صفحه اصلی > هنر و سرگرمی : نحوه نوشتن فیلم کوتاه : راهنمای گام به گام
ads

نحوه نوشتن فیلم کوتاه : راهنمای گام به گام

فیلم کوتاه

فیلم های کوتاه اسکار را به دست می آورند ، حرفه های خود را آغاز می کنند و مخاطبان را با داستان هایی به اندازه کوچک خیره می کنند. یک فیلم کوتاه یک کارت تلفن عالی برای اولین فیلمساز یا یک پروژه سرگرم کننده برای نویسنده ای است که داستانی پنج دقیقه ای برای گفتن دارد. در پایان روز ، یک فیلم کوتاه فقط یک فیلم کوتاه با یک داستان روشن و جذاب است.

فیلم کوتاه چیست؟

در حالی که هیچ قانون هالیوودی وجود ندارد که بگوید یک فیلم کوتاه باید چقدر طول بکشد ، به طور کلی ، یک فیلم کوتاه یک فیلم متحرک تا 50 دقیقه است. گفته می شود ، 20 دقیقه به طور متوسط طول می کشد.

یک فیلم کوتاه می تواند به صورت زنده ، متحرک یا تولید شده توسط کامپیوتر باشد. فیلم های کوتاه نیز مانند فیلم های داستانی ، داستانهای بسته را با شروع ، میانه و پایان متمایز بیان می کنند. بهترین فیلم های کوتاه تمرکز واضحی دارند و با قصه گویی خود صرفه اقتصادی دارند و تنها از یک یا دو مکان و شخصیت های کمی استفاده می کنند.

فیلم کوتاه

فیلمنامه فیلم کوتاه چقدر باید طول بکشد؟

هنگام نوشتن هر گونه فیلمنامه ، به خاطر داشته باشید که یک صفحه تقریباً برابر با یک دقیقه زمان نمایش است. اگر فیلمهای کوتاه معمولاً کمتر از 50 دقیقه طول می کشند ، به یک فیلمنامه 50 صفحه ای یا کمتر نیاز دارید.
یک قاعده خوب: هدف خود را نوشتن یک فیلم کوتاه 15 صفحه ای قرار دهید و ببینید که شما را به کجا می رساند.

چرا فیلمهای کوتاه برای فیلمسازان مشتاق مهم هستند؟
اگر هدف شما کارگردانی ، تولید یا فروش فیلم های بلند است ، فکر می کنید ساخت فیلم کوتاه ارزشمند نیست. اما فیلم های کوتاه فراتر از تمرینات مدرسه فیلم هستند: یک فیلم کوتاه می تواند مزایای مختلفی برای یک فیلمساز مشتاق یا با تجربه داشته باشد.

نمایندگی را بیابید. فیلم های کوتاه می توانند به عنوان یک کارت تلفن برای به دست آوردن سایر آثار نویسندگی یا کارگردانی یا یافتن نمایشی ارزشمند باشند. این امر به ویژه در مورد فیلمنامه نویسان و کارگردانان جوان صادق است ، زیرا ممکن است کارهای پیچیده ای روی فیلم های خود نداشته باشند. توزیع یک فیلم کوتاه آسان است و به عوامل یا مدیران مشغول بصیرت سریع از صدای خلاق فیلم و دیدگاه او می دهد.

مدل رنگ HSV (رنگ، ​​اشباع، ارزش) چیست؟
بیشتر بخوانید

نمایان شدن. ارسال فیلم کوتاه به جشنواره فیلم راهی عالی برای جلب توجه است. نمایش فیلم کوتاه شما در جشنواره ای معتبر می تواند شخصیت شما را به عنوان کارگردان بالا ببرد و شما را برای پروژه های بزرگتر مورد توجه قرار دهد. هنگام ارسال به جشنواره فیلم ، به یاد داشته باشید که هرچه فیلم کوتاه تر باشد ، شانس شما بیشتر است ، زیرا اکثر برنامه نویسان جشنواره فیلم می خواهند تا آنجا که ممکن است فیلم های کوتاه کوتاه نمایش دهند.

به تنهایی توزیع کنید. توزیع یک فیلم بلند مستقل برای مخاطبان گسترده چالش های مهمی را به همراه دارد. فیلمهای کوتاه اما به راحتی ارسال می شوند و از طریق سایتهایی مانند Vimeo و YouTube به اشتراک گذاشته می شوند. به خاطر داشته باشید که برای یافتن مخاطب مورد نظر خود باید تحقیق کنید.

