صفحه اصلی > اخبار فناوری : نقد و بررسی کنسول PS5
ads

نقد و بررسی کنسول PS5

کنسول PS5

نقد و بررسی کنسول PS5

بررسی یک دقیقه ای کنسول PS5

پس از موفقیت PS4 ، انتظارات ما از کنسول PS5 بسیار کم بود. اما خوشبختانه کنسول نسل بعدی سونی ارائه می شود. کنترلر DualSense ، به ویژه ، یک افشاگری است ، در حالی که ترکیبی از سخت افزارهای قدرتمندتر ، رابط کاربری جدید ، زمان بارگذاری سریع و ویژگی های ابتکاری مانند 3D Audio باعث ایجاد یک احساس واقعی می شود که کنسول PS5  یک جهش نسلی نسبت به نسخه قبلی خود است. .

از راه اندازی ساده تر تا یک رابط کاربری دقیق ، سونی بخش های اصلی تجربه کاربر را دوباره تصور کرده و برخی از موارد اضافی را نیز برای بوت شدن ارائه کرده است: اعضای PS Plus می توانند از 20 بازی بلافاصله و به صورت عقب لذت ببرند. سازگاری تضمین می کند که کتابخانه قدیمی بازی ها در روز اول کار کند. نتیجه نهایی یک کنسول است که نمی توانیم تحت تأثیر قرار نگیریم ، که در نهایت مجموعه جذاب بازی های انحصاری کنسول PS5  را تقویت می کند.

ما بسیار خوشحال می شویم که بازی های اول شخص بیشتری را در راه اندازی ببینیم (اگر بازی های بسته Astro’s Playroom را شامل شوید ، فقط چهار بازی وجود داشت)-و اگر پشتیبانی بیشتری از عناوین قبلی پلی استیشن ، نه فقط PS4 ، وجود داشت ، بسیار خوب بود. بازی – اما کنسول PS5  با این وجود سرمایه گذاری محکمی به نظر می رسد و ما مطمئن هستیم که تجربه کنسول PS5 فقط با افزایش سن بهبود می یابد.

کتابخانه عناوین قانع کننده مطمئناً از زمان انتشار کنسول PS5  افزایش یافته است ، به طوری که Returnal جدیدترین انحصاری کنسول PS5 است که از مجموعه ویژگی های کنسول به طور کامل استفاده می کند و Ratchet and Clank: Rift Apart یک نمایش بصری است که باید دیده شود. معتقد.

یکی از زمینه هایی که کنسول PS5 در جذب آن کند بوده است ، پشتیبانی از تلویزیون های 120 هرتزی با HDMI 2.1 است. فقط تعداد انگشت شماری از بازی ها وجود دارند که به شما امکان می دهند نرخ فریم صاف و ابریشمی 120 فریم بر ثانیه را انتخاب کنید ، بنابراین در مورد شتابزدن برای خرید یک صفحه نمایش قوی هنوز هیچ فایده ای ندارد.

این بدان معنا نیست که مزایای قدرت قابل توجه کنسول PS5 را احساس نخواهید کرد. شما هنوز هم می توانید از بارگذاری باورنکردنی سریع ، عملکرد بسیار بهتر و سطح وفاداری بصری بیشتری در بازی های جدید و قدیمی لذت ببرید.

کنسول PS5 به افرادی که آماده ورود به نسل بعدی بازی های ویدئویی هستند ، و همچنین دارندگان PS4 که نمی خواهند مجموعه بازی های خود را پشت سر بگذارند ، توجه می کند. این یک کنسول است که فاصله بین نسل گذشته و نسل بعدی را آنقدر یکپارچه می کند که احتمالاً دیگر نیازی به راه اندازی مجدد PS4 خود نخواهید داشت.

از ارتقاء های بزرگ مانند SSD فوق سریع NVMe و GPU قدرتمند که نرخ فریم بیشتر و ردیابی اشعه را امکان پذیر می کند ، تا لمس های ظریف مانند میکروفون داخلی روی کنترلر که می تواند به عنوان یک ایستگاه سریع برای هدست عمل کند ، کنسول PS5 احساس می کند مانند اینکه برای سهولت استفاده و همچنین قدرت خالص ساخته شده است.

نسخه دیجیتال کنسول PS5 دقیقاً مشابه کنسول PS5 استاندارد است ، اما درایو Blu-Ray 4K را حذف می کند تا قیمت ارزان تر 399 دلار / 359 پوند / 599.95 دلار استرالیا و ظاهری متقارن تر ارائه دهد. ما در این مقایسه کنسول PS5 با PS5 Digital Edition دو کنسول PS5 را در برابر یکدیگر قرار داده ایم ، بنابراین می توانید تعیین کنید که کدام یک برای شما مناسب است.

هر کدام از مدل های کنسول PS5 را که انتخاب می کنید ، می توانیم از صمیم قلب این کنسول را به عنوان یک ارتقاء خوش آمدید نسبت به PS4 و یک پورتال هیجان انگیز برای گیم پلی نسل بعدی توصیه کنیم.

کنسول PS5 در مقابل Xbox Series X: کدام کنسول را باید انتخاب کنید؟

کنسول PS5 در 12 نوامبر 2020 در آمریکای شمالی ، استرالیا ، ژاپن ، کره جنوبی و نیوزلند منتشر شد ، که تنها دو روز پس از انتشار کنسول های نسل بعدی مایکروسافت ، Xbox Series X و Xbox Series S. بود. در سراسر جهان ، این کنسول یک هفته بعد در 19 نوامبر در دسترس قرار گرفت.

از نظر قیمت PS5 ، 499.99 دلار / 449.99 پوند / 749.95 دلار استرالیا برای نسخه استاندارد کنسول با درایو دیسک Blu-ray 4K هزینه دارد. با این حال ، اگر این مبلغ بیشتر از آن چیزی است که می خواهید هزینه کنید ، PS5 Digital Edition نیز وجود دارد که کاملاً یکسان است ، درایو دیسک را به طور کامل حذف می کند. هزینه آن 399.99 دلار / 359.99 پوند / 599.95 دلار استرالیا است که 100 دلار / 90 پوند / 150 دلار استرالیا صرفه جویی بیشتری نسبت به مدل استاندارد دارد.

کنسول PS5 گرانتر از قیمت راه اندازی PS4 و PS4 Pro است که هر دو 399.99 دلار قیمت داشتند ، اما آنها به ترتیب هفت و چهار سال پیش وارد بازار شدند و شما با 100 دلار بیشتر یک جهش نسلی سخت افزاری را در اینجا دریافت می کنید. کنسول PS5 هنوز گران است ، اشتباه نکنید ، اما جهش قیمت به نسبت آنچه که بدست می آورید منطقی به نظر می رسد.

