صفحه اصلی > کسب و کار : درباره اقتصاد کلان بیاموزید
ads

درباره اقتصاد کلان بیاموزید

اقتصاد کلان

اقتصاد کلان : اقتصاد اصطلاحی گسترده است که شامل مطالعه کلی چگونگی تأثیر مردم بر بازارها و صنایع است. زیرمجموعه های مختلفی از اقتصاد وجود دارد که هرکدام در یک وجه یا مفهوم واحد تخصص دارند. این زیرمجموعه ها همه با هم همکاری می کنند تا به اقتصاد جهانی کمک کنند.

اگر تازه شروع به یادگیری تئوری اقتصادی کرده اید ، درک اقتصاد کلان اولین قدم برای جمع کردن چگونگی کارکرد کل اقتصاد است.

اقتصاد کلان چیست؟

اقتصاد کلان مطالعه کل اقتصاد است. این به معنای ارتباط متقابل چندین صنعت ، بازارها ، نرخ بیکاری ، تورم و تولید کلی اقتصاد کل اقتصاد ، مانند اقتصاد یک کشور یا کل جهان است. (“ماکرو” از پیشوند یونانی به معنی “بزرگ” می آید.)

اقتصاد کلان

تاریخ اقتصاد کلان

مطالعه اقتصاد کلان چیز جدیدی نیست ، اما بیشتر تفاسیر مدرن به شدت تحت تأثیر جان مینارد کینز ، اقتصاددان انگلیسی و کتاب وی نظریه عمومی اشتغال ، بهره و پول (1936) است.

در طول دهه 1930 ، رکود بزرگ آمریکا را تحت تأثیر قرار داد. بسیاری از اقتصاددانان بر این باور بودند که اگر کارگران ناامید به کار شوند و بنابراین در حقوق خود انعطاف پذیر باشند ، بازار اشتغال کامل را فراهم می کند. همان اقتصاددانان همچنین معتقد بودند که کالاها فروخته می شوند – تا زمانی که بازار قیمت را کاهش دهد. در واقع هیچ یک از این اتفاقات رخ نداد و بسیاری از اقتصاددانان را از این وضعیت متحیر کرد.

کینز توضیح داد که حتی اگر ظرفیت تولید آنها کاهش نیافته باشد ، می توان رونق کل اقتصاد را کاهش داد. حتی اقتصادهای تولیدی نیز ممکن است در دام گرفتار شوند که کمبود هزینه می تواند باعث کاهش تولید در مشاغل شود. کاهش تولید باعث می شود تا مشاغل از تعداد کارگران خود بکاهند. سپس کاهش فرصت های شغلی باعث می شود خانواده ها هزینه های خود را کاهش دهند و مشکل اصلی را بدتر کنند.

کینز برآورد کرد که تقاضای کل ، که کل تقاضای کلی کالا و خدمات در یک اقتصاد است ، فعالیت کلی اقتصادی را دیکته می کند و اگر اقتصادی تقاضای کافی ایجاد نکند ، منجر به سطوح بالای بیکاری و تورم می شود. کینز استدلال کرد که در زمان رکود اقتصادی یا رکود ، برخی اقدامات دولتی می تواند تقاضا را افزایش دهد و به سوخت کل اقتصاد کمک کند. این امر به عنوان اقتصاد کینزی شناخته شد.

۱۰ نکته بازاریابی شبکه های اجتماعی برای تازه کارها
بیشتر بخوانید

اقتصاد کلان در مقابل اقتصاد خرد

اقتصاد کلان بر لحاف کلی اقتصاد متمرکز است – اینکه چگونه صنایع مختلف ، بازارها و مشاغل تحت تأثیر سیاست های گسترده اقتصادی ، مالی و پولی تحت تأثیر قرار گرفته و شکل می گیرند. در طرف دیگر طیف ، اقتصاد خرد قرار دارد که بر رفتارهای مشاغل و افراد در یک بازار خاص تمرکز دارد. اقتصاد خرد اغلب تحت تأثیر سیاست های دولتی قرار می گیرد که تحت تأثیر اقتصاد کلان است.

اقتصاد کلان

4 اصل اصلی اقتصاد کلان
اقتصاددانان کلان – افرادی که در اقتصاد کلان تحصیل می کنند – برای تعیین چگونگی عملکرد کل اقتصاد ، عوامل مختلف اقتصادی گسترده ای را بررسی می کنند. چهار مورد از این عوامل مهمترین هستند:

1) بیکاری

نرخ بیکاری درصدی از افراد تمایل و توانایی کار است که نمی توانند شغل سودآوری پیدا کنند. افرادی که بیکار هستند فعالانه در اقتصاد مشارکت نمی کنند و اگر نرخ بیکاری به اندازه کافی بالا باشد ، این می تواند باعث کند شدن اقتصاد شود.

برخی از اقتصاددانان کلان شامل افرادی هستند که در جستجوی کار منصرف شده اند و یا افرادی که قادر به کار در نرخ بیکاری نیستند. نرخ رسمی بیکاری ایالات متحده این گروه را شامل نمی شود (که اغلب منجر به اعداد نامناسب می شود).

2) تورم

نرخ تورم به افزایش هزینه کالاها و خدمات در طول زمان اشاره دارد و یکی از زمینه های پیچیده تری است که اقتصاددانان کلان در آن مطالعه می کنند. به طور کلی ، اقتصاددانان کلان موافقند که تورم باید پایین بماند ، که یکی از راه های کمک به کاهش اثرات منفی احتمالی رکود اقتصادی است.

