صفحه اصلی > ادبیات جهان : 10 کتاب برتر تاریخ ادبیات جهان
ads

10 کتاب برتر تاریخ ادبیات جهان

10 کتاب برتر تاریخ ادبیات جهان

10 کتاب برتر تاریخ ادبیات جهان : کتاب رسانه ای است به شکل صفحات نوشتاری متعدد که با جلد صحافی شده اند. این می تواند به شکل یک رمان، نمایشنامه، شعر، مجموعه، کتاب الکترونیکی، بیوگرافی یا غیرداستانی باشد.

با مقاله 10 کتاب برتر تاریخ ادبیات جهان با سایت بامدادی همراه باشید.

کتاب مقدس

ممکن است مردم کتاب مقدس را صرفاً یک کتاب مسیحی بدانند، اما من می گویم هرکسی که این کتاب را از ابتدا تا انتها به طور جدی خوانده و مطالعه کرده باشد، می بیند که این کتاب فقط یک کتاب نیست، بلکه یک ابرقدرت است. برای من مهم نیست که مسلمان، شیطان پرست یا بی دین یا حتی یک بت پرست هستید، چیزی ارزشمند و قدرتمند وجود دارد که می توانید از کتاب مقدس بگیرید و بیاموزید.

این کتاب به من چیزهای زیادی در مورد نوع بشر، خدا، طبیعت انسان، قانون و نظم، نبوت و اصول آموخته است. هر چه بیشتر کتاب مقدس را بفهمید و بیاموزید، برای شما زنده تر می شود و می توانید چیزها را به وضوح ببینید. این فقط یک کتاب باورنکردنی است بدون توجه به اینکه چگونه به آن نگاه می کنید، اما بر اساس تجربه شخصی من معتقدم که از YHWH الهام گرفته شده است. نمایش مداخله YHWH در تاریخ بشر و آشکار کردن نقشه نجات او.

این فقط یک کتاب معمولی نیست. این کتاب مقدسی است که شایسته احترام هر کسی است. حتی برای کسانی که به خدا ایمان ندارند. این کتاب حاوی وقایع تاریخی است که فراتر از توضیح علمی است. حتی حاوی داستان های وحشتناکی مانند کشتن یا جنگیدن است، همچنین تفاوت بین درست و غلط را به ما می گوید. و اگر در این دنیا با همنوعان خود کاری کرده باشیم چه تأثیری خواهد داشت. اگر هر روز آن را بخوانید و مانند اعتماد به خدا آن را در زندگی روزمره خود قرار دهید، احساس آرامش بیشتری می کنید و نگرانی برای فکر کردن ندارید. و همچنین احساس خواهید کرد که گناه خود را پاک کرده اید و مشکلات خود را رها کرده اید.

اگر واقعاً حوصله خواندن این اثر ادبی فوق‌العاده خسته‌کننده، پیچیده و نامرتب را دارید، به شما احترام می‌گذارد. وحشتناک است؟ نه. این کتاب بیش از هر کتاب دیگری تأثیر عمیقی بر جامعه داشته است و هرگز از قلم نخواهد افتاد. چرا مهم است؟ نظری ندارم. نمی‌دانم چگونه یا چرا کسی تصمیم گرفت این را بنویسد و سپس آن را بفروشد، و صدها اشتباه در هر قاره پخش شود. این کتاب خوبی نیست. داستان های خوبی دارد، اما از نظر خواندن بیش از حد لذت بخش، کتاب خوبی نیست. مگر اینکه خیلی مذهبی باشید، خواندن این برای شما یک کار طاقت فرسا خواهد بود. من آن را توصیه نمی کنم. به آتئیسم یا چیزی که واقعاً می تواند برای زندگی شما مفید باشد، مانند مسیر 8 برابری بچسبید.

وقتی بچه بودم، از خواندن کتاب مقدس خوشم نمی آمد. من فقط برخی از صفحات را اسکن می کنم فقط به تصاویر و نقاشی نگاه کنم. اگر بخوانم خیلی خسته کننده به نظر می رسد. اما وقتی دانش‌آموز دبیرستان شدم، معلمم از ما خواست که کتاب مقدس را بخوانیم و بفهمیم که در آنجا چه می‌گوید. بنابراین، من به عنوان یک دانش آموز، چاره ای ندارم. من از همان ابتدا آن را خواندم که خداوند جهان را در کتاب پیدایش آفرید. همینطور که به خواندن ادامه می‌دهم تا کتاب را تمام کنم، متوجه می‌شوم که ذهنم دیگر به فحشا یا اعمال شیطانی فکر نمی‌کند. احساس آرامش بیشتری دارم و هیچ نگرانی ندارم. این سرگرمی من شد زیرا روزهای من بدون خواندن کتاب مقدس کامل نمی شود.

