صفحه اصلی > شیوه زندگی : راهنمای بازیافت کاغذ: 5 بهترین روش بازیافت کاغذ
ads

راهنمای بازیافت کاغذ: 5 بهترین روش بازیافت کاغذ

بازیافت کاغذ

راهنمای بازیافت کاغذ: 5 بهترین روش بازیافت کاغذ : 

بازیافت کاغذ – فرایند تبدیل محصولات کاغذی قدیمی به کاغذ جدید – یکی از موفق ترین اشکال بازیافت در جهان است. تقریباً 70 درصد کاغذ مورد استفاده در ایالات متحده در یک کارخانه بازیافت به پایان می رسد و در کارخانه های کاغذ سازی تولید می شود. درباره نحوه مشارکت در تولید محصولات کاغذی بازیافت شده بیشتر بدانید.

بازیافت کاغذ

بازیافت کاغذ

بازیافت چیست؟

بازیافت فرایندی است که طی آن مواد استفاده شده به محصولات جدید تبدیل می شوند. روشهای زیادی برای بازیافت وجود دارد ، از DIY استفاده مجدد از اشیاء قدیمی گرفته تا ارسال مواد استفاده شده به امکانات. رایج ترین فرایند در ایالات متحده یک برنامه بازیافت محلی است که از یک مرحله پنج مرحله ای پیروی می کند:

اهدا: اعضای جامعه مواد قابل بازیافت خود را جمع آوری کرده و آنها را در سطل مخصوص بازیافت ، شبیه به سطل زباله قرار می دهند. (در برخی مناطق ، اهداء در عوض یک فرایند خروج است ، که در آن اعضای جامعه مواد خود را مستقیماً در کارخانه رها می کنند.)

گردآوری: نمایندگان برنامه بازیافت مواد قابل بازیافت را برداشته و به یک مرکز بازیافت منتقل می کنند.

پردازش: تاسیسات بازیافت اشیاء را مرتب ، تمیز و تجزیه می کند به عنوان مواد – به عنوان مثال ، کاغذ به خمیر کاغذ تبدیل می شود.

تولید: تأسیسات این مواد بازیافتی را به تولیدکنندگانی می فروشند که کالاهای جدیدی را از مواد تولید می کنند.

فروش مجدد: کالاهای جدید به منظور استفاده مجدد به عنوان مصالح بازیافت شده به مصرف کنندگان فروخته می شود.

چرا بازیافت؟

بازیافت یک فرآیند حیاتی است که به نفع محیط زیست است:

بازیافت کاغذ

بازیافت کاغذ

منابع را ذخیره می کند. کاغذ ، شیشه ، آلومینیوم موادی هستند که معمولاً از آنها در زندگی روزمره خود استفاده می کنید. بازیافت امکان استفاده مجدد از این مواد را می دهد. دور ریختن این مواد آنها را به اجسام یکبار مصرف تبدیل می کند.

نیاز ما به جمع آوری مواد اولیه را کاهش می دهد. جمع آوری و تولید مواد اولیه مانند چوب و مواد معدنی به کالا هزینه ، زمان و انرژی دارد و محیط زیست را آلوده می کند. هنگامی که کالاها را بازیافت می کنید ، نیاز به جمع آوری و تولید مواد اولیه جدید کاهش می یابد.

طراحی دکوراسیون صنعتی : 7 ویژگی سبک صنعتی
بیشتر بخوانید

مواد قابل استفاده را از محل دفن زباله دور نگه می دارد. فاضلاب زباله جمع آوری کرده و زباله ها را به محل های دفن زباله یا زباله سوزها که اغلب منابع اصلی آلودگی هستند ، جمع آوری و تحویل می دهد. با بازیافت ، زندگی جدیدی به مواد می دهید و از مشارکت در آلودگی اجتناب می کنید.

چه نوع کاغذی قابل بازیافت است؟

به طور کلی ، انواع کاغذهایی هستند که می توانید بازیافت کنید:

بازیافت کاغذ

بازیافت کاغذ

کاغذ چاپی و کاغذ اداری: هر کارخانه بازیافت کاغذ می تواند این نوع کاغذهای ضایعاتی را پردازش کند ، حتی اگر کاغذ حاوی چاپ باشد یا مچاله شده باشد.

روزنامه و روزنامه: هر کارخانه بازیافت کاغذ می تواند روزنامه ها را پردازش کند. هر زمان که آماده شدید ، روزنامه های خود را به سطل بازیافت اضافه کنید.

