صفحه اصلی > کسب و کار : توضیح داده کاوی : چگونه داده کاوی برای تجارت کار می کند
ads

توضیح داده کاوی : چگونه داده کاوی برای تجارت کار می کند

داده کاوی

توضیح داده کاوی : چگونه داده کاوی برای تجارت کار می کند :  

داده کاوی که به عنوان کشف دانش در داده (KDD) نیز شناخته می شود ، فرایند دسته بندی مجموعه داده های بزرگ و تبدیل داده های خام به اطلاعات مفید است.

داده کاوی چیست؟

داده کاوی که به عنوان کشف دانش در داده (KDD) نیز شناخته می شود ، فرایند مرتب سازی مجموعه داده های بزرگ و تبدیل داده های خام به اطلاعات مفید است. با استفاده از انواع تکنیک های داده کاوی ، مشاغل قادر به بهینه سازی فرایندهای مدیریت ، تشخیص تقلب و تبلیغات موثرتر هستند. این شکل از علم داده زیرمجموعه ای از هوش تجاری (BI) است. دانشمندان داده اغلب از ابزارهای هوش مصنوعی (AI) مانند یادگیری ماشین و شبکه های عصبی برای تجزیه و تحلیل سریع و کارآمد داده ها استفاده می کنند.

نحوه کار داده کاوی

شرکتها از فرایندهای داده کاوی برای تبدیل حجم زیادی از داده ها به اطلاعات قابل استفاده استفاده می کنند.

شناسایی هدف: قبل از اجرای ابزارهای جدید داده کاوی ، ابتدا مشکلات و نیازهای کسب و کار خود را بررسی کنید. اولویت بندی کدام مشکل مشاغل را می خواهید ابتدا حل کنید و امیدوارید با حل آن به چه چیزی برسید.

جمع آوری داده ها: هنگامی که محدوده و اهداف پروژه داده کاوی خود را درک کردید ، داده های لازم – ساختار یافته و بدون ساختار – را جمع آوری کنید. داده های ساختار یافته به وضوح سازماندهی شده ، کمی و قابل جستجو هستند (تعداد فروش در یک صفحه گسترده را در نظر بگیرید).

داده های بدون ساختار از منابع مختلف تهیه می شوند و بیشتر کیفی هستند (به عنوان مثال ، ویدیو ، صدا و رسانه های اجتماعی).

آماده سازی داده ها: پس از اتمام فرایند جمع آوری داده ها ، آماده سازی داده ها را با تجمیع داده های خود در یک پایگاه داده بزرگ یا انبار داده آغاز کنید.

داده کاوی

طبقه بندی داده ها: از زبان های برنامه نویسی منبع باز مانند نرم افزار Python و R برای ایجاد الگوریتم های داده کاوی استفاده کنید. برخی از نمونه های تکنیک های داده کاوی و مدل سازی شامل درخت تصمیم گیری ، مدل های رگرسیونی و یادگیری قوانین ارتباطی است.

نرخ بهره چیست؟
بیشتر بخوانید

ارزیابی داده ها: با استفاده از گرافیک برای سازماندهی و درک الگوهای متوالی و نقاط دورافتاده ، تجسم داده های خود را ایجاد کنید.
کاربرد داده ها: استراتژی های تجاری جدیدی را بر اساس مجموعه داده های خود با استفاده از مدل های پیش بینی کننده که روندهای آینده را پیش بینی می کنند ، پیاده سازی کنید.

نحوه استفاده کسب و کارها از داده کاوی

مشاغل از داده کاوی به چند روش کلیدی برای بهبود کارایی و عملکرد استفاده می کنند.

تشخیص کلاهبرداری: با تشخیص الگوها و موارد دور افتاده در داده ها ، مشاغل می توانند فعالیت های کلاهبرداری را تشخیص دهند.

کمپین های بازاریابی: برخی از مشاغل از نرم افزار داده کاوی برای ایجاد کمپین های بازاریابی هدفمند برای جمعیت شناسی خاص استفاده می کنند.

بهینه سازی: مدیران از ابزارهای داده کاوی برای بهینه سازی قیمت محصولات ، خدمات به مشتریان و فرآیندهای تصمیم گیری استفاده می کنند.

4 نمونه از داده کاوی

برای درک بهتر نحوه عملکرد داده کاوی در دنیای واقعی ، این مثالها را در نظر بگیرید.

داده کاوی

خدمات جریان: پلتفرم های پخش صوت و تصویر بر اساس تکنیک های داده کاوی محتوا را به مصرف کنندگان جداگانه پیشنهاد می کنند.

پیش بینی آب و هوا: هواشناسان از داده کاوی برای پیش بینی شرایط و الگوهای آب و هوا استفاده می کنند.

خرده فروشی: شرکت های خرده فروشی استراتژی های داده کاوی را برای درک رفتار خرید مصرف کننده ، پیش بینی نیازهای موجودی و تمرکز تلاش های بازاریابی پیاده سازی می کنند.

بانکداری: بانک ها از روش های داده کاوی برای ارزیابی ریسک های اعتباری و شناسایی الگوهای مخرب هزینه در حساب های بانکی استفاده می کنند

داده کاوی

پایان مقاله توضیح داده کاوی : چگونه داده کاوی برای تجارت کار می کند

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های ران هاوارد | برندگان جایزه نوبل ادبیات | بهترین فیلمهای هیچکاک | بهترین آثار باخ | فیلم نوبت عاشقی | فیلم خاکستر سبز | نقد فیلم Last Days in Vietnam 2014 | فیلم شنیده‌ها و دیده‌ها | نحوه ساخت میز کار : راهنمای ساخت میز کار خانگی | فیلم دعوت |

دیدگاهتان را بنویسید

2 × یک =