صفحه اصلی > سینما : نقد فیلم آخرین مزدور | فیلم The Last Mercenary
ads

نقد فیلم آخرین مزدور | فیلم The Last Mercenary

فیلم آخرین مزدور

ژان کلود ون دام ، ستاره اکشن بلژیکی به طور همزمان مرد اصلی نیست که فکر می کنید در کمدی اکشن فرانسوی ” فیلم آخرین مزدور  ” حضور دارد . ون دم نقش ریچارد “مه” برومر را بازی می کند ، یک سرباز افسانه ای که باید از پسر بیولوژیکی اش آرشیبالد (سمیر دکازا) محافظت کند و او را تبرئه کند ، که از طریق مجموعه ای از عوارض ناخواسته ، برای سیمون (نسیم لیس) ، سردرگم شده است.

ون دام در نقش ریچارد ، به تصویر خودساخته خود به عنوان نیروی کارتونی طبیعت چشمک می زند ، مانند زمانی که با تأیید به پوستری از وسیله نقلیه پنیرکی و نمادین “Bloodsport” اشاره می کند. چند شوخی در مورد تخصص افسانه ای ریچارد به عنوان یک مرد عمل و یک زن قاتل وجود دارد (“او به زن من استخوان داد”).

نقد فیلم آخرین مزدور

فیلم آخرین مزدور

همچنین چند لحظه نادر و نادر وجود دارد که در آن ون دام به اندازه کافی محافظ احساسی خود را رها می کند تا در مورد اینکه چقدر ناراحت کننده در برابر تیپ بازی می کند شوخی کند. ون دام هرگز واقعاً سعی نمی کند از خود سابق خود فرار کند ، اما بسیار دلپذیر است که او را ببینم ، به عنوان پدر شرمنده ریچارد ، سعی می کند فرد بهتری باشد.

در ” فیلم آخرین مزدور  ” ، ریچارد تنها زمانی به فرانسه برمی گردد که می فهمد وزارت امور خارجه فرانسه ارشیبال را اشتباه گرفته است – که به لطف مذاکره ماهرانه پدرش ، تحت نام فرض شده و با مصونیت دیپلماتیک – برای سیمون زندگی می کرد. یک فروشنده اسلحه چاق از کشور خیالی طارغستان. ریچارد تنها کسی است که می تواند از آرچیبالد به اندازه کافی محافظت کند تا نه تنها سیمون را بگیرد ، بلکه مقامات فرانسوی را که از سیمون از دستگیری محافظت کرده اند نیز بکشد. یک کمدی ضعیف از هویت اشتباه ایجاد می شود.

متأسفانه ، فقط در صحنه های مزاحم بسیار خنده دار وجود دارد که در آن ریچارد سعی می کند با اعضای بازیگر فرعی فیلم همکاری کند ، به ویژه الکساندر (آلبان ایوانوف) و کمکی های توسعه نیافته دالیلا (Assa Sylla) و برادرش Momo (Djimo) .

۱۰ سریال برتر تاریخی و پربازدید
بیشتر بخوانید

الکساندر یک پسر سفیدپوست خمیری است ، بنابراین یک گله تاسف آور وجود دارد که او فقط با یک کلاه ایمنی بزرگ و یک جفت تنگ چسبان ، یک اسکوتر در اطراف پاریس سوار می شود. و دالیلا و مومو هر دو از نوجوانان درون شهری هستند ، بنابراین دالیا قبل از نجات ون دام خود را در جریان یک نزاع فیزیکی نگه می دارد و مومو پس از اشتباه گرفتن او برای پیشخدمت در اتاقی پر از افراد سفیدپوست سفیدپوش می کند. برخی از کمدین های کمربند بورشت از این مواد ناهنجار سرخ می شدند ، اگر هنوز برای این کار زنده بودند.

اما تلاش ون دام برای راحت شدن در شخصیت بزرگ خود ، گاهی اوقات موضوعی سرگرم کننده و طنز است. او سالهاست که با این موضوع دست و پنجه نرم می کند ، شاید آشکارتر از زمان “JCVD” ، این یک کمدی متا اکشن 2008 ، اما گاهی غیر منتظره است.

