صفحه اصلی > هنرهای تجسمی : روی لیختن اشتاین: زندگی و آثار روی لیختن اشتاین را کاوش کنید
ads

روی لیختن اشتاین: زندگی و آثار روی لیختن اشتاین را کاوش کنید

لیختن اشتاین

روی لیختن اشتاین: زندگی و آثار روی لیختن اشتاین را کاوش کنید :  

روی لیختن اشتاین یکی از نوآورترین و تأثیرگذارترین هنرمندان در تاریخ آمریکا است که با نقاشی های برجسته پاپ ، چاپها و مجسمه هایش دنیای هنر را برای همیشه تغییر داد.

روی لیختن اشتاین کی بود؟

روی لیختن اشتاین هنرمند آمریکایی بود که به تعریف ژانر هنر پاپ کمک کرد. لیختن اشتاین در منهتن ، نیویورک ، در سال 1923 متولد شد ، استعداد هنری خود را در سنین پایین نشان داد و بسیاری از سالهای نوجوانی خود را در مکانهای فرهنگی مانند موزه هنرهای مدرن (MoMA) و در کنسرتها گذراند. آثار الهام گرفته از پنل طنز روی ، او را وارد جریان اصلی کرد. او به دلیل استفاده پیشگامانه از نقاط بن دی در سبک بصری منحصر به فرد خود ،

که فرهنگ پاپ و اسطوره های آمریکایی را به تصویر کشیده بود ، مورد ستایش قرار گرفت. روی ، که در سال 1997 در سن 73 سالگی درگذشت ، بیش از 5000 اثر در دهه های طولانی حرفه خود خلق کرد و هنرمندان بی شماری را در این راه تحت تأثیر قرار داد. آثار او در موزه های سراسر جهان ، از موزه گوگنهایم در نیویورک گرفته تا گالری ملی هنر در واشنگتن دی سی ، تا تیت مدرن در لندن به نمایش گذاشته شده است.

لیختن اشتاین

تاریخچه مختصری از حرفه روی لیختن اشتاین

در دوران نوجوانی ، علاقه روی به کتابهای کمیک و داستانهای علمی تخیلی بود ، که مورد اول بر پرکارترین آثار او تأثیر می گذارد. در اینجا خلاصه ای از زندگی حرفه ای او آمده است:

اوایل کار: کمی پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان ، روی در لیگ هنرجویان هنر نزد نقاش آمریکایی رجینالد مارش تحصیل کرد و سرانجام وارد دانشگاه ایالتی اوهایو در دانشکده آموزش شد. در این مدت ، او همچنین برخی از آثار خود را در یک گالری هنری تعاونی در کلیولند به نمایش گذاشت.

برخی از هنرمندان مورد علاقه وی پیکاسو و رامبراند بودند. در دهه 1940 ، او شروع به پیدا کردن سبک خود کرد ، تصاویر اصلی را گرفت و آنها را به طنز تبدیل کرد (تقریباً مانند خود پیکاسو ، که آثار هنرمندانی مانند هنری ماتیس و جورج سئورات را تقلید می کرد).

نکات عکاسی در سفر برای اینستاگرام و شبکه های اجتماعی
بیشتر بخوانید

تولد سبک امضا: در آن زمان ، اکسپرسیونیسم انتزاعی در جهان هنر برجسته بود و بی اعتنایی به نقاشی های ژانر بر احساسات منفی نسبت به هنر تجاری تأثیر گذاشت. لیختن اشتاین از این منفی استفاده کرد و تصاویر منفور را به “موضوع اساطیری آمریکایی” تبدیل کرد. او سرانجام به ایالت نیویورک نقل مکان کرد و استادیار دانشگاه ایالتی نیویورک در اسوهگو شد. او شروع به آزمایش بیشتر با سبک کمیک بوک کرد.

در سال 1960 ، لیختن اشتاین استادیار دانشگاه روتگرز در نیوجرسی شد و در آنجا با همکار آلن کاپرو ملاقات کرد. این در اوایل دهه 1960 بود که لیختن اشتاین شیوه بیان کمیک خود را به کار گرفت. لیختن اشتاین همچنین فراتر از این اثر زیباشناختی ، منبع وینسنت ون گوگ و پیت موندریان ، شامل مناظر و طبیعت بی جان در کارنامه خود را آغاز کرد.

موفقیت اصلی: نقاشی های لیختن اشتاین امضای جنبش هنر پاپ شد. در یک مرحله ، کاپرو آثار لیختن اشتاین را به لئو کاستلی ، مدیر گالری لئو کاستلی ، فروشنده برجسته در هنر معاصر ، آورد. لئو غالباً نقاشی های لیختن اشتاین را با دیگر هنرمندان پاپ مانند اندی وارهول ،

جیمز روزنکیست ، یاسپر جان ، روبرت روشنبرگ و کلس اولدنبورگ به نمایش گذاشت. کارهای لیختن اشتاین موفقیتی تقریباً فوری داشت و به جزء مهمی از میراث ماندگار او تبدیل شد. روی در سال 1997 درگذشت ، اما آثار او همچنان باعث ایجاد علاقه و تأثیر بر روی نسل جدیدی از هنرمندان از جمله داگلاس کوپلند ، پراناوا پراکاش ، ریچارد بل و ادواردو ارکولو می شود.

