صفحه اصلی > سینما : نقد فیلم رستگاری عشق و اطلاعات دیگر
ads

نقد فیلم رستگاری عشق و اطلاعات دیگر

فیلم رستگاری عشق

فیلم رستگاری عشق (به انگلیسی: Redeeming Love) یک فیلم عاشقانه وسترن مسیحی آمریکایی محصول سال ۲۰۲۲ به کارگردانی دی. فیلم رستگاری عشق بر اساس رمانی به همین نام اثر ریورز در سال 1991 ساخته شده است و در غرب قدیم آمریکا و در زمان طوفان طلای کالیفرنیا می گذرد. در فیلم رستگاری عشق ابیگیل کوئن، تام لوئیس و لوگان مارشال گرین بازی می‌کنند.

فیلم رستگاری عشق توسط Pinnacle Peak Pictures، Mission Pictures International و Nthibah Pictures تهیه شده است و در کیپ تاون آفریقای جنوبی فیلمبرداری شده است. فیلم رستگاری عشق در 21 ژانویه 2022 توسط یونیورسال پیکچرز اکران شد و عموماً نقدهای منفی منتقدان را دریافت کرد.

داستان فیلم رستگاری عشق

سارا “آنجل” که در سن هشت سالگی به تن فروشی فروخته شد، از طریق نفرت و نفرت از خود در کالیفرنیای دهه 1850 زنده می ماند. وقتی خدا به مایکل هوزیا دستور می دهد که با او ازدواج کند، او اطاعت می کند، اما این فرمان بیشتر از آن که چانه زنی کرده باشد، برای او چالش برانگیز است.

سارا قبل از اینکه به فحشا فروخته شود، تنها طرد شدن از سوی مردان را می داند. او در کودکی شنید که پدرش الکس استنفورد می گوید که او هرگز نباید به دنیا می آمد. سارا متوجه می شود که پدرش متاهل است و مادرش، مای، هم معشوقه اوست و هم قربانی یک رابطه خشونت آمیز. سارا مادرش را تماشا می کند که غمگین می شود و در نهایت می میرد، مردی که دوستش دارد طرد می شود.

او اکنون هجده ساله است و با نام فرشته، معتقد است که همه چیز را در مورد مردان می داند و می داند چگونه آنچه را که می خواهند به آنها بدهد. یک شب، یکی از مشتریان او پدرش است و او آگاهانه با او رابطه جنسی برقرار می کند تا او را به خاطر رفتارش با مادرش تنبیه کند. او را نمی شناسد، اما وقتی صبح روز بعد متوجه می شود، خودکشی می کند.

هنگامی که مایکل وارد اتاق او می شود و به او می گوید که می خواهد با او ازدواج کند، او از تعجب دور می شود، اما نسبت به او دوری می کند. پس از اینکه او تقریباً تا حد مرگ مورد ضرب و شتم قرار می گیرد، موافقت می کند که با مایکل ازدواج کند و با او ترک کند، زیرا او به سلامتی او کمک می کند.

نقد فیلم درباره الی
بیشتر بخوانید

مایکل همچنان او را غافلگیر می کند زیرا ادعا می کند که او را به عنوان همسرش دوست دارد و از داشتن رابطه جنسی با او امتناع می کند. مایکل با هر مردی که آنجل تا به حال می شناسد متفاوت است، که باعث می شود او گیج شده و از اعتماد کردن به او ترس داشته باشد. او در اولین فرصت فرار می کند، اما مایکل او را پیدا می کند و او را متقاعد می کند که به خانه بیاید.

دفعه بعد که فرشته فرار می کند، با برادر شوهر مایکل، پل، که به خاطر گذشته اش از او متنفر است، سوار می شود. هنگامی که او پولی را برای سواری طلب می کند، او با اجازه دادن به پل برای داشتن رابطه جنسی با او، هزینه را پرداخت می کند.

آنجل به شهر بازگشته و مجبور به تن فروشی می شود، اما دور ماندن برایش دشوارتر است. هنگامی که مایکل عصبانی به فاحشه خانه می رسد و او را دوباره به خانه می برد، آرامشی که در چهره او با دیدن او وجود دارد او را امیدوار می کند و به او اجازه می دهد که او را ببخشد. برای اولین بار، آنجل در مورد گذشته خود با مایکل واقعا صادق است و رابطه آنها بر اساس صداقت و محبت شروع به رشد می کند.

