صفحه اصلی > هنر و سرگرمی : آشنایی با مکتب فوویسم (Fauvism) – تاریخ و ویژگی ها و هنرمندان
ads

آشنایی با مکتب فوویسم (Fauvism) – تاریخ و ویژگی ها و هنرمندان

مکتب فوویسم

آشنایی با مکتب فوویسم (Fauvism) – تاریخ و ویژگی ها و هنرمندان :

در سال 1905 ، لوئیس واکسل منتقد هنری وارد اتاقی در Salon d’Automne در پاریس شد و با چندین نقاشی از هنرمندان هنری ماتیس ، آندره درین و موریس د ولامینک مواجه شد.

Salon d’Automne نمایشگاهی بود که توسط این هنرمندان و همسالان آنها در پاسخ به سیاست های محافظه کارانه و زیبایی شناسی سنتی نمایشگاه رسمی سالن سازماندهی شد. وکسل با نگاهی به اطراف خود فریاد زد که حضور در اتاقی با این نقاشی ها مانند به اشتراک گذاشتن یک فضا با “les fauves” یا “جانوران وحشی” است. از آن پس این گروه از هنرمندان با نام فاو شناخته می شد.

فوویسم چیست؟

فوویسم شیوه نقاشی را که گروهی از نقاشان فرانسوی ، عمدتا هنری ماتیس ، آندره درین و موریس د ولامینک ، درست پس از پایان قرن اتخاذ کردند ، توصیف می کند. این اولین جنبش عمده اکسپرسیونیستی آوانگارد قرن بیستم است. سخنی که لوئیس واکسل منتقد در Salon d’Automne بیان کرد خلاصه ای از شوک و ناراحتی بود که بسیاری دیگر از بینندگان نقاشی وقتی به این ترکیبات جسورانه رنگی و تحریف شده نگاه می کردند احساس کردند.

این هنرمندان به طور آشکار ضد طبیعت گرایی نقاشی می کردند و به طور فعال بر خلاف قراردادهای هنر سنتی بودند. فاوها در جستجوی وسیله جدیدی برای بیان ، برای هنر جدید بودند. شیوه هایی که هنر آنها اقتدار را به چالش می کشد و تنها بر استعدادها و تجربیات هنرمند در جهان تکیه می کند ، به نگرش اساسی هنر مدرن در آینده تبدیل می شود.

مکتب فوویسم

مکتب فوویسم

تاریخ فوویسم

جنبش فاوویست نسبتاً مختصر بود. ماتیس و درین هر دو در تابستان 1905 هنگامی که با هم در دهکده ماهیگیری کوچک Collioure در ساحل مدیترانه فرانسه کار می کردند ، قلم موهای جسورانه و رنگ غیرطبیعی را به نقاشی خود وارد کردند. فاویست های اصلی همه در سال 1905 همه را در Salon d’Automne در پاریس ، فرانسه به نمایش گذاشتند.

به زودی دیگران با دیدگاه خود به آنها پیوستند ، از جمله ژرژ براک (که همراه با پابلو پیکاسو به توسعه کوبیسم می پرداخت) ، ژرژ روو ، آلبرت مارکت (همکلاسی ماتیس در مدرسه هنرهای زیبا) ،

روش استانیسلاوسکی: راهنمای بازیگری روش استانیسلاوسکی
بیشتر بخوانید

رائول دوفی ، ژان پو ، اتون فریش ، کیس ون دانگن ، چارلز کاموین و هنری مانگوین. اگرچه فوویسم بر بسیاری از هنرمندان تأثیر گذاشت ، اما تا سال 1910 ، نقاشان که از چهره های برجسته به شمار می رفتند به پیشرفت در سبک های فردی خود ادامه دادند.

ویژگی های فوویسم

ویژگی هایی که بیشترین فوویسم را مشخص می کند پالت رنگی بسیار شدید و قلم موی برجسته است.

مکتب فوویسم

مکتب فوویسم

عکس العمل در برابر نمادگرایی: فوویسم یک جنبش هنری است که با هنر نمادگرایان (دور قرن) در تضاد شدید است. نمادگرایانی مانند ادوارد مونک ،

اودیلون ردن و گوستاو مورو نگران کشف معنویت ، مرگ ، اگزیستانسیالیسم و ​​غیبت بودند و آثار آنها با یک پالت رنگی تیره و مبهم مشخص می شود. فوویسم با استقبال از پالت رنگهای جسورانه ، پر جنب و جوش و غیرطبیعی به پالت رنگی سنگین و تیره نمادگران و همچنین پالت پاستل امپرسیونیست ها پاسخ داد.

