صفحه اصلی > هنر و سرگرمی : پوینتیلیسم در هنر چیست؟ 5 نقاشی معروف پوینتیلیسم
ads

پوینتیلیسم در هنر چیست؟ 5 نقاشی معروف پوینتیلیسم

پوینتیلیسم

پوینتیلیسم در هنر چیست؟ 5 نقاشی معروف پوینتیلیسم :

پوینتیلیسم در هنر شامل استفاده از نقاط کوچک رنگ بر روی بوم برای ایجاد یک تصویر بزرگتر است. برای آشنایی بیشتر با تکنیک نقاشی pointillist ، ویژگی های آن و آثار مشهوری که آن را به نمایش می گذارند ، ادامه مطلب را بخوانید.

پوینتیلیسم چیست؟

پوینتیلیسم (در ابتدا به عنوان تقسیم بندی و کرومولومیناریسم شناخته می شد) یک تکنیک نقاشی یا طراحی است که شامل قرار دادن نقاط کوچک رنگی در مجاورت یکدیگر بر روی بوم برای ایجاد یک تصویر بزرگتر است. این تکنیک در اواخر قرن نوزدهم با کار نقاشان نئو-امپرسیونیست مانند ژرژ سئورات در نقاشی او بعد از ظهر یکشنبه در جزیره لا گراند یات آغاز شد.

تکنیک پوینتیلیسم بر تابلوهایی از رنگ های پیکسل متکی است که برای نشان دادن مناظر ، طبیعت بی جان ، یا پرتره هایی که بسته به میزان نزدیک بودن شما به تصویر ، ابعاد جدیدی به خود می گیرند ، استفاده می شود.

پوینتیلیسم

تاریخ مختصر پوینتیلیسم

پوینتیلیسم از نقاشان نئو-امپرسیونیست دهه 1880 سرچشمه گرفت که در صدد تخریب تکنیک های هنری جنبش هنری امپرسیونیسم بودند. در حالی که امپرسیونیست ها به سادگی آنچه را که در زندگی واقعی می دیدند به تصویر می کشیدند ، نئومپرسیونیست ها از طریق تکنیک های تجربی رنگ آمیزی رنگ و فرم را کشف کردند.

اصطلاح “نئو-امپرسیونیسم” توسط منتقد هنر فرانسوی Félix Fénéon در سال 1886 برای توصیف یکی از آثار ژرژ سئورات-یک بعد از ظهر یکشنبه در جزیره لا گرانده یات-مطرح شد و پوینتیلیسم در این جنبش ظاهر می شود.

پوینتیلیسم به عنوان یک تکنیک نقاشی از ضربات کوتاه قلم مو به نقاط دقیق و دقیق تبدیل شد. این تکنیک هنرمندان دیگر مانند نقاشان پست امپرسیونیست فرانسوی مانند پل گوگن ، هنری روسو ، پل سزان و نقاش هلندی وینسنت ون گوگ را الهام بخشید که از تکنیک های جدید مانند قلم موهای طرح دار و رنگ های غیر طبیعی برای دیدگاه های منحصر به فرد خود در جهان استفاده کردند. اگرچه جنبش هنر پوینتیلیسم نسبتاً کوتاه مدت بود ،

اما تأثیر آن در دهه های آینده در سراسر جهان هنر موج می زند. این تکنیک هنری ساختارشکنانه به یکی از تأثیرات کلیدی سوررئالیسم و ​​فوویسم تبدیل شد و منجر به تحولی عظیم در هنر مدرن شد.

چگونه می توان تداوم را در فیلم حفظ کرد: 10 تکنیک تدوین پیوستگی
بیشتر بخوانید

3 ویژگی های پوینتیلیسم

پوینتیلیسم دارای چند ویژگی منحصر به فرد است که آن را از سایر تکنیک های نقاشی متمایز می کند. در اینجا برخی از ویژگی های اساسی پوینتیلیسم ذکر شده است.

زیبایی پیکسلی: پوینتیلیسم از نقاط رنگی کوچکی برای محو کردن تصویر در کنار هم استفاده می کند ، شبیه نحوه ایجاد پیکسل ها در یک عکس یا روی صفحه کامپیوتر.

رنگهای مخلوط نشده: هر نقطه رنگ در یک نقاشی پوینتیلیست رنگدانه خالص است ، به این معنی که رنگها مخلوط نشده اند. به جای ترکیب رنگها روی بوم برای ایجاد جلوه هایی مانند سایه یا عمق ، نقاط متمایز رنگ خالص در کنار یکدیگر در الگوهایی قرار می گیرند تا از ظاهر یک تصویر در زندگی واقعی تقلید کنند.

کاربرد دقیق: پوینتیلیسم به برنامه ریزی و کاربرد دقیق نیاز دارد زیرا هر رنگ متضاد به توهم نوری یک تصویر با رنگ های مختلط کمک می کند.

پوینتیلیسم

6 نقاش پوینتیلیست

در تاریخ هنر فقط چند هنرمند معروف نوک انگشت شمار وجود داشته است. در اینجا برخی از مشهورترین نقاشان پوینتیلیست آمده اند.

ژرژ سئورات: مورخان هنر هنرمند فرانسوی جورج سئورات را پدر پوینتیلیسم می دانند. او به همراه نقاشی معروف خود بعد از ظهر یکشنبه در جزیره لا گراند یاته ، همچنین مسئول آثار هنری نقطه کار مانند کارگران (1883) بود ، که در گالری ملی هنر در واشنگتن دی سی ، و همچنین حمام کنندگان در آسنیرس (1883) به نمایش درآمد. -4) ، در گالری ملی لندن نشان داده شده است.