فرشته برای مدت طولانی دوباره از مایکل فرار نمی کند. اما وقتی می ترسد عاشق او شود، به یاد می آورد که عشق با مادرش چه کرده است و خود را مجبور به ترک می کند. این بار اما از زندگی قدیمی خود فاصله می گیرد و برای اولین بار در زندگی خود می تواند زندگی صادقانه ای داشته باشد. هنگامی که مایکل دوباره او را پیدا می کند، اعتراف می کند که فرار کرده است زیرا از دوست داشتن او می ترسیده است، و او به او اطمینان می دهد که می تواند به او اعتماد کند. او قبول می کند که دوباره با او به خانه برود.

آخرین باری که فرشته فرار می کند، به این دلیل نیست که مایکل را دوست ندارد، یا حتی به این دلیل که از عشق خود می ترسد، بلکه به دلیل تمایل به فداکاری برای او است. او می داند که چیزی که مایکل بیشتر از همه در دنیا می خواهد بچه ها هستند و خودش نمی تواند بچه دار شود. او معتقد است که با رفتن، مایکل شخص دیگری را برای ازدواج پیدا خواهد کرد و بدون او شادتر خواهد بود.

نقد فیلم تیتانیوم
بیشتر بخوانید

وقتی او این بار را ترک می کند، قصد دارد برای همیشه دور بماند، اما مایکل به دنبال او نمی رود و تصمیم می گیرد که خودش باید برگردد. آنجل به مدت سه سال از دنیا رفته است و ماموریت موفقیت آمیزی را برای کمک به سایر فاحشه های جوان آغاز کرده است، زمانی که پل سرانجام برای یافتن او می آید. پل متوجه می شود که در تمام این مدت اشتباه کرده است و به آنجل می گوید که مایکل هنوز عاشق اوست.

فرشته به خانه نزد مایکل باز می گردد و عشق و زندگی خود را به او تقدیم می کند. وقتی او تنها هدیه ای را که برای دادن باقی مانده به او می دهد: نام واقعی او، سارا، بسیار خوشحال می شود. خداوند وفاداری خود را به مایکل و سارا در طول زندگی نشان می دهد و به طور معجزه آسایی به آنها فرزندان و موفقیت در تمام تلاش هایشان عطا می کند و آنها تا پایان عمر با خوشبختی ازدواج می کنند.

بازیگران فیلم رستگاری عشق

ابیگیل کوئن در نقش فرشته
تام لوئیس در نقش مایکل هوسیا
لوگان مارشال-گرین در نقش پل
فامکه یانسن در نقش دوشس
نینا دوبرو در نقش مای
اریک دین در نقش دوک
لیوی برچ در نقش سارا استافورد
براندون اورت در نقش ماگووان
Ke-Xi Wu در نقش مای لینگ
جیمی لی اودانل در نقش لاکی
تانیا ون گران در نقش سالی
کلاید برنینگ در نقش راب
جاش تیلور در نقش الکس استافورد
ویلی واتسون در نقش جان آلتمن
لورن مک گرگور در نقش الیزابت آلتمن
دانیا دی ویلیرز در نقش میریام آلتمن
تایا رونن آبلز در نقش روث آلتمن

Box office فیلم رستگاری عشق

فیلم رستگاری عشق در 1903 سینما توسط یونیورسال پیکچرز در 21 ژانویه 2022 اکران شد. در ایالات متحده و کانادا، فیلم در سه روز اول اکران کمتر از 5 میلیون دلار فروش داشت. فیلم رستگاری عشق در آخر هفته افتتاحیه خود 3.5 میلیون دلار به دست آورد و در گیشه چهارم شد. در دومین آخر هفته خود 1.77 میلیون دلار و در سومین آخر هفته 1 میلیون دلار درآمد داشت.

منبع ویکی پدیا

بیشتر بخوانید:

تاریخ انتشار Forza Horizon 5 ، تریلرها ، ویژگی ها و هر آنچه که می دانیم | نقد و بررسی بازی Battlefield 3 | نقد و بررسی بازی Little Nightmares | وکتور آرت چیست | وکتور چیست و چه کاربردی دارد؟ | فیلم خواب بزرگ | باب فاسی | معرفی شخصیت جیمز گوردن ، متحد قدیمی بتمن | معرفی و نقد سریال برکینگ بد | تحلیل تابلو گرنیکا | نقد و بررسی بازی Beat Saber

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

9 + 15 =