صفحه اصلی > ورزش و بازی : نقد و بررسی بازی The Dark Pictures: Man of Medan
ads

نقد و بررسی بازی The Dark Pictures: Man of Medan

بازی The Dark Pictures: Man of Medan

نقد و بررسی بازی The Dark Pictures: Man of Medan : 

من دوست دارم تصمیماتم عواقبی داشته باشد، و بازی The Dark Pictures: Man of Medan برخی از تصمیمات قوی را ارائه می دهد، از جمله تصمیمی که تعیین می کند آیا می توانم شاون اشمور را ببینم که با نیزه ای زنگ زده از روی سینه نیزه شده است یا نه. برخلاف بزرگ‌ترین بازی ترسناک توسعه‌دهنده Supermassive Games تا به امروز،

بازی جذاب Until Dawn، بازی The Dark Pictures: Man of Medan یک بازی ترسناک جدی و غم‌انگیز است که خیلی آهسته شروع می‌شود اما در نیمه دوم خود حس ترس را حفظ می‌کند. یک سیستم معنی دار انتخاب و نتیجه، دومین یا حتی سومین بازی پنج ساعته را جذاب می کند، به خصوص در هنگام بازی آنلاین co-op، که در آن هر یک از شما یک شخصیت را کنترل می کنید و به طور مستقل با پتانسیل به هم زدن یکدیگر تصمیم می گیرید.

در بازی The Dark Pictures: Man of Medan شادی با طعم وحشت زیادی وجود دارد، حتی در داستانی که خود را نسبتاً جدی می گیرد. جایی که تا سپیده دم مانند یک فیلم اسلشیر دهه 80 و یک فیلم مخلوق بازی می‌کرد، بازی The Dark Pictures: Man of Medan به دنبال ترسی بالغ‌تر و روان‌شناختی در رگه‌های افق رویداد یا در دهان جنون، برای بهتر و بدتر است.

بازی The Dark Pictures: Man of Medan

بازی The Dark Pictures: Man of Medan

این فیلم با محوریت گروهی از جوانان غواصی که در نهایت در یک کشتی باری مرموز جنگ جهانی دوم گیر می‌افتند، کار بزرگی برای ایجاد تنش با فضای تلخ و شوک‌های ناگهانی منظم انجام می‌دهد، اما فاقد شخصیت قبلی است. در یک بازی با چنین مفهوم سرگرم کننده ای، می توانستم از طنز بیشتری استفاده کنم.

بازی The Dark Pictures: Man of Medan به دنبال ترسی بالغ تر و روانی استرگ افق رویداد یا در دهان جنون

این کمکی نمی کند که بازی The Dark Pictures: Man of Medan با سرعت یخبندان شروع کند. ظاهراً این است که ما را با دینامیک و مکانیک شخصیت‌ها آشنا کنیم، اما اگر این یک فیلم بود،

در نیمه اول آن را ترک می‌کردم. خوشبختانه، نیمه دوم کلاستروفوبیک آن که توسط Event Horizon بوسیده شده بود، ارزش صبر کردن را دارد، اگرچه باعث شد فکر کنم چرا Supermassive چیزهای ترسناک واقعی را خیلی زودتر شروع نکرده است.

نقد و بررسی بازی Daymare: 1998
بیشتر بخوانید

صمیمیت ظاهری بازی The Dark Pictures: Man of Medan به شخصیت های ضعیف تر تبدیل می شود. Supermassive از گروه کلیشه‌ای ترسناک Until Dawn به گروهی که بیشتر در واقعیت استوار است، نقل مکان کرده است، و به جز چند استثنا – کنراد سرگرم‌کننده Shawn Ashmore و Brad پریشان کریس سندفورد – آنها عمدتاً غیرقابل توجه هستند.

بازی The Dark Pictures: Man of Medan

بازی The Dark Pictures: Man of Medan

اما در بازی‌هایی که نیمی از لذت تماشای کشته شدن همه آن‌ها است، هرگز اهمیتی ندارد، زیرا حتی شخصیت‌هایی که از بیرون کسل‌کننده هستند، درونشان پر از خون و جرات هستند!

و مکررا خواهند مرد. قسمت اعظم فیلم Man of Medan در یک کشتی باری متروکه جنگ جهانی دوم اتفاق می‌افتد که در آن تعداد زیادی شبح – و تعداد انگشت شماری از انسان‌های تهاجمی – منتظرند تا بازیگران را با یک گلوله، یک چاقو یا یک فک پر از دندان‌های ناهموار به جهنم بفرستند. به نظر نمی‌رسد موضوع خاصی با این بدجنس‌ها (برخلاف مثلاً وندیگوها در فیلم Until Dawn) متحد کننده وجود داشته باشد،

به جز اینکه آنها زیاد فریاد می‌زنند، اما عملاً عصبی هستند. گور در اینجا نیز چشمگیر است. من فقط پنج مرگ را در دو نمایشنامه دیدم – من در زنده نگه داشتن شخصیت هایم خوب بودم – اما هر کدام کوتاه، تیز و تکان دهنده بود. می توانید بگویید که توسعه دهندگان از پختن این سناریوهای عجیب و غریب لذت برده اند.

می توانید بگویید که توسعه دهندگان از پختن این سناریوهای عجیب و غریب لذت برده اند

نمی‌توانم چنین ابتکاری را برای خود کشتی که از مجموعه‌ای از راهروهای بی‌هوده و بی‌الهام تشکیل شده است، بگویم. زوایای ثابت دوربین به این معنی است که هدایت شخصیت‌ها از درگاه‌ها ناخوشایند است، که وقتی گم می‌شدم کمی آزاردهنده می‌شد – که اغلب بود، زیرا همه راهروها، خوب، یکسان به نظر می‌رسند.