هرچند سونی تنها سازنده کنسول با سخت افزار جدید در این بلاک نیست – شما همچنین باید Xbox Series X و Xbox Series S را در نظر بگیرید ، که نزدیک ترین رقیب کنسول PS5  سونی هستند. قیمت 499 دلار / 449 پوند / 797 دلار استرالیا و به ترتیب 299 دلار / 249 پوند / 499 دلار آمریکا ، ما حکم خود را در مورد Xbox Series X و Xbox Series S ارائه کرده ایم ، بنابراین زمان زیادی را صرف صحبت در مورد آنها در اینجا نمی کنیم. اما اگر به نحوه مقایسه این دو کنسول علاقه دارید ، حتماً جزئیات بیشتر PS5 و Xbox Series X را بررسی کنید.

1.برای یک کنسول بازی مدرن بسیار عالی است
2.زیبایی شناسی عصر فضا قطبی است
3.اما اندازه به معنی فضای بیشتر برای تهویه هوا و فن بزرگتر است

اگر کنسول های بازی دارای رده های وزنی بودند ، کنسول PS5 در دسته سنگین وزن قرار می گرفت. ما اندازه آن را در حدود 39 10. 10.4 26 26 سانتی متر (H x W x D) اندازه گرفتیم – اگرچه سطوح منحنی اندازه گیری دقیق را دشوار می کند. کنسول PS5 نیز سبک نیست. وزن آن 4.5 کیلوگرم است که هنگام برداشتن وزن قابل توجهی به آن می دهد.

با در نظر گرفتن این اندازه گیری ها ، به راحتی می توان دریافت که چگونه کنسول PS5  بزرگترین کنسولی است که سونی تا به حال ساخته است و به نظر می رسد برای دستگاهی که قرار است زیر تلویزیون شما قرار بگیرد ، بسیار بزرگ باشد.

بسیاری باید در تنظیمات کنونی خود تجدید نظر کنند یا مراکز سرگرمی خود را به طور کامل ارتقا دهند تا دستگاه جدید سونی را در خود جای دهند ، و این مشکلی است که هیچ کس هنگام انتخاب یک کنسول جدید نباید نگران آن باشد.

در مورد رنگ و شکل کنسول ، خوب ، آنها نیز می توانند نوعی قطبی شدن باشند. برخی از ما در تیم کاملاً عاشق طراحی PS5 هستیم ، در حالی که برخی از ما از آن متنفر هستیم. با این حال ، نمی توان انکار کرد که اندازه بزرگ و رنگ بندی دو رنگ آن توجه را در هر خانه ای می طلبد.

یکی از عناصری که بسیار لذت بخش است و مورد استقبال همگانی تیم TechRadar قرار گرفته است ، نورپردازی ظریف سیستم است ، که هنگام کار کنسول یا حالت استراحت ، رنگ آرامش بخشی ایجاد می کند.

نوار نور به ظاهر و احساس PS5 سن فضا می افزاید و نشان دهنده پیوستگی خوبی از PS4 است. درست مانند PlayStation 4 ، وقتی کنسول در حالت استراحت است ، نور نارنجی می شود و وقتی کنسول PS5 روشن است از آبی به سفید تغییر می کند.

ما کمی از انتخاب سونی برای قرار دادن پلاستیک براق در قسمت مرکزی ستون کنسول بسیار مبهوت هستیم ، مخصوصاً در جایی که درگاه های USB جلو قرار دارند.

پس از بیش از شش ماه استفاده ، می توانیم تأیید کنیم که پلاستیک به مرور زمان خراشیده می شود ، حتی اگر هنگام اتصال هر دستگاهی به جلوی کنسول بسیار مراقب بودیم.

ما نگران بودیم که ممکن است در اولین مورد کنسول PS5 مورد بررسی قرار گیرد ، و ما متعجب هستیم که سونی در طول توسعه این کنسول در مورد این اتفاق فکر نکرده است. جلای براق همچنین یک آهنربای بزرگ گرد و غبار و اثر انگشت است که انتخاب را بیشتر گیج کننده می کند.

با توجه به منحنی و قد بلند ، فقط یک مورد نیست که کنسول را پایین بیاورید و یکبار کنسول PS5 را از جعبه بیرون بیاورید – ابتدا باید سر خود را در اطراف پایه قابل اتصال کنسول PS5 بپیچید ، که دقیقاً اینطور نیست. کاربر پسند ترین تجربه

کنسول را نمی توان بدون پایه PS5 به صورت افقی قرار داد و اگر از کنسول PS5 به صورت عمودی استفاده نکنید ، مانع از جریان هوا می شوید. این یک گام اضافی است که در صورت لزوم ، اما امیدواریم زمانی که نسخه اجتناب ناپذیر “باریک” کنسول در چند سال آینده وارد می شود حذف شود ، زیرا کمی خراب است.

بررسی ساعت Apple Watch 7
بیشتر بخوانید

این پایه ، در عین کاربردی بودن ، در دست نیز کمی ارزان به نظر می رسد. دارای یک محفظه کوچک برای نگه داشتن یک پیچ تنها (این را از دست ندهید ، زیرا هنگام قرار دادن عمودی کنسول به آن احتیاج خواهید داشت) و در نگاه اول ، به نظر نمی رسد که هنگام قرار دادن کنسول در حالت مسطح ، تنظیمات واقعاً کار کند .

اگرچه به اعتبار خود ، این کار را به شیوه ای بدون هیجان انجام می دهد-با این حال ، ما متوجه شدیم که پایه را هنگامی که واحد خود را به موقعیت خود تغییر دادیم ، از لب کوچک آن خارج می شود و چندین بار به آن محکم می شود.

از نظر پورت ها ، جلوی کنسول PS5  دارای پورت USB-A و USB-C است ، در حالی که در پشت دارای دو پورت USB-A ، پورت HDMI 2.1 ، پورت اترنت و پورت برق است. هیچ درگاه اختصاصی روی کنسول وجود ندارد که در صورت نیاز به تعویض کابل فرد همیشه یک امتیاز محسوب می شود.

دارای گیم پلی 4K/120fps و همچنین پشتیبانی از 8K/60
زمان بارگذاری سریعتر به لطف SSD جدید
فناوری صوتی Tempest 3D مانند Atmos-lite است
سیستم تقریباً همیشه خنک و بی صدا کار می کند

وقتی صحبت از مشخصات می شود ، کنسول PS5 یک سخت افزار از نظر فنی قابل توجه است. پردازنده گرافیکی RDNA 2 سفارشی جدید با وضوح 4K با سرعت 120 فریم بر ثانیه و پردازنده هشت هسته ای AMD Zen 2 با سرعت کلاک 3.5 گیگاهرتز وجود دارد.

16 گیگابایت حافظه GDDR6 و 825 گیگابایت SSD NVMe به آن اضافه کنید ، و این دستگاهی است که دارای مشخصات بسیار چشمگیری است. PS5 همچنین می تواند رزولوشن 8K را تولید کند ، با این حال ، قبل از اینکه بتواند این کار را انجام دهد ، باید منتظر بروزرسانی سیستم عامل سونی باشیم.

