صفحه اصلی > شیوه زندگی : بهترین مدل های پرده | چگونه می توان پرده را برای خانه خود انتخاب کرد
ads

بهترین مدل های پرده | چگونه می توان پرده را برای خانه خود انتخاب کرد

بهترین مدل های پرده

بهترین مدل های پرده : پرده عمودی تا هوشمند ، انواع مختلفی از پرده وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از نور خورشید یا افزودن لایه ای از حریم خصوصی استفاده کنید.

بهترین مدل های پرده چیست؟

بهترین مدل های پرده نوعی از پوشش پنجره است که از اسلایدهای سخت تشکیل شده و می توان آن را تنظیم کرد تا میزان نوری که به یک خانه وارد می شود را کنترل کند. این پوشش های پنجره ای در بالای قاب پنجره در یک جعبه مخفی به نام سرپیچ نصب شده اند و دارای پره ها یا اسلایس ساخته شده از چوب مصنوعی یا واقعی ، پلاستیک ، وینیل یا فلز است که می توانید آنها را بالا و پایین بکشید به هم ، با یا بدون سیم ، برای باز و بسته شدن.

دلایل زیادی برای نصب پرده در خانه شما وجود دارد: آنها به کنترل میزان نوری که از آفتاب و منابع نور مصنوعی به آن وارد می شود کمک می کند و به ساکنان می توانند حریم خصوصی خود را کنترل کنند. یکی دیگر از مزایای پرده ، به ویژه آنهایی که از پارچه خاموشی مات ساخته شده اند ، این است که می توانند در خنک نگه داشتن یک اتاق در تابستان یا در زمستان گرمتر باشند.

بهترین مدل های پرده

بهترین مدل های پرده

5 نوع بهترین مدل های پرده

درمان های پنجره ای زیادی در بازار موجود است ، از جمله پارچه فروشی ، سایه ، کرکره ، کرکره مزارع و پرده. پرده های پنجره ، به تنهایی ، در سبک های مختلفی ارائه می شوند که هرکدام موافقان و مخالفان خاص خود را دارند. اگر به فکر پرده هستید ، در اینجا چند مورد از محبوب ترین گزینه ها آورده شده است:

پرده ونیزی: پرده ونیزی سنتی ترین نوع پرده است و قدمت آن به قرن هجدهم ونیز باز می شود. این پرده ها متشکل از اسلایس های افقی است که توسط دو یا چند طناب به هم چسبیده اند و به شما امکان می دهد تا لام ها را برای کنترل نور بالا ، پایین آورده و کج کنید. آنها کاربردی هستند و به راحتی برای هر طرح و بودجه قابل تنظیم هستند ، گرچه سیم های کششی ممکن است از نظر ایمنی برای کسانی که بچه های کوچک دارند یا حیوانات خانگی دارند.

توت فرنگی را با این ۶ ترفند به مدت طولانی تازه نگه دارید
بیشتر بخوانید

پرده عمودی: پرده عمودی ، یک جایگزین محبوب برای پرده سنتی ونیزی ، دارای اسلاید هایی است که به جای چپ به راست بالا و پایین می روند. آنها به ویژه از گزینه های محبوب پنجره های بزرگ یا درهای شیشه ای کشویی هستند زیرا به جای بالا و پایین از یک طرف به طرف دیگر باز می شوند.

بهترین مدل های پرده

بهترین مدل های پرده

 

این نوع پرده برای درب های پاسیو ایده آل است زیرا می توانید آنها را تا حدی ببندید و دسترسی به درب را حفظ کنید. پرده های عمودی همچنین نور بیشتر از سایه های افقی را مسدود می کنند و باعث افزایش بهره وری انرژی و قابلیت های حفظ حریم خصوصی می شوند ، که ممکن است برای خانه هایی با پنجره بزرگ مشرف به یک خیابان شلوغ مفید باشد. با این حال ، صدای شلخته ای که اسلت های آویز هنگام برخورد با آنها ایجاد می کنند ، ممکن است مسئله ای برای ساکنان حساس به صدا باشد.

مینی پرده: مینی پرده از نظر عملکرد و شکل ظاهری شبیه به پرده ونیزی است ، با این تفاوت که پرده آنها نیمی از عرض استاندارد است. این پرده ها که در خانه ها و فضاهای اداری رایج است ، از پایین به بالا با یک سیم بکسل باز می شوند و دارای یک میله پلاستیکی هستند که به شما امکان می دهد درجه بازشو را تنظیم کنید. این پرده ها به طور معمول از آلومینیوم ساخته می شوند ، مقرون به صرفه ، سبک وزن و تمیز کردن آنها آسان است. حتی به نسخه های کوچکتر اسکلت میکرو پرده یا میکرو مینی پرده گفته می شود.

پرده تابلویی: پرده تابلویی یک جایگزین مدرن و شیک برای پرده عمودی استاندارد است. این درمان های پنجره ای همه کاره از یک مسیر نصب شده در قاب پنجره آویزان می شوند و روی هم قرار می گیرند تا از کنار هم باز شوند ، مانند پرده های عمودی. آنها پوشش های ایده آل برای درهای کشویی یا پنجره های بزرگ هستند.

پرده های هوشمند: می توانید این پرده های بی سیم را با استفاده از برنامه ای در تلفن هوشمند یا کنترل از راه دور کنترل کنید. این پنجره های موتوری که شاید پیشرفته ترین و لوکس ترین پرده های بازار باشد ، برای پنجره های صعب العبور مانند نورگیرها یا صاحبان خانه هایی که از ظاهر نامرتب سیم ها بیزارند ، گزینه ای محبوب است.

