صفحه اصلی > سینما : نقد فیلم Hillbilly Elegy | مرثیه کوهستانی
ads

نقد فیلم Hillbilly Elegy | مرثیه کوهستانی

فیلم Hillbilly Elegy

نقد فیلم Hillbilly Elegy | مرثیه کوهستانی : 

در اینجا نمونه ای نادر از یک فیلم معتبر Netflix وجود دارد که نه خیلی طولانی می شود و نه استقبال زیادی از آن می کند. در حالی که برخی از کارگردانان لیست A که برای پخش کننده پخش کار می کنند از این فرصت استفاده کرده و به پروژه های ارزشمند خود نفوذ کرده اند ، ران هوارد این پروژه را دقیقاً همانطور توسعه داده است که اگر برای انتشار سنتی در نظر گرفته شده بود. Hillbilly Elegy با وضوح تصویر بالا و ویرایش خوب ،

داستانی را روایت می کند که نه خود را به کشاکش های ملموس می کشاند و نه سرگردان می کند. همچنین تعدادی از اجراهای قوی را شامل می شود ، که حداقل دو مورد از آنها برای تمجید از جوایز در نظر گرفته می شود (اگر چنین چیزی در این محیط شکسته و نامشخص انتشار وجود داشته باشد).

Hillbilly Elegy یک حس قدیمی دارد ، به این معنی که آن فیلمی است که زمانی در هالیوود محبوب بود اما تا حد زیادی از مد افتاده بود. این یک خاطرات سنتی مبتنی بر شخصیت است ، که پیشرفت نویسنده/گوینده ، جی دی ونس (با بازی گابریل باسو در بزرگسالی و اوون آزتالوس در کودکی) را در دو مقطع حساس زندگی خود شرح می دهد-یکی در نوجوانی و هم در دوران نوجوانی.

فیلم Hillbilly Elegy

فیلم Hillbilly Elegy

دیگری به عنوان دانشجوی کارشناسی ارشد (سالهای حدود 1998 و در اوایل دهه 2010). همانطور که تقریباً همیشه در مورد عکس های زیستی و خاطرات اتفاق می افتد ، برخی از شخصیت ها حذف شده ، به حاشیه رانده شده یا برای از بین بردن روایت ترکیب شده اند. کاری که هاوارد و فیلمنامه نویس ونسا تیلور انجام دادند این بود که بخش هایی از کتاب منبع ونس را که بر عناصر سیاسی تمرکز داشت حذف کرد.

(به عنوان مثال ، این کتاب به شدت از فرهنگ کوهستانی انتقاد می کند و تعداد قابل توجهی از صفحات را صرف ارائه شواهدی از پایان نامه خود می کند.) این امر از بیگانگی بخش بالقوه ای از مخاطبان جلوگیری می کند. خوب یا بد ، این کتاب لبه کتاب را از بین می برد و مرکز وانیل را جایگزین آن می کند.

نقد فیلم Trigger Point ( فیلم تریگر پوینت 2021 )
بیشتر بخوانید

بازه زمانی “فعلی” ونس را در دوران تحصیل خود در دانشکده حقوق ییل معرفی می کند ، جایی که او زندگی خود را دور از ریشه های آپالاچی خود توسعه داده است. او دوست دختری به نام اوشا (فریدا پینتو) دارد و فرصتی برای کارآموزی معتبر دارد. اما مسائل خانوادگی – به ویژه اعتیاد مادرش ،

بیو (امی آدامز) – او را به خود جلب می کند. تماس ناامیدانه خواهرش ، لیندسی (هیلی بنت) ، او را مجبور می کند تا از نیوهیون تا میدل تاون ، اوهایو ، 10 ساعت رانندگی کند تا دریابد که مادرش بیمه درمانی ندارد و وقتی بیمارستان او را آزاد کرد ، جایی برای ماندن ندارد.

