صفحه اصلی > معرفی سریال : نقد سریال صحنه‌هایی از یک ازدواج
ads

نقد سریال صحنه‌هایی از یک ازدواج

سریال صحنه‌هایی از یک ازدواج

نقد سریال صحنه‌هایی از یک ازدواج : کاریزما و شیمی می توانند بسیار فراتر بروند ، همانطور که ویدئوی ویروسی اخیر ” سریال صحنه‌هایی از یک ازدواج ” اسکار ایزاک و جسیکا چستین در فرش قرمز جشنواره فیلم ونیز نشان می دهد. ایزاک آن چشمان سوزان را به سمت چستین چرخاند ، نگاهش را گرفت و داخل بازویش را بوسید؟ هیچ مقدار از بازاریابی سنتی برای ” سریال صحنه‌هایی از یک ازدواج ” نمی تواند با حساسیت آن لحظه برابر باشد.

با مقاله نقد سریال صحنه‌هایی از یک ازدواج با سایت بامدادی ها همراه باشید.

و یادآوری آن – که همکلاسی های جولیارد و دوستان قدیمی اش اسحاق و چستین به طور قانونی با هم انفجار هستند – همچنین قوی ترین دارایی اقتباسی هاگای لوی از مینی سریال سوئدی اینگمار برگمان است.

ایزاک و چستین جیغ می کشند و جیغ می کشند و می گریند و فریاد می زنند و می بوسند و بیشتر گریه می کنند و بیشتر در هر قسمت از پنج قسمت این مجموعه محدود و فریاد می کشند و غلتک احساسی که آنها ارائه می دهند اغلب عمق شخصیت ها یا ظرافت آنها را زنده می کند و سپس از آنها فراتر می رود.

از نوشته های لوی لایه های تفرقه انگیز ، پرشور و کینه توز که اسحاق و چستین به زوج در حال فروپاشی خود در اینجا اضافه می کنند ، پس از اتحاد جبهه متحد شخصیت های آنها در فیلم 2014 “خشونت بارترین سال” جی سی چاندور ، نوعی تفسیر متا در مورد این قسمت ارائه می دهد. زمان ، شکل پذیری هویت ما و عدم امکان تک همسری. (همچنین ببینید: لئوناردو دی کاپریو و کیت وینسلت در “تایتانیک” ، و سپس در “جاده انقلابی”).

نقد سریال صحنه‌هایی از یک ازدواج

سریال صحنه‌هایی از یک ازدواج

در ” سریال صحنه‌هایی از یک ازدواج ” لوی ، جاناتان (ایزاک) و میرا (چستین) 40 ساله به نظر خوشبختانه ازدواج کرده اند. پس از ملاقات در دانشگاه کلمبیا به عنوان دانشجوی مقطع تحصیلی ، آنها سالها بعد دوباره به هم وصل شدند ، دو یا چند سال با هم قرار گذاشتند و یک دهه است که ازدواج کرده اند.

جاناتان فلسفه را در تافتز تدریس می کند و مراقب اصلی دختر کوچک آنها است ، در حالی که میرا معاون رئیس شرکت فناوری و نان آور اصلی خانواده است. خانه آنها دنج و سرزنده است (کوین تامپسون ، طراح تولید ، کارهای زیبایی را با عکس های خانوادگی ، دسته کتاب ها و حالتی که نشان دهنده پدر و مادر است و عاشقانه انجام می دهد) ، شراب زیادی می نوشند و روال زندگی آنها کاملاً تنظیم شده است- با زمان کمی برای یکدیگر

سریال Awake
بیشتر بخوانید

با این وجود ، همه چیز خوب به نظر می رسد تا زمانی که میرا به نارضایتی خود در ازدواج اعتراف کند ، باعث ایجاد مجموعه ای از وقایع در طول پنج سال می شود. هر قسمت بعدی یک لحظه مستقل از زمان است-ماه ها و سال ها بعد از طریق تغییر موهای کوتاه ، ذکر سن دختر آنها ، و دستاوردهای حرفه ای یا ناامیدی ها ، بیان می شود. و هر قسمت قسمت خاصی را پشت سر می گذارد: جاناتان و میرا با هم دعوا می کنند و جاناتان و میرا نمی توانند دست های خود را از یکدیگر دور کنند.

