صفحه اصلی > بیوگرافی/مشاهیر : 10 نکته ای که شاید درباره کامالا هریس نمی دانید
ads

10 نکته ای که شاید درباره کامالا هریس نمی دانید

کامالا هریس

از ریشه های نام کامالا هریس گرفته تا دوستی اش با بو بایدن ، در اینجا حقایق جالبی در مورد معاون رئیس جمهور آمده است.

هنگامی که کامالا هریس به عنوان نایب رئیس جمهور ایالات متحده در 20 ژانویه معرفی می شود ، او به عنوان اولین زن ، اولین سیاهپوست و اولین آسیای جنوبی که این مقام را بر عهده داشت ، تاریخ خواهد ساخت. سناتور سابق ایالات متحده از کالیفرنیا هنگام ایراد سخنرانی پیروزی خود در ماه نوامبر ، وعده داد: “اگرچه من ممکن است اولین زن در این دفتر باشم ، اما آخرین هم نخواهم بود.” “زیرا هر دختر کوچکی که امشب را تماشا می کند می بیند که این کشور دارای امکانات است.”

اوج فعالیت تاریخی هریس با رئیس جمهور جو بایدن ، ابتدا با نامزدی خود برای شروع دموکرات 2020 در ژانویه 2019 آغاز شد. از طریق مناظرات متعدد و حضور رسانه ای که پس از آن رخ داد ، رای دهندگان با دیدگاه ها و ارزش های سیاسی هریس اطلاعات زیادی کسب کردند ، اما در اینجا به آنها اشاره می شود. 10 نکته ای که ممکن است درباره معاون رئیس جمهور ندانید:

کامالا هریس

کامالا هریس دختر مهاجران جامائیکایی و هندی است

کامالا هریس در اوکلند ، بیمارستان قیصر کالیفرنیا ، در 20 اکتبر 1964 ، در مهاجر و محقق سرطان پستان آمریکایی هندی تبار ، دکتر شیامالا گوپالان و دونالد هریس متولد جامائیکا ، استاد برجسته اقتصاد در استنفورد متولد شد. این زوج در پاییز سال 1962 به عنوان دانشجوی دکتری در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی ملاقات کردند و سال بعد ازدواج کردند.

“من برای تحصیل در دانشگاه برکلی آمدم. گوپالان در سال 2003 به خبرنگار SF Weekly در سال 2003 گفت: “من هرگز برای ماندن نیامدم.” این داستان قدیمی است: من عاشق یک پسر شدم ، ازدواج کردیم ، خیلی زود بچه ها آمدند. ” این زوج بعداً در سال 1972 طلاق گرفتند و گوپالان هریس و خواهر کوچکترش مایا را بزرگ کرد.

نام کامالا هریس نشانه ای از میراث هندی او است
دکتر گوپالان دختر خود را کامالا ، که در زبان سانسکریت به معنی “نیلوفر آبی” است و نام دیگری برای خدای هندو لاکشمی است ، نامید ، تا حدی برای حفظ هویت فرهنگی او. نام میانی معاون رئیس جمهور ، داوی ، در زبان سانسکریت به معنی “الهه” است ، ادای احترام دیگری به دین هندو. گوپالان فقید در سال 2004 به لس آنجلس تایمز گفت: “فرهنگی که الهه را می پرستد زنان قوی تولید می کند.”

بیوگرافی لیونل مسی
بیشتر بخوانید

کامالا هریس سابقه فعالیت طولانی دارد
پروفایل لس آنجلس تایمز در سال 2004 یک داستان خانوادگی مورد علاقه را بازگو کرد که با پیوستن هریس به شعارهای اعتراضی کالسکه اش آغاز شد ، در حالی که والدینش برای حقوق مدنی در اوکلند و برکلی ، کالیفرنیا راهپیمایی کردند. در پی یک راهپیمایی ، گوپالان بی گناه از کودک نوپا پرسید: “کامالا چه می خواهی؟” پاسخ او: “FEE-DOM!”

بعداً ، هنگامی که او 13 ساله بود ، هریس و خواهرش ، مایا ، در اعتراض به سیاست ممنوعیت بازی کودکان در زمین چمن ، جلوی ساختمان آپارتمان خود در مونترال تظاهرات را رهبری کردند. در نهایت مالکان این سیاست را تغییر دادند.