کتاب خوشه های خشم
بیشتر بخوانید
بازگشت پادشاه – J.R.R. تالکین

وقتی «احمق» داستایوفسکی 901 است و دونده‌های برتر آن کتاب‌های وحشتناک هری پاتر/بازی‌های گرسنگی هستند…شما باید بازی را طوری بازی کنید که تالکین باشد.

من نمی توانم باور کنم که این شماره 1 نیست. این کتاب از هر نظر کاملاً شگفت انگیز است. هر شخصیت، هر چند جزئی، تبدیل به فردی با اهمیت می شود و یک اخلاق بسیار مهم زندگی را می آموزد. دنیای تالکین از سرزمین میانه بهترین دنیای تخیلی است که تا کنون ساخته شده است. من فکر نمی کنم که کتاب مقدس باید بیش از این شاهکار باشد، زیرا به هر حال فقط درصد معینی از مردم واقعاً به کتاب مقدس اعتقاد دارند. با این حال، هر یک از آثار تالکین می تواند برای هر کسی جذاب باشد. من برای اولین بار این کتاب را در 12 سالگی خواندم و هنوز هم نقشه هایی از سرزمین میانه و درختان خانواده الفی را روی دیوارهایم گچ گرفته اند. من فکر می کنم ارباب حلقه ها تالکین آنقدر الهام بخش و جادویی است که باید همیشه آن را بهترین کتاب تاریخ دانست. من ممکن است مغرضانه به نظر برسم، اما اگر این کتاب را بخوانید، نسبت به آن نیز تعصب خواهید داشت.

تالکین واقعا استاد بود. این کتاب ها همه چیز دارند. روشن، تاریک، لمس کردن، تعلیق تپنده، حماسه ناب، قلمرو جادویی/عرفانی، و تلخ و شیرین آنقدر قوی که شما را به خواندن می کشد. همچنین تنها یک فصل عاشقانه وجود دارد. همه اگر گونه ها و زبان های او به طرز شگفت انگیزی ساخته شده باشد. هر بار که یک واقعیت جدید در مورد جزئیات کوچک در کتاب ها یاد می گیرید، ذهن شما نسبت به نابغه بودن این مرد بسیار بیشتر می شود. و خود کتابها فقط به دلیل زبان ارزش خواندن را دارند. تالکین می‌توانست انگلیسی را مانند هیچ‌کس دیگر بسازد. توصیفات و اشعار زیباست! هیچ کتاب دیگری نمی تواند این مجموعه را شکست دهد.

این کتاب به معنای واقعی کلمه یک شاهکار است. گم شدن کامل در سریال با جزئیاتی که داستان در آن روایت می شود آسان است. این بر نحوه نوشتن من تأثیر گذاشت و همچنین طرز فکر من را تغییر داد. ناگفته نماند فیلم‌هایی که شگفت‌انگیز هستند و بازی‌های ویدیویی بیشماری که منظورم mmo است، خیلی بهتر از LOTRO نیستند. حالا اشتباه نکنید کتاب‌هایی مثل هری پاتر در دوران جوانی خوب هستند، کتاب‌های مورد علاقه مطلق من بودند، اما بعد از خواندن ارباب حلقه‌ها معیارهای من برای ادبیات تغییر کرده است. توصیه می‌کنم در اسرع وقت این مجموعه را بخوانید، «به نظرم 12 ساله» و هابیت و چیزهایی مانند Fall of Gondolin بسیار جدید را فراموش نکنید. خواهش میکنم امیدوارم شما هم مثل من از این کتابها لذت ببرید.

