صفحه اصلی > کسب و کار : بیت کوین چیست؟ آشنایی با BTC و سایر ارزهای رمزنگاری شده
ads

بیت کوین چیست؟ آشنایی با BTC و سایر ارزهای رمزنگاری شده

بیت کوین

بیت کوین چیست؟ آشنایی با BTC و سایر ارزهای رمزنگاری شده : 

هر آنچه باید درباره بیت کوین بدانید

TechRadar توسط مخاطبان خود پشتیبانی می شود. TechRadar از هیچ ارز رمزنگاری شده خاصی یا خدمات مبتنی بر بلاک چین پشتیبانی نمی کند و خوانندگان نباید محتوای TechRadar را به عنوان توصیه سرمایه گذاری تفسیر کنند. خبرنگاران ما فقط مقادیر کمی ارز رمزنگاری شده (کمتر از 100 دلار) دارند ، همانطور که برای انجام کیف پول و تبادل نظر ضروری است ، و سهام هیچ یک از شرکت های رمزنگاری شده در فهرست عمومی را ندارند.

بیت کوین در سال گذشته به دلیل جهش گسترده ارزش خود و عجله ای که برای کنترل آن ایجاد شد ، سرفصل خبرها قرار گرفت. با این حال ، داستان واقعی میزان دموکراتیزه شدن بیت کوین در سیستم های مالی جهانی است.

بیت کوین فقط یک ارز رمزنگاری نشده نیست ، بلکه یک سیستم مالی جدید است که از اجزای زیادی تشکیل شده است. در سال 2008 توسط ساتوشی ناکاموتو مرموز اختراع شد و اندکی بعد برای عموم منتشر شد.

مهمتر از همه ، بیت کوین تحت کنترل یا مالکیت هیچ فرد ، شرکت یا دولتی نیست. این برنامه به طور گسترده از رمزنگاری استفاده می کند و بر شبکه ای نظیر به نظیر متکی است.

بیت کوین

بیت کوین چیست؟

در حالی که بیت کوین اغلب به عنوان پول ناشناس شناخته می شود ، بلاک چین آن نیز کاملاً شفاف است و ممکن است توسط هر کسی به دلخواه بررسی شود. این تناقض آشکار باعث می شود مردم در سراسر جهان به آزادی مالی بیشتری دست یابند: بیت کوین همان کاری را می کند که اینترنت با ارائه دسترسی بی رویه به یک سیستم مالی غیر متمرکز با اطلاعات انجام می دهد.

پروتکل بیت کوین قوانین این سیستم مالی ، از جمله تعداد بیت کوین و نحوه ایجاد و انتقال آنها بین شرکت کنندگان را مشخص می کند. تغییر این پروتکل بسیار دشوار است ، زیرا هر تغییری مستلزم اجماع قاطع شرکت کنندگان است.

نرم افزار بیت کوین به برنامه هایی اطلاق می شود که از پروتکل بیت کوین برای تأیید قوانین و معاملات فردی استفاده می کنند. این برنامه ها به عنوان گره هایی در شبکه توزیع شده بیت کوین عمل می کنند. گره ها همچنین می توانند به عنوان معدنچی عمل کنند ، به این معنی که از مدارک رمزنگاری شده برق سوزانده شده برای ایمن سازی شبکه استفاده می کنند ، که برای آنها پاداش بیت کوین جدید تهیه می شود.

پول مجازی ، تاثیر واقعی

ایده این است که شما از رمزنگاری برای کنترل ایجاد و انتقال پول به جای اتکا به مقامات مرکزی استفاده می کنید.

پروتکل بیت کوین قوانین این سیستم مالی ، از جمله تعداد بیت کوین و نحوه ایجاد و انتقال آنها بین شرکت کنندگان را مشخص می کند. تغییر این پروتکل بسیار دشوار است ، زیرا هر تغییری مستلزم اجماع قاطع شرکت کنندگان است.

نرم افزار بیت کوین به برنامه هایی اطلاق می شود که از پروتکل بیت کوین برای تأیید قوانین و معاملات فردی استفاده می کنند. این برنامه ها به عنوان گره هایی در شبکه توزیع شده بیت کوین عمل می کنند. گره ها همچنین می توانند به عنوان معدنچی عمل کنند ، به این معنی که از مدارک رمزنگاری شده برق سوزانده شده برای ایمن سازی شبکه استفاده می کنند ، که برای آنها پاداش بیت کوین جدید تهیه می شود.

چگونه مدیر فروش شوید : راهنمای کامل مدیر فروش شدن
بیشتر بخوانید

بیت کوین

پول مجازی ، تاثیر واقعی

ایده این است که شما از رمزنگاری برای کنترل ایجاد و انتقال پول به جای اتکا به مقامات مرکزی استفاده می کنید.