کامالا هریس عاشق آشپزی است
کامالا هریس در مصاحبه Glamour مه 2020 یادآور شد: “به عنوان یک کودک ، به یاد دارم که گلدان ها را می شنوم و غذا را بو می کنم ، و مانند کسی که در حالت خلسه بود ، وارد آشپزخانه می شدم تا ببینم همه این اتفاقات باورنکردنی در حال رخ دادن است.” مادرم به من می گفت: «کامالا ، شما به وضوح دوست دارید غذای خوب بخورید. بهتر است آشپزی را یاد بگیرید. ”

این دقیقاً همان کاری است که او انجام داد ، و اکنون ، این سیاستمدار به طور مرتب مهارت های آشپزی ، دستور العمل ها و عشق خود را برای شام های یکشنبه در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارد. در سال 2019 ، او و بازیگر زن مینی کالینگ در یک ویدئوی تبلیغاتی ماسالا دوسا را ​​با هم تهیه کردند و هریس همچنین به سناتور دیگر خود مارک وارنر آموزش داد که چگونه در یک ویدیوی آنلاین به درستی ذوب ماهی تن را درست کند.

او هنگام به اشتراک گذاشتن دستور العمل “نان ذرت کامالا” در روز شکرگزاری 2020 ، توییت کرد: “در زمان های سخت همیشه به آشپزی روی آورده ام. امسال می خواستم یکی از دستور العمل های شکرگزاری مورد علاقه خانواده ام را با شما به اشتراک بگذارم. امیدوارم هر زمان که بتوانید در زندگی به آن برسید ، به همان اندازه که برای من گرما به ارمغان آورده است – حتی وقتی از کسانی که دوستشان دارم جدا شده باشم. “

زندگینامه جیمی فلن
بیشتر بخوانید

کامالا هریس یک خواننده مشتاق است
در حالی که نامزد دموکرات ها برای ریاست جمهوری در سال 2019 بود ، هریس اولین کسی بود که به درخواست Book Riot برای کتابهای مورد علاقه خود و/یا کتابهایی که بیشترین تأثیر را در زندگی او داشته اند پاسخ داد. او پنج مورد را ذکر کرد: Native Son نوشته ریچارد رایت ، بادبادک باز از خالد حسینی ، The Joy Luck Club توسط Amy Tan ، Song of Solomon از Toni Morrison و The Lion ، The Witch and the Wardrobe از C.S. Lewis.

کامالا هریس

کامالا هریس یکی از اعضای گروه Alpha Kappa Alpha بود
در زمان تحصیل در دانشگاه هوارد در سال 1986 ، کامالا هریس به بخش HBCU در گروه آلفا کاپا آلفا (AKA) پیوست ، اولین سازمان تأسیس نامه سیاه یونانی برای زنان. یکی از راههایی که هریس روابط خود را با الهی الهی – شورای نه برادری ها و انجمن های سیاهپوستی که از لحاظ تاریخی سیاهپوست بودند – در مسیر مبارزات انتخاب کرد ، با پوشیدن یک رشته مروارید ، که نشان دهنده 20 بنیانگذار و تشکیل دهندگان انجمن بود.

او در مصاحبه ای در سال 2018 با برنامه رادیویی سند 105 باشگاه صبحانه گفت: “آنچه شما در یک HBCU یاد می گیرید این است که شما مجبور نیستید در دیدگاه محدود کسی در مورد معنای جوان بودن ، با استعداد و سیاه پوست باشید.”

کامالا هریس سه کتاب نوشته است
در سال 2009 ، کامالا هریس ، که شش سال پیش به عنوان وکیل منطقه سانفرانسیسکو انتخاب شد ، اولین کتاب خود را با عنوان “Smart on Crime: a Employer Plans to Us Us Safer” منتشر کرد که بر اصلاحات عدالت کیفری تمرکز داشت.

کامالا هریس پیش از آغاز مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری خود در سال 2019 ، ارزش های خود را در کتاب The Truths We Hold: An American Journey ، که شامل ترکیبی از برجسته ترین شغل و فلسفه شخصی بود ، معرفی کرد. او در بخشی از مقاله O می نویسد: “یک میهن پرست کسی نیست که رفتار کشور ما را هر کاری که انجام می دهد مورد تأیید قرار دهد.” این کسی است که هر روز برای آرمان های کشور مبارزه می کند.

