صفحه اصلی > شیوه زندگی : راهنمایی انتخاب لباس | 5 نوع لباس
ads

راهنمایی انتخاب لباس | 5 نوع لباس

انتخاب لباس
راهنمایی انتخاب لباس چیست؟

لباس یک لباس یک تکه است که از یک تکه بالایی و یک دامن متصل تشکیل شده است. اعتقاد بر این است که قدیمی ترین لباس در مصر باستان پوشیده شده است.

با مقاله راهنمایی انتخاب لباس با بامدادی ها همراه باشید.

در طول سال ها ، سبک لباس ها با تغییر روند مد تکامل یافته است. در آغاز قرن هجدهم و تا قرن بیستم ، کرست ها یک زیرانداز محبوب بودند که برای محکم کردن کمر و تنش بیشتر لباس پوشیده می شد. در دهه 1920 ، لباس های گشاد و رایج محبوب شدند ، زیرا لباس های کوتاه و مستقیم به عادی تبدیل شدند. این ظاهر از پارچه های سبک تری برای راحتی استفاده می کرد و بر شکل طبیعی تأکید می کرد.

امروزه سبک های مختلفی از لباس وجود دارد – از لباس مجلسی رسمی گرفته تا سارافان معمولی. لباس ها به هر شکل و اندازه ای هستند ، برخی از آنها در اواسط گوساله ، اواسط ران یا زمین قرار می گیرند. برخی از سبک های لباس معروف امروزه شامل لباس بدنه ، لباس تی شرت ، لباس غلاف ، لباس تونیک ، لباس ماکسی ، لباس بدون آستین ، لباس کوتاه ، لباس اسکیت باز ، لباس اسلیپ و لباس ژاکت است.

راهنمایی انتخاب لباس

انتخاب لباس

اجزای لباس کدامند؟

در ابتدایی ترین شکل ، لباس ها از چهار قسمت اصلی تشکیل شده اند که وقتی به هم دوخته می شوند ، یک شبح را تشکیل می دهند. شبح لباس در اصل شکل لباس است. به عنوان مثال ، لباس خط A یک شبح محبوب است که متناسب با اشکال مختلف بدن است. این شامل یک کمر چسبیده و دامنی است که به بیرون جریان می یابد و به شکل یک مثلث به لباس می دهد.

آستین / بند: لباس ها می توانند آستین بلند ، آستین کوتاه و یا بند دار باشند. از نقطه نظر عملکردی ، آستین بازوهای شما را می پوشاند و از بدنه لباس پشتیبانی می کند. از نظر سبک ، آستین ها متناسب با فصل متفاوت هستند و در شکل دادن به ظاهر کلی لباس نقش بسزایی دارند. به عنوان مثال ، بندهای اسپاگتی معمولاً برای لباسهای تابستانی مورد استفاده قرار می گیرند و سهم زیادی در ظاهر کلی لباس دارند. پارچه های باریک و بند دار گردن بیشتری را در معرض دید قرار می دهد ، که می تواند به خنک نگه داشتن لباس کمک کند.

نحوه آرایش چشم با بابی براون: سایه چشم ، خط چشم ، ریمل و ابرو
بیشتر بخوانید

Bodice: نیم تنه لباس ، خط گردن و تنه را مشخص می کند. بسیاری از برش ها و سبک های مختلف ، بدن را تشکیل می دهند ، از یک جوراب گردن V تا یک بدن بلند گردن. بیشتر بدن ها به منظور برجسته سازی قفسه سینه و کمر ساخته شده اند. به عنوان مثال ، یک نیم تنه گردن هالتر از یک بالا بدون آستین نصب شده با یک بند ساخته شده است که به پشت گردن حلقه می کند. این ظاهر کمر را با جسد مناسب خود برجسته می کند.

خط کمر: خط کمر یک درز افقی است که بدنه و دامن لباس را به هم متصل می کند و به شدت بر شبح تأثیر می گذارد. به عنوان مثال ، دور کمر بلند یک کمر امپراتوری می تواند نیمه پایینی بدن را طولانی کند. برعکس ، لباس شیفت و لباس عروسکی کودک به دلیل گشادتر بودن کمر و شکل ، ظاهر جعبه ای دارند.

دامن: دامن لباس هر چیزی است که از کمر به خط ساق پا می افتد. دامن ها می توانند بلند ، کوتاه و یا به طول چای باشند (درست بالای مچ پا می افتند) ، و می توانند گشاد یا فرم متناسب داشته باشند. به عنوان مثال لباس آجیبایی دامن تنگی دارد که معمولاً تا زانو می افتد و به ظاهر لباس مدادی پیچیده می آید. با بسیاری از سبک های لباس ، دامن کامل برای افزایش حجم معمول است. در سال 1950 زن فرنگی محبوب بود زیرا زنان برای افزودن اندام و فرم بدن این لباس های زیر را زیر دامن خود می پوشیدند. لباس های شلیک نیز یک دامن حجیم را در بر می گیرند.