مجلات و برگه های براق: نگران جوهر یا براقیت نباشید. گیاهان بازیافت می توانند کاغذ را برای حذف جوهر درمان کنند. برای اطمینان از اینکه کاغذ براق با پلیمرهای غیر قابل بازیافت پوشانده نشده است ، کاغذ را پاره کنید-اگر به راحتی پاره شود ، به احتمال زیاد قابل بازیافت است.

جعبه های غلات: جعبه های مقوایی قابل بازیافت هستند. هنگام بازیافت جعبه های مقوایی یا مقوایی نازک مانند جعبه های غلات یا جعبه های ماکارونی ، پنجره یا روکش پلاستیکی را از قبل بردارید.

پاکت نامه ها و نامه های ناخواسته: کارخانه های بازیافت نامه های ناخواسته و پاکت ها را می پذیرند. این مواد را به سطل بازیافت خود اضافه کنید. اگر پاکت ها پنجره های پلاستیکی دارند ، قبل از بازیافت آنها را بردارید.

جعبه های مقوایی: کارخانه های بازیافت نیز جعبه های مقوایی را می پذیرند. برای صرفه جویی در فضا در ظرف بازیافت ، جعبه های مقوایی را باز کنید و آنها را صاف قرار دهید.

کتاب ها: کتاب های مقید ، مجلات و دفترچه تلفن همه می توانند در محصولات کاغذی جدید بازیافت شوند.

چه نوع کاغذی قابل بازیافت نیست؟

اینها انواع کاغذهایی هستند که باید دور بریزید:

کاغذهای بافتی ، حوله های کاغذی ، دستمال توالت و دستمال: این نوع محصولات کاغذی اغلب با ضایعات مواد غذایی یا مواد شیمیایی مایع آلوده می شوند که گیاهان نمی توانند برای استفاده مجدد آنها را به میزان کافی تمیز کنند.

چگونه سگ خود را از جویدن ناخواسته متوقف کنیم
بیشتر بخوانید

در حالی که این محصولات قابل بازیافت نیستند ، می توانید هسته های حوله کاغذی و جعبه های دستمال را بازیافت کنید.

کاغذ روکش دار یا تصفیه شده: انواع خاصی از کاغذها را با پلیمر پوشانده اند تا دوام بیشتری داشته باشند. برای تعیین اینکه یک تکه کاغذ روکش شده است ، آن را پاره کنید – اگر به راحتی پاره شد ، به احتمال زیاد قابل بازیافت است. اگر پاره نشود ، به احتمال زیاد روکش شده و باید در سطل زباله انداخته شود.

کاغذ مومی ، کاغذ فویل دار یا کاغذ لمینت: هرگونه کاغذی را که با موم پوشانده شده یا با فویل فلزی یا پلاستیک پوشانده شده است دور بیندازید – مراکز بازیافت نمی توانند به راحتی کاغذ را در فرایند بازیافت از مواد اضافی جدا کنند.

کاغذ کثیف با ضایعات مواد غذایی یا گریس: ضایعات و چربی مواد غذایی می تواند محصولات کاغذی را آلوده کرده و باعث شود در کاغذسازی مجدداً مورد استفاده قرار نگیرند. شما باید محصولات کاغذی مانند جعبه های پیتزا و کیسه های غذایی آلوده را در سطل زباله بیندازید.

5 نکته در مورد بازیافت کاغذ

اگر می خواهید محصولات کاغذی را بازیافت کنید ، برای شروع به نکات زیر توجه کنید:

نوع کاغذی را که مرکز بازیافت شما می پذیرد ، تأیید کنید. حتی اگر اکثر مناطق ایالات متحده قوانین مشابهی برای بازیافت دارند ، باید با کارخانه محلی خود تماس بگیرید تا تأیید کنید که کدام محصولات کاغذی را می پذیرند. برخی از مراکز بازیافت “یک جریان” هستند ، بدین معنی که می توانید تمام بازیافت خود را در یک سطل انباشته کرده و کارخانه بعداً آن را مرتب کند. مراکز دیگر “طبقه بندی شده” هستند و از شما می خواهند کاغذ خود را از شیشه و سایر بازیافت ها جدا کنید ،

یا حتی کاغذها را بر اساس نوع آن مرتب کنید (به عنوان مثال ، روزنامه های قدیمی ، کاغذ مختلط ، کاغذ اداری و غیره). علاوه بر این ، برخی از مراکز بازیافت منابع لازم برای بازیافت کاغذ خرد شده را ندارند و ممکن است از شما بخواهند که آن را جداگانه کیسه کنید یا خودتان آن را به کارخانه جداگانه تحویل دهید.

