صفحه اصلی > معرفی سریال : بهترین قسمت های سریال دکتر هو: 20 مورد برجسته از اجرای مدرن
ads

بهترین قسمت های سریال دکتر هو: 20 مورد برجسته از اجرای مدرن

سریال دکتر هو

بهترین قسمت های سریال دکتر هو: 20 مورد برجسته از اجرای مدرن : 

برای هرکسی خارج از انگلستان ، دکتر هو ممکن است یک مجموعه تلویزیونی علمی تخیلی حواس پرت باشد که درباره مردی عجیب و غریب (یا زن ، اکنون) در حال حرکت در فضا و زمان در یک جعبه است. و هست! اما این نیز بسیار بیشتر است.

Doctor Who یک نمایش همه چیز در مورد کشف ، ماجراجویی ، احساسات ، تغییر دهنده ها ، هیولا ، انجام درست کارها و گهگاه ترساندن مخاطبان آنقدر است که آنها پشت مبل پنهان شده اند. این سریال به طور غیر منتظره از طریق بریتانیا ، برخی از بهترین فیلم های علمی تخیلی تلویزیون را در طول تاریخ باورنکردنی 57 ساله خود ارائه کرده است.

در سال 2005 توسط Russell T Davies ، دکتر Who که به مدت 12 فصل خود را حفظ کرده است ، مجدداً راه اندازی شد و خود را برای مخاطبان مدرن تثبیت کرد. از آن زمان ، برخی از داستانهای واقعاً باشکوه وجود دارند که برخی از بهترین استعدادها را در پشت و جلوی دوربین نشان می دهند ، که همگی به طریقی در این مجموعه نمادین اثری از خود به جا می گذارند.

سریال دکتر هو

سریال دکتر هو

این ما را با قدیمی ترین س inال در جهان (به غیر از بهترین دکتر یا دوره) آشنا می کند: بهترین قسمت از Doctor Who کدام است؟ در این لیست ، ما به طور خاص بر روی قسمت های مدرن تمرکز می کنیم – بنابراین چیزی از قبل از 2005 در زیر پیدا نخواهید کرد.

20. عروس فراری

تاریخ پخش اصلی: 25 دسامبر 2006

بهترین قسمت ویژه کریسمس تا به امروز ، این قسمت اولین حضور همراه آینده پر سر و صدا کاترین تیت ، Donna Noble را نشان می دهد. “عروس فراری” می بیند که دانا وارد TARDIS شده است ، با تقلب هایی که انجام می شود زیرا پزشک دهم باید بفهمد چگونه به آنجا رسیده است. سرگرم کننده ، جسورانه است و شامل یکی از هیجان انگیزترین هیولاهای مجموعه مدرن در Racnoss است.

شیمی Tennant و Tate قابل لمس است ، برخی از خنده های بزرگ را پوشش می دهد که داستان غم انگیزی از دو روح از دست رفته را پوشش می دهد و بازگشت دوم را در فصل 4 ایجاد می کند. پایین A4232 ، همچنین برجسته است. لحظاتی مانند این باعث می شود که ویژه کریسمس فوق العاده باشد.

19. Rosa

تاریخ پخش اصلی: 21 اکتبر 2018

جودی ویتاکر به دلیل فیلمنامه های متزلزل و تعدادی تصمیمات خلاقانه مشکوک در پشت صحنه ، به عنوان اولین زن زمان لرد (بدون تقصیر خود) دوران سختی را پشت سر گذاشت. با این حال ، پزشک سیزدهم در فیلم “رزا” با حضور پرشور مواجه می شود ، جایی که خدمه TARDIS با رزا پارکس ، فعال حقوق مدنی ملاقات می کنند ، درست در زمانی که او از واگذاری صندلی اتوبوس خود برای مسافران سفیدپوست در مونتگومری ، آلاباما امتناع می کند.

این موضع طراوت برای مجموعه علمی-تخیلی است ، یکی از مهمترین لحظات نافرمانی در برابر نژادپرستی در تاریخ بشر را مورد بررسی قرار می دهد و از آموزش بینندگان در مورد واقعیتهای زمان در انجام این کار نمی ترسد. به طور مناسب ، تیتراژ قسمت با “Rise Up” ساخته آندرا دی روی آنها پخش می شود – یکی از معدود مواردی که تا به حال اتفاق افتاده است.