در حقیقت ، تنها مشکل واقعی ما در مورد مشخصات مشخصات کنسول PS5  ، میزان فضای ذخیره سازی موجود است. فقط از SSD 825 گیگابایتی به جای مثلاً SSD 1 ترابایتی یا 2 ترابایتی استفاده می کند.

کنسول PS5

کنسول PS5

این تصمیم به وضوح برای کاهش هزینه کنسول گرفته شده است ، اما این بدان معناست که اگر در مورد بازی هایی که نصب می کنید قضاوت نکنید ، می توانید به سرعت فضای ذخیره سازی خود را تمام کنید.

این کنسول دارای 667.2 گیگابایت فضای ذخیره سازی قابل استفاده است که در حدود 16 بازی برگزار شد: دو عنوان کنسول PS5 ، که شامل Astroom’s Playroom و Marvel’s Spider-Man: Miles Morales و بازی های مختلف PS4 مانند God of War و Detroit: Beyond Human.

فضای موجود در واقع کمی فراتر از آن چیزی است که ما فکر می کردیم ، اگرچه مسافت پیموده شده شما بسته به اندازه بازی هایی که نصب کرده اید متفاوت است.

ممکن است حافظه داخلی را با SSD NVMe دارای گواهی پلی استیشن ارتقا دهید ، اما مسئله اینجاست که این گزینه توسط Sony در هنگام راه اندازی قفل شده است. هنگامی که سونی بالاخره قفل این درگاه توسعه را باز می کند ، باید صفحه پلاستیکی PS5 را از صفحه خالی SSD جدا کنید و برای محکم کردن درایو M.2 جدید خود به پیچ گوشتی نیاز دارید.

این روش بصری ترین روش نیست و مانند یک نظارت جزئی از طرف سونی احساس می شود – اما امیدوارم این تنها کاری باشد که شما باید یک بار انجام دهید. همچنین مفید است که به جای شروع از ابتدا ، حافظه ذخیره سازی را به 667 گیگابایت موجود اضافه کنید.

خبر خوب این است که شما همچنین می توانید از هارد دیسک های خارجی و SSD با اتصال آنها به پورت USB استفاده کنید. شما همان بارهای سریع رعد و برق را که از SSD داخلی دریافت می کنید و خلیج SSD اختیاری (بدون ذکر قفل) را تجربه نخواهید کرد. اما اگر از SSD خارجی استفاده می کنید ، باز هم شاهد افزایش چشمگیری برای بارگذاری عملکرد زمان در یک هارد مکانیکی معمولی خواهید بود.

ما یک SSD خارجی را به یکی از درگاه های USB PS5 وصل کردیم و روند تنظیمات چیزها بدون زحمت انجام شد. این کنسول تشخیص داد که یک درایو خارجی متصل شده است ، و پس از فرمت شدن ، ما قادر به ذخیره و انتقال بازی های PS4 به آن بودیم. پس از به روزرسانی اخیر سیستم PS5 ، اکنون می توانید بازی های کنسول PS5 را ذخیره کرده یا داده ها را در حافظه خارجی ذخیره کنید ، اما اگر مایل به بازی هستید ، باید بازی ها را به درایو داخلی منتقل کنید.

اگر فضای شما تمام شده است یا با نحوه عملکرد ذخیره سازی در کنسول PS5 گیج شده اید ، توضیحات ذخیره سازی کنسول PS5 ما را بررسی کنید. همچنین می توانید نحوه انتقال داده های ذخیره شده PS4 به کنسول PS5 را بیاموزید.

ذخیره سازی کنسول PS5 :  چگونه کار می کند و آنچه باید بدانید

در حالی که تعداد کمی از بازی های راه اندازی واقعا سخت افزار جدید را به کار انداخته اند ، ما در حال حاضر می توانیم پتانسیل سخت افزار ارتقا یافته سونی را مشاهده کنیم. نکته مهم این است که عناوین بیشتری که مخصوص کنسول PS5 در نظر گرفته شده است در راه هستند ، از جمله Ratchet و Clank: Rift Apart با ظاهر زیبا.

زمان بارگذاری جایی است که اکثر کاربران جدید کنسول PS5 در ابتدا تفاوت فاحشی را مشاهده خواهند کرد. به عنوان مثال ، در Marvel’s Spider-Man Remastered ، زمان بارگذاری از 15-20 ثانیه در PS4 به کمتر از یک ثانیه در PS5 رسیده است ، و Demon’s Souls به معنای واقعی کلمه ثانیه طول می کشد تا سطح کل و گسترده را بارگیری کند. Returnal یکی دیگر از بازیهایی است که از SSD فوق سریع کنسول PS5 بسیار سود می برد ، زیرا صفحه نمایش بار در چشم شما نیست زیرا شما بیوم های بی شماری را پشت سر می گذارید.

پیشرفت های گرافیکی ، به ویژه در مورد وضوح تصویر ، اولین نکته فوری در بازی کنسول PS5 است. Playroom Astro با سرعت 60 فریم بر ثانیه با رزولوشن 4K اجرا می شود و تقریباً هر عنوانی که بازی کرده ایم یا به طور پیش فرض با سرعت 60 فریم در ثانیه قابل پخش است یا حالت 30 فریم بر ثانیه با شکوفایی بصری بیشتر ارائه می دهد. این یک تغییر چشمگیر و دلپذیر از PS4 است ، جایی که بازی ها اغلب 1080p / 30fps بودند.

در آینده ، عناوین بیشتری قادر خواهند بود با وضوح 4K با سرعت 120 فریم در ثانیه نیز اجرا شوند ، و این احتمال وجود دارد که برخی بازی های با گرافیک کمتر تا 8K/60fps برسند.

در حال حاضر ، هرچند ، ما انتظار نداریم که بسیاری از بازی ها به این هدف بلند پروازانه برسند (اکثر آنها وضوح تصویر 4K را برای دستیابی به نرخ فریم بالاتر کاهش می دهند) ، اما این احتمال وجود دارد که برخی عناوین بتوانند به خروجی مورد نظر 4K/120fps برسند. پایین خط.

یک قطعه کوچک از کتابخانه راه اندازی کنسول PS5 از 120 فریم بر ثانیه پشتیبانی می کرد و شامل Call of Duty: Black Ops Cold War ، Devil May Cry V: Special Edition ، Dirt 5 ، Rainbow Six Siege و WRC 9 بود ، هرچند به HDMI 2.1 سازگار نیاز دارید. تلویزیون برای نمایش نرخ تازه سازی 120 هرتز با وضوح بالاتر از 1080p. متأسفانه ، ما از زمان راه اندازی PS5 آنقدر بازیهای فعال با 120 فریم بر ثانیه ندیده ایم که تعداد آنها در هنگام نوشتن حتی به دو رقم نیز نرسیده است.