بازی های گرسنگی – سوزان کالینز

اگر این را دوست دارید، مردم باید بتل رویال را بخوانید! من فکر می کردم این کتاب بهترین کتاب تاریخ است. سپس بتل رویال را خواندم. با اینکه 9 سال قبل از این نوشته شده، بهتر است. بتل رویال دارای 42 شرکت کننده نوجوان بدون آموزش قبلی است. این برنامه برای آنها یک شگفتی کامل است. آنها همچنین از همان کلاس دبیرستان هستند، بنابراین به جای یک دسته بچه تصادفی، دوست در برابر دوست دوران کودکی است. این به طور واضح مرگ هر شرکت کننده را توصیف می کند نه اینکه فقط بگوید “شخصیت اصلی یک توپ شنیده است” و هیچ جزئیاتی از اینکه چه کسی و چرا مرده را به شما نمی دهد. همچنین مناطق ممنوعه ای وجود دارد که به مرور زمان اضافه می شوند و اگر در یکی گیر بیفتید یقه گردن شما منفجر می شود. بعلاوه دولت اهمیتی نمی دهد که برنده ای وجود داشته باشد یا خیر. اگر هیچ کس در عرض 24 ساعت نمرد، تمام یقه ها منفجر می شوند. به علاوه برخی از بازیکنان واقعاً در سرشان به هم می ریزند.
بازی‌های گرسنگی فقط یک نسخه کم‌رنگ از بتل رویال است.

نوشتن خلاق | همه چیز برای شروع نیاز دارید
بیشتر بخوانید

این کتاب را نمی توان با هیچ کتاب دیگری مقایسه کرد، آنقدر شگفت انگیز است، بررسی های دیگر درست است. نمی‌توانستم کتاب را زمین بگذارم، این یک صفحه واژگونی است که هرگز نمی‌خواستم تمام شود. کتاب دوم عالی بود اشتباه نکنید، اما در مقایسه با اولی، خوب همیشه با من نبود، من عاشق این اکشن هستم که سوزان حتی اکنون به خوانندگان جوان تر رسیده است و باید بدانم از زمانی که 10 ساله بودم. هر سه کتاب را بخوانید وقتی مردم به فانتزی فکر می کنند، به بازی های گرسنگی فکر نمی کنند، اما من فکر می کنم. من فقط 11 سال دارم و قبلاً هر کدام را 12 بار بیش از شگفت انگیزشان خوانده ام. من ممکن است فقط 11 سال داشته باشم اما هزاران کتاب از هابیت تا جادوگر و جادوگر خوانده ام اما این یکی بهترین است!

کتاب بسیار خوبی است اما قطعا به خوبی ارباب حلقه ها نیست. ارباب حلقه‌ها بسیار اصیل است، حتی زبان خاص خود را دارد و بسیار طولانی‌تر و پیچیده‌تر از آن است که بچه‌ها یکدیگر را می‌کشند و مردم مانع از این می‌شوند که بچه‌های بیشتری همدیگر را بکشند. حتی در سری بازی های گرسنگی بهترین نیست، به نظر من آتش گرفتن بهترین کار است. نمی گویم کتاب بدی است، اما ارباب حلقه ها هنوز پس از مدت ها بسیار شناخته شده است. این احتمالاً فقط برای چند سال شناخته می شود، نه چند دهه. من همچنین فکر می کنم که هری پاتر باید بالاتر از این باشد، من فکر می کنم که هری پاتر نیز داستان بهتری دارد زیرا داستان بیشتری دارد و در هفت کتاب طولانی است که داستان زیادی دارد. فیلم اولی خیلی خوب نبود اما دومی بود. به هر حال، این بدترین کتابی نیست که در دوم داشته باشید، اگر گرگ و میش در رتبه دوم بود، واقعاً از این لیست عصبانی می شدم. گرگ و میش لیاقت این را ندارد که در جایگاه میلیونی قرار بگیرد، فقط افتضاح است

یافتن این موضوع در رتبه دوم «بهترین کتاب‌های تمام دوران» به نوعی ناامیدکننده است. اشتباه نکنید، این یک کتاب فوق العاده است! اما لیاقت شماره 2 بودن را ندارد. حتی لایق قرار گرفتن در 20 تای برتر هم نیست! خیلی کتاب های بهتر از این وجود دارد! اینجا چندتایی هستند.
1: سریال ارباب حلقه ها.
2: ماجراهای هاکلبری فین
3: ماجراهای تام سایر
4: هر چیزی از ادگار آلن پو
5: تواریخ نارنیا.
6: مایل سبز
7: بدبختی
8: جایی که سرخس سرخ رشد می کند
9: مگی دیوانه
10: جوانه نه رفیق.
11: تصادف
12: سریال پرسی جکسون
13: برادرم سام مرده است
14: سمت من از کوه
15: دختر ستاره
16: داستان دسپرو
17: هچت
18: سمتری حیوان خانگی
19: بیرونی ها
20: سرود کریسمس
من Hunger Games را جایی در دهه 20 رتبه بندی می کنم. کتاب فوق العاده ای است، اما کاملاً اغراق شده است. بچه ها برو کلاسیک بخون آنها را بسیار لذت بخش تر خواهید یافت.