21 نوع لباس شنا : تفکیک سبک های لباس شنا
بیشتر بخوانید

در صورت امکان آن را بدون تکه تکه نگه دارید. بسیاری از افراد برای جلوگیری از به اشتراک گذاشتن این اطلاعات ، مقالاتی را که دارای اطلاعات شناسایی یا محرمانه هستند خرد می کنند. با این حال ، خرد کردن کاغذ طول الیاف آن را کاهش می دهد و در نتیجه قابلیت بازیافت آن را کاهش می دهد. علاوه بر این ، برخی از مراکز بازیافت نمی توانند کاغذ خرد شده را پردازش کنند و در عوض درخواست می کنند که آن را به یک کارخانه جداگانه تحویل دهید. هرجا که بشه،

سعی کنید از خرد کردن کاغذ جلوگیری کنید ، در عوض اطلاعات حساس را با استفاده از نشانگر جوهر سیاه کنید. اگر کاغذهای مهم خود را خرد کرده اید و مرکز بازیافت شما نمی تواند آنها را پردازش کند ، از کاغذ خرد کن خود در خانه استفاده کنید-به عنوان مثال ، در کمپوست ، گیاه زراعی ، یا به عنوان یک بستر جاذب برای زباله های حیوانات کوچک.

از خیس کردن کاغذ خودداری کنید. هنگامی که کاغذ خیس می شود ، بازیافت بسیار سخت تر است و اغلب باید دور ریخته شود. کاغذ خود را از سایر مواد قابل بازیافت که ممکن است کاغذ را مرطوب کند (مانند ظروف پلاستیکی شسته شده یا قوطی های آلومینیومی استفاده شده) جدا نگه دارید. از چرب کردن روی کیسه های کاغذی که برای نگهداری غذا استفاده می شود خودداری کنید. علاوه بر این ، سعی کنید سطل بازیافت خود را خیلی زود در روزهای بارانی قرار ندهید.

نگران لوازم اصلی نباشید اگر برخی از مواد چاپی شما حاوی مواد اصلی هستند ، ممکن است با خود فکر کنید که آیا لازم است آنها را قبل از پرتاب کردن پشته در بازیافت ، از بین ببرید. در حقیقت ، اکثر کارخانه های بازیافت کاغذ دارای ماشین هایی هستند که می توانند منگنه ها را از جریان کاغذ جدا کنند ، بنابراین لازم نیست آنها را از قبل بردارید.

بازیافت کاغذ

بازیافت کاغذ

با این حال ، با مرکز بازیافت محلی خود تماس بگیرید تا بررسی کنید که آیا آنها مواد اصلی را حذف می کنند یا خیر.

بدون کاغذ برو در حالی که کاغذ یک نامزد ایده آل برای بازیافت است ، اکثر الیاف کاغذ فقط تا هفت بار قابل بازیافت هستند قبل از اینکه الیاف برای گردش مجدد بسیار ضعیف شوند. به همین دلیل بهترین راه برای صرفه جویی در کاغذ این است که تا جای ممکن بدون کاغذ باقی بماند. سعی کنید نسخه های دیجیتالی فایلها را به جای چاپ اسناد ، از کارتهای سوار شدن تا بلیطهای رویداد ، ذخیره کنید.

تونر صورت چیست و چرا برای پاکسازی پوست توصیه می‌شود
بیشتر بخوانید

پایان مقاله راهنمای بازیافت کاغذ: 5 بهترین روش بازیافت کاغذ

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

فیلم ۱۰۰ روز برای زندگی | بهترین آثار باخ | معرفی سبک موسیقی جاز | ده فیلم برتر ساموئل ال جکسون | ۱۰ بازی ویدیویی برتر ۲۰۲۱ | تحلیل کتاب برادران کارامازوف | نقد و بررسی فیلم جاذبه ( Gravity ) | کتاب تهوع ژان پل سارتر | فیلم ۴۰۰ ضربه | معماری ارگانیک : راهنمای سبک معماری ارگانیک |

دیدگاهتان را بنویسید

1 × 2 =