صفحه اصلی > اخبار فناوری : استیبل کوین چیست؟ تمام آنچه نیاز است بدانید
ads

استیبل کوین چیست؟ تمام آنچه نیاز است بدانید

استیبل کوین

استیبل کوین : ارزهای رمزپایه در حال گذر از یک دوره شتابان رشد هستند. تحقیقات مرکز کمبریج برای امور مالی جایگزین نشان می دهد که تعداد کاربران رمزنگاری جهانی از 35 میلیون نفر در سال 2018 به 101 میلیون نفر در سال 2020 افزایش یافته است.

استیبل کوین ها تنها یک قسمت از این اکوسیستم رو به رشد را تشکیل می دهند ، اما تأثیر و پذیرش آنها به سرعت در حال افزایش است. آنها در حال حاضر توسط ارائه دهندگان خدمات ارزهای رمزنگاری شده بیش از هر زمان دیگری با سرمایه بازار کمتر از 25 میلیارد دلار پشتیبانی می شوند.

این دارایی ها ابتدا توسط شرکت های فین تک و کارآفرینان ارزهای رمزنگاری شده صادر شد ، اما اکنون تعداد بیشتری از موسسات مالی نیز در حال انجام این کار هستند. اینها شامل JPMorgan Chase است که اخیراً استیبل کوین داخلی خود ، بانک مرکزی چین و شرکت های فناوری مانند فیس بوک را راه اندازی کرده است.

اما علیرغم برجستگی روزافزون آنها ، برای بسیاری یک راز باقی مانده است. بنابراین ، استیبل کوین دقیقاً چیست و چه نقشی در آینده چشم انداز ارزهای رمزنگاری شده دارد؟

استیبل کوین

چه چیزی استیبل کوین ها را متفاوت می کند؟

به طور خلاصه ، استیبل کوین ها ارزهای رمزنگاری شده ای هستند که به منظور به حداقل رساندن نوسانات قیمت نسبت به یک دارایی یا سبد دارایی “پایدار” خاص طراحی شده اند. برخلاف ارزهای رمزنگاری شده سنتی مانند بیت کوین ، استیبل کوین ارزهایی است که به دارایی های واقعی مانند پول فیات (به عنوان مثال یورو) یا کالاهای قابل مبادله (مانند طلا) وابسته است.

این بدان معناست که آنها ارزش ثابتی را در برابر قیمت هدف حفظ می کنند ، و استیبل کوین را به عنوان یک پیشنهاد جذاب برای سرمایه گذاران و همچنین ثبات بسیار مورد نیاز برای بازرگانانی که به دنبال مشارکت در فضای رمزنگاری هستند ، فراهم می کند.

مهمتر از همه ، این ارزها به عنوان یک ارز واقعی زنده تر می شوند ، زیرا در معرض نوسانات شدید روزمره قیمت نیستند و برای همه چیزهایی که مردم واقعاً می خواهند از آن برای پول استفاده کنند مفید است. به این ترتیب ، آنها می توانند تعدادی از موارد کاربردی را که دارایی های رمزنگاری سنتی به سادگی نمی توانند انجام دهند را فعال کنند-از بیمه و وام گرفته تا پرداخت و سرمایه گذاری.

اینترنت استارلینک
بیشتر بخوانید

آنها همچنین با اجازه دادن به مردم از چیزی که برایشان آشناست – مانند پوند یا دلار – اصطکاک را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند و همچنین به کاربران این امکان را می دهند که ضمن حفظ ثبات قیمت ، به سرعت و ارزان قیمت را در سراسر جهان منتقل کنند. همه اینها برای تقویت پذیرش گسترده در آینده کلید خواهد داشت. با افزایش اعتماد به نفس که آنها به اندازه کافی پایدار هستند تا از آنها به عنوان وسیله مبادله روزانه استفاده شود ، به احتمال زیاد مصرف کنندگان به این فناوری اعتماد خواهند کرد.