پس از به اشتراک گذاشتن یک سوم زندگی خود ، این دو متهم به اتهامات یکسانی می شوند: “من به طور کامل آن را نمی خریدم” هرگاه یکی از آنها رشد شخصی خود را اعلام کرد. “کسی رو می بینی؟” هر زمان که یکی از آنها درخواست تغییر در برنامه آوا را داشته باشد. آنها از لحن تمسخر و ساردونیک مشابه استفاده می کنند.

و با آشنایی ، دانش و قصد یکدیگر را با محبت (و از نظر جنسی) لمس می کنند ، که باعث درگیری می شود که بسیار خشونت آمیز به خشونت تبدیل می شود. یکی از آنها به دیگری می گوید: “من نمی دانم آیا می توانیم هنوز در یک اتاق باشیم بدون اینکه به یکدیگر صدمه بزنیم” و “هنوز” کار زیادی انجام می دهد.

اصلی “صحنه هایی از ازدواج” ، که در آن لیو اولمان و ارلند جوزفسون ، شریک خلاق و عاشقانه برگمان بازی می کردند ، به عنوان زوجی ازدواج کردند که در مدت 10 سال به طرز عجیبی به سمت طلاق حرکت می کردند ، از سال 1973 تا کنون سایه ای طولانی ایجاد کرده است. ، و خالقان از آثار برگمن الهام گرفته اند ، از جمله سه گانه ریچارد لینکلیتر “قبل” ، “داستان ازدواج” نوآ بامباخ و “استاد هیچکدام از هدایا: لحظه های عاشقانه” عزیز انصاری و لنا وایته ، که تقریباً به همه ضرب های روایی “بازتاب” می دهد.

صحنه ها ”از دریچه زوج سیاهپوست لزبین. در ” سریال صحنه‌هایی از یک ازدواج ” ، لوی همچنین مینی سریال های اصلی را با عناوین اپیزودهای یکسان یا کمی دستکاری شده تقلید و آینه می کند و از شخصیت هایی پشتیبانی می کند که از نظر عاشقانه بدبخت هستند (با بازی کوری استول و نیکول بهاری ، که فقط در یک قسمت ظاهر می شوند و برای موارد بیشتری استقبال می شد) ، و پرسش هایی در مورد همپوشانی بین ایدئولوژی مترقی و موسسه ای محافظه کار مانند ازدواج تک همسری.

سریال من در تاریکی میروم
بیشتر بخوانید

این ادای احترام عمدی است – اما نتایج نهایی آنها از قابل پیش بینی تا ناامید کننده متفاوت است. پویایی قدرت Levi’s flipped جنسیتی در ابتدا جذاب است ، اما اغلب به یک دوتایی هتروانمالاتیو تکیه می کند یا به اندازه کافی به پشتوانه یا انگیزه های شخصیت ها نمی پردازد.

قسمت های خاصی کمی با کشمکش و نزاع این دو در بعضی مواقع ، به طور مکرر ، کش می آیند. چهارمین قاب شکسته شدن دیوار غیر ضروری است. مانند سریال Levi’s “The Affair” ، دیدگاه ها در طول پنج قسمت “صحنه هایی از ازدواج” به طرز ظریفی تغییر می کند ، اما بین قسمت های چهارم و پنجم آنقدر فاصله روایی وجود دارد که احتمالاً قسمت دیگر سودمند خواهد بود.

(هرکسی که “لحظه های عاشقانه” را تماشا کند ، در قسمت آخر ” سریال صحنه‌هایی از یک ازدواج ” ، دژاوو عمیقی را تجربه خواهد کرد ، که به این معنی است که هر دو سریال احتمالاً می تواند از خلاقیت بیشتری بهره مند شود.) و قصه گویی بصری لووی ، با کمک فیلمبردار Andrij Parekh ، اغلب پیش فرض را پشت سر می گذارد و از شخصیت هایی عقب می رود که از اتاقی به اتاق دیگر بالا می روند و از پله ها بالا و پایین می روند. احساس مشاهده ای و کلاستروفوبیای همه جا مهم است ، اما دچار مشکل می شوند.