از زمان موفقیت بیت کوین ، بیش از 8000 ارز مجازی دیگر (تا فوریه 2021) با درجات مختلف موفقیت و محبوبیت مانند Ethereum ، Litecoin ، Monero و Dash معرفی شده است. حتی سرمایه گذاری جمعی از ارزهای رمزنگاری شده مانند Lisk نیز وجود داشته است.

بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده دیگر به دلیل عدم علاقه و این واقعیت ساده که هیچکس از آنها استفاده نکرده است ، مرده اند. ارزهای رمزنگاری نشده بیت کوین به طور کلی به عنوان آلت کوین شناخته می شوند و کم و بیش بر اساس همان ایده یک رسانه دیجیتال غیر متمرکز برای مبادله هستند.

موفقیت آنها بستگی به میزان نقدینگی (ارزش کل معاملات) آنها در مورد شبکه همتا به نظیر (یعنی اقتصاد مجازی) دارد. از آنجا که بیت کوین منبع باز است ، هرکسی می تواند با استفاده از فناوری مشابه ، ارز رمزنگاری شده خود را توسعه دهد.

یک درس کوتاه در مورد کمبود

بیت کوین ها ارزش خود را تا حدی از طریق کمیابی خود دریافت می کنند ، که توسط قرعه کشی رمزنگاری شده تعیین می شود. می توانید بیت کوین را در مبادلات آنلاین ارزهای رمزنگاری شده خریداری کنید یا می توانید آنها را از طریق فرآیندی به نام “استخراج” به دست آورید.

از آنجا که بیت کوین یک ارز فیزیکی نیست ، بلکه یک ارز مجازی است ، باید در کیف پول دیجیتالی نیز نگهداری شود که می تواند یک کیف پول گرم یا یک کیف سرد باشد.

برنامه های استخراج بیت کوین یک تابع رمزگذاری به نام هش را روی مجموعه ای از اعداد تصادفی محاسبه می کنند. به هر معدنچی که تعداد زیر یک آستانه معین را محاسبه کند ، سکه تعلق می گیرد.

در اصل ، استخراج بیت کوین توسط رایانه های معمولی با کارت های گرافیکی قدرتمند انجام می شد ، اما با افزایش مشکل هش ، روش ترجیحی برای استخراج بیت کوین استفاده از Bitcoin ASIC است ، تراشه ای که به طور خاص برای این کار طراحی شده است. با این حال ، با ارزش بیشتر ارزهای رمزنگاری شده – به ویژه اتریوم – و پیشرفت های اخیر در قدرت پردازش GPU ، ماینرها بار دیگر برای استخراج به کارت های گرافیک روی آورده اند.

این قرعه کشی به کسانی که دارای بزرگترین و سریع ترین ماشین ها هستند ، کمک می کند و تا فوریه 2021 بیش از 18 میلیون بیت کوین در گردش است. توجه داشته باشید که تعداد کل بیت کوین در گردش (مجازی) به دلیل نحوه طراحی سیستم هرگز از 21 میلیون تجاوز نخواهد کرد.

کسب درآمد اینترنتی از طریق طراحی وب سایت
بیشتر بخوانید

با بزرگتر شدن شبکه بیت کوین ، هش پیچیده تر می شود و ماینرها برای مشکلات خود بیت کوین کمتری دریافت می کنند ، بنابراین آنها همیشه به سخت افزار بهتر و قیمت های بالاتر بیت کوین نیاز دارند تا ارزش آن را داشته باشند.

در طول این سالها ، بیت کوین همچنین مشخصات خود را به عنوان یک ارز بهبود بخشیده است. در حقیقت ، طبق نظرسنجی HSB در سال 2020 ، 36 درصد از مشاغل کوچک و متوسط ​​در ایالات متحده اکنون بیت کوین را می پذیرند.

از آنجایی که بیت کوین ها می توانند بدون استفاده از حساب بانکی در اینترنت هزینه شوند ، سیستم مناسبی را برای خریدهای ناشناس ارائه می دهند ، که پول شویی و خرید محصولات غیرقانونی را نیز ممکن می سازد. از آنجا که هیچ پولی در هیچ جایی ذخیره نمی شود ، نمی توان حساب ها را توسط پلیس یا مدیران PayPal مسدود کرد.

گفته می شود ، از آنجا که استفاده از بیت کوین قابل ردیابی است ، مبادلات ارزهای رمزنگاری شده که تحت مقررات فدرال فعالیت می کنند ، کاربران را که از بیت کوین خود برای فعالیت های غیرقانونی استفاده می کنند ، مسدود می کند.