بیوگرافی بایار راستین
بیشتر بخوانید

همچنین در سال 2019 ، او یک کتاب کودک مصور با عنوان “ابرقهرمانان همه جا هستند” منتشر کرد که برای خوانندگان سه تا هفت ساله طراحی شده بود. او در این کتاب نوشت که قهرمانی بیشتر در مورد انتخاب و شخصیت است تا شنل. “قهرمانان برای حق عمل می کنند. چه کسی در زندگی شما از حق دفاع می کند؟” این کتاب ضمن معرفی بچه ها با قهرمانان زندگی هریس ، بر اساس O.

کامالا هریس چندین بار در کالیفرنیا موفق شد
از سال 2004 تا 2010 ، کامالا هریس به عنوان اولین زن دادستان منطقه در تاریخ سان فرانسیسکو ، و به عنوان اولین زن آمریکایی آفریقایی تبار و زن آسیایی جنوبی در کالیفرنیا که این دفتر را بر عهده داشت ، طبق اعلام وزارت دادگستری این ایالت. پس از گذراندن دو دوره در این نقش ، سپس به عنوان اولین زن آفریقایی تبار و اولین زنی که به عنوان دادستان کل کالیفرنیا خدمت کرد انتخاب شد.

کامالا هریس و بو بایدن با هم دوست بودند
قبل از تبدیل شدن به سمت معاون رئیس جمهور بایدن ، هریس برای اولین بار از طریق پسر فقید خود ، بو ، که در سال 2015 درگذشت ، با معاون سابق رئیس جمهور ملاقات کرد. این زوج در حالی که هریس دادستان کل کالیفرنیا بود ، با یکدیگر دوست شدند و بو نیز در همان سمت خدمت کرد. ایالت دلاور ، یعنی ارتباط با کار خود در دوران رکود بزرگ 2008 و بحران مسکن 2011.

کامالا هریس در سخنرانی خود در سال 2020 گفت: “من به سرعت فهمیدم که بیو مردی بود که به مردم الهام بخشید تا نسخه بهتری از خود باشند.” “او واقعاً بهترین ما بود. و وقتی از او می پرسیدم: “این را از کجا آورده ای ، این از کجا آمده است؟” او همیشه در مورد پدرش صحبت می کرد. “

کامالا هریس

کامالا هریس نقش “مومالا” را بسیار جدی می گیرد
وقتی هریس و داگ امهوف در سال 2014 ازدواج کردند ، او رسماً نامادری فرزندان او ، کول و الا (با تهیه کننده فیلم کرستین امهوف) شد. او و بچه ها توافق کردند که اصطلاح “نامادری” را دوست ندارند ، اما در عوض نام “مومالا” را مطرح کردند. هریس در مقاله ای در ماه مه 2019 Elle ، کول و الا را “منبع بی پایان عشق و شادی محض” خواند و افزود: “من می توانم یک چیز را با اطمینان بگویم ، بدون آنها قلب من کامل و زندگی من کامل نخواهد بود. “

بیوگرافی نیکولا تسلا
بیشتر بخوانید

کامالا هریس همچنین یک الگوی قوی برای خواهرزاده خود ، مینا هریس ، وکیل تحصیل کرده در دانشگاه هاروارد بوده است که کتاب کودکان ، ایده بزرگ کامالا و مایا را در اوایل سال 2020 منتشر کرد. دو دختر جوان مینا نیز به دنبال خاله بزرگ خود هستند و هریس را دنبال می کنند. با پیروزی در انتخابات 2020 ، ویدئویی از دختر مینا ، آمارا ، که روی دامان معاون رئیس جمهور نشسته بود ، ویروسی شد. هریس به خواهرزاده اش گفت: “شما می توانید رئیس جمهور باشید.” “اما در حال حاضر نه – شما باید بیش از 35 سال سن داشته باشید.”

منبع نگاه

بیشتر بخوانید:

زندگینامه ایزاک نیوتن | زندگینامه ایلان ماسک | همه چیز در مورد نابغه دوست نداشتنی | پرنسس دایانا کیست ؟ از تولد تا مرگ | ویلیام شکسپیر | نقد فیلم خوک 2021 | فیلم Pig 2021 | معرفی موسیقی پاپ | ساختمان کرایسلر ؛ اولین و بلندترین ساختمان آجری و فولادی جهان | سریال خلافت | نقد فیلم مسافر قاچاق | فیلم عروسی خوبان | نقد فیلم جعبه پاندورا | چارلز دیکنز | بیوگرافی و خدمات مادر ترزا | از خانواده‌ای ثروتمند در کنار فقرا

دیدگاهتان را بنویسید

شش + هفت =