تأثیر پست امپرسیونیسم: هنری ماتیس-که نقاش اصلی فاویست در نظر گرفته می شود-تحت تأثیر آثار ونسان ون گوگ ، پل گوگن ، و پل سزان ، و امپرسیونیست های نو ، ژرژ سئورات و پل سیگناک ، از آثار پست امپرسیونیسم بود. برخی از محققان فاوو را به این معنا می دانند که پوئتیلیسم Seurat و Signac را گرفته و آن را با رنگهای روشن Postimpressionists ترکیب کرده اند.

رنگ های رسا: نقاشی های فاویستی بر ویژگی های بیان رنگ خالص تأکید می کنند. این نقاشان رنگهای خالص رنگی را به طور خودسرانه اعمال می کردند و انتخابهای خود را بر اساس نحوه ظاهر شدن موضوع آنها در طبیعت قرار نمی دادند.

قلم موی شدید: Fauves نقاشی هایی با گذرهای خشن رنگ ، قلم موهای ضخیم و تکه های رنگ روشن ایجاد کرد. گاهی اوقات هنرمند رنگ را مستقیماً از لوله روی بوم می کشد و برس ها را به کلی کنار می گذارد.

مکتب فوویسم

مکتب فوویسم

زن با کلاه: نمونه ای کلاسیک از نقاشی فاوویست

زن ماتیس با کلاه (1905) نمونه ای عالی از ویژگی های نقاشی فاوویست است. کلاه استادانه ای که بر سر سرپرست نشسته است با گذرهای خشن رنگ آبی تیره و سبز ، با چشمک هایی از نارنجی ، قرمز آجری و فوزیا ساخته شده است. سایه هایی که روی صورت او ایجاد می شود با نوارهای سبز تیره نشان داده می شود ،

نحوه نوشتن استندآپ کمدی در 6 مرحله آسان
بیشتر بخوانید

جایی که برجسته ترین گونه ها روی استخوان گونه ، گوش و گردن او با تکه هایی از نارنجی آتشین ساخته شده است. این انتخاب های رنگی و استفاده از رنگ بر روی سطح بوم ، به موضوع نقاشی – زنی با پنکه که به طرف عقب می چرخد و به ما نگاه می کند – می بخشد – شدت و بی واسطه ای که هنوز در نقاشی مدرن دیده نشده بود.

3 هنرمند مشهور فاوویست

این سه هنرمند زمانی توسط منتقدان هنری “les fauves” (“جانوران وحشی”) در نظر گرفته می شدند.

هنری ماتیس: هنری ماتیس هنرمندی است که رهبر جنبش فاویست محسوب می شود. او پس از مطالعه پست امپرسیونیست هایی مانند سزان ، گوگن و ون گوگ به سبک فاویستی روی کار آمد و تأثیر این هنرمندان او را تشویق کرد تا از رنگ های جسورانه برای تعریف نقاشی های خود استفاده کند.

André Derain: André Derain یک نقاش فاویست است که بیشتر برای نقاشی های مناظر و مناظر شهر شهرت دارد. مشهورترین نقاشی های او حومه فرانسه را نشان می دهد و مجموعه ای از مناظر رودخانه تیمز در لندن را به تصویر می کشد.

موریس د ولامینک: سبک نقاشی موریس ولامینک به شدت تحت تأثیر کارهای ون گوگ بود ، که نمایشگاه گذشته اش را در سال 1905 مشاهده کرد. گفته شد که انتخاب رنگ های جسورانه د ولامینک با شخصیت پر جنب و جوش او مطابقت دارد. رودخانه سن در چاتو (1906) مشهورترین اثر فاوویستی اوست.

مکتب فوویسم

مکتب فوویسم

پایان مقاله آشنایی با مکتب فوویسم (Fauvism) – تاریخ و ویژگی ها و هنرمندان

مجله با دوربین 

بیشتر بخوانید:

بهترین رمان های جهان | اصطلاح کانن در موسیقی | سبک موسیقی متال | بهترین فیلم های گیرمو دل تورو | فیلم علف‌های شناور | بهترین خواننده های راک | ۵وبسایت جذاب کاربردی | سبک موسیقی ارکسترال | تاریخچه پیانو | فیلم کیمیا |

دیدگاهتان را بنویسید

هفت − پنج =