صفحه اصلی > شیوه زندگی : چگونه سگ خود را از جویدن ناخواسته متوقف کنیم
ads

چگونه سگ خود را از جویدن ناخواسته متوقف کنیم

سگ

اگر صاحب سگ جدیدی هستید ، شاید به خانه آمده اید و یک جفت کفش جویده شده روی زمین پیدا کرده اید یا متوجه شده اید که سگ شما از شلنگ باغ شما غذا خورده است. برخورد با این رفتار مخرب می تواند طاقت فرسا باشد ، اما چند تکنیک وجود دارد که به شما کمک می کند انرژی سگ خود را تغییر دهید.

چرا سگ ها جویدند؟

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود سگ شما چیزی را بجود:

غرایز آنها. جویدن بخشی طبیعی و سالم از رفتار سگ بالغ است – این است که چگونه دندان ها و فک های خود را محکم نگه می دارند. هنگام آموزش سگ خود ، مهم است که سعی نکنید رفتار جویدن او را کاملاً متوقف کنید. در عوض ، باید به آنها کمک کنید تا غرایز جویدن خود را به سمت اشیایی که قرار است بجوید ، هدایت کنند ، مانند استخوان ، چوب قلدری ، اسباب بازی لاستیکی ، اسباب بازی های جویدنی و پوست خام.

سگ

در حال دندان درآوردن هستند اگر توله سگ شما بی وقفه می جوید ، به احتمال زیاد به دلیل دندان درآوردن آنها است. جویدن راهی برای تسکین درد دندان های بزرگسالشان است و این پاسخی سالم به این درد است. اگر توله سگ شما در حال دندان درآوردن است ، سعی کنید به او تکه های یخ یا یک اسباب بازی جویدنی بدهید تا درد را بی حس کرده و جویدن آنها را از موارد نامناسب دور کنید.

آنها نیاز به توجه دارند. بسیاری از سگها به دلیل بی حوصلگی ، کم تحرکی یا نیاز به توجه یا زمان بازی می جویند. سگها برای اینکه بتوانند بهترین رفتار خود را داشته باشند ، نیاز به تحریک جسمی و روحی دارند – مطمئن شوید که آنها را راه می برید ، به آنها اجازه می دهید با سگهای دیگر بازی کنند ، ترفندها را به آنها بیاموزید و عشق زیادی به آنها بدهید.

اسباب بازی سگ را در مواقعی در نظر بگیرید که نمی توانید به آنها توجه کنید و آنها را خوشحال نگه دارید. اگر رفتار شما همچنان ادامه داشت ، ممکن است سگ شما با اضطراب جدایی دست و پنجه نرم کند و عادت های جویدن او هنگامی که از نبودن شما ناراحت هستند اجباری شده است – در این صورت ، از یک مربی حرفه ای سگ برای کمک کمک بگیرید.

آموزش ساخت تاب برای خانه خود
بیشتر بخوانید

چگونه سگ خود را تربیت کنیم تا جویدن ناخواسته را متوقف کند

سگ ها در هر سنی دوست دارند جویدن کنند ، اما این رفتار در بین توله سگ ها و نوجوانان رایج است. این به این دلیل است که دندان های آنها وارد می شوند و در اطراف حرکت می کنند و این روند خارش دارد. از آنجا که آنها نمی توانند خارش را خراش دهند ، برای تسکین آن باید جوید.

شما هرگز سگ را از جویدن متوقف نخواهید کرد ، بلکه تنها چیزی را که در حال جویدن آن است هدایت می کنید. در اینجا چند روش برای آموزش سگ خود برای جلوگیری از جویدن ناخواسته وجود دارد:

آموزش تک نفره. برای مهار جویدن ناخواسته ، به سه وسیله ای نیاز دارید که سگ شما می تواند بجوید – مانند اسباب بازی – و سه چیز که نمی توانند – کفش ، ریموت تلویزیون ، کلاه. اشیاء را جلوی سگ خود روی زمین بگذارید. اگر به دنبال شیء بدون جویدن می روند ، سریع توبیخ کنید (مانند “اوه”) ، سپس آنها را به شیئی هدایت کنید که مجاز به جویدن است. وقتی چیزی را می جوند که اجازه دارد آن را بجوید ، تحسین شدید کنید. هنگامی که سگ شما روی یک ماده مناسب جویدن تمرکز کرد ، سایر اشیاء را بردارید.

عوامل بازدارنده طعم را امتحان کنید – اما به آنها تکیه نکنید. بسیاری از مربیان برای جلوگیری از جویدن نامناسب لیمو یا سیب تلخ را روی اجناس خارج از محدوده اسپری می کنند. در حالی که این اسپری ها می توانند یک ابزار آموزشی مثر باشند ، از اتکای زیاد به یک عامل بازدارنده طعم خودداری کنید – اگر فراموش کردید چیزی را اسپری کنید ، سگ شما پایه آموزشی برای مقاومت در برابر وسوسه را نخواهد داشت.

کفش های قدیمی خود را به آنها ندهید. اگر یک سگ یک جفت کفش خوب بجوید ، برخی از افراد یک جفت کفش قدیمی را به عنوان جایگزین ارائه می دهند. این اقدام به احتمال زیاد سگ شما را تشویق می کند تا هر جفت کفشی را که پیدا می کند بجوید. سگ شما تفاوت بین کفش های مناسب جویدن و کفش هایی که باید تنها گذاشته شوند را درک نمی کند. برای جلوگیری از سردرگمی ، اسباب بازی یا استخوان را به عنوان جایگزین به سگ خود پیشنهاد دهید.

نحوه طراحی حمام : 7 نکته برای دکور حمام
بیشتر بخوانید

موارد خارج از محدوده را دور از دسترس نگه دارید. گاهی اوقات ، حتی سگهای آموزش دیده نیز نمی توانند در برابر جذابیت چیزهای مفرح جویدن مقاومت کنند. یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از جویدن ناخواسته ، حذف وسایل وسوسه انگیز از دسترس سگ است. وسایل ممنوعه مانند کفش و ریموت دور از سگ خود نگهداری کنید و اسباب بازی های مناسب جویدن یا استخوان ها را در مکان هایی که در سراسر خانه برای آنها قابل دسترسی است قرار دهید.

سگ

به تمرین ادامه دهید. آموزش سگ می تواند یک فرآیند طولانی باشد. ممکن است به نظر برسد که سگ شما می داند چه چیزی را نباید بجوید ، اما ناگهان در رفتارهای قدیمی دچار اشتباه می شود. مهم این است که شما در تمام مراحل آموزش ثابت قدم باشید – حتی زمانی که سگ شما به تکرار زیاد نیاز دارد تا چیزی را درست کند. در غیر این صورت ، سگ شما یاد می گیرد که اگر به اندازه کافی در برابر تمرین مقاومت کند ، آنها را رها کرده و می توانند به رفتارهای مخرب خود بازگردند.

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های آنجلینا جولی | فیلم سفر به آمریکا ۲ | درباره عکاسی بیاموزید: ISO چیست ؟ | فیلم یانکی دودل دندی | فیلم روح هیچکاک | بیوگرافی سیمون بولیوار | فیلم یک مرد جدی | ۵ راه برای متمرکز ماندن هنگام نوشتن فیلمنامه با نکاتی از اسپایک لی | نقد فیلم آرزوهای بزرگ | بهترین فیلم های مریل استریپ |

دیدگاهتان را بنویسید

چهار × پنج =