نحوه فعال کردن 120Hz در کنسول PS5 

بنابراین اگر امروز PS5 را بردارید ، چه انتظاری می توانید داشته باشید؟ در حال حاضر حداقل ، اکثر بازیها قادر به ارائه وضوح 4K با سرعت 30 فریم در ثانیه یا 60 فریم در ثانیه در هنگام استفاده از حالت عملکرد بازی هستند (که در زیر توضیح خواهیم داد). بسیاری نیز از ویژگی های تصویر 4K برای بافت های واضح تر استفاده می کنند ، در حالی که پشتیبانی از HDR به ارائه رنگ و کنتراست بهتر کمک می کند.

ترکیب آن با ردیابی اشعه و بهبود اثرات ذرات که اکنون با مجموعه ابزارهای توسعه فعلی امکان پذیر است ، و بازی ها در حال حاضر جهش بهتری نسبت به یک دهه قبل دارند.

حتی اگر هر بازی کنسول PS5 دارای آن نباشد ، اکثر آنها باید دارای حالت عملکرد فوق باشند ، که نرخ فریم های بالاتر را بر رزولوشن و ویژگی های گرافیکی اضافی اولویت می دهد. با بسیاری از بازی ها ، این جلوه های گرافیکی مختلف مانند ردیابی اشعه یا کیفیت سایه بالاتر را قربانی می کند و وضوح پایه را کاهش می دهد تا به نرخ فریم های بالاتر مانند 60 فریم بر ثانیه به جای 30 فریم بر ثانیه برسد.

اما چرا می خواهید فریم های اضافی را با هزینه رزولوشن بخواهید؟ خوب ، نرخ فریم بالاتر باعث می شود بازی ها بسیار واکنش پذیرتر شوند-که برای تیراندازان اول شخص که به رفلکس های تکان دهنده و تصمیمات ثانیه ای نیاز دارند ضروری است.

نقد و بررسی دوربین ZV-E10 سونی
بیشتر بخوانید

برای برخی از گیمرها ، نرخ فریم های بالاتر برای بازی کنسول ها مقدس است – چیزی که دستیابی به آن به دلیل سخت افزار ضعیف برای چندین دهه سخت بوده است. رسیدن به این هدف در نهایت یک دستاورد بزرگ به نظر می رسد ، حتی اگر به قیمت برخی از شکوفایی های گرافیکی تمام شود.

اگر ترجیح می دهید از حالت عملکرد استفاده نکنید ، همیشه می توانید حالت وضوح را انتخاب کنید ، که وضوح بالاتر را در اولویت قرار می دهد ، تکنیک های ارائه بهتر مانند ردیابی اشعه و گرافیک دقیق تر.

ما با Marvel’s Spider-Man: Miles Morales مزه آن را چشیدیم و آنچه را که دیدیم دوست داشتیم. نورپردازی به میزان قابل توجهی بهبود یافته است: پنجره ها در زیر نور خورشید می درخشند و دارای بازتاب های واقعی هستند و جلوه های ذرات خیره کننده به نظر می رسند.

بنابراین آنچه می توانید از این نسل جدید بازی انتظار داشته باشید زمان بارگذاری سریعتر ، نرخ فریم بهتر در حالت عملکرد و رزولوشن هدف بالاتر در هر جای دیگر است. به سادگی انتخاب کنید کدام گزینه را ترجیح می دهید.

کیفیت 3D Tempest Audio کنسول PS5 چقدر خوب است؟

3D Tempest Audio PS5 برداشت سونی از Dolby Atmos یا به طور کلی صدای فضایی است. این دستگاه بر روی هر هدست کار می کند و پشتیبانی از بلندگوهای تلویزیون قرار است در آینده ای نزدیک وارد شود (هرچند سونی از زمان دقیق آن دوری نکرده است).

ما در گذشته راه حل های مختلف صوتی فضایی ، از Windows Sonic تا Dolby Atmos را آزمایش کرده ایم و متوجه شده ایم که 3D Audio کنسول PS5 در کل یک تجربه قابل مقایسه است ، هرچند آن چیزی که ما امیدوار بودیم آنچنان افشاگری نیست.

از شنیدن شناورهایی که کشتی ها از کنار و بالای سر ما در Playroom آسترو می شنوند لذت بردیم و از اینکه می توانیم اراذل و اوباشی را که در مارول در مرد عنکبوتی: مایلز مورالس به ما نزدیک شده بودند ، انتخاب کنیم ، قدردانی کردیم. هرچند حداقل در این مرحله ، آنقدر دقیق و واقع بینانه نیست که سونی تصور می کند ، و این به عهده توسعه دهندگان است که با بالغ شدن بیشترین استفاده را از این فناوری ببرند.

Returnal نشان داده است که صدای سه بعدی می تواند یک ابزار قدرتمند در هنگام غوطه وری باشد و همچنین می تواند در بازی های سریع که نشانه های صوتی به همان اندازه ای که روی صفحه نمایش می بینید اهمیت دارد مفید باشد. این بهترین پیاده سازی این فناوری است و ما امیدواریم سونی همچنان از آن پشتیبانی کند.

شما می توانید انتظار داشته باشید که صدای Tempest 3D را در هر پنج عنوان مهمانی اول خود تجربه کنید: Astro’s Playroom ، Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ، Demon Souls ، Sackboy: A Big Adventure ، Destruction AllStars و Returnal.

در مورد گرما و سر و صدا چطور؟

ردپای هیولایی PS5 یک مزیت مهم را نسبت به نسخه قبلی خود به ارمغان می آورد زیرا کنسول اساساً بی صدا است – و تولید گرما نیز حداقل است. ما متوجه کمی ناله در برخی از واحدها شده ایم ، جایی که کنسول در طول بازی های خاص نویز الکتریکی ضعیفی را منتشر می کند ، اما در مقایسه با PS4 این یک پیشرفت چشمگیر است.

PS4 و PS4 Pro به دلیل توانایی خود در بالا بردن طرفداران سیستم به سطوح ناخوشایند و تولید گرمای زیاد ، به ویژه در مدلهای قبلی ، مشهور بودند ، بنابراین کسانی که به دنبال انتخاب کنسول PS5 هستند از شنیدن اینکه این مشکلات ریشه کن شده اند خیالشان راحت خواهد بود. .

ما دست خود را در نزدیکی سیستم در طول یک جلسه بازی طولانی نگه داشتیم ، و اگرچه کنسول PS5 به وضوح هوای گرم را بیرون می داد (همانطور که برای انجام آن طراحی شده است) بسیار کمتر از آنچه PS4 Pro فشار می آورد ساطع می کرد.

به ندرت در آزمایشات ما طرفداران به حدی بلند می رسیدند که PS4 Pro هنگام اجرای بازی هایی مانند Horizon: Zero Dawn یا God of War انجام می داد. با این حال ،

این به سادگی می تواند به این دلیل باشد که ما هنوز هیچ بازی کنسول PS5 با منابع زیاد ندیده ایم. سونی همچنین وعده داده است که قصد دارد با استفاده از به روزرسانی های هوایی ، طرفداران کنسول PS5 را بهینه کند ، بنابراین دستگاه می تواند هنگام اجرای برخی بازی ها بعداً بلندتر ، یا در واقع ساکت تر شود.