راهنمایی انتخاب لباس

راهنمایی انتخاب لباس

5 نوع انتخاب لباس

با وجود انواع مختلفی از لباس ها ، گزینه هایی وجود دارد که هر نوع اندام را برجسته می کند و متناسب با هر مناسبت است:

Sundress: اصطلاح “sundress” در دهه 1940 ابداع شد. با این حال ، سبک لباس در دهه 1950 محبوب شد. سارافان لباس راحتی است که با یقه های باز و پارچه های سبک مانند نخی ساخته می شود. چاپ گل و برش گل در سارافون ها نیز معمول است. سارافان ها معمولاً بدون آستین و گشاد هستند – و آنها را به یک لباس ایده آل برای آب و هوای گرم تبدیل می کند – و دارای طول های مختلف از جمله لباس های کوچک ، لباس های میدی و لباس های بسته بندی می شوند.

قیمت ایمپلنت دندان در کشورهای مختلف
بیشتر بخوانید

لباس بلیزر: برای ظاهری شیک در کسب و کار ، این سبک لباس مانند تلاقی لباس و کت به نظر می رسد. در اصل یک لباس برای مردان بود ، تا زمانی که طراح André Courrègesit اولین لباس شلوار را در سال 1964 ایجاد نکرد ، این لباس به کمد لباس زنانه وارد نمی شد.

کوکتل: لباس کوکتل یا لباس مجلسی ، یک سبک لباس نیمه رسمی است که تا زانو یا درست زیر زانو قرار می گیرد. همانطور که از نامش پیداست ، لباس های کوکتل برای مهمانی کوکتل معمولی شما عالی هستند ، هرچند همه کاره هستند. در سال 1926 ، کوکو شانل لباس کوچک مشکی را طراحی کرد ، و این قطعه نمادین ، ​​در عین حال ساده را به یک لباس کمد اصلی و کوکتل واقعی تبدیل کرد.

لباس: که به عنوان لباس شب نیز شناخته می شود ، لباس مجلسی یک لباس رسمی با دامن به کف است. طرح ها و پارچه هایی که برای این لباس ها استفاده می شود با جزئیات بیشتر و اغلب گران تر است و از نوعی پارچه ابریشمی ، تور ، ابریشم و ساتن استفاده می کند. لباس های مجلسی اغلب با جزئیات منجوق ، پارچه پولکی یا توری دوخته می شوند. سایه های مجلسی متفاوت است ، از سبک های بغل گرفتن ، مانند لباس های پری دریایی ، تا مدل های دامن کامل ، مانند لباس های مجلسی. لباس خارج از شانه یک ظاهر بی انتها است ، که شانه را با پارچه یا آستین پائینی که از ناحیه دو سر قرار می گیرد برجسته می کند. اگر عروسی یک کراوات سیاه باشد ، میهمانان عروسی غالباً لباس می پوشند.

راهنمایی انتخاب لباس

انتخاب لباس

لباس عروس: لباس عروس لباسی است که عروس در روز عروسی می پوشد. لباس عروس بسته به اولویت ، می تواند لباس کوتاه یا لباس کامل باشد. در ایالات متحده آمریکا معمولاً لباسهای سفید را برای عروسی می پوشند. با این حال ، در کشورهای دیگر ، لباس های عروسی اغلب در رنگ های متنوعی وجود دارند. فر و پارچه و توری و منجوق اغلب به لباس عروسی اضافه می شود تا نشان دهنده مناسبت خاص باشد.

شکل صورت شما شبیه کدام یک از اشکال هندسی است؟ نحوه آرایش 6 مدل صورت
بیشتر بخوانید

پایان مقاله راهنمایی انتخاب لباس

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

دوره رنسانس در موسیقی | معرفی سبک موسیقی کانتری | فیلم شب‌زنده‌داری با بزن و بکوب | نقد کتاب باغ آلبالو چخوف | فیلم خواهران غریب | نقد فیلم زیردریایی زرد | بهترین فیلم های هانکه | بهترین فیلم های جسیکا چستین | طراحی داخلی سبک روستایی | نقد فیلم خانه بازی ها | معرفی کتاب الیور تویست | مارگارت اتوود: ۶ رمان برجسته مارگارت اتوود | نقد فیلم سوپ اردک | فیلم برج مینو | تحلیل نقاشی مرد ویترویوسی

دیدگاهتان را بنویسید

چهار × 4 =