هری پاتر و یادگاران مرگ – جی.کی. رولینگ

همیشه؟ همیشه و تا آخرش.
وقتی بچه بودم، مامانم می گفت چطور هستم و روزی یک شاهزاده خانم ظریف هستم. هرمیون گرنجر به من یاد داد که یک جنگجو باشم.
وقتی بچه بودم، مادربزرگم را از دست دادم و مامانم می گفت نباید برای کسی که رفته ناراحت باشم. یعنی شاید الان در جای بهتری. هری به من یاد داد افرادی که ما از دست دادیم واقعاً هرگز نرفتند.
رون رون به من یاد داد که دوست چیست، دوست باید چگونه باشد.
و J.K. رولینگ، کسی که به من آموخت که جادو حتی در ساده ترین چیزها هم وجود دارد. کودکی فوق العاده ام را مدیون او هستم. محبوب ترین خاطراتم را مدیون او هستم. و حتی الان، من دانشجوی کلاژ، هنوز اشک می ریزم و تماشا می کنم وقتی هری پاتر در تلویزیون است… هر بار. و من هنوز همه کتاب را بارها و بارها می خوانم. و آنها هنوز هم بهترین من هستند، حتی بعد از هزاران کتاب دیگری که خوانده ام.

مکتب اومانیسم
بیشتر بخوانید

بازی های گرسنگی بالاتر از این است؟! این باعث شد که اصلاً هیچ احساسی نداشته باشم. مطلقا هیچ چیزی. کتنیس جز زنده ماندن کاری انجام نمی دهد. او خودخواه است و به کسی جز خودش و پریم اهمیتی نمی دهد. پیتا و او برای راحتی او بودند. به طوری که او بتواند از ساختمان کنگره بلند شود و کشته نشود. گیل و او تنش داستانی ارزانی بودند. کتاب دوم. قسم می خورم، اگر مجبور شوم دوباره چنین کتابی را بخوانم، اصلا مهم نیست. هر ادای احترام شریک او بود. و همه آنها زنده ماندند به جز یکی. در این مرحله من واقعاً از این کتاب ناامید شدم. و کتاب سوم. کتنیس نیمه راه را ترک می کند و پایان را برای او توضیح می دهد. برای او توضیح داد. (نفس‌های آرام‌بخش) غر می‌زنند.
هری پاتر داستان دیگری است. جی کی رولینگ به معنای واقعی کلمه وقتی دابی، فرد، تونکس، لوپین، سیریوس و حتی زمانی که هدویگ درگذشت، احساس بسیار زیادی در من ایجاد کرد. او به گونه ای می نویسد که تنها با استفن کینگ و جی آر آر تالکین قابل مقایسه است. تک تک شخصیت ها توسعه یافتند. هری سر گرم اما شجاع بود، او همچنین احساس می کرد … بیشتر

هری پاتر مجموعه کتاب های مورد علاقه شخصی من است. من عاشق بازی های گرسنگی و هابیت هستم، اما معتقدم این کتاب سزاوار رتبه بالاتر از هر دوی این کتاب ها است. من با هری، رون و هرمیون و همه شخصیت های دیگر این هفت کتاب بزرگ شدم. داستان آنقدر غنی است و شخصیت‌ها آنقدر مرتبط و انسانی هستند که احساس می‌کنید واقعاً آنجا هستید و با آنها به ماجراجویی می‌روید. من آرزو داشتم به هاگوارتز بروم و جادوگر شوم و دشمنانم را با جادوها و جینکس ها نابود کنم و هنوز هم دارم. من رویای رفتن به بازی مرگ و کشتن بچه های دیگر را ندارم. من رویای تبدیل شدن به یک هابیت و رفتن به سفر در سرزمین میانه را ندارم. من آرزو دارم با هری پاتر باشم و دنیای جادوگران را نجات دهم. این فقط نوستالژی نیست. فکر می‌کنم هر بچه‌ای که می‌خواهد درباره شخصیت‌های شگفت‌انگیز، داستان‌های عمیق و جهان‌هایی که می‌خواهید به آن‌ها بپرید بخواند، باید این کتاب را بخواند.