فیلم Hillbilly Elegy

فیلم Hillbilly Elegy

آمیخته با صحنه های دهه 2010 موزاییک خاطرات بیش از یک دهه قبل است. خانواده جی دی اگرچه در اوهایو پرورش یافته اند ، اما اهل کنتاکی هستند و اصطلاحاً “ارزش های تپه ای” آنها سنگ بنای وجود آنها را تشکیل می دهد. در دوران کودکی ، مادرش بی سابقه (احتمالاً دوقطبی) با سابقه اعتیاد به مواد مخدر بود.

مادر بزرگش ، ماماو (گلن کلوز) ، سرپرست او شد و از عشق شدید برای آموزش درس های زندگی به او استفاده کرد. این فلاش بک های روی سن (که بیشتر از زمان های نمایش را شامل می شود تا صحنه های “حال حاضر”) ، بافت لازم را برای درک چگونگی تضاد ونس در مورد کشیده شدن مجدد به شبکه خانواده اش ایجاد می کند.

مانند بسیاری از درام ها ، Hillbilly Elegy تا حدی کار می کند زیرا شخصیت اصلی آن قابل ارتباط است و پورتالی را به دنیایی ارائه می دهد که برخی برای آن بیگانه خواهند بود. کیفیت بازیگری نیز به همان اندازه مهم است که از نامهای برجسته در بالا تا برخی از بازیگران کم نقش که نقشهای کوچکتر را ایفا می کنند ، گسترش می یابد. هر دو گلن کلوز و امی آدامز به احتمال زیاد برای فضاهای بازیگر نقش مکمل در نظر گرفته اند.

فیلم Hillbilly Elegy

فیلم Hillbilly Elegy

نقش کلوز نمایشی تر است اما آدامز زمان بیشتری برای نمایش در صفحه نمایش دارد و نقش او شاید چالش برانگیزتر باشد زیرا مواقعی وجود دارد که او بی احساس (در مرز با شرور) قرار دارد. گابریل باسو و اوون اسستالوس در فیلم هایی که نسخه جوانتر و مسن تری از یک شخصیت را نشان می دهند ، غفلت می کنند – باعث می شود بیننده باور کند که آنها نقش یک شخص را بازی می کنند. به راحتی می توان باور کرد که J.D. که توسط Asttalos به تصویر کشیده می شود ، تبدیل به فردی می شود که توسط Basso نوشته شده است.

نقد انیمیشن مزار کرم های شب تاب | Grave of the Fireflies
بیشتر بخوانید

هیچ چیز در جهت هوارد وجود ندارد که بتوان آن را ظاهری یا حواس پرت کننده دانست. در طول دوران حرفه ای خود ، او در بهترین حالت خود بوده است وقتی که روی بازو ایستاد و اجازه داد داستان و شخصیت ها تحت سلطه قرار بگیرند. این در مورد Hillgy Elegy صادق است و ،

اگرچه ممکن است برخی استدلال کنند که فیلم با حذف بسیاری از جنبه های بحث برانگیز سیاسی ، کتاب را دست فروشی می کند ، اما دیگران متوجه خواهند شد که یک داستان تأثیرگذار از رابطه متضاد یک مرد با اعضای خانواده خود باقی می ماند. شخصیتهای بزرگتر از زندگی و به اندازه ابراز عشق عمیق قادر به آسیب رساندن بزرگ هستند.

فیلم Hillbilly Elegy

فیلم Hillbilly Elegy

پایان مقاله نقد فیلم Hillbilly Elegy | مرثیه کوهستانی

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

فیلم پرسی در مقابل جالوت | نقد فیلم آفساید | بهترین کتاب های ادبیات مصر | بهترین فیلم های اسپایک لی | فیلم جانوران بی مرز و بوم | نقد فیلم کپی برابر اصل | نحوه انتخاب سگ مناسب | ۶ فاکتور که باید در نظر بگیرید | نقد فیلم پیش از نیمه شب | فیلم Before Midnight | مکتب رمانتیسم | نقد و بررسی بازی Watch Dogs 1 |

دیدگاهتان را بنویسید

4 × 1 =