کنسول PS5 DUALSENSE CONTROLLER

کنترلر جدید DualSense مانند یک انقلاب در مورد DualShock 4 است
نکات برجسته عبارتند از محرک های تطبیقی و بازخورد لمسی
دکمه بی صدا می تواند میکروفن شما را خاموش کند و اگر تلویزیون شما دارای HDMI CEC است ، تلویزیون شما را قطع کند

برای حرکت در دنیای جدید شجاع بازی کنسول ، به یک گیم پد جدید نیاز دارید – یعنی کنترلر جدید Sony DualSense. از شنیدن این که یک کنترلر DualSense در جعبه کنسول PS5 خود دارید ، خوشحال خواهید شد ، و DualSense در دست بسیار شبیه DualShock 4 است که با PS4 عرضه شده است. ما دریافتیم که نگه داشتن آن برای مدت طولانی فوق العاده راحت است و شوکه شدیم که وقتی به DualShock 4 اعتماد خود بازگشتیم ، نگه داشتن آن پس از استفاده از DualSense کاملاً اشتباه بود.

برای اولین بار ، DualSense بسیار سنگین و متعادل است و بیشتر وزن در کنترلرها است. در حالی که اکثر کنترلرها دارای روکش پلاستیکی سفید مات هستند ، در قسمت زیرین دسته ها بافتی کمی خشن وجود دارد که در واقع نگه داشتن کنترلر را راحت تر کرده و کمتر از دست شما خارج می شود.

در واقع ، اگر دقیق نگاه کنید ، بافت از دکمه های ریز صورت PlayStation تشکیل شده است که یک لمس کوچک و مرتب است.

طرح رنگی کنترلر PS5 دو رنگ به چهار دکمه صورت گسترش می یابد ، که هنوز از مثلث ، دایره ، مربع و صلیب (یا X) کلاسیک تشکیل شده است. اما اینها اکنون فاقد رنگ هستند و ما را به یاد رویکرد مینیمالیستی PS Vita می اندازند.

در اطراف صفحه لمسی مرکزی رنگهای زیادی وجود دارد ، اما خوشبختانه Lightbar PS4 از بالای گیم پد به موقعیتی کم مشکل تر منتقل شده است – به لطف موقعیت جدید ، شما درخشش آزاردهنده ای را مشاهده نخواهید کرد. انعکاس تلویزیون شما

در جایی که کنترلرهای اولیه پلی استیشن از طراحی آنالوگ محدب برخوردار بودند ، کنترلر PS5 DualSense دارای چوب های کنترل مقعر است ، درست مانند DualShock 4 ، و این بار دوام بیشتری را احساس می کنند و دارای بافتی دلپذیر در خط الراس بیرونی هستند.

در مدل های اولیه PS4 ، چوب های آنالوگ لاستیکی گاهی اوقات در جلسات شدید بازی گم می شوند و ما خوشحالیم که گزارش می دهیم که حتی پس از شش ماه استفاده ، شاهد تکرار آن در DualSense نبوده ایم. در صورت تغییر ، دوام پوشش لاستیکی را به دقت تحت نظر خواهیم داشت.

در صفحه جدید سونی نیز چند دکمه جدید مشاهده می کنید – مانند دکمه بی صدا که میکروفون داخلی کنترلر را خاموش می کند.

وقتی این حالت را نگه دارید ، می تواند بلندگوهای تلویزیون یا هدست شما را بی صدا کند ، که به نظر ما یک ویژگی مفید برای کیفیت زندگی است. وقتی با میکروفون صحبت می کردیم ، متوجه شدیم وقتی کنترلر را به جای نگه داشتن آن به سمت دهانمان در حالت بازی معمولی خود نگه می داریم ، بهتر کار می کند. ما استفاده از میکروفون DualSense را برای گپ صوتی توصیه نمی کنیم ، هرچند که از بالاترین کیفیت برخوردار نیست و تمایل به برداشتن بسیاری از صداهای محیطی را دارد.

کنسول PS5

کنسول PS5

با این حال ، ویژگی های بارز کنترلر جدید DualSense دکمه های ماشه سازگار است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا به برخی از اقدامات درون بازی مقاومت نشان دهند. محرک های تطبیقی ​​می توانند از مقاومت برای ایجاد احساسات مختلف که شبیه کارهای واقعی هستند استفاده کنند ، مانند فشار دادن روی رکاب ماشین یا عقب کشیدن سیم کمان.

این یک گام بزرگ رو به جلو برای هپتیک های سخت افزاری سونی است و ما دریافتیم که بازخورد لمسی به خودی خود جایگزینی بسیار برتر برای غرش سنتی قدیمی است. هنگامی که یک شخصیت روی سطح خاصی مانند فلز اجرا می شود ، می تواند به نوعی این احساس را در کف دست شما تکرار کند – این واقعاً یک احساس فوق العاده است.

تا کنون ما شاهد انواع پشتیبانی بازخوردهای متقابل در هر بازی کنسول PS5 بوده ایم و امیدواریم در آینده شاهد پشتیبانی بیشتری از آن باشیم. ما انتظار داریم که این ویژگی بیشتر در عناوین شخص اول ظاهر شود. Returnal از DualSense برای تأثیرگذاری فوق العاده استفاده می کند ، از تأثیر بارندگی با استفاده از بازخورد لمسی تقلید می کند و ماشه دو نوع آتش را با فشار دادن آن در نیمه راه یا تا انتها انجام می دهد.

دسترسی نیز نباید نگران کننده باشد ، زیرا محرک های تطبیقی ​​و بازخورد لغزنده می توانند در سطح سیستم خاموش شوند یا متناسب با نیازهای شما تنظیم شوند. در اینجا می توانید نحوه خاموش کردن محرک های تطبیقی ​​DualSense و بازخورد لمسی را بیاموزید.

نقد و بررسی Oculus Quest 2
بیشتر بخوانید

عمر باتری ، تا کنون ، پیشرفت چشمگیری نسبت به DualShock 4 داشته است. ما در حین آزمایش چندین عناوین PS5 و PS4 را بازی کردیم ، از جمله Marvel’s Spider-Man: Miles Morales و Astroom’s Playroom ، و در نهایت شارژ کنترلر تمام شد بعد از 12 ساعت و 30 دقیقه بسته به نوع بازی هایی که انجام می دهید و میزان استفاده آنها از ویژگی های DualSense ، البته این امر متفاوت است ، به طوری که رقم 12 ساعت می تواند بسیار کمتر شود.

با این وجود ، وقتی در نظر بگیرید که DualShock 4 حدود پنج تا هشت ساعت به طور مداوم به طول انجامید ، این یک موفقیت بزرگ است. در حالی که باتری های داخلی می توانند با گذشت زمان تخریب شوند ، این یک شروع قوی برای پد جدید سونی است ، به ویژه هنگامی که میزان فناوری موجود در آن را در نظر بگیرید. البته در صورت تمایل می توانید از کنترلر سیمی استفاده کنید.