18. آرمان شهر/صدای طبل/Last of the Time Lords

تاریخ پخش اصلی: 16 ژوئن 2007 (“آرمان شهر”)

اگر ما به “آرمان شهر” به تنهایی نگاه کنیم ، این نوشته بسیار نزدیک به بالا خواهد بود. متأسفانه این قوس داستان هر چه بیشتر ادامه پیدا کند ، کاهش می یابد. این هنوز یک ساعت باورنکردنی است و می بیند که دکتر به انتهای جهان سفر می کند تا فقط استاد را بشناسد ، دشمن دیرینه خود را که مدتهاست گم شده است.

فینال این فصل همه چیز داشت: ریسک بالا ، جاسوسی ، اکشن ، سرمایه گذاری احساسی و یک شخصیت فوق العاده برای مارتا جونز (Freema Agyeman). همچنین دارای اجرای فراموش نشدنی سر درک ژاکوبی و همچنین تفسیری قابل احترام از استاد توسط جان سیم است.

فصل پنج سریال Money Heist
بیشتر بخوانید

17. گوشت شورشی/تقریباً مردم

تاریخ پخش اصلی: 21 مه 2011 (‘The Rebel Flesh’)

Doppelgangers ، طوفان های خورشیدی ، یک صومعه دور افتاده و استخرهای اسیدی به طور گسترده شامل این دو طرفه پرتنش از متیو گراهام ، خالق Life on Mars است. نه تنها “گنجرها” عجیب و غریب هستند – به بخش گریم کمک می کنند – بلکه چشمگیرترین روشی است که در آن داستان باعث می شود همه افراد درگیر این سوال بپرسند که واقعاً واقعی است ، در واقع یک کلون است و اینکه آیا تصور کلون در واقع وجود دارد یا خیر. به

مت اسمیت در حین برقراری صلح کار خوبی انجام می دهد ، در حالی که احساسات همراه خود را آزمایش می کند تا نکته ای را در مورد تعصبات خود ثابت کند. آخرین ضربه زننده ای که به سمت صخره صاف منتهی می شود نیز بسیار بد است.

سریال دکتر هو

سریال دکتر هو

16. زیر دریاچه/قبل از سیل

تاریخ پخش اصلی: 3 اکتبر 2015

این ماجراجویی آبی در یک کارخانه استخراج معادن زیر آب در سال 2119 اتفاق می افتد ، جایی که پزشک دوازدهم از “پارادوکس بوت استرپ” برای جلوگیری هوشمندانه از حمله بیگانگان استفاده می کند. این موشک دوطرفه با هوشمندانه توسط توبی وایتهاوس نوشته شده است ، با سرعت عالی ، وحشت واقعی-و ، مسلماً بهترین پیتر کاپالدی و جنا کلمن تا کنون با یکدیگر بازی کرده اند. لحظه ای که کلارا مجموعه ای از کارت های تحویلی را تحویل می دهد تا پزشک بتواند با مرگ او رفتار غیرقابل لمس کاپالدی با انسان ها را میخکوب کند. ای کاش بیشتر می گرفتیم.

15. فضانورد محال/روز ماه

تاریخ پخش اصلی: 23 آوریل 2011 (“فضانورد محال”)

افتتاحیه فصل دوم مت اسمیت فوق العاده است. Subbing Lone Rock Beach برای دریاچه Silencio به عنوان پس زمینه مرگ آشکار دکتر به همان اندازه که تصور می کنید عالی است. بازگشت رودخانه سونگ (الکس کینگستون) ، معمایی در مورد فضانورد در بیابان ، ریچارد نیکسون ، سکوت وحشتناک را اضافه کنید ، و این داستان سفر نادر دکتر به ایالات متحده را تبدیل به یک فیلم پرفروش می کند.