از آن زمان ون دم از چند لحظه نگاه نافی متعالی لذت برده است ، مانند زمانی که دوباره با طلسم پنگوئن فیلم “مرگ ناگهانی” در سریال اخیر (و عمدتا سرگرم کننده) آمازون “ژان کلود ون جانسون” متحد شد. ” فیلم آخرین مزدور  ” این روند را در تعداد انگشت شماری از صحنه های برجسته ادامه می دهد ، که احتمالاً بیش از آن چیزی است که می توان انتظار داشت با توجه به اینکه دوران حرفه ای ون دام در اواخر دوره بازی بیشتر شبیه بازی های اضافی است تا یک بازی توپ جدید.

نقد فیلم آخرین مزدور

نقد فیلم آخرین مزدور 

ون دام در برخی از صحنه های اکشن بیش از حد ویرایش شده به اندازه کافی خوب به نظر می رسد ، مانند زمانی که ریچارد یک جفت ماهیچه زن سنگین پوشیده از لباس شنا با طلا ارسال می کند. اما ون دم به وضوح در بهترین حالت خود قرار دارد هنگامی که اجازه می دهد تا لبه های سنگی دوست داشتنی اش به جای او صحبت کنند ، حتی در حین قایق پرانی که ریچارد با پوشیدن کلاه گیس و کشیدن یک دست خود به دور لیس ، خود را استتار می کند ، فقط برای جلوگیری از دیده شدن.

نقد فیلم بیداری
بیشتر بخوانید

توسط همکاران شرور سیمون. شوخی جنسی شفاهی که این گگ را کنار می گذارد کمتر خنده دار است ، اما در این مرحله ، طرفداران ون دام احتمالاً می دانند که هیچ چیز خوب برای همیشه دوام ندارد.

بنابراین خوشایند است که ببینیم ماهیچه های بروکسل نه تنها خودآگاه هستند ، بلکه هر زمان که مجبور شوند یک یا دو قدم نوزاد را فراتر از سایه خود بردارند ، به اندازه کافی تیز هستند. تلاشهای گوسفندانه ریچارد برای ارتباط مجدد با آرچیبالد بسیار دلپذیر است ، مانند تعقیب و گریز اتومبیل که آرچیبالد رانندگی می کند در حالی که پدرش برای او راهنمایی می کند ، زیرا آرچیبالد چوب رانندگی نمی داند. این قطعه سرگرم کننده است و نه فقط به دلیل اینکه از نظر بصری منسجم است ، و همچنین با آهنگ “به هر طریقی” بلوندی به ثمر رسید.

نقد فیلم آخرین مزدور

نقد فیلم آخرین مزدور 

عملکرد ناامن ون دام نیز گاهی اوقات واقعاً جذاب است ، مانند زمانی که او سعی می کند هویت واقعی ریچارد را به آرچیبالد اعلام کند ، زیرا او قبلاً پسر و کشور خود را به دلیل برخی از کلاهبرداری های مربوط به جاسوسی رها کرده بود. بنابراین: ریچارد از آرچیبالد می پرسد که در مورد پدر بیولوژیکی خود چه می داند ، اما او پاسخی را که می خواهد دریافت نمی کند (غافلگیرکننده).

بنابراین ریچارد ، قاتل جهانگرد و “گریزان” ، باید خودش را به زبان بیاورد. او کلمات مناسب را پیدا می کند و به طور آزمایشی می بالد که پدر ارشیبالد “شهرت بزرگی” دارد. سرعت وحشتناکی که ون دام سعی می کند از چنین اظهارنظر باورنکردنی خود تبریک بگذرد ، تقریباً به اندازه ” فیلم آخرین مزدور  ” است.

منبع مجله نگاه

بیشتر بخوانید:

سفر مرگ | فیلم ارتش مردگان | بهترین فیلم های برد پیت | معرفی بازی چرخه مرگ | گیم پلی، تریلر، داستان و تاریخ انتشار بازی Deathloop | فیلم روشنایی شهر | راهنمای مشاوران مالی : مشاور مالی چه وظایفی دارد؟ | نقد فیلم محافظ همسر هیتمن | نقد فیلم مرداب | فیلم Stillwater

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

18 + یازده =