در نهایت ، آنها بهترین ها را در هر دو جهان به کاربران ارائه می دهند: سرعت پردازش و امنیت/حریم خصوصی پرداخت های ارز رمزنگاری شده ، همراه با ارزش گذاری بدون نوسان ارزهای فیات.

استیبل کوین ها چگونه کار می کنند؟
سه دسته اصلی استیبل کوین در دسترس کاربران وجود دارد که همه آنها به روش های مختلف واحدهای خود را متصل می کنند.

دارای پشتیبانی فیات

این رایج ترین شکل استیبل کوین در بازار است ، که شامل دارایی های رمزنگاری شده است که مستقیماً توسط یک ارز (یا کالاهایی مانند طلا) دولتی با نسبت ثابت 1: 1 پشتیبانی می شوند. ارزش آنها بر اساس ارزش پول پشتیبان است.

در این تنظیمات ، یک ناشر یا بانک مرکزی مقدار مشخصی از ارز فیات را در ذخیره خود دارد و تعداد مناسبی از توکن ها را صادر می کند. شرط اصلی این است که مقدار ارز پشتیبان منعکس کننده عرضه در گردش استیبل کوین باشد. به عنوان مثال ، ناشر دارای 100،000 دلار معادل 100،000 توکن با ارزش هر دلار 1 دلار است که می تواند آزادانه بین کاربران معامله شود.

در حالی که آنها در نهادهای نظارتی مانند کمیسیون اوراق بهادار و اوراق بهادار ایالات متحده ثبت شده اند ، ماهیت خارج از زنجیره سیستم-یعنی فقط موسسات مالی صادرکننده نظارت کاملی بر سپرده های پول نقد دارند-نیاز به درجه خاصی از اعتماد دارد. هیچ راهی برای کاربر وجود ندارد که مطمئن شود آیا صادرکننده واقعاً وجوه خود را ذخیره کرده است ، بنابراین ثبات قیمت استیبل کوین به اعتماد آنها به ناشر بستگی دارد.

بررسی گوشی سونی اکسپریا وان مارک 3 | Sony Xperia 1 III
بیشتر بخوانید

پشتیبانی از رمزنگاری

در این مورد ، استیبل کوین ها به جای حمایت از ارزهای فیات ، دارای ارزهای رمزنگاری شده به عنوان وثیقه هستند. ایده اصلی در اینجا این است که آنها را به سبدی از ارزهای رمزنگاری شده یا مجموعه ای از ارزهای رمزنگاری شده وصل کنید. از آنجا که همه چیز به صورت دیجیتالی در بلاک چین انجام می شود ، سیستم به استفاده از قراردادهای هوشمند برای رسیدگی به صدور واحدها ، اطمینان از حاکمیت و ایجاد اعتماد بستگی دارد.

این یک اکوسیستم غیر متمرکز ایجاد می کند که توسط خود کاربران تنظیم می شود ، در مقابل یک صادر کننده یا یک نهاد نظارتی شخص ثالث که سیاست پولی را دیکته می کند. کاربران باید اطمینان داشته باشند که همه شرکت کنندگان در شبکه به نفع گروه به طور کلی عمل خواهند کرد ، که به طور کلی یکی از کشش های بزرگ ارزهای رمزنگاری شده است.

برای به دست آوردن استیبل کوین های پشتیبان رمزنگاری شده ، کاربران ارز رمزنگاری شده خود را در یک قرارداد بسته و سپس توکن را صادر می کنند. سپس استیبل کوین ها باید قبل از بازگشت وثیقه خود به همان قرارداد بازگردانده شوند و ثبات قیمت از طریق ابزارها و مشوق های مختلف تکمیلی به دست آید.

الگوریتمیک

همچنین به عنوان استیبل کوین های بدون پول شناخته می شوند ، این ارزها از هیچ ارز فیات ، کالا یا ذخیره ارزهای رمزنگاری شده پشتیبانی نمی کنند. در عوض ، الگوریتم ها و قراردادهای هوشمند عرضه توکن هایی را که برای حفظ ثبات قیمت صادر می شوند ، مدیریت می کنند و سیاست پولی مورد استفاده بانک های مرکزی در سراسر جهان برای مدیریت ارزهای ملی را منعکس می کند.

