صفحه اصلی > ورزش و بازی : نقد و بررسی بازی Unravel
ads

نقد و بررسی بازی Unravel

بازی Unravel

نقد و بررسی بازی Unravel : 

بازی Unravel شاید به عنوان یک پلتفرم چوپان به بهترین شکل در نظر گرفته شود ، جایی که خود زمین اهمیت بیشتری نسبت به نحوه حرکت Yarny ، قهرمان فوراً دوست داشتنی آن در آن دارد. در حالی که برخی از معماهای عالی مبتنی بر فیزیک برای حل وجود دارد و مکانیک های سرگرم کننده زیادی برای بازی کردن وجود دارد ، بازی Unravel کمتر خود را به عنوان یک بازیگر پلتفرم متمایز می کند و بیشتر با ارائه یک مجموعه ماجراجویی بلندپروازانه از نظر احساسی و پیچیده که در مقابل یک چشم انداز نفس گیر و جوی بازی می کند ، متمایز می شود.

تک تک سطح این ماجراجویی پنج تا شش ساعته فوق العاده به نظر می رسد. بازی Unravel توهم کاوش در هر مرحله از دیدگاه Yarny ، قهرمان کوچک ، اما جذاب ما را ایجاد می کند. و با محدود کردن فوکوس دوربین به پیش زمینه فوری ، شما را مجبور می کند به جزئیات کوچک توجه کنید – سنگ های ریز ، تیغه های چمن ، انواع توت های قرمز روشن ، که همه آنها بسیار واقعی و دارای جزئیات فراوان هستند. بازی Unravel به نظر می رسد که شما از طریق ذره بین به جهان نگاه می کنید و کاوش در آن فوق العاده است.

این که آیا او از زیبایی جهان پیرامون خود فاصله می گیرد یا هنگام طوفان رعد و برق به آرامی می لرزد ، یارنی دوست داشتنی و قابل مقایسه است. در حالی که او هیچ ویژگی چهره ای به غیر از دو چشم ندارد و بدن او کاملاً از پشم بافت متقاعد کننده تشکیل شده است ، او با چنان مهارتی متحرک است که قادر است بیش از بسیاری از شخصیت های کاملاً انسانی ، شادی و درد درونی خود را منتقل کند.

اما یارنی بیش از آنکه بیانگر و زیبا باشد – به عنوان اسباب بازی خانگی کودک زنده می شود ، او وسیله ای است که من به وسیله آن توانستم به حالت شگفت انگیز بی گناه تری بازگردم و از دنیای طبیعی که در آن کاوش می کند بیشتر قدردانی کنم. همه اینها نسبتاً بزرگ به نظر می رسد ، شاید کمی متظاهرانه باشد ، اما در عمل این یک دستگاه ظریف و بی سر و صدا است.

نقد و برسی بازی Mafia II: Definitive Edition
بیشتر بخوانید
بازی Unravel

بازی Unravel

بسیاری از چیزهایی که من در بازی Unravel دوست دارم مربوط به سفر احساسی است که من در آن انجام دادم ، اما یک تجربه گیم پلی قوی نیز وجود دارد. Unravel دارای برخی از معماهای محیطی فوق العاده است که واقعاً از طریق طیف گسترده ای از توانایی های خاص Yarny زنده می شوند.

مانند بسیاری از قهرمانان پلتفرم سوار ، یارنی می تواند از بین شکاف ها بچرخد ، اما کاملاً از پشم ساخته شده است ، همچنین می تواند دیوارها ، اشیاء دور از هم دور ، سکوهای لنگر را در محل خود قرار دهد ، اشیا را به خود و یکدیگر ببندد ، بدون ذکر بالا -سیم ،

قرقره و ترامپولین. در حالی که موجودات معدودی وجود دارند که می توانند به یارنی صدمه بزنند ، مانند خرچنگ و سوسک ، او هیچ حرکت رزمی ندارد ، در کل یک پسر کوچک منفعل باقی می ماند و شخصیت دوست داشتنی خود را حفظ می کند. برای زنده ماندن از این شرایط ، در عوض ، او باید پنهان شده یا با حیله گری مسیرهای متفاوتی را در اطراف چنین خطراتی پیدا کند.

تنوع بسیار زیاد مجموعه مهارت های یارنی تضمین می کند که هر راه حلی برای اجرا لذت بخش است ، حتی اگر راه حل آنها دشوارترین راه حل نباشد. بهترین پازل ها با بزرگنمایی دوربین به وجود می آیند و شما باید یک پازل بسیار بزرگتر را با چند مرحله ارزیابی کنید. اینها بسیار دشوارتر هستند زیرا یارنی از مقدار محدودی پشم تشکیل شده است ، بنابراین اگر اقدامات غیر ضروری را انجام دهید ،

این خطر واقعی وجود دارد که او قبل از حل معما باز شود – اگر این اتفاق بیفتد ، باید مراحل یارنی را عقب بکشید و روش ساده تری را طراحی کنید. محلول کم مصرف نخ. متأسفانه این مکانیک با وجود پتانسیل آشکار برای پازل های چالش برانگیز ، تقریباً به اندازه کافی مورد استفاده قرار نمی گیرد.

