads

آموزش نکات مهم برای آواز خواندن | از کریستینا آگیلرا

آواز خواندن

آموزش نکات مهم برای آواز خواندن از کریستینا آگیلرا یکی از بزرگترین خواننده های پاپ امروز است که به دلیل گستردگی آواز ، آهنگ های جذاب و توانایی نگه داشتن نت برای مدت زمان طولانی شناخته شده است. دهه ها ضبط و اجرای موسیقی کریستینا ، همراه با تجربه او به عنوان داور در برنامه تلویزیونی The Voice ، از او یک مربی عالی برای خوانندگان مشتاق ساخته است. در اینجا ، او چند روش آوازی و نکات آواز را برای گرم کردن ، آواز خواندن با اعتماد به نفس و اجرای حرفه ای به اشتراک می گذارد.

آموزش نکات مهم برای آواز خواندن

 آواز خواندن

1. صدای خود را گرم کنید

گرم کردن صدای شما کاری است که همه باید برای محافظت از صدای خود انجام دهند. اگر گاهی اوقات به طبیعت خسته کننده این تمرینات نگاه می کنید و می خواهید به قسمت خوبی برسید – آهنگی که روی آن کار کرده اید – فقط به یاد داشته باشید که حتی کریستینا آگیلرا هر زمان که بخواند گرم می شود.

اطمینان حاصل کنید که این کار را بیش از حد انجام نمی دهید. در صورت احساس استرس یا فشار در گلو ، گرم شدن را متوقف کنید. مقداری آب در دمای اتاق بنوشید و دوباره از پایین ترازو شروع کنید یا برای روز متوقف شوید. زیاد نگران ضربه زدن کامل به نت ها نباشید. فقط بر روی کشش و گرم کردن مستقیم تارهای صوتی خود تمرکز کنید. با این گفته ، اطمینان حاصل کنید که هنوز کنترل لحن و صدای خود را دارید.

حرکت دادن بدن و انجام تمرینات تنفسی یکی دیگر از روشهای عالی برای گرم کردن صدا است. یوگا به کریستینا در کنترل نفس ، وضعیت بدن ، کنترل اضطراب و کاهش استرس کمک کرده است. ببینید آیا می توانید یک تمرین کوتاه یوگا را قبل از تمرین بعدی خود انجام دهید یا خیر. در حین گرم شدن ، بین مقیاس ها فاصله بگیرید تا بدن خود را بکشید. به جلو تا کنید و انگشتان پا را لمس کنید. دستان خود را به سمت بالا کشیده و چند نفس عمیق بکشید و لذت ببرید

بهتر است گرم کردن خود را برای مدت زمان کمتری انجام دهید ، بیشتر اوقات (یعنی 15-20 دقیقه ، سه بار در هفته) در مقابل یک ساعت ، هر 10 روز یکبار. این به شما کمک می کند تا تمرکز خود را برای بیان صحیح صداها و اشکال حفظ کنید و همچنین به از بین بردن خستگی صدا از ورزش بیش از حد شدید کمک می کند. یادتان باشد که خواننده ها ورزشکار هستند! خوب استراحت و هیدراته باشید.

زندگینامه لیل وین | زندگی شخصی و لیست اثار
بیشتر بخوانید

در صورت امکان ، گرم کردن خود را بعد از چند ساعت بیداری تمرین کنید ، تا همیشه با “صدای صبح” آواز نخوانید. حتما به بدن خود گوش دهید. در صورت احساس درد شدید یا گرفتگی صدا از تمرین این تمرینات ، متوقف شوید و با یک متخصص (گوش و حلق و بینی پزشکی و / یا مربی صوتی) مشورت کنید تا به مسیر درست برگردید.

آموزش نکات مهم برای آواز خواندن

آموزش نکات مهم برای آواز خواندن

2. از ابزار خود محافظت کنید

به عنوان یک خواننده ، باید مانند هر ساز مهم و حیاتی از صدای خود محافظت و مراقبت کنید. شما باید فشارهای محیطی را بر روی صدای آواز خواندن خود کاهش دهید. سه چیز اصلی که کریستینا برای محافظت از صدای خود از آن اجتناب می کند ، محیط های دودزا ، بلند و استرس زا است. کریستینا چند مورد خاص دارد که نه تنها به کاهش استرس صوتی کمک می کند ، بلکه با استرس جسمی و روحی نیز مقابله می کند ، که هر دو می توانند بر روی یک خواننده تأثیر منفی بگذارند. این موارد شامل چای داغ ، آب در دمای اتاق ، عسل یا قطره گلو ریکولا قبل از نمایش و آب سرد بعد از نمایش است.