8 دستور غذای باقیمانده برنج : با برنج پخته چه چیزی درست کنیم؟
بیشتر بخوانید

آنها همچنین می توانند امنیت خانه شما را افزایش دهند زیرا در هنگام دور بودن از خانه می توانید پرده ها را کنترل کنید ، اما گران هم هستند. اگر پرده های هوشمند می خواهید ، باید منبع تغذیه – از خورشیدی تا باتری – را انتخاب کنید و برای نصب یک متخصص حرفه ای استخدام کنید.

بهترین مدل های پرده

بهترین مدل های پرده

4 عاملی که باید هنگام انتخاب پرده در نظر بگیرید

با انتخاب انواع مختلفی از پرده ، دشوار است که بتوانید بهترین گزینه را برای نیازهای شما انتخاب کنید. در اینجا چند فاکتور اساسی وجود دارد که باید هنگام انتخاب پرده برای خانه خود در نظر بگیرید:

عملکرد اتاق: ابتدا عملکرد ، کیفیت و طراحی اتاقی را که در آن پرده نصب می کنید ، در نظر بگیرید. اگر در یک اتاق نشیمن بزرگ و با هوا و پنجره هایی که مشرف به حیاط خانه است ، کرکره می گذارید ، ممکن است سبکی را انتخاب کنید که به نور طبیعی نفوذ کند.

از طرف دیگر ، اگر برای یک اتاق خواب در آپارتمان مشرف به انتخاب پرده ، پرده انتخاب می کنید. یک خیابان بزرگ در شهر ، ممکن است شما سبکی بخواهید که حداکثر خلوص و تاریکی اتاق را فراهم کند ، مانند پرده های خاموش که نور را فیلتر می کنند. اگر در یک دفتر خانه با یک نورگیر بزرگ کار می کنید ، فکر کنید یک سایه خورشیدی هوشمند بخرید که شما را در برابر اشعه ماورا UV بنفش مضر محافظت کند و به طور خودکار در طول روز تنظیم شود تا هنگام حرکت خورشید ، خورشید را مسدود کند.

بودجه: بودجه شما عامل اصلی تعیین کننده در نوع پرده برای خانه شما خواهد بود. پرده ها به سبک ها و رنگ های مختلفی ارائه می شوند که بر قیمت ، سهولت نصب و دوام آنها تأثیر می گذارد. به عنوان مثال ، مینی پرده مقرون به صرفه است ، اما ممکن است لازم باشد زودتر از سایر سبک های با دوام تر ، مانند پرده های چوبی واقعی ، آنها را تعویض یا تعمیر کنید.

زیبایی شناسی: طراحی داخلی منزل شما ممکن است بر نوع کرکره ای که خریداری می کنید تأثیر بگذارد. پرده ونیزی مکمل یک خانه سنتی است ، در حالی که پرده تابلویی یا پرده هوشمند گزینه های معمول برای خانه های معاصر یا مدرن است. سبک های مختلف کرکره ها در رنگ ها و مواد مختلف وجود دارد ، از چوب مصنوعی گرفته تا لانه زنبوری چین دار ، بنابراین هر آنچه را انتخاب می کنید می تواند متناسب با دکوراسیون منزل شما باشد.

شکل صورت شما شبیه کدام یک از اشکال هندسی است؟ نحوه آرایش 6 مدل صورت
بیشتر بخوانید

بهداشت و ایمنی: نگرانی های مربوط به سلامتی و ایمنی نقش عمده ای در روند خرید افراد نابینا دارند. اگر آلرژی به گرد و غبار دارید ، پرده هایی را انتخاب کنید که به راحتی تمیز شوند ، مانند مینی پرده های آلومینیومی ، یا جمع شدن گرد و غبار را مانند پرده های تابلویی ، به حداقل برسانید. اگر در خانه خود بچه های کوچک یا حیوان دارید ، پرده های بی سیم مانند پرده های هوشمند یا پرده های تابلویی را در نظر بگیرید.

بهترین مدل های پرده

بهترین مدل های پرده

تفاوت بین پرده ها و سایه ها چیست؟

پرده ها و سایه ها دو نوع متمایز از درمان پنجره هستند که درجات مختلف فیلتر نور و حریم خصوصی را فراهم می کنند. اگرچه کلمات اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند ، اما تمایز مهمی بین دو پوشش پنجره وجود دارد. پرده ها از مواد سخت ساخته می شوند ، در حالی که سایه های پنجره ها از مواد پارچه ای ساخته می شوند و اسکلت های جداگانه آنها به شما امکان می دهد تا آنها را کج یا بالا یا پایین کنید تا میزان ورود نور خورشید به اتاق را تنظیم کنید.

از آنجا که سایه های پارچه ای از ماده ای نرم تشکیل شده اند ، فقط می توانند بالا و پایین شوند ، به این معنی که کنترل نور کمتری نسبت به پرده ها دارند. سایه های رومی ، سایه های سلولی و سایه های غلتکی از متداول ترین انواع سایه ها هستند.

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های ایزابلا روسلینی | بیوگرافی استنلی کوبریک | نقد فیلم Separation ( فیلم جدایی 2021 ) : در ازدواج خود دقت کنید | سبک موسیقی اپیک | نقاشی های امپرسیونیسم | مکتب نیهیلیسم | کسب درآمد اینترنتی از طریق طراحی وب سایت | فیلم هنرمند درجه یک | بهترین فیلم های مت مدیون | بهترین فیلم های جان تراولتا

دیدگاهتان را بنویسید

دوازده − 4 =