نقد سریال صحنه‌هایی از یک ازدواج

نقد سریال صحنه‌هایی از یک ازدواج

همه اینها به این معنی است که تقریباً همه جنبه های فنی ” سریال صحنه‌هایی از یک ازدواج ” یا کارآمد یا کافی است ، اما به ندرت به قابل توجهی می رسد. این هوای خشمگین فقط برای چستین و ایزاک وجود دارد ، که سریال کوتاه را در هر دو لحظه آرام و بلند خود زنده می کنند. چهره قابل انعطاف چستین بین استعفای خسته ، ناراحتی خسته ، عصبانیت شکمی و تسلیم سازش بارها و بارها می چرخد.

در حین مصاحبه در حالی که جاناتان و میرا درباره ازدواج خود بحث می کنند ، در هنگام دعوا با جاناتان در مورد برنامه های او در آینده ، در حین گفتگو با یک دوست که در لحظه شگفت انگیز میل جنسی به پایان می رسد. تحویل خط چستین از لکنت به ضرب و شتم و جسمانی او از بسته به تحریک آمیز تبدیل می شود ، اما لبخند بر لب او ناپایداری فراگیر میرا را آشکار می کند.

نقد سریال هانیبال
بیشتر بخوانید

در عین حال ، ایزاک باید بیشتر تحت کنترل جاناتان قرار گیرد و او عملکرد ثابت و بی حرکت خود را با لحظاتی از تکانش بدنی مقایسه می کند: نحوه برداشتن عینک ، خم شدن ناگهانی او برای روشن کردن سیگار بر روی مشعل گاز ، دستش ناامیدانه روی موهایش می مالید انرژی متضاد بازیگران ، برخی از بهترین صحنه های سریال را رقم می زند. افتتاح ناخوشایند قسمت اول “بی گناهی و وحشت” ، که طی آن لوی دوربین را در طول موج های مختلف به وضوح به زوجی متصل می کند.

صبحگاهی در “پولی” که طی آن میرا با ناراحتی معلق می شود و جاناتان چمدان میرا را به روش بسته بندی می کند ، در حالی که لوی هر آیتم نورد شده یا تا شده ای را که جاناتان برای میرا آماده می کند قبل از اینکه او برخلاف خواسته او آماده شود دنبال می کند. شلاق احساسی “دره اشک” ، که در آن جاناتان و میرا بین هوس و کینه به جلو و عقب می دوند و لوی خانه آنها را به سنگرهای مخالف تقسیم می کند.

و یک صحنه جنسی در طول “بیسوادان” که هم به طرز چشمگیری برانگیزاننده است و هم از نظر روایی مفید است زیرا جاناتان و میرا آرامش خود را به روشهای آشفته ، سرسخت و شرم آور از دست می دهند. فکر می کردید لحظه ونیز خیلی زیاد بود؟ خودتان را آماده کنید. به طور کلی ، “سریال صحنه هایی از ازدواج ” همیشه با شدت اجرای چستین و ایزاک مطابقت ندارد. اما وقتی آنها داغ می شوند ، نگاه کردن به دور دشوار است.

نقد سریال صحنه‌هایی از یک ازدواج

سریال صحنه‌هایی از یک ازدواج

کل مجموعه های محدود برای مرور نمایش داده شد. ” سریال صحنه‌هایی از یک ازدواج ” در 12 سپتامبر از شبکه HBO پخش می شود.

منبع با دوربین

بیشتر بخوانید:

آموزش دکوپاژ : چگونه می توان دکوپاژ را در ۶ مرحله انجام داد | سریال پسران | هنر والاگرایی یا سوپره‌ماتیسم چیست؟ | 4 هنرمند برجسته Suprematist | نقد فیلم اورفه | داستان کوتاه یک پیام شاهنشاهی | نحوه استفاده از رینگ لایت برای عکاسی پرتره | مقایسه کامل PS5 در مقابل Xbox Series X کدام یک بهتر هستند؟ | فیلم بانوی حوا | بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ | بهترین فیلم های بردلی کوپر

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

یازده − شش =