برای شارژ DualSense ، دو گزینه دارید: یا آن را با کابل USB-C به USB-A که داخل جعبه قرار دارد به خود PlayStation 5 وصل کنید ، یا برای ایستگاه شارژ اختیاری PS5 DualSense ، که می تواند دو کنترلر را شارژ کند در یک زمان با استفاده از لوله های فلزی در پایین پد نزدیک جک 3.5 میلیمتری صدا.

همچنین می توانید کنترلر یا هدست USB خود را از طریق درگاه های USB عقب شارژ کنید ، یا هنگام استفاده از درگاه USB-C جلو برای شارژ کنترلر DualSense ، از کابل USB-C به USB-C استفاده کنید.

هر دو گزینه خوب کار می کنند ، اما ایستگاه شارژ مطمئناً در قفسه نشسته زیبا تر به نظر می رسد و ایستگاه های شارژ شخص ثالث مقرون به صرفه در ماه های آینده در دسترس خواهند بود. همچنین باید آزمایش کنیم که آیا شارژ کنترلر از طریق کابل USB-C به USB-C سریعتر از استفاده از کابل USB-C به USB-A همراه با کنسول است.

ویژگی های کنسول PS5

طراحی مجدد رابط کاربری با صفحه نمایش چلپ چلوپ زیبا برای هر بازی
دکمه پلی استیشن دارای تمام ویژگی های جدید است
بازگشت موسیقی Spotify به کنسول PS5 
گپ مهمانی به شما امکان می دهد اشتراک گذاری را روی صفحه نمایش دهید

طراحی یک چیز است ، اما آنچه واقعاً می تواند یک کنسول را به سطح بعدی برساند مجموعه ویژگی های آن است – و خوشبختانه کنسول PS5 در اینجا ارائه می شود.

کنسول PS5 در مورد عملکرد کنسول های سونی در گذشته نوآوری می کند و در نتیجه ، ممکن است یک یا دو دقیقه طول بکشد تا به برخی از کنترل های جدید عادت کنید – فشار دادن و نگه داشتن دکمه PlayStation روی کنترلر دیگر سریع ظاهر نمی شود به عنوان مثال ، منو ، اما در عوض یک مرکز کنترل جدید نشان می دهد.

این برنامه تقریباً مانند منوی سریع عمل می کند و به شما امکان می دهد زیر منوهای مختلف مانند لیست دوستان خود ، بارگیری های در حال انجام ، اعلان ها و در صورت اتصال حساب خود ، Spotify را مشاهده کنید.

یکی از بارزترین ویژگی های جدید ، کارت های کنسول PS5 است که مهمترین آنها Activity Cards است. کارت ها عملکردهای مختلفی دارند ، به شما این امکان را می دهند که پیشرفت جایزه را ردیابی کنید ، به قسمت های خاصی از یک بازی مانند حالت چالش یا چند نفره بروید ، ببینید که چقدر در سطح بازی قرار دارید یا به سادگی اخبار توسعه دهنده را ببینید. حتی می توانید با استفاده از حالت تصویر در تصویر ، پخش مستقیم بازی خود را تماشا کنید ، که بسیار عالی است.

هنگام بررسی بیشتر اطلاعات بازی ، که اکنون به زیبایی روی صفحه اصلی نمایش داده می شود ، کارت ها نیز وجود دارند.

با فشار دادن D-pad یا ضربه تکان دادن به پایین روی چوب آنالوگ ، می توانید کارتهای موجود را در یک نگاه مشاهده کنید ، که نیازی به بازدید از منوی اصلی بازی یا حالت خاص برای اطلاع از آنچه در حال انجام است را دور می زند. آنها همچنین باید برای بازیکنان با توانایی کمتر مفید باشند ، زیرا می توانند حاوی فیلم های راهنمای درون بازی در عناوین پشتیبانی شده باشند که به شما کمک می کند بر چالش های خاص غلبه کنید یا آخرین مورد را پیدا کنید.

به طور کلی ، ما دریافتیم که کارت ها یک افزودنی مفید هستند ، اگرچه پیمایش افقی در هر کدام گاهی اوقات دست و پا گیر می شد.

همچنین قبل از ظاهر شدن آنها کمی تأخیر وجود دارد که با سرعت سیستم به طور کلی در تضاد است. اما ، اگرچه به هیچ وجه ضروری نیست ، اما به افزودن لایه دیگری از براق نسل بعدی به تجربه PlayStation 5 کمک می کند که در هیچ جای دیگر پیدا نمی کنید.

در خارج از رابط ، می توانید انتظار بازگشت گروه ها و سایر ویژگی های اجتماعی را از PS4 مانند SharePlay و همچنین اشتراک گذاری آسان ویدئو داشته باشید. شما می توانید مستقیماً از منوی بازی دوستان خود وارد شوید یا آنها را به گروه های بزرگتر دعوت کنید. اشتراک گذاری ویدئو در کنسول PS5 مشابه عملکردی که در PS4 انجام می شود ، کار می کند ، اما خوب است که بتوانید پیش نمایش را در Cards مشاهده کنید.

صحبت از ویژگی های اجتماعی ، اگر از تایپ کردن پیام ها با استفاده از D-pad یا چوب آنالوگ خسته شده اید ، PS5 همچنین به لطف میکروفون داخلی کنترلر DualSense از دیکته صوتی برای ارسال پیام پشتیبانی می کند.

در حالی که مسافت پیموده شده شما در مورد صحت دیکته متفاوت است (مانند سایر نرم افزارهای تشخیص صدا) ، هنگامی که نیاز به ارسال یک پیام سریع به یک دوست دارید ، می تواند مفید باشد. ما در آزمایش خود ناسازگار بودیم ، اما به اندازه چیزی مانند Google Assistant دقیق نیست.

ما همچنین این واقعیت را دوست داریم که می توانید تنظیمات وسیع سیستم را برای جنبه های خاصی از کنسول PS5 مانند سطح دشواری مورد نظر خود انتخاب کنید یا اینکه هنگام بازی محور x یا y را در کنترلر خود وارونه کنید. شما حتی می توانید انتخاب کنید که بازی کدام حالت گرافیکی را ترجیح می دهد: عملکرد یا وضوح.

پخش خدمات ویدیویی و سایر برنامه ها

البته ، کنسول های بازی می توانند کاری فراتر از ارائه انگشت شست خود انجام دهند – کنسول های مدرن همچنین پخش کننده های پخش ویدئویی تمام عیار هستند.

در حال حاضر ، بیش از دوازده سرویس پخش پشتیبانی شده در کنسول PS5 از جمله اکثر خدمات اصلی مانند Netflix ، Disney Plus ، Amazon Prime Video ، Hulu ، Peacock و Apple TV ، و همچنین چند سرویس دیگر مانند Twitch ، Funimation ، پیدا خواهید کرد. NFL یکشنبه بلیط ، ESPN ، Vudu ، Tubi ، WWE Network و Crunchyroll.