3) درآمد ملی

این مطالعه چگونگی ایجاد ثروت در یک کشور یا اقتصاد است. اقتصاددانان کلان به ارقامی مانند تولید ناخالص داخلی (GDP) ، تولید ناخالص داخلی واقعی ، تولید ناخالص ملی و درآمد خالص ملی نگاه می کنند که همه اینها روشهای ارزیابی ارزش خدمات و کالاهایی است که یک ملت در طول سال تولید می کند یا چرخه کسب و کار خاص

از میان این ارقام ، تولید ناخالص داخلی یکی از مهمترین آمارها در اقتصاد است. این سه برداشت جداگانه از قدرت اقتصاد را نشان می دهد:

ابزارهایی برای کسب سود در بازار فارکس
بیشتر بخوانید

ارزش هر آنچه در داخل کشور تولید می شود.
ارزش هر چیزی که در داخل کشور خریداری می شود به علاوه صادرات خالص آن کشور به سایر کشورها ، به عبارت دیگر تجارت بین الملل این کشور.
درآمد کلیه افراد و مشاغل داخل کشور.

4) خروجی اقتصادی

خروجی اقتصادی میزان کالاها و خدمات یک اقتصاد را مطالعه می کند. اگر افراد بیشتری کالاها و خدمات یک اقتصاد را خریداری می کنند ، بازده اقتصادی همچنان بالا است و کشور قادر به اشتغال افراد و جمع آوری درآمد مالیاتی بیشتر است.

اقتصاددانان کلان براساس این عوامل مدل هایی را ایجاد می کنند که می تواند حرکت های گسترده در اقتصاد را پیش بینی کند ، مانند رابطه بین نرخ بهره و اعتماد مصرف کننده. مدل های آنها همچنین می تواند به پیش بینی رشد اقتصادی یا رکود کمک کند.

نمودار IS-LM و اقتصاد کلان
مدل های اقتصاد کلان برای نشان دادن تأثیر عوامل مختلف بر اقتصاد مفید هستند. چهار اصل اصلی اقتصاد کلان را می توان با استفاده از نمودار IS-LM که مخفف “سرمایه گذاری و پس انداز ، نقدینگی و پول” است تقطیر کرد.

این نوع نمودار معمولاً توسط اقتصاددانان کلان مورد استفاده قرار می گیرد و نحوه تعامل کالاها و خدمات اقتصادی با نرخ بهره و بازارهای پول را نشان می دهد. با کاهش نرخ بهره ، تولید ناخالص داخلی گسترش می یابد. تولید ناخالص داخلی انقباضی می تواند باعث افزایش نرخ بهره شود. اقتصاددانان کلان سعی می کنند این مسئله را در حد متعادل نگه دارند.

اقتصاد کلان

اقتصاد کلان ، سیاست های دولت و درک جهان

اقتصاددانان کلان برای ایجاد ثبات در اقتصاد با سیاستگذاران دولت همکاری می کنند. اقتصاد پایدار اقتصادی بدون تورم و بیکاری کم است.

در ایالات متحده ، فدرال رزرو یا فدرال رزرو (FED) است که اقتصاد را سالم نگه دارد. از نظر فنی ، ماموریت بانک فدرال از کنگره دستیابی به اشتغال کامل و ثبات قیمت است. مدت هاست که اقتصاددانان در مورد معنای “اشتغال کامل” و “ثبات قیمت” بحث کرده اند.

ثبات قیمت: درک امروز این است که ثبات قیمت به معنای حفظ نرخ تورم در حدود 2٪ در سال است.

اشتغال کامل: اشتغال کامل به معنای پایین آوردن بیکاری بدون افزایش تورم است.

کسب درآمد از کوچینگ
بیشتر بخوانید

اقتصادی که تولید بسیار کمی داشته باشد ، از بیکاری زیاد رنج خواهد برد ، زیرا نرخ پایین فرصت های شغلی با تعداد بالای کارگران توانمند متناسب خواهد بود. اقتصادی که تولید بیش از حد داشته باشد ، افزایش تقریبآ قیمت تقریباً همه کالاها و خدمات را تجربه می کند ، زیرا تقاضا برای آنها بیش از توان تولید است. این افزایش عمومی قیمت ها به تورم معروف است.

دفعه بعدی که فکر می کنید چرا یک سیاست مالی خاص وضع شده است یا اینکه سهام چگونه رفتار خاصی دارند ، مکث کرده و اقتصاد کلان اساسی را در نظر بگیرید. هر زمان که اخبار را روشن می کنید و می شنوید که یک سیاستمدار در مورد سیاست اقتصادی ، نرخ بیکاری ، هزینه های ملی یا اعتماد مصرف کننده صحبت می کند ، سیاست اقتصادی کلان را در عمل می شنوید.

این اقدامات از ایجاد بودجه ملی گرفته تا افزایش یا کاهش مالیات ، وضع تعرفه های تجاری یا امضای موافقت نامه های تجاری ، بخشی از سیاست کلی اقتصاد پولی کلان یک کشور است. اکنون که پایه و اساس آن را دارید ، خواهید دید که تقریباً همه جنبه های جامعه معاصر – به یک روش یا دیگری – تحت تأثیر اقتصاد کلان قرار دارند.

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلمهای اسپیلبرگ | نقد بازی مافیا 3 | بررسی بازی Mafia III | کسب درآمد از ساخت ویدئو | بهترین فیلم های ویم وندرس | ۵ راه برای متمرکز ماندن هنگام نوشتن فیلمنامه با نکاتی از اسپایک لی | بهترین فیلم های جنیفر لوپز | تحلیل نقاشی گلهای زنبق | آلفرد هیچکاک

دیدگاهتان را بنویسید

13 − نه =