بازی Unravel

بازی Unravel

نسبت به معماهای قوی ، بخش های پلتفرم خالص از نظر کیفیت بیشتر مخلوط شده اند. برخلاف ظاهر در آغوش کشیدن Unravel ، بخش هایی وجود دارد که در آن نمی توان در اولین تلاش خود از مرگ جلوگیری کرد ، مهم نیست که واکنش های شما چقدر تند است. وقتی این مربوط به معماهایی است که باید برای زنده ماندن Yarny حل شوند ، بسیار خوب هستم ، اما گاهی اوقات به نظر می رسد آزمایش و خطا محض است. به عنوان مثال ،

نقد و بررسی بازی GHOSTWIRE: TOKYO
بیشتر بخوانید

در یک بخش خاص ، شما باید از تپه ای شیب دار جلوگیری کنید ، در حالی که از افتادن سنگ ها اجتناب می کنید – یک سناریوی بسیار استاندارد برای پلت فرم ، اما در اینجا اطلاعات کافی در مورد اینکه سنگ بعدی در کجا قرار است فرود بیاید وجود ندارد که احساس کردم فرصتی برای آن وجود دارد. از آن بدون حفظ الگو اجتناب کنید. من سرانجام به قله رسیدم ، اما اصلا رضایت بخش نبود. احساس می کردم با پشتکار به آنجا رسیده ام ، نه با قابلیت بسترسازی.

شرم آور است ، زیرا ایده چالش به خوبی از لحاظ موضوعی ترکیب شده است. مکانهای بازکنی غیرعادی بازی Unravel به زودی جای خود را به محیط های بسیار تاریک و شوم می دهد ، جایی که طبیعت توسط زباله ها ، مواد شیمیایی سمی و انبوه ماشین آلات زنگ زده غرق می شود. حتی جنبه های ناخوشایند دنیای بازی Unravel بسیار زیبا به نظر می رسند-زباله ها دارای جزئیات و بافت هستند ، در حالی که زباله های سمی دارای درخشش وهم آور آبی هستند و اگر یارنی در آن بیفتد به شدت خنک می شوند. در این قسمت های تاریک ،

بازی Unravel

بازی Unravel

یارنی با خطرات سریع مانند پیستون نامنظم روبرو می شود. -سر و دستکش دندانه های شیطانی. با برطرف کردن چالش ، بازی Unravel به طور واضح خطر صنعتی شدن را منتقل می کند ، اما این پیام با هزینه ای همراه است: آنها برخی از قسمت های کم لذت بخش برای بازی هستند.

سرعت حرکت یارنی برای این نوع تله مرگ مناسب نیست ، و گاهی اوقات او خیلی راحت از سکوها بیرون می افتد ، یا لمس زیادی طول می کشد تا نخ خود را جمع کرده و به محل امن برسد. این تجربه پیچیده و دقیق بستر سازی نیست که در Super Meat Boy یا سطح خوب Super Mario Maker پیدا می کنید.

در ابتدا Unravels یک تجربه نشاط آور به نظر می رسد ، اما همچنین باید یک غم واقعی را کشف کرد. این مالیخولیا از نحوه بازی با حافظه سرچشمه می گیرد و رابطه ما با گذشته را کاوش می کند. برای تأکید بر این امر ، یارنی از طریق مجموعه ای از عکسهای نمایش داده شده در یک خانه خانوادگی به هر سطح دسترسی پیدا می کند ،

نقد و بررسی بازی For Honor
بیشتر بخوانید
بازی Unravel

بازی Unravel

جایی که او به موضوعی واقعی تبدیل می شود که زمان حال را به گذشته ، خاطرات خوب و بد پیوند می دهد. بازی Unravel به شدت به این استعاره متمایل است و در بیشتر موارد کار می کند. گاهی اوقات ، در طول یک مرحله ، شما یک ظاهر مبهم از خانواده یارنی را در گذشته مشاهده خواهید کرد. اما با بازگشت به این مکان ها ، یارنی آلودگی حافظه را از بین می برد. با حضور او ، همه چیز ناگهان روشن و متصل می شود.

حکم

بازی Unravel من را به سفری شگفت انگیز متفکرانه و تأمل برانگیز برد ، که مرا تشویق کرد تا در هر قدم از کوچک و ناچیز قدردانی کنم. به عنوان یک معما به دلیل مهارت های جذاب Yarny جذابیت دارد ، اما به عنوان یک تجربه پلتفرم کمتر قابل توجه است. اما قضاوت در مورد این جنبه های مکانیکی به معنای نادیده گرفتن دستاورد بزرگتر آن است: شیوه ای که با استفاده از طبیعت و نوستالژی باعث ایجاد احساسات ظریف و پیچیده می شود. همه اینها ماجراجویی صادقانه ، خونگرم و بسیار دوست داشتنی را ایجاد می کند.

بازی Unravel

بازی Unravel

پایان مقاله نقد و بررسی بازی Unravel

مجله با دوربین

بیشتر بخوانید:

فیلم تام کلنسی بدون پشیمانی | نقد فیلم شیطان را بران | بهترین آثار باخ | پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان | راهنمای تمرین اسکوات روی دیوار : نحوه تسلط بر اسکوات روی دیوار | بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ | فیلم دیک جانسون مرده است | فیلم دروازه های بهشت | بیوگرافی کارل مارکس | فیلم Howards End |

دیدگاهتان را بنویسید

هفده + 8 =