انتخاب در اینجا به همان اندازه ای نیست که می توانید در مثلاً پخش کننده Roku پخش کنید ، اما باید برای اکثر افراد کافی باشد.

خبر بد این است که همه این برنامه ها برای پخش در 4K/HDR در دسترس نخواهند بود: Netflix و Amazon Prime حداقل هستند ، اما به نظر نمی رسد که Disney Plus یا Apple TV هنوز جریان 4K/HDR را ارائه دهند .

بدترین خبر این است که ، به قول فعلی ، هیچ پشتیبانی از Dolby Atmos یا Dolby Vision در کنسول وجود ندارد. ما تصور می کردیم ممکن است در روز رونمایی آنها را ببینیم ، اما هیچ کدام تحقق نیافت و ظاهراً سونی در حال حاضر از فرمت های محبوب HDR و صوتی دوری می کند.

متأسفانه این بدان معناست که کنسول PS5 واقعاً یک پخش کننده رسانه متوسط ​​است – نمی تواند پخش کننده های اختصاصی مانند Nvidia Shield ، Amazon Fire TV Cube ، Apple TV 4K یا Roku Ultra جدید را به بهترین نحو پخش کند و کنسول نیست. ما به دوستان سینفیل خود که به دنبال میزبانی شب فیلم با بالاترین فیلمهای وفاداری هستند توصیه می کنیم.

کنسول PS5 GAME LIBRARY

هر PS5 با Playroom Astro نصب شده است
عناوین برجسته اولیه Demon’s Souls و Spider-Man: Miles Morales هستند
PlayStation Plus Collection یک معرفی عالی برای بازیکنان جدید است
سازگاری محدود با بازی های PS3 ، PS2 و PSOne محدود است

اکثر کنسول ها با مجموعه ای کامل از بازی ها بلافاصله راه اندازی نمی شوند ، بنابراین نوار PS5 در اینجا بسیار پایین است. همانطور که گفته شد ، آنچه از کتابخانه بازی کنونی پلی استیشن 5 تهیه می کنید بستگی زیادی به این دارد که شاهکارهای دوران PS4 را به پایان برسانید-بازی هایی مانند God of War ، The Last of Us Part II ، Marvel’s Spider-Man و Uncharted 4: A Thief’s پایان.

اگر آنها را تمام نکرده اید یا اصلاً بازی نکرده اید ، می توانید بیش از دوازده بازی عالی داشته باشید که از زمانی که کنسول PS5 را از طریق سازگاری عقب روشن می کنید ، تعدادی از آنها به لطف سرعت 60 فریم در ثانیه بهبود یافته است. به روز رسانی ، مانند Ghost of Tsushima و Days Gone.

هر آنچه از آیفون 13 اپل انتظار داریم | تاریخ عرضه ، قیمت و مشخصات
بیشتر بخوانید

اگر PS Plus دارید ، ممکن است به برخی از بازی های قدیمی که از شما گذشته اند نیز دسترسی داشته باشید ، زیرا مجموعه جدید PlayStation Plus سونی شامل 20 بازی مشخص از آخرین نسل است که می توانید در روز اول بارگیری کنید. هر PS5 با Astroom Playroom نیز از پیش نصب شده است و یک ویترین هیجان انگیز برای آنچه سیستم می تواند انجام دهد است.

در حالی که همه در TechRadar در مورد بازی بسته سونی احساس یکسانی ندارند ، ما Astroom’s Playroom را احمقانه اما سرگرم کننده می دانیم ، حتی اگر برنده هیچ جایزه ای از بازی سال نباشد.

دنباله کامل گوشت Astro Bot: Rescue Mission ، Astro’s Playroom یک پلتفرمر است که دارای مناطق عجیب و غریب است که در آنها مصنوعات پنهان از فهرست سخت افزار PlayStation سونی وجود دارد.

به عنوان مثال ، شما یک کنترلر PlayStation VR Aim A Control را در یک بانک برفی پنهان کرده اید ، در حالی که در سطح دیگر ممکن است دارای یک Portable PlayStation Portable برای کشف باشید.

کنسول PS5

کنسول PS5

این ادای احترام خوبی برای سخت افزار PlayStation است که رفته و رفته است ، اما ما انتظار داریم برخی از افراد با آن بازی کنند ، سپس آن را حذف کنید تا 10 گیگابایت فضای ذخیره سازی را که بر روی کنسول اشغال می کند بازیابی کند. در صورت تمایل به بازی مجدد ، همیشه می توانید آن را دوباره از کتابخانه بازی ها یا فروشگاه PlayStation بارگیری کنید.

اما اگر امروز کنسول PS5 را بردارید ، چه چیز دیگری برای بازی وجود دارد؟ خوب ، کتابخانه کنسول PS5 در حال حاضر بیشتر از عناوین نسل متقابل تشکیل شده است و این واقعیت که کاملاً با PS4 سازگار است بسیار کمک می کند.

با این حال ، لیست بازی های قابل توجه کنسول PS5 در حال افزایش است و شامل تعدادی از بازیگران سنگین مانند Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ، Sackboy: A Big Adventure ، Demon Souls ، Destruction AllStars و Returnal است که همه از استودیوهای شخص اول سونی هستند. همچنین می توانید برخی بازی های بزرگ شخص ثالث مانند Resident Evil Village ، Call of Duty: Black Ops Cold War و Watchdogs: Legion را انتخاب کنید.

همچنین بازی های مستقل مختلفی وجود دارد که ارزش فریاد زدن را دارند ، مانند Bugsnax (این بازی جذاب با تم جذاب) ، که به عنوان اولین بازی قابل بارگیری کنسول پلی استیشن پلاس در دسترس بود.

ما مشتاق تجربه های جدیدتر در کنسول PS5 هستیم. اما با بازی هایی مانند Gran Turismo 7 ، Hogwarts Legacy ، Ratchet & Clank: A Rift Apart در افق ، مطمئن هستیم که اوضاع در ماه های آینده بهتر خواهد شد.

همچنان با بالغ شدن کنسول ، مراقب بهترین بازی های کنسول PS5 خواهیم بود.

سازگاری با گذشته

آن شاهکارهایی که قبلاً به آنها اشاره کردیم؟ همه آنها بخشی از مجموعه PlayStation Plus جدید سونی هستند: کتابخانه کوچکی از بازدیدهای PS4 که سونی آن را به صورت رایگان در اختیار مشترکین PlayStation Plus در PS5 قرار می دهد.

برخی از آثار کلاسیک اصلی اصلی گنجانده شده اند ، اما برخی از جواهرات کمتر محبوب که ارزش دیدن دارند ، مانند Persona 5 و The Last Guardian. ممکن است مجموعه پلی استیشن پلاس هرگز به اندازه مجموعه Xbox Game Pass مایکروسافت بزرگ نشود ، اما حتی با وجود 20 بازی موجود در حال حاضر ، این یک امتیاز عالی برای مشترکین PS Plus است.

