صفحه اصلی > سینما : نقد فیلم آسمان نیمه شب
ads

نقد فیلم آسمان نیمه شب

فیلم آسمان نیمه شب

نقد فیلم آسمان نیمه شب : 

به سختی می توان بیان کرد که برخورد با یک فیلم دیستوپی که برای بازار YA توسعه نیافته است چقدر شاداب است. اگرچه گاهی اوقات با الهامات دوگانه اش Gravity و The Revenant طعم پیدا می کند ، اما آسمان نیمه شب با بررسی اینکه چگونه مردم در نقطه پایانی هم در انتخاب های انتخاب شده و هم در جاده های انتخاب نشده فکر می کنند ،

هویت منحصر به فرد خود را حفظ می کند. لحن فیلم بدون اینکه دلسرد کننده باشد ، مرثیه است. یک یادداشت امید وجود دارد ، یک قطره نور ، اما فیلم تسلیم وسوسه نمی شود که با یک پایان خوش کنار بیایید. آسمان نیمه شب با ترکیب مناسب کاتارسیس و ابهام به پایان می رسد.

بزرگترین وظیفه ای که کارگردان جورج کلونی با آن روبروست این است که بین دو داستان به ظاهر نامرتبط تعادل برقرار کند تا زمانی که آنها به هم نزدیک شوند – چیزی که تا زمان فیلم خوب اتفاق نمی افتد (و در صورت بروز ، این فقط یک ارتباط زودگذر است).

فیلم آسمان نیمه شب

فیلم آسمان نیمه شب

گام برداشتن گاهی اوقات یک مسئله جزئی است با سکانس های اکشن که ظاهراً برای تزریق عنصر آدرنالین به داستانی که در غیر این صورت بر اساس شخصیت ساخته شده است و بر اساس وجودی طراحی شده است ، طراحی شده است. با این وجود ، کلونی همه چیز را در حرکت نگه می دارد و درجات مختلفی را در هر دو داستان ایجاد می کند.

مانند بسیاری از فیلم های دیستوپی/پسا آخرالزمانی ، داستان پشت آن مبهم است. (نمی توانم بگویم آیا تصمیم برای عدم توصیف ماهیت فاجعه ، انتخاب فیلمسازان است یا نتیجه این امر در رمان منبع لیلی بروکس-دالتون ، صبح بخیر ، نیمه شب مشخص نشده است.)

چیزی نامشخص ویران شده است زمین را غیرقابل سکونت می کند جیب های کوچکی از انسان ها هنوز زنده هستند اما چشم انداز آنها مبهم است. در همین حال ، در منظومه شمسی ، یک کشتی اکتشافی از ماه نو “امیدوار کننده” مشتری بازدید کرده و آن را قادر به ادامه حیات می داند. اما این کشف ظاهراً برای نجات میلیاردها نفر از ساکنان زمین بسیار دیر انجام می شود.

نقد فیلم Jolt : بازگشت شوک آور کیت بکینسیل به ژانر اکشن
بیشتر بخوانید

فیلم آسمان نیمه شب  بین داستان آگوستین لوفت هاوس (جورج کلونی) ، دانشمندی که در رصدخانه قطبی کار می کند ، و خدمه فضاپیمای ایتر ، که در بازگشت از مشتری است ، حرکت می کند.

پنج نفر در کشتی هستند: فرمانده Adewole (David Oyelowo) و شریک و افسر ارتباطاتش Sully (Felicity Jones) و اعضای خدمه Mitchell (Kyle Chandler) ، Sanchez (Demian Bichir) و Maya (Tiffany Boone). بارداری سولی را پیچیده می کند. تمام تصمیماتی که مردان و زنان در ایتر گرفته اند باید این را در نظر بگیرند.

فیلم آسمان نیمه شب

فیلم آسمان نیمه شب

آگوستین که به شدت از سرطان پایانی رنج می برد ، تصمیم گرفت تنها به سرانجام برسد و از همراهی سایر ساکنان پایگاه در هنگام تخلیه خودداری می کند. پرواز به محل امن هرج و مرج است ،

اما یک دختر شش ساله ، آیریس (Caoilinn Springall) ، پشت سر می ماند. آگوستین تصمیم می گیرد تا زمانی که از او باقی مانده است برای او هرچه می تواند انجام دهد ، در حالی که در همان زمان به دنبال تماس با ایتر با هشدار در مورد وضعیتی است که پس از بازگشت در انتظار آنها است.