تامین مالی مطمئن بسیاری از فیلم های کوتاه موفق به عنوان اثبات مفهوم پروژه بلندپروازانه تر مورد استفاده قرار گرفته اند و به فیلمنامه نویس یا کارگردان کمک کرده اند تا بودجه لازم را برای اقتباس از آنها در یک فیلم بلند بلند یا مجموعه تلویزیونی کسب کنند. نمونه های برجسته فیلم های داستانی که زندگی خود را به عنوان فیلم های کوتاه آغاز کردند عبارتند از: Whiplash ساخته Damien Chazelle ، District 9 توسط Niell Blomkamp و Saw از James Wan.

راهنمای گام به گام نگارش فیلم کوتاه

نوشتن فیلم های کوتاه به چهار مرحله اصلی تقسیم می شود: طوفان مغزی ، طرح کلی ، نوشتن و بازنویسی.

ایده پردازی. اگر مفهوم فعلی برای یک فیلم کوتاه ندارید ، با انداختن همه و همه ایده های داستانی به دیوار شروع کنید و ببینید چه چیزی می چسبد. برخی از توصیه های نوشتاری که ممکن است به شروع خلاقیت شما کمک کند عبارتند از: چه تصاویر یا رویدادهایی را می توانید از دوران کودکی به وضوح به خاطر بسپارید؟

در سینما چه موضوعاتی را جذب خود می کنید؟ نمونه های مورد علاقه شما از فیلم ها در سبک یا ژانری که امیدوارید خلق کنید چیست؟ شاید شما به سمت داستان هایی در مورد روابط خانوادگی ، مثلث های عشقی ، پیروزی های ضعیف یا دوره های تاریخی خاص تمایل داشته باشید.

آموزش تکنیک های عکاسی انتزاعی
بیشتر بخوانید

هنگامی که به ایده ای برای فیلم کوتاه خود رسیدید ، تمام لحظات ، قطعات ، ضرباهنگ ها یا بخش هایی از دیالوگ را که دوست دارید در فیلم ببینید ، بنویسید. نگران این نباشید که آیا شما واقعاً این عناصر را شامل می شوید یا آیا آنها منطقی هستند: فقط هر آنچه به ذهنتان می رسد بنویسید.

طرح کلی. پس از اینکه طوفان فکری خود را به یک فرض ساده و روشن محدود کردید ، شروع به طرح ایده فیلم کنید. فیلمنامه های کوتاه نیز مانند فیلم های بلند دارای آغاز ، میانه و پایان هستند. در مرحله طرح کلی ، هدف شما ترسیم ساختار کلی فیلم است ، بنابراین بد نیست در هر لحظه ندانید چه اتفاقی می افتد.

با این حال ، برخی از نویسندگان دانستن هر صحنه یا ضرب و شتم در یک فیلم قبل از شروع به نوشتن آن مفید است. ورق ضرب و شتم همراه مفیدی برای روند طرح بندی است. (نحوه ایجاد صفحه ضرباهند را در اینجا بیاموزید.)

اولین پیش نویس خود را بنویسید. اکنون که شکل داستان خود را می دانید ، شروع به نوشتن اولین پیش نویس فیلمنامه کوتاه خود کنید. فیلم های کوتاه از ساختار فیلمنامه مشابه فیلم های بلند پیروی می کنند – آنها را به عنوان فیلمنامه های کوتاه در نظر بگیرید.

یک قاعده کلی خوب هنگام نوشتن فیلمنامه یک فیلم کوتاه این است که “دیر وارد شوید و زود بیرون بروید” – به عبارت دیگر ، تا آنجا که ممکن است در هر صحنه وارد شوید و به محض اینکه شخصیت شما بیرون آمد ، بیرون بروید. آنچه را که در صحنه نیاز داشتند به دست آوردند. شما فقط صفحات زیادی برای گفتن داستان خود دارید: وقت خود را در لحظات ، مبادلات یا داستانهای پشتیبان که به طور کامل ضروری نیست هدر ندهید.

