صفحه اصلی > سینما : نقد فیلم Old | اثر جدید ام نایت شیامالان
ads

نقد فیلم Old | اثر جدید ام نایت شیامالان

فیلم Old

نقد فیلم Old : فرار از یک بهشت ​​گرمسیری وقتی وحشتناک به نظر می رسد که گروهی از ساحل نشینان ، از جمله همسران گای (گائل گارسیا برنال) و پریسکا (ویکی کریپس) در صخره ها متوجه می شوند که واحه خصوصی آنها به سرعت پیر آنها می شود. با گذشت سال و ناتوانی های هر ساعت ، مسابقه برای حل رمز و راز ادامه دارد.

هیچ کس انتظار ندارد که حس ششم دیگری از M. Night Shyamalan وجود داشته باشد – این نوع تحسین معمولاً فقط یک بار در زندگی حرفه ای به وجود می آید – اما در مورد برخی از احمقانه ترین اشتباهات وی یک محکومیت شکسته وجود دارد که می تواند به خودی خود لذت بخش باشد.

نقد فیلم Old

نقد فیلم Old

(بوته های قاتل؟) قدیمی ، آخرین نویسنده-کارگردان ، احتمالاً خسته کننده ترین فیلمی است که می تواند در این مرحله بسازد: یک رمز و راز ساحلی کاملاً زیبا ، گاها ظریف ، گاهی شبح و به ندرت مضحک برای هر کسی که گمشده را زیاد تماشا نکرده است در این اواخر. شما از این مهم نخواهید بود و فکر نخواهید کرد که در دستان یک استاد هستید ، مگر اینکه ایده شما در زمینه تسلط توسط قسمت های فوق العاده خاصی از جزیره فانتزی اطلاع یابد.

به آن ساحل زیبا (جمهوری دومنیکن بهتر از بیشتر بازیگران ظاهر می شود) تعداد انگشت شماری از خانواده های در حال تعطیلات شسته شده اند ، اما توسط مدیر استراحتگاه خود که قول یک “تجربه یک بار در زندگی” را داده است ، شسته می شوند. شیامالان هنوز هم در حال انجام این کار است که از مشکلات بزرگسالان واقع بینانه استفاده می کند تا ما را از چیزهای جعلی دور کند. این بار طلاق گرفته است ، زیرا یک زن و شوهر بی عشق (گائیل گارسیا برنال و ویکی کریپس ، و کاملاً قانع کننده نیستند) پشت درهای بسته به یکدیگر فریاد می زنند.

هرچند ، هنگامی که مشخص شد همه افراد در ساحل – از جمله کارهای تنبلتر مانند همسر تروفی برتای (ابی لی) ، یک پزشک متکبر (روفوس سیول) و یک رپ (آرون پیر) – مشکلات زناشویی راهی برای محو شدن دارند. نرخ چند ماه در ساعت به علاوه ، آنها نمی توانند ترک کنند.

نقد فیلم Meander | فیلم پیچ و خم
بیشتر بخوانید

نقد فیلم Old

نقد فیلم Old

این ایده شعری دارد ، سالهایی که مثل نسیم تابستان می گذرد. اما شیامالان بندرت با زیربنای احساسی این ماده درگیر می شود (منبع یک رمان گرافیکی ، Sandcastle سال 2013 است). بیشتر اوقات ، او به دنبال بازپرداخت های شوک است: دقایقی پس از دیدن دو کودک با سطل های پلاستیکی ، آنها تبدیل به نوجوانان خرد شده ای می شوند که دست در دست یکدیگر راه می روند و یک شکم باردار به طرز نگران کننده ای متورم می شود.

طرح در تلاشهای ناامیدکننده فرار گرفتار می شود: شنا ، کوهنوردی آزاد ، غواصی زیر آب. دوربین Shyamalan نیز به همان اندازه بی قرار است و با دویدن نفس دور شخصیت ها را شلاق می زند. این بهترین ایده او است. زمان به خصوص در این ساحل منتظر هیچ کس نیست. (ممکن است نگاهتان را به کامئو اجتناب ناپذیر کارگردان بیندازید ، در طی آن می توان او را از طریق لنز بزرگنمایی به اندازه هیچکاک ، یک انعطاف غیر ضروری ، تماشا کرد.) بازیگران بهتر ، از جمله توماسین مک کنزی و الکس ولف ، نشانه ای از شلاق زدن مبهم به نوجوانان عجول آنها

آیا پیچ و تاب وجود دارد؟ هیچ کارگردانی هرگز بیشتر خود را با انبوه شگفتی های بازی سوم زین نکرده است. در اینجا هیچ اسپویلر نخواهید خواند ، اما در ساخت فیلم Old ام نایت شامالان 50 ساله ، در نقطه میانی به نظر می رسد. فیلم Old او دائماً بهتر از آنچه هست را تهدید می کند – عمیق تر ، متافیزیکی تر ، کمتر نگاه لقب ها. به طور قاطعانه ، در مورد یک ساحل خالی از سکنه باقی می ماند. و اشکالی ندارد اما کسی باید به این فیلمساز بگوید ، بنابراین مایل است با کنتراست های دقیق وقت را از دست بدهد ، ساعت عقب است.

نقد فیلم Old

فیلم Old

یک پیش فرض شایسته منطقه گرگ و میش ، که به طرز ناخوشایندی توسط جلوه های آرایشی آس به فروش می رسد ، یک هیجان به اندازه کافی مناسب ایجاد می کند ، در لحظه جذاب است اما در نهایت بسیار ترسو است و نمی تواند چیزهای معنی داری درباره پیری بگوید.

نقد فیلم زنان کوچک 2019 | خواهرانی با آرزوهای بزرگ
بیشتر بخوانید
پایان مقاله نقد فیلم Old

منبع نقد فیلم

بیشتر بخوانید:

آموزش عکاسی از کودکان | میکل آنژ | تحلیل کتاب دن کیشوت | نقد فیلم نیمه شب در چمن‌زار | Midnight in the Switchgrass | بهترین نویسندگان ادبیات لبنان | فیلم بایسیکل ران | نقد فیلم آرواره ها | مکتب رمانتیسم | فیلم دزد دوچرخه |

دیدگاهتان را بنویسید

هفت + دو =