صفحه اصلی > شیوه زندگی : راهنمای پارچه پوپلین : ظاهر و احساس پوپلین را کاوش کنید
ads

راهنمای پارچه پوپلین : ظاهر و احساس پوپلین را کاوش کنید

پارچه پوپلین

راهنمای پارچه پوپلین : ظاهر و احساس پوپلین را کاوش کنید:

پارچه توری ، کرپ ، ابریشم مصنوعی ، اسپندکس – طیف گسترده ای از پارچه های مد در بازار وجود دارد که هریک سابقه و ویژگی های خاص خود را دارند. پوپلین پارچه ای است که با بافت ساده و محکم ساخته می شود و در نتیجه ماده ای را ایجاد می کند که در لمس صاف می شود.

پارچه پوپلین چیست؟

پارچه پوپلین یک پارچه ساده است ، به این معنی که در یک الگوی ساده زیر بافتنی بافته می شود (برخلاف بافت های پیچیده تر ، بافتی که برای تهیه ساتن و روکش استفاده می شود). پوپلین ، که گاهی اوقات پارچه کابینت نامیده می شود ، دارای بافت تنگ ، دارای نخ های تار بسیار ریز و نخ های پود درشت تر است. پوپلین می تواند از طیف وسیعی از مواد مانند پارچه های پنبه ای و مخلوط های پنبه ای ، پاپلین ابریشمی ، پلی استر پوپلین و پلی استر و پاپلین کشسان لیکورا تهیه شود.

پارچه پوپلین از چه چیزی ساخته شده است؟

اصطلاح “پاپلین” در اصل در قرن پانزدهم در آوینیون فرانسه ساخته شد و به طور سنتی به پارچه ای با تار ابریشم و بافت پشمی اشاره داشت. امروزه پاپلین از طیف وسیعی از مواد از جمله پنبه ، ابریشم ، پلی استر و لیکرا تهیه می شود. برای تولید پارچه پوپلین ، تولیدکنندگان از نخ های پیچ دار بسیار ریز (نخ های طولی که روی بافندگی ثابت نگه داشته می شوند) و نخ های پود درشت تر (نخ هایی که روی و زیر نخ های تار بافته می شوند) استفاده می کنند.

پارچه پوپلین

پارچه پوپلین

5 تا از ویژگی های پارچه پوپلین

صاف و یکدست. بافت ساده و تنگ پوپلین به این معنی است که در لمس آن صاف است ، در مقابل پارچه های بافتنی که ممکن است احساس ناهمواری یا آجدار داشته باشند.

سبک وزن. پوپلین نازک و سبک است و گزینه مناسبی برای پیراهن تابستانی است – اما همچنین کمی شفاف است و اغلب نیاز به آستر دارد.

بادوام پوپلین پارچه ای محکم است که می تواند در برابر ماشین لباسشویی یا سایش سنگین مقاومت کند. همچنین می تواند شکل خود را به خوبی حفظ کند و در برابر چین و چروک مقاوم باشد و بنابراین انتخابی محبوب برای وسایل دکوراسیون منزل مانند پارچه روکش ، رومیزی و لحاف است.

8 دستور غذای باقیمانده برنج : با برنج پخته چه چیزی درست کنیم؟
بیشتر بخوانید
پارچه پوپلین

پارچه پوپلین

ارزان. تولید پوپلین ارزان است ، بنابراین می توان آن را به عنوان یک پارچه ارزان برای خرید ساده یا پوشاک خریداری کرد. از آنجایی که پاپلین می تواند از مواد مختلفی تهیه شود ، می توانید آن را در طیف وسیعی از قیمت ها بیابید – پوپلین پلی استر ارزان ترین و پاپلین ابریشمی معمولاً گران ترین است.

رنگ آمیزی و چاپ آسان. پوپلین رنگ ها را به خوبی می گیرد و چاپ می کند و آن را به عنوان یک گزینه همه کاره برای لباس هایی با رنگ ها و چاپ های مختلف ، از نقطه های پولک تا چهارخانه تا چاپ گل ، تبدیل می کند.

پارچه پوپلین چه احساسی دارد؟

پوپلین یک پارچه ساده بافته شده است و باعث می شود تا صاف و حتی در لمس احساس شود. همچنین بسیار سبک وزن است و پرده ای سبک و هوا دار دارد.

پارچه پوپلین

پارچه پوپلین

4 استفاده برای پارچه پوپلین

پارچه پاپلین کاربردهای زیادی دارد ، از جمله:

پیراهن پاپلین یکی از رایج ترین پارچه های پیراهن است ، از بلوزهای معمولی گرفته تا پیراهن های مردانه و دکمه های رسمی. در آب و هوای سرد ، پیراهن های ابریشمی بسیار محبوب هستند. در آب و هوای گرم ، پارچه پاپلین پنبه ای معمول است.

لباس های سبک و هوا دار. بافت سبک پوپلین آن را به یک انتخاب عالی برای لباس های تابستانی تبدیل می کند ، از تاپ های تنفسی گرفته تا شلوارهای بادی.

لباس های زنانه. پوپلین یک پارچه سبک و هوا دار دارد ، به این معنی که لباس های پوپلین بسیار روان به نظر می رسند و برای تابستان عالی هستند.

لباس خواب از آنجا که پوپلین صاف و راحت است ، این ماده ایده آل برای لباسهای نشیمن مانند لباس خواب است.

پایان مقاله راهنمای پارچه پوپلین : ظاهر و احساس پوپلین را کاوش کنید

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

فیلم عاشقانه | آکورد چیست ؟ تفاوت بین آکوردهای مهم در مقابل آکوردهای کوچک را بیاموزید | فیلم یک مرد جدی | هارمونی در موسیقی چیست | نقد فیلم لبوفسکی بزرگ | شاهکاری ماندگار | نقاشی رویا از پیکاسو | فیلم آخرین سامورایی | داستان کوتاه کودک با استعداد من | نو‌آم چامسکی | بهترین کتاب های گابریل گارسیا مارکز |

دیدگاهتان را بنویسید

6 + شش =