لیختن اشتاین

3 ویژگی های هنر روی لیختن اشتاین

آثار لیختن اشتاین بسیار متمایز است و شامل ویژگی های قابل تشخیص متعددی است:

زبان در زبان: بسیاری از آثار برجسته لیختن اشتاین تقلیدی از کمیک استریپ های موجود یا پانل های کتاب کمیک هستند ، با تغییرات جزئی در جزئیات مانند رنگ ، زیرنویس یا ترتیب موضوع. لیختنشتاین غالباً طنز تاریک را در آثار خود تزریق می کرد و روایت را تنها با چند تغییر جزئی تغییر می داد.

رنگ آمیزی طنز: لیختن اشتاین از رنگهای شدید و متضاد ، رنگهای اصلی و سیاه و سفید استفاده کرد. او از طرح مشکی سنگین برای نفوذ در رنگ های اشباع شده استفاده کرد که باعث افزایش جلوه رنگ آمیزی کتاب کمیک و دراماتیک شدن تصویر شد.

7 نکته برای عکاسی منظره سیاه و سفید
بیشتر بخوانید

نقطه های Ben-Day: لیختن اشتاین نقاط Ben-Day را به کار گرفت-یک تکنیک چاپ و حکاکی عکس که به صورت دایره های رنگی کوچک ظاهر می شد-تا به تصاویر او جلوه ای صنعتی بدهد یا از اثر سایه سازی تقلید کند.

لیختن اشتاین

4 اثر هنری معروف روی لیختن اشتاین

روی لیختن اشتاین آثار بنیادی زیادی دارد که دنیای هنرهای پاپ را کاملاً متحول کرد. برخی از برجسته ترین هنرهای لیختن اشتاین عبارتند از:

نگاهی به میکی (1961): این نقاشی رنگ روغن روی بوم یک کار طنز بود که شامل شخصیت های کارتونی فرهنگ عامه میکی موس و دونالد داک برگرفته از اردک دونالد گمشده و پیدا شده (1960) بود. در این صحنه خاص ، دونالد اردک ناخودآگاه با قلاب ماهیگیری خود را پشت سر خود گرفته است ، زیرا میکی موس با خنده نگاه می کند.

وام! (1963): برگرفته از شماره مجلات DC Comics’s All-Men of War، Lichtenstein این تصویر کتاب کمیک را دوباره به یک نقاشی دیپتیک تبدیل کرد. این صحنه نشان می دهد که یک هواپیمای جنگنده هواپیمای دشمن را با کلمه “WHAAM!” منفجر می کند.

چاپ شده در سراسر انفجار لیختن اشتاین چند تغییر ایجاد کرد ، رنگ و جلوه انفجار را افزایش داد و رنگ قرمز اصلی متن را به زرد تغییر داد. بخشی از قصد لیختن اشتاین با این نقاشی این بود که آن را “جعلی” جلوه دهد.

دختر غرق شده (1963): یکی از برجسته ترین آثار لیختن اشتاین ، این قطعه یکی از بسیاری از زنان بود که در موقعیت های احساسی یا غم انگیز به تصویر می کشید. این اثر خاص یک زن را نشان می دهد ، تنها ، در آبهای متلاطم غرق شده است با عنوان “من اهمیتی نمی دهم! ترجیح می دهم غرق شوم تا با براد برای کمک تماس بگیرم! ” تصویر منبع صحنه مشابهی را به تصویر می کشد ،

با این تفاوت که زن تنها نیست – دوست پسر او پشت سر او چسبیده به قایق واژگون شده است ، و در زیرنویس آمده است: “من اهمیتی نمی دهم که آیا من گرفتگی داشته باشم! ترجیح می دهم غرق شوم تا اینکه با مال برای کمک تماس بگیرم! ” لیختن اشتاین این تغییرات را ایجاد کرد تا درک بیننده از دوست پسر را تغییر داده و روایت صحنه را تغییر دهد.

تحلیل نقاشی گلهای زنبق
بیشتر بخوانید

من می دانم … براد (1964): در این نقاشی پاپ آرت ، لیختن اشتاین طرح رنگ ، کانتور و سایر جزئیات موضوع برجسته – یک دختر عاشق – را تغییر می دهد تا طنز اصلی تد گالیندو را طنز کند. حباب گفتار می گوید ، “من می دانم که شما چگونه باید احساس کنید ، براد …” ، با این هدف که به طرز کنایه آمیزی بیان عاطفی و زبان بدن زن را به تصویر بکشد.

لیختن اشتاین

پایان مقاله روی لیختن اشتاین: زندگی و آثار روی لیختن اشتاین را کاوش کنید

مجله با دوربین 

بیشتر بخوانید:

بیوگرافی سیمون بولیوار | بهترین فیلم های تاریخی | بررسی گوشی iPhone 12 Pro Max | عکاسی مدلینگ و فشن ⭐️| ۹ نکته در عکاسی مد | نقد فیلم پری | موزه ماکسی در رم ، بزرگترین موزه هنرهای معاصر ایتالیا | کسب درآمد از کوچینگ | نقد و بررسی بازی Watch Dogs: Legion | فیلم بلعیدن | برنامه فضایی ایالات متحده: ناسا چه می کند؟ |

دیدگاهتان را بنویسید

دوازده − چهار =