در حالی که بیت کوین و دیگر ارزهای رمزنگاری شده بعنوان یک کنجکاوی در اینترنت ، پول آینده محسوب می شوند. با این حال ، در چند سال گذشته ، بیت کوین مطمئناً فراز و نشیب های خود را داشته است – به معنای واقعی کلمه.

بیت کوین

برای معاملات کوچک ایده آل است؟

بیت کوین زمانی به عنوان یک سیستم ایده آل برای پرداخت های الکترونیکی کوچک-به اصطلاح پرداخت های خرد-در نظر گرفته می شد ، زیرا انتقال مقادیر اندک ارز به طور م withثر با سیستم های موجود دشوار است. هزینه های کارت اعتباری ، که به عنوان هزینه های کش رفتن نیز شناخته می شود ،

اغلب می تواند از ارزش خرید فراتر رود و این امر برای خرده فروشان گران تمام می شود. با این حال ، افزایش مداوم کارمزد معاملات بیت کوین (که به عنوان هزینه ماینر نیز شناخته می شود) مانعی است که مانع از ورود آن به دنیای پرداخت های خرد می شود.

مشکل دیگر بیت کوین بی ثباتی ارزش آن است که از نوسان سایر ارزها و طلا فراتر می رود و منجر به نوسانات زیادی در مقایسه با دلار آمریکا می شود. در سال 2013 ، ارزش بیت کوین از 10 دلار به بیش از 1000 دلار رسید و در فوریه 2021 تقریباً 50 هزار دلار به چشم می خورد!

از آنجا که عرضه آن در نهایت محدود است ، قیمت ها باید متناسب با تغییرات تقاضا متفاوت باشد ، نه برعکس. برخلاف طلا ، بیت کوین هیچ ارزش ذاتی از مصارف جایگزین ندارد که می تواند قیمت آن را تقویت کند.

واترمارک چیست ؟ | همه چیز در مورد Watermark
بیشتر بخوانید

چه چیزی باعث رونق بیت کوین شد؟

در حالی که بیت کوین مدتی وجود داشت ، یکی از اولین جهش ها تا حد زیادی به بحران اقتصادی در قبرس نسبت داده شد. ارز رمزنگاری ناگهان با نوید دسترسی دائمی ، روش جذاب تری برای پول مسکن ارائه کرد.

اما در حالی که میزان آن رابطه مورد بحث بود ، فقط جرقه بود که فیوز را روشن کرد. دکتر ویلی لهدونویرتا ، جامعه شناس اقتصادی و پژوهشگر اقتصاد مجازی در مدرسه اقتصاد لندن ، به TechRadar یادآور شد که مقصر واقعی رسانه ها برای جلب توجه هستند.

طنز در اینجا از ما فرار نمی کند ، اما هنوز هم نکته مهمی است که باید به آن اشاره کنیم. تعداد محدود بیت کوین به این معنی است که تورم اتفاق نمی افتد. بنابراین فتنه منجر به تقاضا می شود و تنها راه افزایش است.

Lehdonvirta در آن زمان می گفت: “اکنون س questionال این است که چند نفر بیت کوین را خریداری می کنند تا از آن به عنوان وسیله پرداخت استفاده کنند و چه تعداد آن را خریداری می کنند زیرا امیدوارند قیمت همچنان بالا رود. از نظر ارزش؟ “

اما با توجه به تعداد زیادی از افرادی که به دنبال کسب درآمد سریع هستند ، ترکیدن حباب قریب الوقوع به نظر می رسد. مردم بیشتر و بیشتر خواهان تکه ای از پای بیت کوین هستند ، با وجود این واقعیت که این ارز تنها توسط تعداد کمی از فروشگاه های رو به رشد پذیرفته شده است.

لگدونویرتا می گوید: “آنچه بیت کوین برای دستیابی به آن نیاز دارد پذیرش گسترده تر به عنوان وسیله پرداخت به عنوان مکانیسم مبادله است.” “تا زمانی که این کار را انجام ندهد ، این نوع ارزش که توسط افرادی که امیدوارند پول خود را در مکانی امن از مالیات مالیات ذخیره کنند ، افزایش نمی یابد ، پایدار نیست.”

آیا بیت کوین امن است؟

تکنیک رمزنگاری که بیت کوین مبتنی بر آن است ، همان روشی است که بانک های تجاری برای تأمین معاملات خود استفاده می کنند.

لهدونویرتا می افزاید: “نکته ای که در مورد بیت کوین وجود دارد این است که هدفمند طراحی شده است تا غیر قابل مدیریت باشد.” “یک الگوریتم داخلی وجود دارد که تعداد بیت کوین های در گردش را در هر زمان معین تعیین می کند.”