دو تأثیر کلونی واضح است. صحنه های فضایی ، که شامل پیاده روی در اتر برای ترمیم آسیب ناشی از طوفان شهاب سنگ است ، نشان می دهد که بازیگر/کارگردان هنگام همکاری این دو در جاذبه چقدر از آلفونسو کوارون یاد گرفته است. با این حال ، برچسب زدن به آسمان نیمه شب به عنوان “نور جاذبه” بی انصافی خواهد بود.

و ، در حالی که فیلمنامه نویس مارک ال اسمیت در نگارش فیلم The Revenant همکاری می کند ، پژواک ها محدود به پیاده روی هنری است که توسط آگوستین انجام شده است زیرا شرایط او را مجبور به سفر به رصدخانه دوم می کند.

تقدیم کلونی به کارش در محافل هالیوود مشهور است اما شاید هرگز به این اندازه در آسمان نیمه شب مشهود نبوده است. دگرگونی فیزیکی ، گرچه در افراط گرایی مانند کریستین بیل نیست ،

اما چشمگیر است. اگرچه کلونی تنها 59 سال دارد ، اما ظاهراً بین 10 تا 20 سال بزرگتر از آن ظاهر می شود و ویژگی های مشهور زیبا او غافلگیر و فرو رفته است. در نتیجه رژیم غذایی تصادفی برای از دست دادن 30 کیلوگرم ، او به دلیل پانکراتیت در بیمارستان بستری شد.

بهترین فیلم های 2021
بیشتر بخوانید
فیلم آسمان نیمه شب

فیلم آسمان نیمه شب

برای دستیابی به واقع گرایی ، او اصرار داشت که یک صحنه بحرانی در شرایط باورنکردنی فیلمبرداری شود و منجر به محرومیتی شود که حتی جیمز کامرون ممکن است آن را تحمیل نکند. همه کار می کند. کلونی نه تنها از نظر مالیخولیایی در بهترین حالت خود قرار دارد ، بلکه از سایر بازیگران ،

از جمله دو نامزد اسکار (فلیسیتی جونز ، دمیان بیچیر) و یک تازه وارد خیره کننده (کائولین اسپرینگال) ، بازی های قدرتمندی را برمی انگیزد. آثار اسپرینگل به ویژه قابل توجه است زیرا فقط شامل حالات چهره و زبان بدن است. این برای یک بازیگر زن در این سن کم بسیار موفق است. (او در طول فیلمبرداری هفت ساله بود.)

من گاهی اوقات شکایت می کنم که فیلم های فاجعه/پسا آخرالزمانی به دلیل جلوه های ویژه و سکانس های اکشن چشمگیر ، وضعیت انسانی را نادیده می گیرند.

در فیلم آسمان نیمه شب ، کلونی در مورد عناصر فنی کوتاهی نمی کند ، اما این در مورد افرادی است که تحت شرایط قرار گرفته اند. آنها افرادی عادی هستند که با واقعیت های غیرقابل تصور دست و پنجه نرم می کنند و با چالش هایی روبرو می شوند که در آن کلمه “دلهره آور” کم اهمیت است.

هنگامی که محدوده وسیع تری را در نظر می گیرید ، سکسکه ناشی از سوئیچ های رفت و برگشت بین دو داستان قطع شده بیش از یک عامل تحریک کننده جزئی نیست. کلونی در ساخت این فیلم به نایابی و غیرعادی در سینمای امروز دست یافته است – یک فیلم حماسی علمی تخیلی که بر شخصیت ها و ایده ها تمرکز می کند.

فیلم آسمان نیمه شب

فیلم آسمان نیمه شب

پایان مقاله نقد فیلم آسمان نیمه شب

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

فیلم شنیده‌ها و دیده‌ها | نقد فیلم رنگ خدا | نقاشی سگ های پوکر باز | انیمیشن Space Jam : A New Legacy یک حال و هوای ویدیو گیمی دارد | فیلم معجزه آبی | فیلم Moby Doc | فیلم تکه‌ های یک زن | معماری پست مدرن : ۴ عنصر معماری پست مدرن | ۳۰ نکته برای تقویت بازی پوکر | نکات استراتژی | نقد فیلم پدرخوانده 1 | The Godfather | عزیمتی به عظمت هنر هفتم |

دیدگاهتان را بنویسید

دوازده − 10 =