صفحه اصلی > هنرهای تجسمی : چگونه یک فیلمبردار شویم
ads

چگونه یک فیلمبردار شویم

فیلمبردار

فیلمبردار یکی از مهمترین موقعیت های یک مجموعه فیلم است. این نقش وظیفه ضبط فیلم طبق گفته فیلمنامه ، کارگردان و فیلمبردار را بر عهده دارد.

ساخت فیلم می تواند فرایندی طولانی و غیرقابل پیش بینی باشد که قسمت های متحرک زیادی را به کار می گیرد که با هماهنگی کار کنند و به یک روایت روی صفحه کمک کنند. فیلمبردار یکی از مهمترین موقعیت های یک مجموعه فیلم است زیرا وظیفه ضبط همه فیلم ها را بر عهده دارد.

فیلمبردار

فیلمبردار کیست؟

در تلویزیون و تصاویر متحرک ، اپراتور دوربین وظیفه تنظیم تجهیزات دوربین و گرفتن عکس های کارگردان را بر عهده دارد. فیلمبردار باید تمام جنبه های فنی تجهیزات دوربین از جمله نحوه تنظیم ، مونتاژ و خرابی قطعات مختلف را بداند.

اپراتور دوربین چه کاری انجام می دهد؟

بسته به نوع تولید ، انواع مختلف عملگر دوربین در دسترس است.

فیلم: در فیلم سازی ، تصویربردار وظیفه تنظیم تجهیزات دوربین و همچنین کادربندی و گرفتن فیلم را بر عهده دارد. آنها می دانند کدام یک از دوربین ها ، لنزها و چرخ دنده ها به دید کارگردان دست پیدا می کنند. آنها برای ایجاد تمام عناصر صحنه برای اجرای دستورات کارگردان ، با سایر بخشهای گروه فیلم (مانند نورپردازی) همکاری می کنند.

آنها برای دستیابی به فوکوس و اطمینان از شفاف ماندن عکس با اولین دستیار دوربین کار می کنند. در فیلم هایی که بودجه بالاتری دارند ، فیلمبردار همچنین ممکن است دستیار دوربین برای کمک در مراقبت ، حمل و نقل و ذخیره سازی همه تجهیزات سنگین و تجهیزات دوربین داشته باشد.

ویدیو های موسیقی: برای فیلمبرداری های کوچکتر مانند موزیک ویدئوها یا تولیدات کم هزینه ، فیلمبردار فیلمبردار است. فیلمبردار هم دوربین فیلمبرداری را کار می کند و هم فیلمبرداری را اجرا می کند و فیلم ها را با توجه به دید خود ثبت می کند.

اخبار: برای پخش اخبار ، فیلمبردار اپراتور دوربین استودیو است که از یک موقعیت ثابت در داخل استودیو عکسبرداری می کند و طبق عکسبرداری کارگردان با حرکات دوربین مناسب ، عکسبرداری می کند.

فیلمبردار

تفاوت بین اپراتور دوربین و فیلمبردار چیست؟

اپراتور دوربین وظیفه ضبط تصاویر فیلم را طبق دستورالعمل فیلمنامه ، کارگردان و فیلمبردار بر عهده دارد. فیلمبردار ، که به عنوان مدیر عکاسی نیز شناخته می شود (که اغلب به DP خلاصه می شود) ، مسئول خلق ظاهر یک فیلم است. یک فیلمبردار با دوربین و گروه روشنایی کار می کند تا مطمئن شود که دوربین اقدام را به همان شکلی که مد نظر کارگردان است انجام می دهد. گاهی اوقات سینماگران ترجیح می دهند دوربین را برای گرفتن عکس های خود استفاده کنند.

آموزش عکاسی تبلیغاتی
بیشتر بخوانید

5 نکته برای تبدیل شدن به یک اپراتور دوربین حرفه ای

مانند اکثر مشاغل صنعت فیلم سازی ، موقعیت های اپراتور دوربین آسان نیست ، اما دستورالعمل های زیر می تواند به هر تصویربردار مشتاق کمک کند که پا به در بگذارد:

نحوه استفاده از دوربین را بدانید. شناختن جزئیات و تجهیزات تجهیزات دوربین فیلمبرداری برای موفقیت در حرفه فیلمبرداری ضروری است. اصول سیستم دوربین خود را از جمله حالت های مختلف عکسبرداری ، لنزها و انواع چرخ دنده ها بیاموزید. فیلم های دیگر را مطالعه کنید و با زوایای دوربین ، موقعیت و حرکات آشنا شوید.

در یک برنامه شرکت کنید. فارغ از اینکه شما برای حضور در مدرسه فیلم یا کالج جامعه انتخاب کنید ، بسیاری از بخشهای فیلم به دانشجویان امکان دسترسی به تجهیزات را می دهند ، این بدان معناست که شما می توانید با تجهیزات واقعی تمرین کنید و با مهارتهای فنی و روند نقش یک فیلمبردار آشنا شوید.

در حالی که برخی از مشاغل اپراتور دوربین ممکن است نیاز به تحصیلات رسمی داشته باشد – مدرک کاردانی در تولید فیلم یا لیسانس در تولید تلویزیون – یک دیپلم دبیرستان و دانش قوی در مورد نحوه استفاده از دوربین برای شروع کار کافی است.

موقعیت دستیاری پیدا کنید. با یافتن شغل به عنوان دستیار دوربین یا دستیار تولید می توانید تمام فوت و فن های تجارت را از متخصصان باتجربه یاد بگیرید. یادگیری جزئیات صنعت و چگونگی کار همه چیز در صحنه ، یک تجربه عملی ارزشمند است و همچنین فرصتی بالقوه را برای شما فراهم می کند تا در استودیوی تولید یا شبکه تلویزیونی بالا بروید و حرفه خود را پیش ببرید.

نمونه کارها را سازماندهی کنید. نسخه آزمایشی یا نمونه کارها می تواند به نمایش توانایی های شما به عنوان فیلمبردار کمک کند. چند شغل اول فیلمبرداری شما ممکن است فیلم های دانشجویی بدون حقوق یا هندی با بودجه کم باشد ، اما این مشاغل می توانند ضمن کمک به ایجاد نمونه کارهایی که کارفرمایان آینده را تحت تأثیر قرار می دهد ، تجربه کار عملی لازم را به شما ارائه دهند.

فیلمبردار

مهارت های خود را تقویت کنید. اپراتورهای دوربین باید از هماهنگی چشم و چشم و همچنین توجه دقیق به جزئیات و مهارت های ارتباطی خوب برخوردار باشند. عملکرد دوربین یک فرایند مشترک است که ذهن خلاق و یک بازیکن تیم را به درستی اجرا می کند. تا آنجا که می توانید روی پروژه ها کار کنید تا مهارت های خود را بسازید.

5 روش برای گرفتن بافت در عکاسی
بیشتر بخوانید

منبع سایت با دوربین

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم مانتی پایتون و جام مقدس | تغییر فوکوس در عکاسی چیست ؟ چه عواملی باعث تغییر فوکوس می شود | نکات کلیدی نورپردازی برای خانه و انواع روش های آن | نقد سریال هانیبال | بهترین فیلم های جودی فاستر | نقد فیلم جویندگان | جدیدترین فیلم های اکشن ۲۰۲۱ | فصل دوم سریال Raising Dion

دیدگاهتان را بنویسید

نوزده + 18 =