صفحه اصلی > شیوه زندگی : نحوه انتخاب سگ مناسب | 6 فاکتور که باید در نظر بگیرید

نحوه انتخاب سگ مناسب | 6 فاکتور که باید در نظر بگیرید

انتخاب سگ

نحوه انتخاب سگ : هیچ راه درست یا غلطی برای یافتن سگ جدید وجود ندارد. مهم این است که سگ مناسب خود را پیدا کنید. این که آیا می خواهید از پرورش دهنده استفاده کنید یا از آن استفاده کنید ، باید هدف خود را نژادی بیابید که بیشترین سازگاری را با زندگی و محل زندگی شما دارد. انتخاب نژاد مناسب می تواند در شادی شما و سگ شما تفاوت ایجاد کند.

با مقاله نحوه انتخاب سگ با بامدادی ها همراه باشید.

6 نکته در انتخاب سگ

انتخاب سگ برای شما چیزی فراتر از جستجوی یک چهره زیبا است. ممکن است فکر کنید که نژاد خاصی را برای نیازهای خود تهیه می کنید ، اما در نظر گرفتن نیازهای سگ نیز ضروری است. اگر شما صاحب یک سگ آینده نگر هستید که به دنبال یک خانه دوست داشتنی به یک سگ کوچک است ، موارد زیر را باید در نظر بگیرید:

اندازه. اندازه فضای زندگی شما یکی از عوامل اصلی است که هنگام انتخاب نژاد سگ باید در نظر بگیرید. آیا در آپارتمان کوچک زندگی می کنید یا خانه؟ آیا فضای کافی برای سگ بزرگ دارید؟ یا منطقه زندگی شما فقط یک سگ کوچک را در خود جای می دهد؟ آیا حیاط خلوت دارید که سگ بتواند به راحتی برای ورزش و انجام کارهای خود به بیرون برود؟ نژادهای بزرگ مانند گریت دان می توانند بیشتر مستعد بیماری های جسمی مانند مشکلات مفصل ران یا پاره شدن ACL باشند. با این حال ، سگهای کوچکتر مانند Chihuahuas ممکن است نسبت به سگهای بزرگ در معرض حوادث فیزیکی یا دمای سردتر باشند.

نحوه انتخاب سگ

نحوه انتخاب سگ

برنامه. انتخاب نوع سگی که با برنامه شما سازگار است ، اطمینان حاصل می کند که حیوان خانگی شما توجه لازم را دریافت می کند. آیا وقت آزاد لازم برای آموزش صحیح توله سگ را دارید؟ آیا قادر خواهید بود پیاده روی های طولانی و فعالیت مورد نیاز خود را برای یک سگ پرانرژی تهیه کنید؟ یا آیا به سگ مستقل و مسن تری نیاز دارید که بتواند در طول روز تنها بماند؟

سطح فعالیت. هنگام انتخاب نژاد سگ ، یافتن سگی که سطح فعالیت شما را تکمیل کند بسیار مهم است. یک سگ پر انرژی می تواند به سرعت صاحب سگ کم انرژی را خسته کند و یک سگ کم انرژی می تواند صاحبی را که همیشه در حال حرکت است ناامید کند.

آموزش ساخت شمع در خانه : 4 نکته برای ساخت شمع
بیشتر بخوانید

آیا سبک زندگی فعال دارید؟ آیا شما فردی ماجراجو هستید یا خانه نشین؟ آیا تمرینات روزانه زیادی مانند پیاده روی ، کمپینگ و دویدن انجام می دهید یا قدم زدن های آرام در محله را ترجیح می دهید؟ آیا سگی با سطح انرژی بالا با فعالیت روزانه شما همخوانی دارد؟ نزدیکترین پارک سگ چقدر است؟ یا سیب زمینی نیمکت می خواهید که از سگ تنبل تنبل خود کاملاً راضی باشد؟ بهترین سگ برای شما سگی خواهد بود که نیازهایش شبیه شما باشد.

نژاد. نژادهای مختلف دارای ویژگی های ذاتی متفاوتی هستند. طبق گزارش باشگاه پرورشگاه آمریکایی (AKC) ، هفت گروه نژاد سگ وجود دارد (Working، Herding، Hound، Sporting، Non-Sporting، Toy، and Terrier). هر نژادی دارای ویژگی های شخصیتی متفاوتی است و مهم است که نژاد مناسبی را که بیشتر با نژاد شما سازگار است ، بشناسید.

نحوه انتخاب سگ

نحوه انتخاب سگ

اگر به خز حیوانات حساسیت دارید ، نژاد سگ های حساسیت زا مانند پودل ممکن است با نیازهای شما مطابقت داشته باشد ، اگر سایر ویژگی های آنها با نیازهای شما مطابقت داشته باشد. سگهای نژاد مختلط می توانند ویژگی های ایده آل مورد نظر شما را با هم ترکیب کنند ، اما هرگز تضمینی نیست که شما تمام ویژگی های مفید مورد نظر خود را بدست آورید. به عنوان مثال ، بولداگ ها و پاگ های اصیل دارای حفره بینی بسیار کوچک هستند که می تواند بر توانایی آنها در تنفس خوب در هنگام گرم شدن بیش از حد تأثیر بگذارد.

سن. بلوغ ، نوجوانی ، بزرگسالی ، سالمند – در طول هر مرحله ، شخصیت سگ به طور معمول تغییر می کند. سگهای بزرگسال بیشتر از سگهای جوان تربیت می شوند و دارای مزاج آرام تری هستند. با سگهای مسن ، شما از قبل سابقه پزشکی و شخصیت آنها را می شناسید ، بنابراین این قمار کمتر از این است که با یک توله سگ جوانتر شانس کنید. با این حال ، برخی از سگهای مسن در مورد کودکان کوچک خوب عمل نمی کنند (گاهی اوقات به دلیل تجربه های آسیب زا در گذشته) ، بنابراین این یکی دیگر از جنبه های مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد.

نکات طراحی لباس مارتین اسکورسیزی
بیشتر بخوانید

تاریخ. اگر از پرورش دهنده سگ خرید می کنید ، داستان سگ را می دانید. اگر از پناهگاه حیوانات استفاده می کنید ، تاریخ ممکن است مبهم تر باشد. سگ شما ممکن است رها شده یا حتی مورد سوء استفاده قرار گرفته باشد و لحظاتی از سابقه آنها می تواند بر شخصیت آنها تأثیر بگذارد. با این حال ، این بدان معنا نیست که سابقه بد بدین معناست که آنها سگ مناسبی برای شما نخواهند بود – فقط باید مایل باشید که کار را انجام دهید.

نحوه انتخاب سگ

انتخاب سگ

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم پرده | ۵۰ فیلم جنگی برتر تاریخ | نقد فیلم Jolt : بازگشت شوک آور کیت بکینسیل به ژانر اکشن | سریال ارباب حلقه ها | نقد و بررسی بازی Resident Evil 7 | معرفی Adobe Illustrator | ژان پیر ملویل | یادداشت تفاهم چیست ؟ راهنمای تفاهم نامه | سریال رچد | نقد فیلم پری | با دوربین

دیدگاهتان را بنویسید

19 + 9 =