افرادی که می خواهند بازی های قدیمی تر انجام دهند چطور؟ خوب ، پلی استیشن 5 تقریباً می تواند هر بازی PS4 را بازی کند (99٪ آنها دقیقاً) ، و عناوین PS3/PS2 را از طریق PlayStation Now انتخاب می کند … اما تمام.

راهی وجود ندارد که بتوانید دیسک PS3 را بچرخانید و آن را کار کنید ، یا خریدهای پلی استیشن کلاسیک خود را که چند سال پیش در PS Vita انجام داده اید ، منتقل کنید.

ما نیز مانند شما از عدم پشتیبانی سازگاری با نسخه های قبلی بازی های سونی ناامید شده ایم ، به ویژه اینکه Xbox 360 و بازی های اصلی Xbox (شامل دیسک های فیزیکی) در Xbox Series X کار می کنند ، اما برای بازی جدید غیر معمول نیست. همانطور که سازندگان به آینده نگاه می کنند ، کنسول فقط از آخرین نسل بازی ها پشتیبانی می کند.

اما خوشبختانه دسترسی به بازی های قدیمی PS4 در سیستم جدید سونی مشکل دارد. به سادگی نماد کتابخانه را انتخاب کنید و PS5 به طور خودکار تمام خریدهای دیجیتالی و بازی های نصب شده قبلی شما را جذب می کند ، به شرط اینکه وارد حساب شبکه PlayStation شده باشید.

البته باید آنها را مجدداً روی کنسول بارگیری کنید یا دیسک فیزیکی را وارد کنید تا مجوز بازی فعال شود. برخی از بازی ها به گونه ای ارتقا یافته اند که بهتر از همیشه بر روی PS5 اجرا شوند ، مانند Days Gone که اکنون با سرعت 60 فریم بر ثانیه اجرا می شود ، در حالی که God of War اکنون می تواند با استفاده از حالت عملکرد بازی به راحتی به هدف 60 فریم بر ثانیه برسد.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که ممکن است هنگام راه اندازی بازی PS4 که قبلاً برای اولین بار در اختیار داشتید ، متوجه شوید که فایل ذخیره شما گم شده است – دلیل این امر این است که ابتدا باید فایلهای ذخیره شده خود را مجدداً از روی ابر روی کنسول PS5 بارگیری کنید.

اعضای PS Plus به ذخیره های ابری دسترسی دارند ، اما اگر از فایل های ذخیره شده خود به صورت پشتیبان تهیه نکرده اید ، ممکن است متوجه شوید که داده های شما در ابتدا وجود نخواهد داشت.

مسلماً این سیستم بی عیب ترین نیست و ممکن است برخی کاربران را گیج کند ، اما به نظر می رسد پشتیبانی از حمل فایل های ذخیره شده شما در بیشتر عناوین قدیمی که ما آزمایش کرده ایم وجود داشته باشد – با این حال ، این مورد به مورد متفاوت است.

آیا باید کنسول PS5 را خریداری کنید؟

بخرید اگر …

شما قصد خرید یک کنسول بازی نسل بعدی را در شش ماه آینده دارید
PS5 به طور جدی یک کنسول بازی نسل بعدی فوق العاده است-و ما حداقل در شش ماه آینده به دوستان و خانواده خود توصیه می کنیم. کنترلر جدید انقلابی است و استفاده از کل تجربه تازه ، سریع و رضایت بخش است.

شما می خواهید طعم نسل بعدی را بدون از دست دادن بازی های PS4 خود تجربه کنید
یکی از بهترین ویژگی های پلی استیشن 5 این است که به عنوان پلی بین نسل ها عمل می کند. کل کتابخانه بازی های دیجیتال PS4 از لحظه ورود به حساب PSN شما وجود دارد و هر بازی فوق العاده ای که از دست داده اید احتمالاً بخشی از مجموعه PlayStation Plus خواهد بود.

از بارگذاری صفحه ها خسته شده اید و برای نرخ فریم بالاتر آماده هستید
ویژگی های اصلی PS5 SSD آن است که زمان شروع بازی ها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و GPU پیشرفته آن ، که گرافیک و وضوح تصویر را تا 4K با سرعت 120 فریم بر ثانیه و احتمالاً همه تا 8K/60fps در آینده

نخرید اگر …

شما به دنبال یک پخش کننده عالی Dolby Atmos و Vision Blu-ray هستید
اگر از علاقه مندان به رسانه های خانگی هستید که دارای مجموعه ای از 4K Dolby Vision Blu-ray در خانه و سیستم بلندگوی Dolby Atmos هستید ، احتمالاً PS5 را دوست نخواهید داشت. بله ، می تواند دیسک های Blu-Ray 4K را پخش کند ، اما چون از فرمت های پیشرفته Dolby Atmos یا Dolby Vision پشتیبانی نمی کند ، ما آن را به جامعه سمعی و بصری توصیه نمی کنیم.

شما می خواهید تعداد زیادی بازی واقعی PS5 را بازی کنید
فهرست بازی های PS5 هنوز چندان بزرگ نیست – ما کمتر از دوازده بازی PS5 را در PlayStation Store که در PS4 در دسترس نیستند ، شمردیم. این بدان معنا نیست که اوضاع بهبود نمی یابد. آنها مطمئناً چنین خواهند کرد ، اما به عنوان فعلی ، انتظار نداشته باشید که با گزینه ها غرق شوید.

مرکز سرگرمی شما از قبل تنگ است
ممکن است برای برخی افراد مشکلی ایجاد نشود ، اما ارزش توجه دارد که کنسول PS5 برای آخرین بار چقدر بزرگ است. اگر فضا کم دارید و از نظر فیزیکی جایی برای یک کنسول بزرگ در مرکز سرگرمی یا میز خود ندارید ، ممکن است بخواهید نسخه کوچکتر PS5 را که به ناچار تا چند سال آینده منتشر می شود ، کنار بگذارید. زمان.

کنسول PS5

کنسول PS5

پایان مقاله نقد و بررسی کنسول PS5

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

بهترین مدل های پرده | چگونه می توان پرده را برای خانه خود انتخاب کرد | هر آنچه از آیفون ۱۳ اپل انتظار داریم | تاریخ عرضه ، قیمت و مشخصات | نقد فیلم پاکسازی ابدی | فیلم پیک‌نیک در هنگینگ راک | نقد فیلم سریع خشن ۹ | هفت عنصر حیاتی موفقیت در فرآیند مذاکره | به علاوه‌ چند نکته‌ فوق حرفه‌ای | کسب درآمد از شبکه های اجتماعی | تحلیل تابلوی شام آخر | کسب درآمد از کوچینگ | عکاسی از حیات وحش | ۹ نکته برای گرفتن عکاسی بهتر از حیات وحش |

دیدگاهتان را بنویسید

7 + پانزده =