صفحه اصلی > هنر و سرگرمی :  عکاسی کوهنوردی : نکاتی برای عکاسی از کوهنوردان
ads

 عکاسی کوهنوردی : نکاتی برای عکاسی از کوهنوردان

 عکاسی کوهنوردی

عکاسی کوهنوردی : نکاتی برای عکاسی از کوهنوردان : 

آیا به دنبال پر کردن کارت حافظه دوربین خود با عکس های کوهنوردی نفس گیر هستید؟ برای تبدیل شدن به یک عکاس برجسته کوهنوردی ، باید مهارت های سنگ نوردی و عکاسی خود را تقویت کنید.

 عکاسی کوهنوردی چیست؟

عکاسی از سنگ نوردی شکلی از عکاسی ماجراجویی است. از آنجا که دسترسی به مکان های عکاسی در سنگ نوردی به طور طبیعی دشوار است ، عکاسان کوهنوردی معمولاً برای موفقیت در تجربه کوهنوردی نیاز دارند.

12 نکته برای عکاسی کوهنوردی

اگر یک عکاس مبتدی کوه نوردی هستید ، با تسلط بر اصول اولیه شروع کنید.

از قبل آماده کنید. یک جلسه قبل از تولید داشته باشید تا مطمئن شوید همه می دانند که از نظر خلاقانه و منطقی چه اتفاقی می افتد. با همه چیزهایی که روی دوربین ظاهر می شود صحبت کنید ؛ نیازهای تجهیزات خود را تعیین کنید ؛ و مکان مناسب ، ساعت روز و خدمه را انتخاب کنید.

 عکاسی کوهنوردی

 عکاسی کوهنوردی

طناب کشی خود را تمرین کنید. قبل از اینکه برای یک تیراندازی روی یک دیوار بزرگ بیرون بروید ، مطمئن شوید که در تقلب طناب و مدیریت طناب مهارت دارید. مهارتهای اساسی مانند نحوه تغییر مسیر حرکت خود و نحوه استفاده از صعود کننده برای جمع آوری خط ایستا (همچنین به عنوان “jugging”) شناخته می شود را بیاموزید. تقویت مهارت های کوهنوردی شما را در جلسات عکسبرداری ایمن تر می کند و به شما در گرفتن عکس های بهتر کمک می کند.

صعود را از قبل مشاهده کنید. قبل از صعود اصلی ، تپه را دور بزنید تا به دنبال جذاب ترین نقاط دیدنی باشید و ویژگی های منحصر به فرد صخره ای مانند آرتس یا شکاف شکاف را کشف کنید. در صورت امکان ، همزمان با روز عکاسی واقعی را جستجو کنید تا از شرایط دقیق نور مطلع شوید.

از استعداد خود بخواهید لباس های روشن بپوشد. آخرین چیزی که شما می خواهید این است که کوهنورد شما با زمین سنگلاخ ترکیب شود ، بنابراین از آنها بخواهید رنگ های روشن را بپوشند که روی دوربین ظاهر می شود.
دنده مناسب را بیاورید. علاوه بر تجهیزات عکاسی و کوهنوردی استاندارد ، بسیاری از عکاسان کوهنوردی نیز از بند سینه و صندلی بوزون استفاده می کنند. این وسیله اضافی برای بالا رفتن به عکاسان کمک می کند تا برای مدت طولانی راحت بمانند و برای دید بهتر به بیرون متمایل شوند.

10 نکته برای راه اندازی کانال YouTube
بیشتر بخوانید

با کوهنورد عکاسی را برنامه ریزی کنید. اگر استعداد کوهنوردی شما مایل است ، از آنها بخواهید که دوره خود را از قبل صعود کنند تا حرکات آنها را احساس کنند. عکسهای عالی صورت کوهنورد و هر چهار اندام را در بر می گیرد. از گرفتن عکس هایی که کوهنورد در حال استراحت یا گچ دادن دستان خود به نفع عکس های پرانرژی اکشن و ژست های منحصر به فرد است خودداری کنید. اگر از نمای نزدیک عکس می گیرید ، سعی کنید شدت را در چشم کوهنورد ثبت کنید.

به روشنی ارتباط برقرار کنید. اطمینان حاصل کنید که خدمه و استعداد شما آنچه را که نیاز دارند داشته باشند تا بتوانند با خیال راحت و راحت کار کنند. استعداد خود را به روشنی هدایت کنید ، بنابراین آنها می دانند که باید چه کار کنند و می توانند عملکرد مورد نظر شما را به شما ارائه دهند. اگر دستورات شفاهی می دهید ،

 عکاسی کوهنوردی

 عکاسی کوهنوردی

حتماً از دیدگاه موضوع (نه شما) به دستورالعمل ها مراجعه کنید. روش دیگری که می توانید با سوژه برای تغییر موقعیت آنها کار کنید ، استفاده از روش آینه سازی است. از آنها بخواهید دقیقاً همان کاری را که شما انجام می دهید ، انجام دهند ، گویی در آینه نگاه می کنند. به این ترتیب ، می توانید از سوء استفاده احتمالی با دستورات شفاهی جلوگیری کنید.

بهترین زاویه را کشف کنید. عکسبرداری از زاویه کمی بالاتر و به طرف کوهنورد راهی عالی برای گرفتن صورت کوهنورد و تمام اعضای بدن او است. همچنین مهم است که در مورد مکان کوهنورد نسبت به خط افق فکر کنید.
ابتدا عکس های قهرمان خود را بگیرید. اگر با سخت ترین عکس ها شروع می کنید ، می توانید به سراغ عکس های دیگر بروید و بدانید که مهم ترین تصاویر شما پوشانده شده اند.

با فاصله کانونی مختلف بازی کنید. لنزهای نمای نزدیک و زاویه دید متنوع به انتخاب عکس شما می افزاید. لنزهای نمای نزدیک برای ثبت احساسات کوهنورد عالی هستند ، لنزهای متوسط ​​برای اکثر عکس ها مناسب هستند و لنزهای واید برای نمایش مناظر زیبا با پس زمینه آسمان آبی روشن عالی هستند.

تعریف مدیر صحنه : 7 مهارت مدیریت صحنه
بیشتر بخوانید

به عکس های خود عمق بدهید گنجاندن یک عنصر پیش زمینه ، مانند بافت یک دیوار مجاور ، چشم انداز شما را به تصویر می کشد و آن را جذاب تر می کند.
انواع سبک های سنگ نوردی را شلیک کنید. چرا فقط به یک سبک کوهنوردی پایبند هستیم؟ تیراندازی با بولدرینگ ، کوهنوردی سنتی ، صعود چند زمینی ، ورزش نوردی ، کوه نوردی و یخ نوردی نمونه کارهای متنوع تری را در اختیار شما قرار می دهد.

 عکاسی کوهنوردی

 عکاسی کوهنوردی

پایان مقاله عکاسی کوهنوردی : نکاتی برای عکاسی از کوهنوردان

مجله با دوربین 

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم دختری با خالکوبی اژدها | The Girl With The Dragon | فیلم کروئلا | جشنواره کن ۲۰۲۱ : فیلم تیتان نخل طلا را از آن خود کرد | آشنایی با سبک نمادگرایی (سمبولیسم) | نقد سریال چرنوبیل | سریال اوزارک | فیلم فارگو | نرخ بهره چیست؟ | نقد فیلم مک‌کیب و خانم میلر |

دیدگاهتان را بنویسید

پانزده + 18 =