بسیاری از این کتاب‌ها عالی هستند، اما هری پاتر مورد علاقه من است. این یک داستان بسیار دقیق است که خوانندگان را منتظر نامه هاگوارتز خود می گذارد. امیدوارم روزی پاترهدهای اطراف بتوانند هاگوارتز یا ایلورمورنی را به عنوان یک مدرسه شبانه روزی بازسازی کنند. هری، رون، هرمیون و همه شخصیت های شگفت انگیز دیگر زندگی من را تحت تاثیر قرار دادند. این درس های زیبایی به من آموخت که اکثر کسانی که این کتاب ها را نخوانده اند متوجه نمی شوند. این به من آموخت که همه به جایی تعلق دارند، من مهم هستم و همیشه داشتن دوستان خوب است. در جامعه ای مانند جامعه ما، درس هایی که هری پاتر می دهد بسیار مهم است. من در کل این کتاب ها را دوست دارم و یادگاران مرگ نتیجه ای خیره کننده است.

معرفی کتاب سمفونی مردگان | عباس معروفی
بیشتر بخوانید

هابیت – J.R.R. تالکین

در میان کتاب‌های تالکین، خواندن تقریباً همه کتاب‌ها به جز این کتاب بسیار دشوار بود. هابیت، می‌توان تصور کرد که این فقط یک اسپین آف از «ارباب حلقه‌ها» است، اما این یکی فوق‌العاده است. کتاب تالکین صرفاً یک فانتزی نیست، بلکه آثار او شامل درس‌های ارزشمندی است که ما باید هر بار در دوران زندگی خود بدانیم. می دانم کتاب مقدس کتاب بسیار خوبی است، با این حال، من فکر می کنم هابیت باید برترین باشد.

برای همه کسانی که به این امتیاز می دهند، لطفاً به من بگویید که واقعاً کتاب را خوانده اید و به دلیل دوست داشتن فیلم رای نمی دهید. خواندن هابیت (متاسفانه) کمی کمتر از 7 ماه طول کشید، اما دوباره کتاب را حدود 3 ماه از دست دادم و وقتی آن را خواندم کلاس پنجم بودم. اما وقتی آن را تمام کردم، احساس کردم بسیار موفق هستم و خواندن آن چنان کتاب نمادینی بود و آنقدر خواندن آن را دوست داشتم که برای خودم نسخه دیگری خریدم تا در آینده بخوانم. در واقع من کتاب را خیلی بیشتر از آن دوست دارم. 3 فیلم برای کسانی که فقط فیلم ها را دیده اند، لطفاً امروز کتاب را بخوانید! این زندگی و نظر شما را نسبت به فیلم ها بسیار بهتر می کند.

نمی‌توانستم صخره‌ها را که زمان خوابم بود، بردارم، زیرا می‌خواستم بدانم بعد از آن چه اتفاقی بد می‌افتد. اما پس از آن صخره ها وجود دارد. شما یک فصل را با کتاب در مورد آنچه سام و فرودو به آن امید دارند، به پایان می رسانید و سپس فصل بعدی را با دیدگاه شخصی کاملاً متفاوت شروع می کنید. خیلی آزاردهنده بود، اما با این که قبل از مدرسه خیلی زود از خواب بیدار شدم و آن را خواندم، از آن عبور کردم و خیلی دیر از مقررات منع آمد و شد وحشتناک 13 ساله ام (ساعت 12 صبح سه سال پیش) گذشت. من ماجراجویی داستان را آنقدر دوست داشتم که به یک گردهمایی عجیب و غریب لاتار رفتم. من این کتاب را خیلی دوست داشتم.

بهترین کتابی که تا به حال خوانده ام من همیشه این کتاب را خواهم خواند و همیشه دوستش خواهم داشت و بعد از چهارصدمین باری که آن را می خوانم عاشق آن خواهم شد. جی آر آر تالکین نویسنده ای است که اکثر نویسندگان باید به دنبالش باشند. ارباب حلقه ها حداقل باید دوم باشد یا با اولی مساوی باشد، هر دو شاهکار هستند. من با آثار تالکین طوری رفتار می کنم که انگار از خود کتاب مقدس مقدس ترند.

 مقاله 10 کتاب برتر تاریخ ادبیات جهان ادامه دارد.

منبع سایت تاپ تن

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم Holler | نقد فیلم چه کسی لیبرتی والانس را کشت | تغییر فوکوس در عکاسی چیست ؟ چه عواملی باعث تغییر فوکوس می شود | آشنایی با مکتب فوویسم (Fauvism) – تاریخ و ویژگی ها و هنرمندان | مکتب سورئالیسم | نقد فیلم nine days | معماری ارگانیک : راهنمای سبک معماری ارگانیک | نقد و بررسی بازی Godfall | جنبش هنری رئالیسم اجتماعی | ۵ هنرمند مشهور رئالیست اجتماعی | بهترین قسمت های سریال فرندز

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

9 − هفت =