یک سکانس سرگرم‌کننده وجود دارد که در آن Supermassive با این حس سرگردانی هزارتویی بازی می‌کند، و ای کاش موارد بیشتری وجود داشت که انتظارات من را به این شکل زیر و رو کرد.

البته، گوشت خام واقعی Man of Medan با تصمیم‌هایی که می‌گیرید، سرنوشت این شخصیت‌ها را شکل می‌دهد. اینها از ایجاد یا از هم پاشیدن روابط با انتخاب دیالوگ، کاوش برای فاش کردن موارد حیاتی تغییر دهنده داستان و گرفتن تصمیمات خود در پرواز است که ویژگی های شخصیت شما را تغییر می دهد. به نظر می‌رسید اولی عواقب مستقیمی داشت:

نقد و بررسی بازی Rainbow Six Extraction
بیشتر بخوانید

اگر با شخصیتی مهربان باشید، می‌بینید که در اعمال او منعکس می‌شود – مثلاً شما را در بند نجات می‌دهند – و اگر مطلقاً از شما متنفر باشند، این کار را نخواهند کرد. عواقب “ویژگی های شخصیت” همیشه در حال تغییر شما کمی مبهم تر است. نمی‌توانستم بگویم «قاطع‌کننده» یا «بزدل» شدن ناگهانی معنایی در سطح داستان‌گویی دارد.

با این حال، در بیشتر موارد، عواقب در بازی The Dark Pictures: Man of Medanمستقیماً با اعمال من مرتبط است، خواه جزئی باشند – مانند پیدا کردن چاقویی برای دفع یک هیولا یا فرار از آن بدون چاقو – یا یک تصمیم مهم مانند تلاش برای فرار با یک قایق تندرو و شاید مورد اصابت گلوله به سر. باز هم، بسیاری از لذت این نوع بازی از بازی مجدد آن برای فشار دادن و تقویت سیستم های آن ناشی می شود، و من خوشحال شدم که برخی از شخصیت ها را در بازی دوم که در بازی اول از دست دادم، نجات دادم.

بازی The Dark Pictures: Man of Medan

 

بازی The Dark Pictures: Man of Medan

گاهی اوقات این مرگ‌ها کمی ناعادلانه به نظر می‌رسند، زیرا رویدادهای سریع نقش مهمی در سکانس‌های اکشن Man of Medan دارند. اگرچه هنگامی که شما سعی می کنید با فشار دادن دایره یا مثلث کاملاً زمان بندی شده از یک هیولا فرار کنید، احساس وحشت شگفت انگیزی به خود می دهند، با این حال،

سخت است که وقتی شخصیتی را از دست دادم احساس رنجش نکنید. در بخش‌های دیالوگ می‌توانید آهسته پیش بروید و وقت خود را برای فکر کردن و تصمیم‌گیری درست اختصاص دهید، اما اگر به اندازه کافی سریع نباشید، همه اینها از بین می‌رود. حدس می‌زنم استعاره‌ای از زندگی در آنجا وجود دارد.

اگر می خواهید دوباره از طریق بازی The Dark Pictures: Man of Medan بازی کنید، به شدت توصیه می کنم با یکی از دوستان خود به صورت آنلاین بازی کنید

اگر می خواهید دوباره از طریق بازی The Dark Pictures: Man of Medan بازی کنید، به شدت توصیه می کنم با یکی از دوستان خود به صورت آنلاین بازی کنید. داستان پنج ساعته آن زمانی که هر دو یک شخصیت را در گروه کنترل می‌کنید و آن را از دیدگاه‌های مختلف تجربه می‌کنید، لذت بخش است، به علاوه سکانس‌هایی در حالت Co-op وجود دارد که من در حالت تک‌نفره ندیدم.

نقد و بررسی بازی Back 4 Blood
بیشتر بخوانید

سوال این است که آیا با هم خوب بازی می کنید تا همه را نجات دهید، یا یکی از شما تمام تلاش خود را می کند تا بدترین تصمیمات ممکن را بگیرد – بالاخره چه کسی به آن چاقویی که در آن اتاق پشتی خوابیده بود نیاز داشت – و همه کشته شدن را ببینند؟ من از بازی بازی The Dark Pictures: Man of Medan به این شکل لذت بردم و از انتخاب های غیرمنتظره شریک همکاری ام خوشحال شدم.

حکم

بازی The Dark Pictures: Man of Medan فاقد جذابیت کمپینگ Until Dawn است، اما همچنان یک ماجراجویی ترسناک را با عواقبی ارائه می دهد که به نظر می رسد مستقیماً با اعمال من مرتبط است. اگر بتوانید دو بار شروع کند آن را پشت سر بگذارید، بازی کردن با یک شریک همکاری بسیار خوب است زیرا هر دو به درستی خطوط داستانی شاخه‌دار آن را کشف می‌کنید.

بازی The Dark Pictures: Man of Medan

بازی The Dark Pictures: Man of Medan

پایان مقاله نقد و بررسی بازی The Dark Pictures: Man of Medan

مجله با دوربین 

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم همه می دانند | توضیحات انرژی خورشیدی: نحوه عملکرد انرژی خورشیدی | ال گرکو: راهنمای زندگی و آثار ال گرکو | آموزش عکاسی در سفر | ویلیام شکسپیر | نقد فیلم آتالانت | کسب درآمد از اسپاتیفای | فیلم کروئلا | استیون کینگ | میکا والتاری |

دیدگاهتان را بنویسید

16 − 6 =