بنابراین از نظر فنی ، باید بسیار قوی باشد. اما همیشه خطرات وجود دارد و اگر قرار باشد روزنه ها برملا شوند ، می تواند عواقب ناگواری داشته باشد.

و به دلیل این خطرات است که بیت کوین به دلایل کمتر مثبت در تیتر اول روزنامه ها قرار گرفت ، هنگامی که صرافی مجازی Mt.Gox در سال 2013 توسط گروهی از هکرها مورد حمله DDoS قرار گرفت و ارزش بیت کوین افت کرد.

اما همانطور که Lehdonvirta به سرعت به ما یادآوری می کند ، این نوع حملات نیستند که مشکل ساز هستند – ما همیشه به آینده نیاز داریم.

20 راه کسب درامد از سایتهای تبلیغاتی
بیشتر بخوانید

برای تجارت مناسب نیست؟

بیت کوین به عنوان یک ارز برای اکثر مشاغل از ثبات کافی برخوردار نیست. ارزش بیت کوین به طور چشمگیری نوسان می کند و از آنجا که هیچ کنترلی وجود ندارد ، هیچ چیز نمی تواند مانع از بین رفتن پول در صورت کاهش قیمت شود.

پردازنده های پرداخت بیت کوین ، مانند CoinsPaid راهی برای حل این مشکل ارائه می دهند ، زیرا تراکنش ها را بلافاصله به ارزهای سخت تبدیل می کنند. بسیاری از شرکت ها می خواهند قوانین را برای آنها تأمین کند و از آنها در برابر ضررهای احتمالی بزرگ ارز دیجیتال محافظت کند.

بیت کوین

آینده بیت کوین

برخی نشانه ها حاکی از آن است که دولت ها شروع به بررسی مقررات کرده اند و این به وضوح دشوار است.

همه این عوامل موانع مهمی هستند که شانس تبدیل شدن بیت کوین به یک ارز رایج و محبوب را کاهش می دهد. اقتصادهای اصلی مانند هند حتی در حال بررسی کامل ممنوعیت ارزهای رمزنگاری شده هستند ، که این امر تأثیر منفی بیشتری بر ارز مجازی خواهد داشت که عمدتا ناشی از احساسات است.

با وجود همه اینها ، سرمایه بازار بیت کوین در فوریه 2021 به 1 تریلیون دلار رسید.

پیش از این ، گلدمن ساکس گفته بود که “با مجبور کردن بازیکنان موجود برای سازگاری با آن یا همکاری مشترک با آن” می تواند تأثیر قابل توجهی در زمینه نوآوری خود در فناوری پرداخت داشته باشد.

با این حال ، گزارش گلدمن ساکس همچنین می گوید که “بزرگترین مانع” بیت کوین حفظ مزیت هزینه خود در برابر مقررات بیشتر ، هزینه های عملیاتی بالاتر و رقابت بازیکنان تثبیت شده است.

Fitch Ratings به نتیجه مشابهی رسید و دریافت که اگر شرکت های بیت کوین مجبور شوند هزینه اضافی مقررات را بپذیرند ، بیت کوین بیشتر جذابیت خود را از دست می دهد ، بنابراین شبکه بیت کوین تقریبا بدون اصطکاک بسیار مقرون به صرفه تر از امروز است.

به نظر می رسد موفقیت بی سابقه بیت کوین که باعث شده است یک شبه از یک نهاد سایه دار به یک رابطه همه ستاره ای تبدیل شود ، به ماندگاری طولانی مدت آن نیز لطمه وارد کرده است. باید منتظر ماند و دید آیا بیت کوین می تواند از محدوده خود خارج شود و مورد استقبال گسترده قرار گیرد و در حال حاضر ارز دیجیتال کاملاً بی ثبات است و قماری برای سرمایه گذاران است که به حباب فناوری دهه 1990 تشبیه شده است.

بیت کوین

پایان مقاله بیت کوین چیست؟ آشنایی با BTC و سایر ارزهای رمزنگاری شده

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

نقد و بررسی بازی Final Fantasy VII Remake | فیلم ناصر الدین شاه آکتور سینما | بهترین آثار باخ | بهترین فیلم های تاریخی | بیوگرافی مارلون براندو | نقد فیلم پنجه طلا | بهترین فیلم های بیلی وایلدر | کسب درآمد از کوچینگ | بهترین فیلم های الیزابت اولسن | کسب درآمد اینترنتی از طریق طراحی گرافیک |

دیدگاهتان را بنویسید

3 × 4 =