فیلمنامه را بازنویسی کنید. یک عبارت رایج بین نویسندگان وجود دارد که “نوشتن بازنویسی است” و فیلمنامه نویسی نیز از این قاعده مستثنی نیست. هنگامی که اولین پیش نویس را در صفحه دارید ، اسکریپت را برای یادداشت به دوستان یا مربیان خود بدهید.

وقتی برای نوشتن پیش نویس دوم باز می گردید ، فکر می کنید که باید روند را دوباره راه اندازی کنید و یک طرح کلی جدید ایجاد کنید. وقتی داستان شما محکم شد ، فقط می توانید فیلمنامه را برای ظرافت یک صحنه یا پالایش دیالوگ بازنویسی کنید.

یوهانس ورمیر: راهنمای زندگی و هنر ورمیر
بیشتر بخوانید

3 نکته برای نوشتن یک فیلم کوتاه عالی
در حالی که نوشتن یک فیلم کوتاه ممکن است ساده به نظر برسد ، تناسب یک داستان کامل در ده یا بیست دقیقه زمان نمایش می تواند چالش برانگیز باشد. در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما در نوشتن موفق یک فیلم کوتاه کمک می کند.

بر یک فرض ساده تمرکز کنید. یک داستان جذاب در قلب هر فیلم کوتاهی قرار دارد ، اما بهترین فیلم های کوتاه دارای پیش فرض روشن ، مختصر و اغلب بسیار ساده هستند ، که لازم است در صورتی که فقط چند دقیقه برای بیان کل داستان خود وقت داشته باشید.

در صورت امکان ، به شخصیت اصلی خود یک هدف بسیار مشخص یا یک بازه زمانی کوتاه برای رسیدن به آن بدهید. به عنوان مثال ، بسیاری از فیلم های کوتاه موفق بر اساس یک پیش فرض ساده مانند دو دوست در دوچرخه سواری ، زنی که سعی می کند دوست جدیدی پیدا کند یا پسر داغدار مداحی می کند.

با شخصیت ها و پشت صحنه اقتصادی باشید. فیلم های کوتاه وقت ندارند که بسیاری از شخصیت های پشت صحنه را به تصویر بکشند یا معرفی کنند. ما واقعاً به اطلاعات زیادی در مورد قهرمان نیاز داریم تا در سفر خود سوار شود؟ آیا مهم است بدانیم که آنها همسر سابق دارند؟ یا اضافه کردن جزئیات غیر ضروری؟ در مورد شخصیت های فرعی ، قهرمانان دوگانه یا قسمتهای کوچک صحبت: فقط به تعداد مورد نیاز بنویسید.

فیلم کوتاه

آیا شخصیت شما توسط افراد بد تعقیب می شود یا می تواند توسط یک فرد بد تعقیب شود؟ از خود بپرسید: اگر این شخصیت را از دست بدهم ، آیا شخصیت اصلی من هنوز به هدف آنها می رسد؟ اگر پاسخ شما “بله” است ، آنها را از داستان کنار بگذارید.

مکان ها را به حداقل برسانید. برخی از بهترین فیلم های کوتاه در یک اتاق یا یک مکان اتفاق می افتند. این نه تنها در تمرکز داستان شما ، بلکه در پایین نگه داشتن بودجه شما نیز مفید است – یک عامل مهم در صورتی که قصد فیلمبرداری خود را دارید.

یکی از نمونه های مجموعه کوتاه برنده جایزه در یک مکان واحد ، “Sam Did It” است ، داستانی 10 دقیقه ای که به طور کامل در اتاق عمل سردخانه اتفاق می افتد. یک تمرین مفید در هنگام طوفان مغزی فیلم کوتاه شما این است که یک پیش فرض و یک مکان واحد تهیه کنید و از خود بپرسید: “آیا می توانم تمام این داستان را بدون ترک این مکان بیان کنم؟”

ملاقات با یک حرفه ای عکاسی راه اهن : ویلیام بیچر
بیشتر بخوانید

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

نقد کتاب وقتی نیچه گریست | سریال حرکت به بهشت | کسب درآمد اینترنتی | کتاب های آلبر کامو | نقد فیلم seven | استیون کینگ | ۵ نکته مفید برای بهبود برند تجاری شما | ۱۰ مبارزه برتر فیلم مورتال کمبت | فیلم ضیافت | فیلم هندی مردانگی ۲ |

دیدگاهتان را بنویسید

پانزده + نوزده =