پل سیگناک: پل سیگناک ، دیگر نقاش فرانسوی ، پس از مرگ سئورات ، چهره جدید پوینتیلیسم شد. سیگناک در طول دوران حرفه ای خود با سئورات کار کرده بود ، به ویژه زمانی که این دو گروه برای بررسی جلوه های بصری پوینتیلیسم با یکدیگر همکاری کردند. ورودی کانال بزرگ ، ونیز (1905) یکی از آثار مهم Signac است. این مکان عنوان را در قلم موهای خاموش و پاستلی خاموش نشان می دهد که تصویری نقطه ای ایجاد می کند.

چارلز انگران: چارلز انگران ، هنرمند نئو-امپرسیونیست ، از یک پالت خاموش برای آثار اشاره گر خود استفاده کرد ، که به طور خاص در نقاشی او در خیابان (1887) دیده می شود. اگرچه او از دانشکده ملی هنرهای زیبا در فرانسه طرد شد ، اما با ایجاد ضربات بزرگتر قلم مو ، مارک پوینتیلیسم خود را توسعه داد.

نحوه عکس برداری از اتشفشان ها
بیشتر بخوانید

Théo van Rysselberghe: نقاش اواخر قرن نوزدهم ، Théo van Rysselberghe همچنین از سبک نقاشی پوینتیلیستی استفاده کرد. اولین نقاشی او که دارای تکنیک نقطه نقطه ای بود ، پرتره آلیس ست (1888) بود. نقاشی دیگری از او ، پرتره خانم چارلز ماوس (1890) ، در Musees Royaux des Beaux-Arts در بروکسل به نمایش گذاشته شده است.

Maximilien Luce: نقاش فرانسوی Maximilien Luce در اواخر قرن نوزدهم شروع به استفاده از تکنیک pointillist کرد ، اگرچه تصویرهای او سرسبزتر و پرشورتر از ژرژ سئورات ، که از او الهام بخش بود ، به نظر می رسید. Morning Interior (1890) و بندر سنت تروپز (1892) دو مورد از مشهورترین آثار هنری لوس هستند.

هنری-ادموند کراس: هنری-ادموند کراس یکی از استادان نئو-امپرسیونیسم است که مستقیماً تحت تأثیر کامیل پیسارو و کلود مونه قرار داشت. او بنیانگذار Société des Artistes Indiependants بود که در آن با دیگر هنرمندان نئو-امپرسیونیست Seurat ، Angrand و Albert Dubois-Pillet دوست شد. او تعدادی از قطعات پوینتیلیست را ایجاد کرد ، از جمله La Plage de Saint-Clair (1896) و L’air du soir (1893).

پوینتیلیسم

5 آثر هنری Pointillist قابل توجه

چند اثر هنری معروف نوک انگشتی وجود دارد که در موزه ها و گالری های معروف جهان به نمایش گذاشته شده است. در اینجا برخی از آن آثار هنری آمده است.

یک بعد از ظهر یکشنبه در جزیره لا گراند یات ، ژرژ سئورات (1886): نقاشی نمادین جورج سئورات بعد از ظهر یکشنبه در جزیره لا گراند یات یکی از مشهورترین نمونه های تکنیک نوک انگشت شماری است. Seurat با استفاده از سبک پوینتیلیسم منحصر به فرد ، رنگ های متضاد را برای ایجاد صحنه ای از جمعیت که از یک بعدازظهر آرام لذت می برند ایجاد کرد.

خانواده شاد ، پابلو پیکاسو (1917): اگرچه او به طور مختصر با تکنیک پوینتیلیسم سر و کار داشت ، خانواده خوشبخت یکی از معدود آثار پابلو پیکاسو در دوره کوبیسم خود است که از این سبک خاص نقاشی استفاده می کند. در نقاشی ، پیکاسو از آرایه ای از رنگ های متضاد و نقاط ظریف برای به تصویر کشیدن یک صحنه خانوادگی استفاده می کند.

پرتره از خود ، کامیل پیسارو (1903): در آخرین عکس پرتره خود کامیل پیسارو ، با استفاده از قلم موهای ناهموار تصویری صادقانه از خود ایجاد می کند ، همراه با نمای بیرون از آپارتمانش در پاریس.

نکات ویرایش فیلم Ron Howard : آموزش تدوین فیلم
بیشتر بخوانید

Undergrowth ، وینسنت ون گوگ (1887): به تصویر کشیدن ونسان ون گوگ از یک منطقه جنگلی پوشیده از تکنیک های کلاسیک پوینتیلیسم ، با نقاط رنگی باعث ایجاد نور ، سایه و کنتراست می شود.

Luxe، Calme et Volupté، Henri Matisse (1904): نقاشی هنری ماتیس Luxe ، Calme et Volupté دارای ضربه های کوتاه قلم مو در رنگ های شدید و سورئال است که به عنوان نمادی از یک هنر شکوفا شده معروف به فوویسم تبدیل شد.

 

پایان مقاله پوینتیلیسم در هنر چیست؟ 5 نقاشی معروف پوینتیلیسم

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

نقد انیمیشن لوکا | بهترین فیلم های مگان فاکس | تکنیک Panning ( پنینگ ) در عکاسی | آموزش عکاسی از سوژه متحرک | تابلو جیغ | معرفی دستگاه همایون | بهترین فیلم های ویل اسمیت | سریال halston | خواننده های برتر پاپ | بخش اول | چارلز دیکنز |

دیدگاهتان را بنویسید

1 × دو =