14. روز پزشک

تاریخ پخش اصلی: 23 نوامبر 2013

صحبت از فیلم های پرفروش ، جشن 50 سالگی نقطه عطفی است که مناسب مسافر زمان است. روز پزشک دلایلی را نشان می دهد که نمایش تعداد زیادی از طرفداران را از نسلی به نسل دیگر جمع کرده است و چندین پزشک را برای یک جشن شورانگیز مانند هیچ یک دیگر به خانه بازگردانده است.

اگر این کافی نبود ، ما همچنین با جان هورت متأخر به عنوان دکتر جنگ برخورد می کردیم ، مردی که مجبور شد برای نجات جهان تاریک ترین تصمیمات را بگیرد. بسیار مختصر ، این اجرایی است که در ذهن Whovians برای دهه های آینده زنده خواهد ماند.

13. رو به زاغ/بهشت فرستاده شده/جهنم خم شده است

تاریخ پخش اصلی: 21 نوامبر 2015

مشابه معمای «اتوپیا» برای داشتن یک قسمت برجسته و واضح در یک داستان سه قسمتی ، بخش عمده ای از دلایلی که باعث می شود این سه گانه برش ایجاد کند مربوط به نمایش ناگهانی تور پیتر کاپالدی در «بهشت فرستاده شده» است به بدون شک این یک کلاس مستر است که توجه تماشاگران را به مدت 54 دقیقه اجرا می کند.

قسمت ابتدایی فیلم “با کلاغ روبرو شو” به اندازه کافی برای جذب بینندگان کافی است و پایان سه گانه “Hell Bent” قلب زیادی را به نمایش می گذارد. با این حال ، هیچ چیز نمی تواند سفر طاقت فرسایی را که پزشک دوازدهم در زندان انجام می دهد ، سرلوحه کار خود قرار دهد. والا.

12. ساعت یازدهم

تاریخ پخش اصلی: 3 آوریل 2010

پس از موفقیت چشمگیر دوران دیویس ، استیون موفات از آوریل 2010 با یک بازیگر و سرپرست کاملاً جدید – مت اسمیت نسبتاً ناشناخته – فرمان را بر عهده گرفت. اسمیت به عنوان جوانترین بازیگری که مانتو را به تن کرد ، در عرض چند دقیقه به این نقش می پیوندد و یکی از بهترین بازی های خود را انجام می دهد و یکی از بهترین معرفی ها را برای یک پزشک جدید تا به حال انجام می دهد.

سریال High Fidelity
بیشتر بخوانید

همچنین آملیا ‘امی پاند (کارن گیلان) فوراً دوست داشتنی به عنوان دختری که منتظر بود ، با هر کسی که با یک دوست خیالی بزرگ شده ارتباط برقرار می کند. عملکرد سریع و دوربین خلاقانه همگی مکمل آنچه که اسمیت نشان می دهد از دومین حادثه TARDIS در باغ آملیا است. قدم نهادن به جای تنانت کار بزرگی بود. هیچ کس انتظار نداشت که چنین روشی انجام شود (بله ، پاپیون عالی است).

11. دندان و پنجه

تاریخ پخش اصلی: 22 آوریل 2006

در حالی که Lord Time در “تهاجم کریسمس” در حال بهبود بود و در نهایت توسط “آخرین انسان” در “زمین جدید” تحت تسلط قرار گرفت (نپرسید) ، “دندان و پنجه” اولین قسمت واقعی است که دیوید تنانت به آن می رسد دندان هایش را در نقش فرو کند. در سال 1879 اسکاتلند ، دکتر و رز توسط گروهی از راهبان جنگجو اسیر می شوند که به دنبال تصاحب امپراتوری بریتانیا با قرار دادن یک گرگینه بیگانه بر روی ملکه ویکتوریا هستند.

این قسمت دارای جذابیت کمدی است ، اما همچنین دارای یک داستان تاریک و تاریک است ، زیرا بسیاری از سربازان توسط نیمه انسان ، نیمه گرگ قتل عام می شوند. همچنین این قدرت فرمانروایانه تننت و تصدیق زیبایی این حیوان است که نشان می دهد چیزهای بیشتری در مورد این پزشک وجود دارد.