این قراردادهای هوشمند بر روی یک پلتفرم غیرمتمرکز اجرا می شوند و می توانند به صورت مستقل اجرا شوند و عرضه یا توکن های در گردش را بر اساس قیمت استیبل کوین نسبت به قیمت ارز فیات که دنبال می کند ، کاهش داده یا افزایش دهند. اگر قیمت از ارزش ارز فیات کمتر شود ، عرضه توکن کاهش می یابد و برعکس.

اگرچه آنها به مانند استیبل کوین های فیات و ارزهای دیجیتال تحت وثیقه قرار نمی گیرند ، اما در صورت وقوع قو سیاه ، ممکن است استیبل کوین های الگوریتمی دارای وثیقه ای باشند.

بررسی دوربین Polaroid Go
بیشتر بخوانید

استیبل کوین

استیبل کوین در بازار رمزنگاری

مشخص شده است که استیبل کوین ها نقش مهمی در آینده صنعت ارزهای رمزنگاری شده ایفا خواهند کرد. آنها به استقبال و استفاده طولانی مدت کمک خواهند کرد ، در درجه اول به این دلیل که آنها بر یک مانع کلیدی که از لحاظ تاریخی ارزهای رمزپایه را بعنوان ارزهای واقعی روزانه استفاده می کند ، غلبه می کنند: نوسانات عظیم و نوسانات کوتاه مدت ارزش.

در گذشته ، این مورد عمدتا مربوط به “همه ارزهای رمزنگاری شده ، بدون ارز” بوده است زیرا بی ثباتی ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین آنها را در درجه اول به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری ، و نه یک ارز معمولی برای معاملات روزمره ، قرار داده است. اما اکنون این امر به لطف برجستگی فزاینده سکه های استیبل در حال تغییر است که به کاهش نگرانی ها پیرامون نوسانات کمک می کند.

آنها علاوه بر ایجاد اعتماد به فناوری ، به عنوان پلی برای پذیرش رمز ارزهای اصلی با کمک به مصرف کنندگان و مشاغل در تشخیص ارزشی که ارزهای رمزنگاری شده می توانند به جامعه ارائه دهند ، عمل خواهند کرد. Stablecoins به کاربران امکان دسترسی به دارایی ای را می دهد که فقط برای سرمایه گذاری های سوداگری نیست ، بلکه قیمتی را که برای تشکیل ستون فقرات یک اقتصاد جدید لازم است ارائه می دهد. این کیفیت ، همراه با پیاده سازی راه حل های پرداخت نوآورانه که از استیبل کوین به عنوان ارز حمل و نقل برای تسهیل مبادله ارزهای دیجیتال استفاده می کند ، چیزی است که توسعه رمزنگاری آینده را به دنبال خواهد داشت.

استیبل کوین

ارزهای رمزنگاری شده مطمئناً برای ماندن در اینجا هستند و به احتمال زیاد به نظر می رسد که استیبل کوین پاسخی برای کاهش اصطکاک ، افزایش ثبات و درنهایت ایجاد آینده پول در دنیای دیجیتال باشد.

منبع با دوربین

بیشتر بخوانید:

فیلم بیوه سیاه Black widow | نقد انیمیشن The Croods: A New Age | انیمیشن خانواده کرودها : عصر جدید | فیلم شورش بی دلیل | بهترین فیلمهای اسپیلبرگ | سریال جانور باید بمیرد | 2021 The Beast Must Die | بهترین فیلم های دنی بویل | نقد فیلم اکشن nobody | موسیقی تلفیقی چیست؟ | نقد فیلم Wildland | فیلم نور زمستانی |بررسی گوشی سونی اکسپریا وان مارک 3 | Sony Xperia 1 III | نقد و بررسی دوربین ZV-E10 سونی | هر آنچه از آیفون 13 اپل انتظار داریم | تاریخ عرضه ، قیمت و مشخصات

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

بیست − 4 =