3. دامنه خود را گسترش دهید

دامنه اکثر افراد آموزش ندیده حدود یک و نیم تا دو اکتاو است ، در حالی که یک خواننده حرفه ای مانند کریستینا ممکن است دامنه چهار اکتاو داشته باشد. می توانید دامنه خود را با صرف وقت ، تمرین و تحمل زیاد گسترش دهید. یک راه عالی برای شروع توسعه دامنه آواز خواندن در کنار بهترین خواننده های جهان است. چرا با کریستینا شروع نمی کنیم؟ در اینجا چند آهنگ برای شروع وجود دارد. آنها احتمالاً شما را برای رسیدن به نت های بالاتر و پایین تر از آنچه که عادت کرده اید تحت فشار قرار می دهند ، اما هرچه بیشتر تمرین کنید ، راحت تر می شود. “تو منو گم کردی” “زیبا” “مبارز”

4. اعلام کنید

در اجرای موسیقی ، diction نوعی تلفظ و تلفظ آواز است. اگر مخاطب نتواند حرف شما را بفهمد ، قدرت و مفهوم آهنگ برای او از بین می رود. بهبود بیان شما می تواند واضح و روشنی کلماتی را که می خوانید فراهم کند.

سبک موسیقی ترنس
بیشتر بخوانید

روش های زیادی برای نزدیک شدن به ادبیات به عنوان یک خواننده وجود دارد. فقط نحوه گفتن کلمه یا غزل می تواند معنی و احساس آنچه را می خوانید کاملاً تغییر دهد. وقتی از کلمات تکراری و تکراری استفاده می کنید ، بسیار مهم است که نقاط علائم خود را انتخاب کنید. شما می خواهید ضمن اینکه به مخاطب اجازه می دهید کلماتی را که می خوانید درک کند ، نگرش درستی داشته باشید. اما مراقب باشید ، با ایجاد کلمات روان ، یک بعدی و مسطح ، قدرت مورد نظر خود را از دست خواهید داد.

نه تنها تلفظ و سبک می تواند ابزاری عالی برای آواز خواندن باشد ، بلکه هنگام اجرای نمایش یا موزیکال به کار شما می آید. از این نوع گفتار می توان برای تنظیم آهنگ برای آهنگ و انتقال شنونده به یک مکان جوی استفاده کرد. در این سناریوها ، نحوه تلفظ کلمات خود به همان معنی است که در مورد آن می خوانید.

بعضی اوقات می توانید روی تمام جنبه های دیگر آهنگ (ضربه زدن به نت های بالا یا حتی فقط به خاطر آوردن کلمات) بسیار تمرکز کنید ، به طوری که برای شما دشوار است که اصطلاحات خود را منعکس و نقد کنید. اگر این اتفاق افتاد ، سعی کنید خودتان را با آواز ضبط کنید و سپس به خود گوش دهید. چه چیزی می شنوید (یا نمی شنوید)؟

آموزش نکات مهم برای آواز خواندن

آواز خواندن

5- برای جلوگیری از اضطراب تمرین کنید

اضطراب اجرای نمایش ، یعنی ترس و وحشتی که قبل از رفتن (یا حتی هنگام حضور) روی صحنه روی شما ایجاد می شود ، چیزی است که حتی برخی از مشهورترین خوانندگان جهان را تحت تأثیر قرار می دهد. به عنوان مثال ، اضطراب اجرای باربرا استرایسند به حدی بد شد که او به مدت 27 سال و در اوج کار خود ، هرگونه کنسرت یا اجرای عمومی را متوقف کرد.

کریستینا آگیلرا روش های خاص خود را برای آرامش اعصاب و مرکز ماندن قبل از اجرا پیدا کرده است ، مانند انجام یوگا قبل از نمایش. کریستینا پیشنهاد می کند خود را با افرادی که به شما احساس راحتی می دهند محاصره کنید یا قبل از رفتن روی صحنه در ژورنالی بنویسید. به یاد داشته باشید: اگر شما یک عمل اختصاصی را دنبال کرده اید ، روی گسترش دامنه آواز خود کار کرده اید و روی واژه سازی خود کار کرده اید ، همه ابزارها را برای اجرای عالی در اختیار دارید.

تبلچر چیست
بیشتر بخوانید

منبع مستر کلاس

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم شب هشتم | The 8th Night 2021|نقد فیلم ده فرمان|فیلم مهاجمان صندوقچه گمشده|معرفی شخصیت زاتانا زاتارا|کسب درآمد از اسپاتیفای|برندگان جایزه نوبل ادبیات|درباره عکاسی بیاموزید: ISO چیست ؟|پابلو پیکاسو|بهترین فیلم های الیور استون|بهترین فیلم های جودی فاستر|بهترین فیلمهای جان وین

دیدگاهتان را بنویسید

شش + شانزده =