10. سیاره غیر ممکن/گودال شیطان

تاریخ پخش اصلی: 3 ژوئن 2006 (“سیاره غیرممکن”)

آیا می توانید تصور کنید که چه کسی دکتر شیطان را ملاقات می کند؟ و با این حال ، به نوعی کار می کند. رز و پزشک دهم وارد کروپ تور می شوند ، سیاره ای ناشناخته که در اطراف یک سیاهچاله می چرخد و گروهی از کاشفان سرگردان در حال جستجو برای یافتن منبعی هستند که به ستارگان می رسد. اما چیزی در زیر آن کمین کرده است ، چیزی از قرن ها پیش.

در حالی که این دو طرفه برای معرفی یکی از بهترین طرح های جدید هیولا در Ood فوق العاده است ، همچنین تصاویری خیره کننده ، بازیگران بزرگ همه جانبه و ایدئولوژی پیرامون “جانور” است که اعتقادات پزشک در مورد نحوه عملکرد جهان را به چالش می کشد. که آن را متمایز می کند

9. Rose

تاریخ پخش اصلی: 26 مارس 2005

شانزده سال پس از پایان مجموعه کلاسیک ، دکتر هو با بودجه بیشتر ، لحن جدی تر و دکتر جدید در کریستوفر اکلستون در فرم خوب بازگشت. همچنین ما را با رز آشنا کرد که با ذوق و شوق توسط بیلی پایپر ، ستاره سابق پاپ بازی شد. این دو نفر پایه های مدرن را برای Who قرار می دهد که امروزه نیز پشتوانه آن هستند.

اکلستون پانزده و نیم دقیقه یک مونولوگ قدرتمند در مورد چرخش زمین و چگونگی سقوط این دو در فضا و چسبیدن به این سیاره ارائه می دهد. این دقیقاً همان لحظه ای است که بینندگان در سراسر بریتانیا متوجه شدند که دکتر هو برگشته است – و اینجا برای ماندن است.

8. روز پدر

تاریخ پخش اصلی: 14 مه 2005

بیگانگان بد بزرگ همگی خوب و خوب هستند ، اما سفر رز تایلر به گذشته برای دیدن روزی که پدرش می میرد ، حداقل یک حرکت روسری احساسی است. در صورت فرصت ، چه كسي شانس ديدن عزيزان از دست رفته را نخواهد داشت؟

کاوش در این مورد و پیامدهای تغییر زمان ، به تنهایی مقدمات جذابی است. با این حال ، چگونه رز با این واقعیت کنار می آید که برخی چیزها به سادگی برطرف شده اند ، و چگونه دکتر از پشیمانی عمیق برای این که اجازه داده این اتفاق بیفتد به یک شانه دلسوز برای درک انگیزه های همراه خود تبدیل شده است ، که باعث تحریک می شود. این کمک می کند که این قسمت دارای اژدهای دیو نیز باشد.

سریال A Chorus Line
بیشتر بخوانید
سریال دکتر هو

سریال دکتر هو

7. زمین دزدیده شده/پایان سفر

تاریخ پخش اصلی: 28 ژوئن 2008 (“The Stolen Earth”)

بسیاری می گویند Avengers: Endgame بلندپروازانه ترین رویداد متقاطع تاریخ بود ، اما ما معتقد بودیم که “The Stolen Earth”/”Journey’s End” ابتدا این کار را انجام داد و Doctor Who ، Torchwood و The Sarah Jane Adventures را برای یک طرفدار وحشتناک ادغام کرد. -فرار دلپذیری که همه موارد فوق را در برابر دالکس قرار داد.

همچنین انتظار می رود که رز پس از دو سال غیبت ، و همچنین cliffhanger که تمام نشریات خبری بریتانیایی را بیش از حد فعال کرده است ، بازگردد ، هنگامی که پزشک دهم اعلام کرد که قبل از آتش زدن دوباره در حال بازسازی است. نشانه یکی از طولانی ترین هفته های تاریخ تلویزیون برای کشف نتیجه. علاوه بر این ، غیرممکن است که از گوش به گوش پوزخند نزنید زیرا TARDIS در نهایت توسط خدمه ای کامل از نزدیکترین دوستان دکتر هدایت می شود.

6. وینسنت و دکتر

تاریخ پخش اصلی: 5 ژوئن 2010

کسی را برای ما بیابید که بتواند آخرین سکانس “وینسنت و دکتر” را بدون اشک ریختن تماشا کند – و ما به شما دروغگو نشان می دهیم. هنگامی که دکتر و ایمی یک شخصیت شوم در پس زمینه یک نقاشی وینسنت ون گوگ کشف می کنند ، آنها به گذشته سفر می کنند تا خود مرد را ملاقات کرده و از زندگی او مطلع شوند.

اینجاست که می بینیم تونی کران درخشان نقاش عذاب کش را به تصویر می کشد ، هم فراز و نشیب شخصیت او را نشان می دهد و هم احساس تلخ و شیرینی که با مرگ او به دنبال دارد. ریچارد کورتیس نوشته است ، هدف از این قسمت این بود که از رنج ون گوگ ، نحوه برخورد روزانه او با شیاطین خود ، و در عین حال ، بتواند برخی از بهترین هنری را که بشر دیده است ، خلق کند. منصفانه است که بگوییم به دست آمد.

5. کودک خالی/دکتر می رقصد

تاریخ پخش اصلی: 21 مه 2005 (“کودک خالی”)

زیبایی دکتر هو این است که چگونه طبیعی به غیر طبیعی تبدیل می شود. زامبی های ماسک گاز مخصوصاً یکی از آنها هستند که اعصاب مردم را به هم ریخت ، به عنوان نهمین دکتر و رز در سال 1941 در طول حمله رعد اسا لندن. کودکان از بیرون رفتن می ترسند ، اما نه به خاطر بمب ها ، بلکه به دلیل این که پسر بچه ای با ماسک گاز دائماً “مومیایی” خود را می خواند.

سریال دکتر هو

سریال دکتر هو

اولین داستانی که توسط موفات نوشته شد داستانی وهم آور و نگران کننده است که به اکلستون بازی در نقش اصلی را می دهد. علاوه بر این ، این دو نفره کاپیتان جذاب و معمایی را به ما داد جک هارکنس (جان باررومن) که در سریال spinoff Torchwood بازی کرد.

4. پلک زدن

تاریخ پخش اصلی: 9 ژوئن 2007

مسلماً از زمان شروع مجدد نمایش ، محبوب ترین (و کاملاً وحشتناک) هیولاها ، فرشتگان گریان فرض ابتکاری هستند: مجسمه ای که فقط با بستن چشمان شما حرکت می کند. نامزد جایزه اسکار آینده ، کری مولیگان ، در این قسمت آزمایشی به عنوان سالی اسپارو مورد توجه قرار می گیرد که می بیند دکتر و مارتا در سال 1969 به دام افتاده اند و تنها می توانند از طریق فیلم های ضبط شده قدیمی ارتباط برقرار کنند.

این قسمت 45 دقیقه ای بیشتر شبیه یک فیلم ترسناک است و تقریباً هیچ دکتر در این مدت در چشم نیست. این نشان می دهد که بلینک به طور مداوم از طرف طرفداران طرفداران برتر به عنوان بهترین قسمت انتخاب می شود … هر چند در اینجا نیست.

3. ارتش ارواح/روز قیامت

تاریخ پخش اصلی: 1 ژوئیه 2006

نقد سریال Emily in Paris | سریال امیلی در پاریس 2021
بیشتر بخوانید

Batman v Superman-Daleks vs Cybermen جایی است که در جولای 2006 بود را فراموش کنید. با توجه به اینکه این هیولاها 40 سال در این مرحله روی صفحه نمایش بودند ، بسیار حیرت انگیز است که این اولین بار بود که این دو تایتان نمادین علمی تخیلی با یکدیگر درگیر می شدند. – و چه درگیری بود!

نبرد قناری وارف همه چیز را در پی دارد ، از روکش دالک در آسمان لندن ، تا حمله سایبرمن به خانه ها در سراسر جهان ، تا پایان احساسی رز و پزشک که مانند بندهای بسیار کمی در نمایش تا کنون در قلب قلب تاثیر می گذارد. به جای تعجب نیست که این قسمت مورد علاقه دیویس است که او تا به حال تهیه کرده است.

2. طبیعت انسان/خانواده خون

تاریخ پخش اصلی: 26 مه 2007 (“طبیعت انسان”)

بر اساس کتاب پل کورنل در سال 1995 ، همه چیز در مورد این داستان چیزی است که Doctor Who را باورنکردنی می کند. همچنین بر خلاف هر چیزی است که این برنامه قبلاً تلاش کرده بود. برای فرار از خانواده خون ، دکتر کل ساختار مولکولی خود را بازنویسی می کند تا با نام “جان اسمیت” تبدیل به یک انسان شود و در سال 1913 در انگلستان به عنوان معلم مخفی شده است. در همین حال ، مارتا او را همراهی می کند تا تعقیب کنندگان بمیرند.

به سختی می توان از کلاس بدی که هری لوید (که ممکن است او را در بازی تاج و تخت به عنوان ویسریس تارگرین (Viserys Targaryen) می شناسید) در نقش بینس چشمان مرده ، با ارتشی از مترسک ها همراهی کند ، دست کم گرفت. این قسمت با جان اسمیت مجبور می شود تا جان نهایی را بدهد و جان خود را از دست بدهد ، و تننت در بازگشت به شکلی باشکوه به عنوان یک مرد شکسته و انتقام جویان زمان به اوج خود می رسد.

1. نیمه شب

تاریخ پخش اصلی: 14 ژوئن 2008

همانند فیلم “پلک زدن” ، بهترین قسمت های Doctor Who اغلب ایده های علمی تخیلی فوق العاده ای هستند که می توانند به عنوان کل فیلم ها کار کنند. “نیمه شب” دقیقاً همان چیزی است که Time Lord را با یک گروه فزاینده و ناراحت از سازندگان تعطیلات به دام می اندازد ، زیرا چیزی در خارج از وسیله مسافرتی آنها کمین کرده است. دکتر دیوید تننت بدون همراه و ناامیدتر از همیشه با مسافران دست و پنجه نرم می کند و سعی می کند آنها را متقاعد کند که تنها کسی است که می تواند آنها را نجات دهد … فایده ای ندارد.

سریال دکتر هو

سریال دکتر هو

چیزی که در مورد نیمه شب بسیار جذاب است طبیعت روانی اطراف هر مسافر است: از پروفسور هابز و دستیارش دی دی ، همه چیز ، گرفته تا والدین سرسخت ، بیف و وال ، با پسر کنجکاو آنها ، جترو ، گرفته تا سنگسار سنگی سیلوستری و مهماندار فداکار

هر یک نقش حیاتی ایفا می کند و ثابت می کند که ترسناک ترین چیزها در کهکشان دالک ها ، زامبی های ماسک ضد گاز یا مجسمه هایی نیستند که هنگام برگشتن حرکت می کنند. آنها مردم هستند افراد معمولی و خوب که تا مرز جنون رانده می شوند و در نتیجه پزشک با دشمنی روبرو می شود که به سادگی نمی تواند بر آن غلبه کند. و این به این دلیل است که “نیمه شب” در صدر لیست ما به عنوان بزرگترین قسمت Doctor Who در دوران مدرن قرار دارد.

پایان مقال بهترین قسمت های سریال دکتر هو: 20 مورد برجسته از اجرای مدرن

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

فیلم خانه ای روی آب | بهترین فیلم های الیور استون | بهترین فیلم های تام هاردی | رعایت این ۶ نکته حین پوشیدن کت و شلوار الزامیست | نحوه ساخت میز کار : راهنمای ساخت میز کار خانگی | نقد فیلم شکوفه‌های پژمرده | بررسی گوشی Samsung Galaxy S21 | منتقدان هالیوود ریپورتر ۲۰ فیلم برتر جشنواره کن ۲۰۲۱ را اعلام کردند | فیلم جاده مالهالند | فیلم پرسونا |

دیدگاهتان را بنویسید

1 × دو =